Eurovision

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο...
Ασε που μου θυμιζει Γκοραν Μπρεγκοβιτς...κοινοτοπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Συγγνωμη, αλλα αυτο της Μολδαβιας, πως περασε στον τελικο?!:confused:

Εχθες καθησα και χαζεψα τα τραγουδια και απο ολα τα χθεσινα μονο αυτο μου αρεσε καπως..:D

Και ναι φυσικα θυμιζει μπρεκοβιτς..Αλλα σαμπως και το μπιτακι που παιζει πισω απο το Ρουβα δεν θυμιζει χιλιοπαιγμενα μπιτακια?

Παντως δεν το βλεπω με τιποτα στην τριαδα το Σακη..Τιποτα ιδιαιτερο το τραγουδι (ακομη και με τα κριτηρια της eurovision) και χαλια σκηνικη παρουσια..

p.s. Εχθες που βγηκε τελευταιο το ονομα του να σας πω την αληθεια γουσταρα τρελα να μεινει εκτος τελικου..Θα επεφτε τρελο γελιο..Εθνικο θεμα θα γινοταν..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλα, εγω δεν υποστηριξα ποτε οτι το τραγουδι του Σακη ειναι καλο...ισα ισα που ειναι αθλιο...πολυ κατω του μετριου.
Τολμω ομως να παραδεχτω οτι ειχε την καλυτερη σκηνικη παρουσια... Ο τυπος ειναι απιστευτος στη σκηνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Τι απιστευτος βρε συ..Αυτο που κανει με το χτυπημα στο ενα του ποδι (απο τον Elvis εχει επηρεαστει?) το κανει εδω και 15 χρονια που τραγουδαει..Μια αλλαγη βρε αγορι μου..

Την αρνητικη γιατι την εφαγα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
1ον δε ρωταμε περι αρνητικων :P και 2ον οσο και κοινοτοπες φιγουρες και να χρησιμοποιει, ο τυπος γεμιζει μια ολοκληρη σκηνη μονος του! Εχει απιστευτη κινηση, χαμογελο, βλεμμα και βγαζει εναν απιστευτο ερωτισμο...

Ειπαμε, να παραδεχομαστε τα ασχημα, αλλα ας αναγνωριζουμε και τα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα να παραδεχτω τα καλα,εστω και αν θεωρω τον ολο διαγωνισμο μια μπουρδα που θα κατσω να τον σω μονο αν δεν εχω κατι καλυτερο να κανω..

π.χ. Η Παπαριζου ειχε οντως σκηνικη παρουσια για eurovision..Ο Σακης για μενα δεν το εχει..Απλα πραγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν εχω προβλημα να παραδεχτω τα καλα,εστω και αν θεωρω τον ολο διαγωνισμο μια μπουρδα που θα κατσω να τον σω μονο αν δεν εχω κατι καλυτερο να κανω..

π.χ. Η Παπαριζου ειχε οντως σκηνικη παρουσια για eurovision..Ο Σακης για μενα δεν το εχει..Απλα πραγματα..

Εαν δε μου εξηγησεις το λογο που πιστευεις οτι "δεν το εχει", πως στο Δια θα καταλαβω τι εννοεις?!:devil:
ΠΟυ χωλαινει εν ολιγοις η σκηνικη του παρουσια?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τι απιστευτος βρε συ..Αυτο που κανει με το χτυπημα στο ενα του ποδι (απο τον Elvis εχει επηρεαστει?) το κανει εδω και 15 χρονια που τραγουδαει..Μια αλλαγη βρε αγορι μου..

Την αρνητικη γιατι την εφαγα?

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο! Αυτό το πόδι είναι πολύ σπαστικό ρε παιδί μου και οι κινήσεις του είναι ίδιες, καρμπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αυτο με το ποδι..και πολυ χαδια στο σωμα του μωρε..Τελως παντων γουστα ειναι αυτα..

Αντε πολυ μιλησα για το θεσμο της ξεφτιλας..Παω να ακουσω καμια μουσικη της προκοπης να ερθω στα ισια μου..:D

π.ς. Εισαι μικρη Ρουβιτσα, ε Νεραιδα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτο με το ποδι..και πολυ χαδια στο σωμα του μωρε..Τελως παντων γουστα ειναι αυτα..

Αντε πολυ μιλησα για το θεσμο της ξεφτιλας..Παω να ακουσω καμια μουσικη της προκοπης να ερθω στα ισια μου..:D

π.ς. Εισαι μικρη Ρουβιτσα, ε Νεραιδα?:D

Ναι ναι, πηγαινε να ακουσεις λιγο Σκα-Σκα ΣΚα-Σου-Σου εσυ!:devil::P

Και οχι δεν ειμαι Ρουβιτσα, ποτε δεν ημουν, αλλα εχω καλη αισθητικη σε αντιθεση με μερικους των οποιων τα ονοματα δεν αναφερουμε και οικογενειες δε θιγουμε, οπως ορθα σχολιασε και ο S.I.D:whistle::P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο Σακης την προηγουμενη φορα ειχε μπουζουκι εντονο....Τωρα δεν εχει τιποτα...
και ψηφιζουν 50/50 κοινο και επιτροπες,οποτε δεν ειναι σαν τις άλλες φορές(κοινως τα ωραια αντρικα ,γυναικεια κορμια απο μονα τους δεν πιανουν τοσο.)..να δειτε που θα παρει καμια 5-7 θεση ή και παρακατω και θα γελαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τί έχει το νερό που πίνουν αυτοί που στέλνουν τέτοια σκουπίδια κάθε χρονιά να μας εκπροσωπήσουν ; Ούτε ομορφιά, χάρη και μελωδικότητα, ούτε ρυθμός, δύναμη και νεύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ούτε ομορφιά, χάρη και μελωδικότητα, ούτε ρυθμός, δύναμη και νεύρο.

γλυκαναλατα ουδετρα τραγουδια....τα ντοπια τραγουδια ειναι πολυ καλυτερα απο αυτα που στελνουμε εξω..γιατι?γραφουμε για τον εαυτο μας καλα τραγουδια και για eurovision ανοιγουμε την κονσερβα και σερβιρουμε...
κανα μοντερνο δυναμικο παραδοσιακο δεν τολμανε να στειλουν? φανταστητε κλαρινο και φουστανελα με ηλεκτρονικη και ρυθμικη μουσικη..:Pσαν της Βουλγαριας ,αν θυμαστε παλαιοτερα..
γιατι ειμαστε τοσο κοτες?εδω οι άλλοι κανουν την τρελα τους-πχ ουκρανια- και βγαινουν πρωτοι....Τι φοβομαστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


τα λογια ειναι περιττα!!!!


π.σ. :hmm::hmm:μηπως ειμαι σε λαθος thread??:worry:

πραγματικο οφθαλμολουτρο!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Στο θέμα της Eurovision τώρα ... το τραγούδι μας δεν μου λέει και πολλά, όπως και στον περισσότερο κόσμο. Ούτε η χορογραφία με εντυπωσίασε.... Ο Σάκης μόνος του μου αρέσει, νομίζω ότι με αυτό το κομμάτι που του έδωσαν και αυτό το πλαισίωμα, ότι καλύτερο θα μπορούσε να κάνει κανείς για να το σώσει ο Σάκης το κάνει.
Και για να σας προλάβω ... παλιά τον σιχαινόμουν, τον έβρισκα φρικτό και θεωρούσα πολύ χαζά όλα αυτά τα κοριτσάκια που τσιρίζουν.
Έτυχε (πραγματικά έτυχε) και τον είδα μια φορά και έπαθα την πλάκα μου ... είναι από τους καλύτερους showmen που έχω δει .... έχει εκπληκτική σκηνική παρουσία, γεμίζει τον χώρο ... νομίζω ότι πρέπει να παραδεχόμαστε τα θετικά. Επίσης είναι ένας κούκλος ... και αυτό νομίζω πρέπει να το παραδεχτούμε.

Όσον αφορά τώρα στα τραγουδάκια του συγκεκριμένου διαγωνισμού ... συγγνώμη αλλά δε νομίζω ότι γενικά και οι άλλες χώρες στέλνουν τίποτα της προκοπής (φέτος ακόμα χειρότερα τα πράγματα). Το περσινό τραγούδι π.χ. το άκουσα πριν 2-3 μέρες στο ραδιόφωνο και δεν μου έλεγε τίποτα, ούτε και πέρσι μου έλεγε. Ούτε και οι Λόρντυ μου άρεσαν όταν είχαν βγει ... γενικά πάνε οι εποχές που τα τραγούδια της Eurovision ήταν καλά.
Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο τραγούδι που έχει περάσει την τελευταία 5-6ετία από το διαγωνισμό, ήταν το Lane Moje του Ζέλικο από το Μαυροβούνιο. Το οποίο δεν είχε έρθει πρώτο, διότι ο κόσμος προτίμησε το σκουπιδάκι της Ρουσλάνα, αν δεν κάνω λάθος.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παιδια την Αρμενια την σκοτωνουν οι παραδοσιακες στολες που φορανε..εγω τρομαξα ετσι που ήταν βαμμενες και ντυμενες..τις νομιζα για ασχημες χοντρες 50αρες μεσοκοπες...
δειτε τες-νεαρες ομορφες ειναι- χωρις τι μπουργκες παρακατω...ας ελπιζω να τις βγαλουν στον τελικο...ειναι τελειως άλλη η εντυπωση χωρις αυτες...και για τις χορευτριες επισης..
άλλοι γδυνουν οτι μπορουν απο τις κοπελες και αυτοι τις φορεσαν μπουργκες!:eek:;)
πανε καλα?:hmm:μονο για την ομορφια θα επαιρναν πολλες ψηφους...σαν την sirusho περσι..είπαμε μην τις γδυνουμε επιτηδες ,αλλα ούτε και να τις ασχημιζουμε επιτηδες...:)

πριν




και μετα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ενθουσιάστηκα από την όλη εμφάνιση, παρολαυτά μου άρεσε ο Σάκης ως Σάκης.

Δε τους βλέπω να έχουν πάντως την επιτυχία που περιμένουν, γιατί φέτος απ΄ότι άκουσα συμμετέχουν επιτροπές.
Στην πράξη δλδ αυτό σημαίνει ότι 12άρι καθαρό είναι σχεδόν απίθανο να πάρουν, αφού ο τελικός βαθμός είναι ο μέσος όρος του κοινού και της επιτροπής.


Πλάκα θα ΄χει να βγει το Azerbaijan.. να δω που θα βρουν τα λεφτά και ποιος θα πάει εκεί του χρόνου :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ειναι όμως τεραστια η διαφορα χωρις τις βαριες στολες της σκηνης.?τις κατεστρεψαν τις κοπελες κι το τραγουδι...πρωτη φορα βλεπω να καταπνιγεις ετσι την σκηνικη παρουσια..
απλα,φανταστητε τον Ρουβα με μια τετοια βαρια παραδοσιακη στολη...:Dκαι σχεδον ακινητος...ποσο διαφορετικη θα ηταν η όλη εμφανιση?χωρις να φαινεται τιποτα απο το σωμα του...?με το τραγουδι που εχουμε στο σκουπιδοντενεκε θα πηγαινε...
ποσες ρουβιτσες θα ζητωκραυγαζαν τοτε?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα ψηφίσω Αγγλία αν εμφανιστεί ο Andrew Lloyd Webber, αν και δεν έχω ακούσει το τραγούδι της.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Η Ελλάδα έχει πολλές πιθανότητες να βγει πρώτη ή όχι. Μπορεί να βγει, γιατί το τραγούδι δεν είναι και τόσο άσχημο και εκπροσωπείται από τον Ρουβά, τον οποίο θα ψηφίσουν όλες οι ευρωπαίες ρουβίτσες:P. Άλλωστε, ο Ρουβάς έχει από μόνος του μεγάλη εντύπωση. Μπορεί να μην βγει, γιατι το 50% του ψήφου επηρεάζεται από τις επιτροπές, οι οποίες δεν ψηφίζουν τραγούδια όπως της Ελλάδας, ψηφίζουν τραγόυδια όπως του νορβηγού. Επίσης, μην νομίζετε ότι ότι ο νορβηγός θα τα πάει χάλια μόνο και μόνο επειδή σε όλες τις εκπομπές λένε την Νορβηγία δεν την ψηφίζουμε. Σε όλη την Ευρώπη τα ίδια θα λένε για εμάς, αλλά και για τον νορβηγό φυσικά.
Το δικό μου τοπ 5 για τον τελικό (όπως θα βγει στην ψηφοφορία του τελικόυ) είναι:
1. Ελλάδα
2. Νορβηγία
3. Αζερμπαιτζάν
4. Τουρκία
5. Ισπανία (σε αυτό το τελευταίο δεν είμαι και πολύ σίγουρος, όλα παίζονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top