Windows 8

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμα αν θα μου αρέσουν ή όχι.
Χθες αγόρασα καινούργιο λάπτοπ, γιατί ο σταθερός με έχει τρελάνει στα κολλήματα τελευταία, και το κατάστημα που το αγόρασα έχει κλείσει.

Δύο πράγματα με προβληματίζουν:
1) Η έλλειψη του Start, και περισσότερο δεν ξέρω πως να τον κλείσω, απλώς πατάω το κουμπί και κλείνει, ή υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο; :hmm:
2) Απ' ό,τι μού είπαν, τα τελευταία χρόνια δίνουν τον υπολογιστή με εγκαταστημένα τα windows και πρέπει να κάνεις μόνος σου backup, αλλά δεν ξέρω τον τρόπο.

Αν ξέρει κάποιος-α ας με κατατοπίσει, ειδικά στο δεύτερο.
1. η εναρξη βγαινει πηγαινοντας κατω αριστερα. για κλεισιμο πας κατω δεξια σου βγααζει τη στηλη και μετα ρυθμισεις λειιιτουργικοτητα.καπως ετσι.
2. στα 8 δε βρηκα κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
για το 2 ανζητησε recovery
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ, μου έλυσες την απορία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατί ο σταθερός με έχει τρελάνει στα κολλήματα τελευταία, και το κατάστημα που το αγόρασα έχει κλείσει.
καλα και δεν προσπαθησες να φτιαξεις τον σταθερο πρωτα?

υλικο ή λογισμικο λες να ηταν?

τα μπαουλα ;) φτιαχνουν παντα ευκολα..εκτος αν εχει καει η μητρικη τους ξερω γω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
υλικο ή λογισμικο λες να ηταν?
Μου γίνεται μπλε, κολλάει και δεν κάνει τίποτα, και μερικές φορές μου βγάζει κάτι κωδικούς στην μνήμη.
Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος κοντά μου να τον κοιτάξει, και είναι μπελάς να συνδέω-ξεσυνδέω καλώδια, γι αυτό προτίμησα αυτή τη φορά έναν φορητό, αν και με δυσκολεύει στο πληκτρολόγιο, και στην επεξεργασία της φωτογραφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Από χθες είναι διαθέσιμο στο store το update των Windows 8.1, δωρεάν, για όλους τους χρήστες των Win8. :D
Έχω ξεκινήσει ήδη το κατέβασμα
Τι φάση τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Η μόνη διαφορά που παρατήρησα ήταν η επανεμφάνιση του Start που έλειπε προηγουμένως και είχαν διαμαρτυρηθεί οι περισσότεροι χρήστες, αν υπάρχουν άλλες δεν τις πρόσεξα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Στα windows 8.1 από πού μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές; Πριν πατούσα δεξί κλικ κάτω δεξιά στην έναρξη και μου τα έβγαζε. Τώρα; Ας πούμε το σημειωματάριο πού θα το βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στα windows 8.1 από πού μπορούμε να δούμε όλες τις εφαρμογές; Πριν πατούσα δεξί κλικ κάτω δεξιά στην έναρξη και μου τα έβγαζε. Τώρα; Ας πούμε το σημειωματάριο πού θα το βρω;
Γιατί δεν χρησιμοποιείς την αναζήτηση του Metro; Με το που μπεις στο metro, αν ξεκινήσεις να γράφεις σε πετάει στην αναζήτηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εγώ το έχω ψάξει και σε σίτες κλπ.. αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει αν τελικά στην απόδοση είναι καλύτερα τα 7 ή τα 8-8.1 (gaming, εφαρμογές κλπ)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα Win8 μοιάζουν πολύ με τα 7.
Αμφιβάλλω αν σε θέμα επιδόσεων για games διαφέρουν κατά 10 FPS έστω.
Δυο τίτλους παιχνιδιών έχω εγκατεστημένους και τα δυο έχουν όμοιες επιδόσεις με όταν είχα Win7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μετά από μικρή εμπειρία μου στα 8 παρατήρησα τα εξής:
Το πλεονέκτημα των 8 έναντι των άλλων είναι στην ταχύτητα εκκίνησης, σε μερικά δευτερόλεπτα έχεις μπει ήδη στο σύστημα
Το μειονέκτημα είναι ότι παλιά προγράμματα (με την επέκταση .exe) δεν δουλεύουν στα 8 και αχρηστεύονται.
Νομίζω όσοι έχουν τα 7 καλύτερα να μείνουν εκεί, εκτός αν θέλουν να μπαίνουν μόνο στο ίντερνετ και δεν τους ενδιαφέρουν οι παλιές εφαρμογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες για τα exe.
Τα Windows 8 τρέχουν μια χαρά x86 και x64 αρχιτεκτονική.
Μόνο τα Windows RT δεν τρέχουν exe αλλά πωλούνται μόνο μαζί μερικά tablets.

Πάντως ισχύει. Το boot σε Windows 8 ειδικά με SDD πετάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δύο προγράμματα πάντως που είχα και μάλιστα το ένα αγορασμένο ακριβούτσικα πριν 3 χρόνια, δεν δουλεύουν και ας προσπάθησα στην συμβατότητα που την έβαλα μάλιστα στα ΧΡ, δεν μου ανοίγουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε ποία προγράμματα αναφέρεσαι;
Μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κατεβάζω τα 8.1 γιατί μου' βγαλε ειδοποίηση, ελπίζω να αξίζει και να μη κλαίω μετά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top