Το όριο της παρακμής....

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ποιό είναι το προσωπικό σας όριο παρακμής, πότε θεωρείτε ότι η κρεπάλη και η παρακμή χτυπάνε κόκκινο. Π.χ το να είσαι τόσο λιάρδα που να ακούς Έφη Θώδη (γλύκα γλύκα) και να χορεύεις πάνω στα τραπέζια σκυλομάγαζου στην Εθνική οδό την ώρα που με περίσια χάρη έχει ξεκουμπωθεί το παντελόνι σου και κηματίζει το σώβρακο σαν σημαία είναι το απόλυτο ή μπορεί να πάει και πιό πάτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το να χορευεις κομματια ας πουμε και να εχει κολλησει η φουστα στα οπισθια (γιου νοου..), να μην εχεις παρει πρεφα, και παρολο που η κολλητη χτυπιεται και οριεται για το θεαμα που προσφερεις στο γεματο απο κοσμο σκυλομαγαζο, εσυ να συνεχιζεις και να καμαρωνεις κιολας το θεωρω εντελως πατος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επισης, θεωρω εντελως καταντια το να κλαις, να χτυπιεσαι, να χιλιοπαρακαλας, να την στηνεις εξω απο το σπιτι/την δουλεια/το γυμναστηριο του πρωην, για να τον πεισεις να γυρισει πισω. Νομιζω οτι αν φτασεις εκει.. δεν υπαρχει γυρισμος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Να ανεβαίνεις πάνω στο μπαρ και να χορεύεις. Και να βγάζεις και το παντελόνι σου εκεί πάνω!! Είχα πάει στο χωριό ενός φίλου μου και όταν το μαγαζί άδειασε τελείως έμεινε η παρέα του και αρχίσανε να βγαίνουν οι παρενέργειες του αλκοόλ.. Ευτυχώς πο εκείνη την μέρα δεν ήπια πολύ και μπόρεσα να βγάλω γέλιο.

Υ.Γ.: Την επόμενη μέρα πάνω από 5 άτομα πήγαν να πάρουν πράγματα που είχαν ξεχάσει, από μπλούζες μέχρι κινητά και πορτοφόλια.:P:P

Η δική μου είναι περισσότερο αστεία ιστορία. Δεν ξέρω αν είναι τέτοιο το κλίμα του θέματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Επισης, θεωρω εντελως καταντια το να κλαις, να χτυπιεσαι, να χιλιοπαρακαλας, να την στηνεις εξω απο το σπιτι/την δουλεια/το γυμναστηριο του πρωην, για να τον πεισεις να γυρισει πισω. Νομιζω οτι αν φτασεις εκει.. δεν υπαρχει γυρισμος. :/:
:) Και δέν σου φαινόταν ρε διαβολάκι:D Ο έρωτας είναι - δεν είναι παρακμή .Αν το ξανακάνεις όμως θα σε ...μαλώσω:P :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
maik85 πες πες πες!! Γουστάρω αστείες ιστορίεςςς!! :D

Η δική μου πάντως ήταν μια φορά στη Β λυκείου που είχαμε πάει με την παρέα που έβγαινα τότε (όλοι αγόρια) Εξάρχεια. Εγώ τότε ήμουν κάργα ερωτευμένη με έναν απο την παρέα με τον οποίο είχε παίξει και φάση πριν κάτι εβδομάδες. Που λες πήραμε μικρά μπυκαλάκια Μαυροδάφνη και όλα ωραία και καλά μέχρι τότε. Σε κάποια φάση μου σχολιάζει ο Νικόλας (το παιδί που λέγαμε) πόσο περισσότερο είχε πιει απο μένα που έπινα λίγο λίγο και το είχα ακόμα πάνω πάνω το μπουκαλάκι. Με πιάνει εμένα το πείσμα μου και το κατεβάζω σχεδόν μονορούφι! Μετά ψιλομέθυσα αλλά τίποτα τραγικό. Όμως ο Νικόλας ήθελε και δεύτερο μπουκαλάκι! Αμέσως κι εγώ να πάρω δεύτερο, ενώ ήξερα οτι δεν το σηκώνω το ποτό όσο αυτός! Τελικά πήραμε ένα ακόμα και το μοιραστήκαμε. Ε, εκεί μέθυσα για τα καλά, και πολύ άσχημα. Μιλάμε να τσιρίζω στα Εξάρχεια "Νικόλα σε γουστάρωωωω!!!", να ξερνάω τον τόπο, να μην καταλαβαίνω τι γίνεται γύρω μου... Στο τέλος πήγα να κοιμηθώ σπίτι του ξαδέρφου μου γιατί έτσι και με έβλεπε η μάνα μου σε αυτό το χάλι θα φρίκαρε η γυναίκα, και όταν πήγε ο ξάδερφος μου να μου βγάλει τη ζακέτα για να κοιμηθώ του λέω κιόλας "πως την είδες, θα μας γ*****σεις κιόλας;" :redface: Και γενικά είχα κάνει διάφορα ευτράπελα τότε :redface:
Ποτό έκανα κάπου 1-2 χρόνια να βάλω στο στόμα μου ξανά,
Μαυροδάφνη δεν έχω ξαναπιεί απο τότε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Ποιό είναι το προσωπικό σας όριο παρακμής, πότε θεωρείτε ότι η κρεπάλη και η παρακμή χτυπάνε κόκκινο. Π.χ το να είσαι τόσο λιάρδα που να ακούς Έφη Θώδη (γλύκα γλύκα) και να χορεύεις πάνω στα τραπέζια σκυλομάγαζου στην Εθνική οδό την ώρα που με περίσια χάρη έχει ξεκουμπωθεί το παντελόνι σου και κηματίζει το σώβρακο σαν σημαία είναι το απόλυτο ή μπορεί να πάει και πιό πάτος?
:) Για την κραιπάλη,το τελευταίο που θυμάμαι κι έμεινε-τώρα πίνω ελάχιστα-κάποια χειμωνιάτικη βραδυά,σήκωνε πολύ ξίδι,οπότε.είπα να...δράσω ανάλογα.Δεν θυμάμαι που,αλλά κατέβασα το "καταπέτασμα" μέχρι σταγόνα !Ούτε τι έπινα δε θυμάμαι :drunk: ! Ολα καλά μέχρι που σηκώθηκα απ'το τραπέζι...Επρεπε να οδηγήσω για την επιστροφή... Ξαφνικά το θυμήθηκα...Τώρα;;; κοντά ήταν κι επειδή όσο κι αν έπινα,πάντα διατηρούσα εναν υποτυπώδη τουλάχιστον έλεγχο των κινήσεων-αισθήσεων μου(δεν μπόρεσα να το καταλάβω πώς),δε σκέφτηκα ταξί.Πήρα το "τουτού" & ξεκίνησα.Το είχα ξανακάνει.Σιγά- σιγά κι απο την άκρη τα κατάφερνα !Μέχρι το 2ο φανάρι...με "πιάνει"κόκκινο κι αρχίζουν να "χορεύουν" ολα μαζί...το φανάρι,το κεφάλι μου,αλλά πιο τρελλό χορό,εστησε το στομάχι μου:wacko: :wacko: .Μέχρι να καταλάβω,πρασινίζει !οπότε ,πρώτα ξεκινάμε ,μετά ελέγχουμε τα ...εσωτερικά πρβλήματα.Πάνω στη στροφή,(στσυροδρόμι ήταν) αισθάνομαι το στομάχι να κλωτσάει τα απο μέσα του προς τα έξω.Ηδη γέμισε το στόμα μου:sick: .Που σταματάνε σε στροφή ,σταυροδρόμι με φανάρι;;;Πουθενά !!! Μισάνοιχτο παράθυρο(κάτι είχα ψυλλιαστεί),"βούρ"λοιπόν οι "ρουκέττες"μισές στο δρόμο,μισές στο αυτοκίνητο,κρατώντας παράλληλα το τιμόνι !! Τωρα για να λέω την αλήθεια,δεν ήταν μισες-μισές ,τα ρούχα δε φαίνονταν μετά απ'αυτό ,αλλά μέχρι που δεν ...καταδέχτηκα να τα πλύνω.:D :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Ποιό είναι το προσωπικό σας όριο παρακμής,
:/: Τώρα για το όριο παρακμής Γιάννη...Ελπίζω να ήταν ευχάριστη η ιστορία μου με την κραιπάλη,γιατι εδώ για την παρακμή (σκόπιμα τα χώρισα) ,αλλάζει το "κλίμα".-Αν δεν είμαι στο θέμα σβήσ'το-.Η παρακμή η προσωπική μου είναι, οτι απο το πάθος για την κίνηση (αθλήματα) κι απ'το πάθος για τη ζωή με χίλιες δυό εκφράσεις παλαιότερα,τώρα ωθούμαι σιγά -σιγά στην τακτική του "φιλόσοφου της πολυθρόνας":( Το χειρότερο είναι,οτι δεν ξέρω τι έχει πιό κάτω....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Και δέν σου φαινόταν ρε διαβολάκι:D Ο έρωτας είναι - δεν είναι παρακμή .Αν το ξανακάνεις όμως θα σε ...μαλώσω:P :P ;)


Δεν κανω τετοια πραγματα εγω. Ειμαι εγωιστρια & ψηλομυτα για να φτασω εκει.
Το εχει κανει φιλη, και σε εκεινη αναφερθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:/: Τώρα για το όριο παρακμής Γιάννη...Ελπίζω να ήταν ευχάριστη η ιστορία μου με την κραιπάλη,γιατι εδώ για την παρακμή (σκόπιμα τα χώρισα) ,αλλάζει το "κλίμα".-Αν δεν είμαι στο θέμα σβήσ'το-.Η παρακμή η προσωπική μου είναι, οτι απο το πάθος για την κίνηση (αθλήματα) κι απ'το πάθος για τη ζωή με χίλιες δυό εκφράσεις παλαιότερα,τώρα ωθούμαι σιγά -σιγά στην τακτική του "φιλόσοφου της πολυθρόνας":( Το χειρότερο είναι,οτι δεν ξέρω τι έχει πιό κάτω....:(

O καθένας το θέμα της παρακμής το κοιτάζει και το καταθέτει απο την δική του πλευρά, δεν υπάρχει σωστό η λάθος σε αυτό το κομμάτι οπότε κάθε άποχη είναι καλοδεχούμενη. Γράψε ελέυθερα ότι είναι για εσένα όριο παρακμής!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
O καθένας το θέμα της παρακμής το κοιτάζει και το καταθέτει απο την δική του πλευρά, δεν υπάρχει σωστό η λάθος σε αυτό το κομμάτι οπότε κάθε άποχη είναι καλοδεχούμενη. Γράψε ελέυθερα ότι είναι για εσένα όριο παρακμής!:)
:) Ο.Κ. Γιάννη ,ευχαριστώ.Το κατέθεσα ,δεν απείχα του θέματος απ'οτι βλέπεις.Εδωσα κάτι & στα δύο τμήματα κραιπάλη-παρακμή,γιατι με "άγγιξε" ! Γι'αυτό δεν απείχα ! Μάλλον κάθε συμμετοχή είναι καλοδεχούμενη !Εκτος αν εννοείς οτι η αποχή μου θα ήταν καλοδεχούμενη...Δεν ξέρω...χάθηκα λίγο....:wacko: και συγνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Θεόδωρος:
:) Ο.Κ. Γιάννη ,ευχαριστώ.Το κατέθεσα ,δεν απείχα του θέματος απ'οτι βλέπεις.Εδωσα κάτι & στα δύο τμήματα κραιπάλη-παρακμή,γιατι με "άγγιξε" ! Γι'αυτό δεν απείχα ! Μάλλον κάθε συμμετοχή είναι καλοδεχούμενη !Εκτος αν εννοείς οτι η αποχή μου θα ήταν καλοδεχούμενη...Δεν ξέρω...χάθηκα λίγο....:wacko: και συγνώμη

:P Sorry βρε Θεόδωρε άποψη ήθελα να γράψω!! Κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη (καταραμένο ψ δίπλα στο χ!):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
:P Sorry βρε Θεόδωρε άποψη ήθελα να γράψω!! Κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη (καταραμένο ψ δίπλα στο χ!):D
:D :D Πές το ρε Γιάννη...!Είμαι και ψιλοκαχύποπτος:sly: :D :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το όριο της παρακμής είναι όταν χάνεις την αξιοπρέπεια σου π.χ. σέρνεσαι πίσω από αυτον που αγαπάς, παρακαλάς, κλαις, τον κυνηγάς όταν αυτός σου έχει ξεκαθαρίσει τις προθέσεις του 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα ναι... περα απο αυτο, το να σερνεσαι και να παρακαλας (το οποιο εχω κανει κιολας σε ευτελεστατο σημειο μαλιστα, χριστε μου! omg omg omg χιλιες φορες, τι θυμηθηκα!)

...προσωπικη παρακμη ειναι οταν πεφτω σε τελμα, δεν κανω τιποτα επικοδομητικο, κλεινομαι στο σπιτι και βουλιαζω..μπορει να κανω και μια βδομαδα να βγω εξω, ουτε καν εξω σε αυλη,ουτε καν για να πεταξω τα σκουπιδια, νταξ.. :/:
τοτε ειναι το μεγιστο DOWN TO HELL που μπορω να φανταστω, αναφερομενη παντα αποκλειστικα σε μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Το όριο της παρακμής είναι όταν χάνεις την αξιοπρέπεια σου π.χ. σέρνεσαι πίσω από αυτον που αγαπάς, παρακαλάς, κλαις, τον κυνηγάς όταν αυτός σου έχει ξεκαθαρίσει τις προθέσεις του 8)

Plus... απειλείς ότι θα αυτοκτονήσεις, πίνεις και ξερνάς έξω απ την πόρτα του, φωνάζουν την αστυνομία οι γείτονες και τελικά σε βλέπει να τα κάνεις αυτά ενώ είναι μαζί με τη νέα του γκόμενα.... (αν μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο, στα αλήθεια θα αυτοκτονούσα! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Το να τον σκέφτομαι κάθε δευτερόλεπτο, ΠΟΙΑ ΕΓΩ?????:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ΚΟΥΕ μου όταν διάβαζα το μήνυμα στην αρχή νόμιζα ότι το έκανες...:P Πωπω...σκέτη παρακμή αυτό!Μακριά απο εμάςςςςςςςςςςςςςςςς!

@Giovanna: εμένα μου το λες; Να σέρνομαι απο καναπέ σε κρεβάτι και από κρεβάτι σε καναπε με τις ίδιες πυτζάμες και να κοιτάω απλά την τηλεόραση...Επεξεργασία εγκεφάλου turn off :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki:
Το να τον σκέφτομαι κάθε δευτερόλεπτο, ΠΟΙΑ ΕΓΩ?????:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:


ποια, εσυ? για σενα μιλας?
ποιο χαμστερακι εισαι εσυ???
αααα θα το χασω τελειως το ξανθο νιονιο που μου χει απομεινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
τώρα τι λέμε; το όριο γενικά ή το όριό μας;;;;
παρακμή είναι να χορεύεις με φούστα-ζώνη πάνω στο μπαρ ενός παρακμιακού μαγαζιού και ο μπάρμαν να σου ανεβάζει τη φούστα για να σου κολλήσει στάμπες στα καλομέρια με το όνομα του μαγαζιού (εμ, μανταμ! τι το ήθελες το στρινγκ)!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top