[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
α, μερσί:D
οκ, θα πάω στο φαρμακείο να δω τι ακριβώς υπάρχει, και θα σας ρωτήσω αν είμαι σε δίλλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για να γίνω κι εγώ πιο σαφής, έχω τη Sugar Crystal κρέμα προσώπου, αντηλιακή προσώπου, αντηλιακή σώματος, έχω πάρει πολλά σαμπουάν (με αγαπημένη τη σαπωνάρια), μάσκα μαλλιών (οκ, αυτή δε με τρέλανε γιατί βάραινε τα μαλλιά), body butter (μεγάλη αγάπη η guava και η μαστίχα), μάσκα προσώπου (μαστίχα και γιαούρτι), κρέμα ματιών νυχτολούλουδο... Και σκιά ματιών, ενυδατική χειλιών.
Η μάσκαρα δε μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Για να γίνω κι εγώ πιο σαφής, έχω τη Sugar Crystal κρέμα προσώπου, αντηλιακή προσώπου, αντηλιακή σώματος, έχω πάρει πολλά σαμπουάν (με αγαπημένη τη σαπωνάρια), μάσκα μαλλιών (οκ, αυτή δε με τρέλανε γιατί βάραινε τα μαλλιά), body butter (μεγάλη αγάπη η guava και η μαστίχα), μάσκα προσώπου (μαστίχα και γιαούρτι), κρέμα ματιών νυχτολούλουδο... Και σκιά ματιών, ενυδατική χειλιών.
Η μάσκαρα δε μου άρεσε.

Κραγιόν έχεις δοκιμάσει;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μολύβι ματιών Estee Lauder :inlove:

Πολλές φορές βάζω μόνο αυτό και βγαίνω- ούτε καν κραγιόν... Είναι απλά υπέροχο, lasts forever :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνιζω..και με το ανταλλακτικο παει καναν χρονο σχεδον :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εμενα μου αρεσουν πολυ τα μολυβια ματιων του κορρε, και επισης τα κραγιον ειναι τρομερα!

Σιμπυ, πες για το σερουμ για μαυρους κυκλους, κανει τιποτα?

Αντηλιακα χρησιμοποιω κυριως το γαλακτωμα vichy, μυριζουν τελεια και δεν ειναι πολυ λιπαρα, πειτε τι ξερετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μία απορία... Λοιπόν πέρυσι πήρα μία αντιηλιακή κρέμα προσώπου της Estee Lauder η οποία τώρα είναι στα τελειώματα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά λιπαρή. Έχετε υπόψιν καμία καλή κρέμα μη λιπαρή και με αρκετό δείκτη προστασίας;; Αυτή που έχω εγώ έχει 30, αν είχε και λίγο περισσότερο δε θα με πείραζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σιμπυ, πες για το σερουμ για μαυρους κυκλους, κανει τιποτα?

Κοίτα, για να πω την αλήθεια εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με μαύρους κύκλους. Το σέρουμ το πήρα γιατί περνάω πολλές ώρες μπροστά στον υπολογιστή και έχω την εντύπωση ότι κουράζονται τα μάτια μου. Επειδή το συγκεκριμένο έχει υφή τζελ είναι δροσερό και έχω την εντύπωση ότι το επόμενο πρωί φαίνονται πιο ξεκούραστα τα μάτια μου.

Έχω κι εγώ μία απορία... Λοιπόν πέρυσι πήρα μία αντιηλιακή κρέμα προσώπου της Estee Lauder η οποία τώρα είναι στα τελειώματα. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά λιπαρή. Έχετε υπόψιν καμία καλή κρέμα μη λιπαρή και με αρκετό δείκτη προστασίας;; Αυτή που έχω εγώ έχει 30, αν είχε και λίγο περισσότερο δε θα με πείραζε.

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τις λιπαρές αντιηλιακές. Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ Lancaster και είμαι πολύ ευχαριστημένη, διότι αποροφάται αμέσως και δεν αφήνει γυαλάδα, παρότι βάζω και υδατική από κάτω. Επίσης πολύ καλή ήταν μια την La Roche Posche (δεν είμαι σίγουρη ότι γράφεται έτσι) που δεν ήταν καθόλου λιπαρή (σαν νερό). Αλλά προτιμώ την Lancaster.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί πλέον από οποιοδήποτε προιόν για μαύρους κύκλους και πιστεύω ότι μόνο με κάποια εγχείριση (αν υπάρχει) θα φύγουν :(
Δυστυχώς εγώ τους έχω από μικρή και είναι πάρα πολύ έντονοι για να κάνει κάτι το οποιοδήποτε καλλυντικό :( :(

Το μόνο καλό είναι ότι με κατάλληλη τοποθέτηση κονσίλερ φαίνομαι βαμμένη χωρίς καν να έχω βάλει σκιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Νομίζω κάνεις το καλύτερο Λία! Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια μέθοδο για να τους βγάλεις τελείως αλλά έχω ακούσει για μία μάσκα ματιών που τους μειώνει σταδιακά...
Μπορεί να την ξέρεις και εσύ και να την έχεις δοκιμάσει αν δεν την ξέρεις θα ρωτήσω ποιά είναι η συγκεκριμένη και θα σου πώ...

Πάντως αν υπάρχει αντιμετώπιση μέσω χειρουργικής επέμβασης δεν στο συνηστώ... :/:

Δες και αυτή τη φυσική...
Πατάτα για τους μαύρους κύκλουςΗ πατάτα είναι θαυματουργή σε μάτια με μαύρους κύκλους ή σακούλες.

Εκτέλεση:

Μπορείτε να κόψετε δύο φέτες πατάτα και να τις βάλετε στα μάτια σας.

Μπορείτε να φτιάξετε κατάπλασμα από χυλό ωμής πατάτας. Τρίβετε μια ωμή πατάτα στον τρίφτη. Με τον χυλό αυτό φτιάχνετε δύο καταπλάσματα με γάζα ή τουλπάνι σε διαστάσεις που έχει το μισό σας μάγουλο. Έπειτα εφαρμόζετε τα καταπλάσματα στα μάγουλα και όσο γίνεται πιο κοντά στα μάτια. Στα μάτια μπορείτε να βάλετε δύο μικρές κομπρέσες με χαμομήλι. Στη συνέχεια κάθεστε ξαπλωμένοι για περίπου μισή ώρα και στο τέλος ξεβγάζετε το πρόσωπό σας με χαμομήλι ή με χλιαρό νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί πλέον από οποιοδήποτε προιόν για μαύρους κύκλους και πιστεύω ότι μόνο με κάποια εγχείριση (αν υπάρχει) θα φύγουν :(
Δυστυχώς εγώ τους έχω από μικρή και είναι πάρα πολύ έντονοι για να κάνει κάτι το οποιοδήποτε καλλυντικό :( :(

Το μόνο καλό είναι ότι με κατάλληλη τοποθέτηση κονσίλερ φαίνομαι βαμμένη χωρίς καν να έχω βάλει σκιά :P

:P ... Ναι αν έχεις έντονο πρόβλημα κι εγώ νομίζω ότι δύσκολα θα βρεις κάτι να έχει αποτέλεσμα.!:/:
Έχεις δοκιμάσει τα "πρακτικά" των γιαγιάδων;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Μάσκες που δοκίμασαν γνωστές μου και έχουν ορατό αποτέλεσμα μέσα σε λίγες μέρες...

1. masque des yeux της Gernetic &
2. oligo 25 yeux/eyes

Ρώτα κάποιον αισθητικό Λιάκι ή ακόμα καλύτερα και στο φαρμακείο για να σου πούν ποιά είναι η καλύτερη για την περίπτωσή σου!

Εγώ λέω να δοκιμάσεις πρώτα αυτό με την πατάτα και μετά να ξευγάλεις το πρόσωπό σου με μάυρο δυνατό τσάι...αν δεν δείς διαφορά ρώτα για τις παραπάνω μάσκες του εμπορίου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και πατάτες έχω δοκιμάσει, και αγγούρια, και παγάκια, και κρέμες, και σέρουμ και πάρα πολλά άλλα προιόντα ή συνταγές "της γιαγιάς", εδώ και 15 σχεδόν χρόνια (από μικρή με κοροίδευαν τα ξαδέρφια μου ότι έχω "μαύρες βάρκες κάτω από τα μάτια" :lol: )... Τίποτα, το πολύ πολύ να δω καμία τόσο μικρή βελτίωση που μόνο εγώ την παρατηρώ...
Ακόμα και με κονσίλερ δεν καλύπτονται και τόσο καλά, μιας και δεν είναι μόνο το χρώμα, είναι ότι σε αυτό το σημείο είναι λίγο "βαθουλωμένα" τα μάτια, φανταστείτε το σαν το ακριβώς αντίθετο από τις σακούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι...σωστά ...ίσως κάτι πιο νεανικό...αλλά αφού είναι εκ γεννετής ...δύσκολα τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Είχα το ίδιο πρόβλημα με τις λιπαρές αντιηλιακές. Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ Lancaster και είμαι πολύ ευχαριστημένη, διότι αποροφάται αμέσως και δεν αφήνει γυαλάδα, παρότι βάζω και υδατική από κάτω. Επίσης πολύ καλή ήταν μια την La Roche Posche (δεν είμαι σίγουρη ότι γράφεται έτσι) που δεν ήταν καθόλου λιπαρή (σαν νερό). Αλλά προτιμώ την Lancaster.

Της Lancaster ε;;; Αχ ευχαριστώ πολύ Σίμπυ μου!!! Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό με τη λιπαρότητα από τις κρέμες. Να φανταστείς βάζω πρώτα ενυδατική και μετά την αντιηλιακή. Αν βαφτώ κιόλας άστα να πάνε... Μετά από 1-2 ώρες το πρόσωπό μου γυαλίζει πολύ και είναι χάλια... Θα τη δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ!!! :bigarmhug Μήπως θυμάσαι να μου πεις και τι δείκτη προστασίας έχει;;; :redface:

Λία, μεγάλο πρόβλημα με μαύρους κύκλους έχει και η ξαδερφή μου από μικρή και τώρα είναι 19 χρονών. Νομίζω ότι φαίνεται περισσότερο έτσι επειδή είναι και αρκετά ανοιχτή στο δέρμα. Δυστυχώς κι αυτή έχει δοκιμάσει πάαααρα πολλά προϊόντα και δεν κάνουν τίποτα. Την τελευταία φορά που την είδα όμως μου φάνηκε ότι ήταν καλύτερα (αισθητή διαφορά δηλαδή). Θα την ρωτήσω μήπως έκανε κάτι ή μήπως χρησιμοποίησε κάποια κρέμα και θα σου πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είχα το ίδιο πρόβλημα με τις λιπαρές αντιηλιακές. Εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ Lancaster και είμαι πολύ ευχαριστημένη, διότι αποροφάται αμέσως και δεν αφήνει γυαλάδα, παρότι βάζω και υδατική από κάτω. Επίσης πολύ καλή ήταν μια την La Roche Posche (δεν είμαι σίγουρη ότι γράφεται έτσι) που δεν ήταν καθόλου λιπαρή (σαν νερό). Αλλά προτιμώ την Lancaster.


Η Lancaster πόσο κάνει; Την βρίσκεις και στα φαρμακεία;

Η La Roche Posche, που την είχα δοκιμάσει την αισθανόμουν πολύ λιπαρή! :/:



Καλύτερα πριν πάρετε οποιαδήποτε κρέμα να ζητάτε δειγματάκια! Και τα λεφτά σας δεν χαλάτε, αν δεν μείνετε ευχαριστημένες και μπορείτε να δοκιμάσετε πολλά προϊόντα για να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Και πατάτες έχω δοκιμάσει, και αγγούρια, και παγάκια, και κρέμες, και σέρουμ και πάρα πολλά άλλα προιόντα ή συνταγές "της γιαγιάς", εδώ και 15 σχεδόν χρόνια (από μικρή με κοροίδευαν τα ξαδέρφια μου ότι έχω "μαύρες βάρκες κάτω από τα μάτια" :lol: )... Τίποτα, το πολύ πολύ να δω καμία τόσο μικρή βελτίωση που μόνο εγώ την παρατηρώ...
Ακόμα και με κονσίλερ δεν καλύπτονται και τόσο καλά, μιας και δεν είναι μόνο το χρώμα, είναι ότι σε αυτό το σημείο είναι λίγο "βαθουλωμένα" τα μάτια, φανταστείτε το σαν το ακριβώς αντίθετο από τις σακούλες.

Δεν είναι κακό να βάλω αντιρυτιδικές από τα 22? :worry:

Όχι ρε συ.. αντιρυτιδική δεν βάζω ούτε γω που είμαι 31! Βασικά αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως καταρχήν σου λείπει κάποια βιταμίνη, όπως επίσης και κατά πόσο προστατεύεις τα μάτια σου όταν είσαι μπροστά από τον υπολογιστή.

Της Lancaster ε;;; Αχ ευχαριστώ πολύ Σίμπυ μου!!! Είναι πολύ εκνευριστικό αυτό με τη λιπαρότητα από τις κρέμες. Να φανταστείς βάζω πρώτα ενυδατική και μετά την αντιηλιακή. Αν βαφτώ κιόλας άστα να πάνε... Μετά από 1-2 ώρες το πρόσωπό μου γυαλίζει πολύ και είναι χάλια... Θα τη δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ!!! :bigarmhug Μήπως θυμάσαι να μου πεις και τι δείκτη προστασίας έχει;;; :redface:
Η Lancaster είναι τέλεια! Θα δεις ότι δεν θα νοιώθεις τίποτα και ούτε και θα βλέπεις, είναι σαν υδατική. Και φαντάσου ότι εγώ χρησιμοποιώ με δείκτη 50, που υποτίθεται ότι είναι και πιο βαριά από έναν 30αρι ή 20αρι δείκτη.

Η Lancaster πόσο κάνει; Την βρίσκεις και στα φαρμακεία;

Η La Roche Posche, που την είχα δοκιμάσει την αισθανόμουν πολύ λιπαρή! :/:

Καλύτερα πριν πάρετε οποιαδήποτε κρέμα να ζητάτε δειγματάκια! Και τα λεφτά σας δεν χαλάτε, αν δεν μείνετε ευχαριστημένες και μπορείτε να δοκιμάσετε πολλά προϊόντα για να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη! ;)
Νομίζω ότι κάποια μεγάλα φαρμακεία την έχουν, εγώ πάντως από Hondo την παίρνω. Υπολόγισε γύρω στα 30- 40 ευρώ.

Για την La Rosche Posche μιλάω για μια που ήταν σε ένα περίεργο σωληνάριο και σε υγρή τελείως μορφη. Αυτή δεν ήταν λιπαρή. Οι άλλες της κρέμες όμως είναι αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αλήθεια;;; Βγαίνει και με 50 δείκτη;; Τέλεια!! Θα πάω να την πάρω σύντομα. Πρέπει σιγά σιγά να ετοιμάζομαι για τις διακοπές :D Ευχαριστώ πολύ σιμπάκι μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Για την La Rosche Posche μιλάω για μια που ήταν σε ένα περίεργο σωληνάριο και σε υγρή τελείως μορφη. Αυτή δεν ήταν λιπαρή. Οι άλλες της κρέμες όμως είναι αρκετά.


Μάλλον εγώ έπεσα στην περίπτωση! Είχα πάρει από τις άλλες! :)


Για την Lancaster με έψησες και εμένα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top