Οι φετινές παραστάσεις που δεν πρέπει να χάσουμε...

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Το είχα δει πέρυσι και μου άρεσε πολύ! :)



Zanin πως σου φάνηκε;

φουστα μπλούζα! λοιπόν πολύ καλοί ηθοποιοί... τρελό γέλιο αν και εγω δεν το ευχαριστήθηκα γιατί ήμουν λίγο άρρωστή. αξίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χτες πήγα aluminium show......δεν τρελαθηκαμε κιολας... καλό ήταν και κάτι που απλά δεν ειχαμε ξαναδει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα την ''Μέθοδο Γκρόνχολμ'' στο Θέατρο Τέχνης. Μου άρεσε πολύ. Οι ερμηνείες πολύ καλές, η ιστορία είχε χιούμορ και σου κρατούσε την προσοχή και πριν τελειώσει είχες σοκαριστεί. Μες στην υπερβολή μεν, αλλά σε στυλάκι ''και να άκουγα ότι συνέβη δεν θα μου έκανε τόση εντύπωση'' 1 πράγμα. Κι αυτό δείχνει πού έχουμε φτάσει (το θέμα σχετίζεται με τις επιχειρήσεις και την εργασία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πήγα και είδα το μιούζικαλ <<Μamma Mia>> που έχει ταξιδέψει σε 170 μεγάλες πόλεις του πλανήτη μέσα σε εννέα χρόνια από την ημέρα που πρωτοανέβηκε στο Λονδίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Ήθελα να το δω αυτό αλλά δεν έκατσε. Αντ' αυτού είδα το "Μελτεμάκι" μια φορά που ανέβηκα Αθήνα, που δεν ήταν όμως παρά μια μέτρια ελαφιά παράσταση χωρίς εκπλήξεις και ανατροπές. Απλά ένα ξεκούραστο εργάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Επίσης είδα το έργο των Παπαθανασίου-Ρέππα <<Φούστα Μπλούζα>>.Είναι μια φάρσα με θέμα το παιχνίδι των δύο φύλων, όπου τα όρια του αρσενικού και του θηλυκού μπερδεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στους ρυθμούς του φλαμένκο
Στην Ελλάδα επιστρέφει ο Χοακίν Κορτές παρέα με τη «Μοναξιά» του
Αθήνα

Ο Ισπανός χορευτής και χορογράφος του φλαμένκο Χοακίν Κορτές, εξαιρετικά αγαπητός στο κοινό, επιστρέφει στην Ελλάδα στις 18 Σεπτεμβρίου, προκειμένου να παρουσιάσει την πιο προσωπική του δουλειά. Tίτλος της «Mi Soledad» (Η Μοναξιά μου).

Η εμφάνιση του Κορτές θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στο Θέατρο Γης. Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά στις 18 Αυγούστου στην πλατεία Αριστοτέλους.


Λένε πως κάθε παράστασή του είναι εξαιρετική.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Stomp in Athens - 2, 3 & 4 Sept. 2008


Είναι λοιπόν γεγονός ότι τον Σεπτέμβριο θα κάνουν 3 (μόνο?) εμφανίσεις στο Θέατρο Λυκαβηττού μας χαροποιεί ιδιαίτερα. Ας ελπίσουμε ότι όπως είχε γίνει πριν δυο χρόνια έτσι και φέτος θα προστεθούν και άλλες παραστάσεις.
Εισιτήρια προπωλούνται σε όλα τα Village Cinemas, Virgin Megastores, FNAC, Ελληνικό Φεστιβάλ. Διατίθενται επίσης περιορισμένα εισιτήρια με 10? έκπτωση.
  • Α ΖΩΝΗ: 55? (45? με έκπτωση)
  • Β ΖΩΝΗ: 45? (35? με έκπτωση)
  • Γ ΖΩΝΗ: 35? (25? με έκπτωση)
περισσότερα στο πόστ της Isiliel ακριβώς από κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχουν προστεθεί ήδη άλλες δύο ημέρες 5 και 6 Σεπτεμβρίου. Απ' όσο ξέρω, οι εκπτώσεις δεν ισχύουν πλέον.
Έχω ήδη δύο εισιτήρια για το Σάββατο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ που με συμπληρώνεις Isi!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Always at your service! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empyrium

Νεοφερμένος

Ο Empyrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Πέρυσι ειχα δει το Misery του Stephen King στο θεατρο Χωρα με τους Νίκο Ψαρρά και την Ανέζα Παπαδοπούλου.. Περιττο να σας πω οτι εμεινα με ανοιχτο το στομα και με την σκηνοθεσια της παραστασης αλλα και με τις ερμηνειες.. και με χαρα διαβασα οτι θα παιχτει και φετος με τους ιδιους ηθοποιους στο ιδιο θεατρο.. Σας την προτεινω ανεπιφυλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μετά από προσπάθεια 1μιση έτους έκλεισα εισιτήρια για την ''Ερωτευμένη νεκρή'', αλλά θα πάω σε 3 εβδομάδες. Να δω αν όντως αξίζει τον χαμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άκουσα ενθουσιώδη σχόλια για το Γυναίκα loser, στο θέατρο Χώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Πήγα και είδα τη Μήδεια του Παπαϊωάννου...Ενδιαφέρουσα η ιδέα με το νερό και πολύ καλή η ερμηνεία του Άρη Σερβετάλη στο ρόλο του Σκύλου...Υπήρξανε ωστόσο σημεία στα οποία βαρέθηκα...Νομίζω ότι είναι μία υπερτιμημένη και πολυδιαφημισμένη παράσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πήγα και είδα τη Μήδεια του Παπαϊωάννου...Ενδιαφέρουσα η ιδέα με το νερό και πολύ καλή η ερμηνεία του Άρη Σερβετάλη στο ρόλο του Σκύλου...Υπήρξανε ωστόσο σημεία στα οποία βαρέθηκα...Νομίζω ότι είναι μία υπερτιμημένη και πολυδιαφημισμένη παράσταση...

Θες να πεις περισσότερες λεπτομέρειες? Πριν 1 εβδομάδα 1 παρέα μιλούσε με διθυραμβικά σχόλια κι είχα σχεδόν ψηστεί να το δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η μητέρα και η αδερφή μου ξετρελάθηκαν, πάντως, με τη Μηδεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Θες να πεις περισσότερες λεπτομέρειες? Πριν 1 εβδομάδα 1 παρέα μιλούσε με διθυραμβικά σχόλια κι είχα σχεδόν ψηστεί να το δω.

Βασικά περίμενα να δω κάτι διαφορετικό κάτι περισσότερο θεατρικό...Όταν τελείωσε η παράσταση ένιωθα ότι κάτι έλειπε...Ήταν αρκετά ζωντανές οι ερμηνείες και μάλιστα μερικές σκηνές ήταν πολύ ρεαλιστικές αλλά υπήρχανε στιγμές όπου οι κινήσεις των ηθοποιών και γενικώς τα πάντα γινόνταν αργά (προσωπικά δε μου άρεσε και αυτές είναι οι σκηνές στις οποίες βαρέθηκα) και κάτι τέτοιο με επανέφερε στην "παράσταση"...Σε ορισμένα σημεία ο σκηνοθέτης θα μπορούσε να περάσει στον κόσμο αυτό που ήθελε να περάσει με λιγότερες κινήσεις...Δε χρειαζότανε η Μήδεια να υπερβάλλει στα σημεία αυτά με τις κινήσεις της γεγονός το οποίο σε συνδυασμό με την κλασσική μουσική που ακουγότανε σε κούραζε πολύ...
Πολύ ενδιαφέρουσα η ιδέα να "ακούγονται" οι κινήσεις των ηθοποιών, το νερό, ο τρόπος με τον οποίο κυλάει ο χρόνος, ο Σκύλος...
Εάν θέλεις πάντως να πας καλό είναι να κλείσεις εισητήρια το συντομότερο δυνατόν, γιατί εξαφανίζονται..Εγώ κάθισα στον εξώστη με 20 ευρώ και έβλεπα μια χαρά...Έχανα λιγάκι ωστόσο τους μορφασμούς των ηθοποιών κάτι πολύ βασικό στην παράσταση...
Btw το Παλλάς ειναι φοβερό θέατρο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είδα την ''Ερωτευμένη Νεκρή'' στο Αμφιθέατρο. Μου άρεσε, αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Η σκηνοθεσία, τα σκηνικά κι οι ερμηνείες ήταν πολύ καλά, αξιόλογη δουλειά από νέους ανθρώπους. Το πρόβλημα ήταν στο σενάριο, που ήταν λίγο αργό και λίγο κούραζε σε φάσεις. Έχω διαβάσει γοτθικά έργα που κρατούσαν το ενδιαφέρον περισσότερο. Θα έκρινα δηλαδή πως είναι λίγο υπερτιμημένη παράσταση. Ήμασταν 4 άτομα και βάλαμε 3/5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Είδα τον Caveman...Πολύ καλή παράσταση με άφθονο γέλιο για τις διαφορές μεταξύ ανδρών και γυναικών...Ο Γεννατάς είναι φοβερός ηθοποιός και έχει άμεση επαφή με το κοινό...Παίζεται κάθε μήνα τις πρώτες 15 μέρες στο Coronet στο Παγκράτι και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα...Εγώ πάντως γέλασα πολύ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top