Original ή απόμιμηση ο Λαζόπουλος;

Το show του Λαζόπουλου (Αλ τσαντίρι news) είναι:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Original

    Ψήφοι: 12 52.2%
  • Απόμιμιση

    Ψήφοι: 11 47.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δε νομίζω πως ο Buggs εννοεί πραγματική κλοπή βρε κορίτσια. :P
Μάλλον εννοεί πως το βασικό concept της εκπομπής μοιάζει τόσο, ώστε η ιδέα του Λαζόπουλου να μην είναι πιθανότατα απόλυτα δική του.
Τέτοιου είδους "κλοπές" συμβαίνουν συχνότατα στον καλλιτεχνικό χώρο.
Εξάλλου δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο να γεννηθεί σχεδόν η ίδια ιδέα δύο φορές μέσα σε δύο διαφορετικά κεφάλια!

Και για να απαντήσω στο θέμα: Δε με ενοχλεί αν εμπνεύστηκε ο Λαζόπουλος από άλλη εκπομπή. Σημασία έχει ότι την παρουσιάζει με πολύ καλό και πιασάρικο τρόπο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
επειδή χρησιμοποιείς "βαριές" εκφράσεις οι οποίες μπορεί να προκαλέσουν νομικές κυρώσεις για το στέκι αν κάποιος ασχοληθεί, θα σε παρακαλούσα, αν έχεις να καταγγείλεις κάτι με επίσημα ντοκουμέντα ότι η ομάδα του Λαζόπουλου έχει κάνει κλοπή να το κάνεις.
Διαφορετικά, θα σε παρακαλούσα ή να αναιρέσεις ή να χρησιμοποιήσεις άλλες εκφράσεις καθότι το ποστ σου είναι συκοφαντική δυσφήμηση και θέλει λίγο προσοχή

Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση το φορουμ να έρθει σε δύσκολη θέση. Το θέμα λοιπόν είναι σαφές και καθόλου συκοφαντικό. Γίνεται σύγκριση του κονσεπτ που παρουσιάζεται με το σοου που παρουσιάζει ο Λαζόπουλος και καλούνται οι αναγνώστες να δηλώσουν πόσοι βρίσκουν, προσοχή, την κεντρική ιδέα ίδια.

Από εκεί και πέρα, το άν η ομαδα του Λαζόπουλου το έχει πάρει απο το εν λόγω όταν κυκλοφορούσε στις εταιρείες παραγωγής ή κατα σύμπτωση μοιάζει, δεν είμαι σε θέση να το ξέρω. Οπότε η έκφραση "περίπτωση κλοπής" ισχυει, αν το θέλετε σαν πιθανότητα, όμως όχι σαν μύνηση. Αν επρόκειτο για μύνηση θα είχε κατατεθεί κατευθείαν στη εταιρία παραγωγής του Αλ Τσαντίρι , προσοχή, Νιούζ :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ααααααααααααααααααααααααααααα!
τότε σόρρυ αλλά....
ο Λαζόπουλος είναι Ορίτζιναλ κατά τη γνώμη μου δεδομένου ότι ό,τι και να κάνει, θα το κάνει με τον δικό του μοναδικό τρόπο που είναι ® !!!
είτε λοιπόν ήταν ο Σεφερλής είτε ο οποιοσδήποτε άλλος σπουδαίος κωμικός ή ηθοποιός, η εκομπή θα ήταν ορίτζιναλ

όσον αφορά το κόνσεπτ της εκπομπής
οι ιδέες συνήθως έρχονται (ή κλέβονται αν το θες) από το εξωτερικό στις περισσότερες των περιπτώσεων και θεωρώ ότι αν την εκπομπή την έκανε κάποιος άλλος δεν θα ήταν αυτή που είναι σήμερα (ότι και αν σημαίνει αυτό)

για μένα προσωπικά, μικρή σημασία έχει αν η κεντρική ιδέα είναι κάποιου άλλου
με απασχολεί το αποτέλεσμα που φτάνει στην οθόνη μου ότι τελικά είναι μία όαση μέσα στη ζούγκλα της βλακείας της tv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
για μένα προσωπικά, μικρή σημασία έχει αν η κεντρική ιδέα είναι κάποιου άλλου

Έλα μου ντέ, εσύ το έγραψες;

με απασχολεί το αποτέλεσμα που φτάνει στην οθόνη μου ότι τελικά είναι μία όαση μέσα στη ζούγκλα της βλακείας της tv
Και που να το έβλεπες οριτζιναλ δηλαδή, κανονικο οπως ειναι στο κονσεπτ, μισή οθόνη το πρόγραμμα (όπως τώρα ) και άλλη μιση τι θα έλεγε για το πρόγραμμα ο κάθε ένας απο τους διαρκώς διαφορετικους επιλεγμένους θεατές στο σπίτι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Έλα μου ντέ, εσύ το έγραψες;
ας σοβαρευτούμε
ποιος νοήμον σοβαρός άνθρωπος, θα έφτιαχνε μια εκπομπή και δεν θα κατοχύρωνε τα δικαιώματα του?
αν το έγραφα εγώ και είχα τόσο καημό να μην κλαπούν τα δικαιώματα μου, θα είχα κατοχυρώσει τα δικαιώματα επίσημα κι όχι απλά με επιστολή συστημένη προς τον εαυτό μου, που είναι ελαφρώς αμφιλεγόμενη μέθοδος
αν λοιπόν, μετά την επίσημη κατοχύρωση μου, μου έκλεβαν την ιδέα, τώρα απλά θα είχα κάνει ασφαλιστικά μέτρα και δεν θα παιζόταν η εκπομπή.... θα το είχα κάνει όμως απ τη μέρα #1
δεν θα περίμενα να περάσουν 2 χρόνια εκπομπής, να δω την υψηλή ακροαματικότητα για να ελπίζω ότι τελικώς ίσως κάτι κερδίσω κι εγώ από την "παρόμοια" ιδέα μου
αυτό στο χωριό μου το λένε κερδοσκοπία
όταν κυνηγάς τα δικαιώματα σου, τα κυνηγάς απ την πρώτη στιγμή είτε η εκπομπή πάει καλά είτε όχι....
το να προσπαθείς να έχεις μια στιγμή στη δημοσιότητα επειδή κυνηγάς μια διάσημη εκπομπή, είναι περισσότερο ανήθικο (κατά τη γνώμη μου) απ το να κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο παίρνοντας έμπνευση απ τη δική μου έμπνευση
Τέλος, άλλο πράγμα το να χρησιμοποιείς στοιχεία από μία εκπομπή και να φτιάχνεις μια άλλη, κι άλλο να την κλέβεις αυτούσια

Με το σκεπτικό σου πάντως, o Picasso θα έπρεπε να κατηγορήσει τον Kandinsky για αντιγραφέα...
άλλο πράγμα η κλοπή κι άλλο πράγμα η έμπνευση όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
......αυτό στο χωριό μου το λένε κερδοσκοπία
όταν κυνηγάς τα δικαιώματα σου, τα κυνηγάς απ την πρώτη στιγμή είτε η εκπομπή πάει καλά είτε όχι....

Το να κλέβεις ιδέα άλλου για να κονομήσεις αυτό είναι σίγουρα κερδοσκοπία

Για το άλλο που εγείρεις σαν επιχειρημα, την καθυστέρηση μύνησης ή ασφαλιστικών μέτρων, μπορει να υπάρχουν αλλοι λόγοι για τους οποίους δεν έγινε, χωρίς καμία σχέση με δόλο, λόγοι ανωτέρας βίας. Μήν βιάζεσαι να κρίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το να κλέβεις ιδέα άλλου για να κονομήσεις αυτό είναι σίγουρα κερδοσκοπία

Για το άλλο που εγείρεις σαν επιχειρημα, την καθυστέρηση μύνησης ή ασφαλιστικών μέτρων, μπορει να υπάρχουν αλλοι λόγοι για τους οποίους δεν έγινε, χωρίς καμία σχέση με δόλο, λόγοι ανωτέρας βίας. Μήν βιάζεσαι να κρίνεις.

ε πως?
εδώ μας τέθηκε προς συζήτηση ΚΑΙ κρίση ολόκληρη εκπομπή και το επιτελείο του και καλλιτέχνες...
πως να μην κρίνω?
δλδ η κρίση αφορά μόνο τον Λαζόπουλο και κανέναν άλλο?
εσύ (το εσύ δεν είναι προσωπικό φυσικά, απλά συζήτηση κάνουμε) πως κρίνεις το τι έχει συμβεί από μεριάς της εκπομπής και τι ενέργειες έχει κάνει?
μπορεί κι αυτοί για λόγους ανωτέρας βίας και χωρίς δόλο να "εμπνεύστηκαν" την εκπομπή :P

σου ξαναλέω...
δεν είναι κλοπή ιδέας, είναι έμπνευση....

δε μπορεί να γίνει μονομερής συζήτηση... να μιλάμε μόνο για τις υποχρεώσεις του ενός κι όχι του άλλου
ας φρόντιζε να έχει καλυμμένα τα νώτα του και τα δικαιώματα του ο αρχικός εμπνευστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
μπορεί κι αυτοί για λόγους ανωτέρας βίας και χωρίς δόλο να "εμπνεύστηκαν" την εκπομπή :P

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

ας φρόντιζε να έχει καλυμμένα τα νώτα του και τα δικαιώματα του ο αρχικός εμπνευστής
Το έχουμε πεί παραπάνω. Το RTN είναι κατατεθειμένο σε συμβολαιογράφο. Για το τί θα γίνει στη συνέχεια υπεισέρχονται άλλοι παράγοντες μέχρι τα ασφαλιστικά μέτρα και τη μύνηση και δεν αφορά το φορουμ. Μήν το αναφέρεις λοιπόν ξανά και ξανά, γιατί δεν είναι καν υπόθεση του φορουμ ούτε εσύ θα το ήθελες.

Εδώ εξετάζουμε τις ομοιότητες, κανουμε μία συζητηση με βάση τα στοιχεία που εδώ μπορούμε να έχουμε. Αυτο, το να εκφράζει οποιοσδήπότε τη γνώμη του για κάτι, έχουμε ακόμη το δικαίωμα να το κανουμε.

Μήν πάμε και στο άλλο άκρο, επειδή δηλαδή κάποιος οργανισμός, ΜΜΕ ή παρόμοιος, είναι πανίσχυχρος, να μήν τολμαει ενας απλός χρήστης ενός φόρουμ να πεί ότι ναι, η ιδέα αυτή θα μπορούσε να έχει κλαπεί από το Real Time News με βάση αυτό που διαβάζει και αυτό που βλέπει στην εκπομπή Αλ Τσαντίρι Νιούζ

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΛΑΠΕΙ,
παρακαλώ όλους όσους συμμετέχουν να δώσουν βάση σ'αυτό για να συζητάμε χωρίς φόβο και πάθος.Έχει τεράστια διαφορά απο το έχει κλαπεί. Το δεύτερο δεν μπορουμε να το κρίνουμε εμείς εδώ. Ισοδυναμεί με εκκατομμυρια και αφορά διευκρινίζεται μόνο στο δικαστηριο.
Δεν κάνουμε εμεις εδώ μύνηση στον Λαζόπουλο που, οπως κι αυτό ειπώθηκε παραπάνω, το μόνο που σίγουρα ξέρουμε είναι ότι είναι ο παρουσιαστής. Δεν είναι καθόλου βέβαιο ότι ειναι ο παραγωγός ή, το ζητουμενο, αυτός που επέλεξε την ιδέα απο τα αρχεία με τις ιδέες. Πληρωμένες και απλήρωτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κοίτα....
νομίζω ότι με την εις άτοπον απαγωγή που το πας και με την μαιευτική μέθοδο, τελικά θα καταλήξεις να διαβάσεις απ όλους μας αυτό που θες

Εν δυνάμει, ΌΛΑ και ΟΛΟΙ θα μπορούσαν να είναι κλεμμένα από κάπου αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Κοίτα.... νομίζω ότι με την εις άτοπον απαγωγή που το πας και με την μαιευτική μέθοδο, τελικά θα καταλήξεις να διαβάσεις απ όλους μας αυτό που θες

Α μη το χαλάς τώρα. Η κρίση του κοινού πρέπει να παραμείνει ελεύθερη. Ξεκόλησα το θέμα απο εκεί που διάφοροι πήγαν να το κολλήσουν. Δικαστήρια, μυνήσεις κλπ δουλειές που δεν αφορούν ούτε τους χρήστες ούτε το φόρουμ.

Δείχνουμε ενα κονσεπτ και το συγκρινουμε με μιά γνωστή εκπομπή. Έχουν όλοι κριση και όλοι έχουν δικαίωμα να πουν τη γνώμη τους χωρίς πίεση.

Τώρα άν το κονσεπτ αυτό γράφτηκε χθές, αντιγράφοντας τον Λαζόπουλο (θα μπορουσε να έχει γίνει κι έτσι, μόνο αυτό δεν λέχθηκε) και γι'αυτό μοιάζει τόσο, ή γράφτηκε πρίν 5-6 χρόνια, αν κατατέθηκε ή όχι και σε ποιούς αυτγό οι χρήστες δεν μπόρούν να το ξέρουν. Ομως την εκπομπή την ξέρουν όπως και το κοσνεπτ του Real Time News που τους παρουσιάζεται σ'αυτό το τοπικ. Οπότε μπορούν να κρίνουν τις ομοιοτητες και αυτό κάνουν εδώ.

Εν δυνάμει, ΌΛΑ και ΟΛΟΙ θα μπορούσαν να είναι κλεμμένα από κάπου αλλού
Αυτή την ισοπέδωση την επιχειρησε παραπάνω και η χρήστρια Γιδι, και είπαμε οκ, ακούστηκε αυτό δυο και τρείς φορές ε κάπου να σταματήσει να επαναλαμβάνεται. Γιατί δεν ισχύει, πάει και τέρμα. Αν ήταν έτσι τα τραγούδια του Τζαγκερ θα ήταν ίδια με του Σφακιανάκη επειδή ο δεύτερος μπορεί να τον άκουγε όταν ήταν μικρός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Χρήστη Bugg :P, νιώθω ότι μιλάς επιθετικά. Φοβάμαι και να γράφω σε αυτό το θέμα…μπορείς να χαλαρώσεις λίγο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χρήστη Bugg :P, νιώθω ότι μιλάς επιθετικά. Φοβάμαι και να γράφω σε αυτό το θέμα…μπορείς να χαλαρώσεις λίγο?:)
εγώ πάλι δεν φοβάμαι (εννοείται) αλλά διακρίνω μια άρνηση και μια προκατάληψη, τόσο που αισθάνομαι ότι μιλάω σε τοίχο, οπότε δεν βρίσκω νόημα να γράψω κάτι επιπλέον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
εγώ πάλι δεν φοβάμαι (εννοείται) αλλά διακρίνω μια άρνηση και μια προκατάληψη, τόσο που αισθάνομαι ότι μιλάω σε τοίχο, οπότε δεν βρίσκω νόημα να γράψω κάτι επιπλέον

Αν είναι να βγάζουμε όσους διφωνούν μαζί μας τοίχους, υποβαθμίζουμε την διαφορά απόψεων.

Αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη απο εσένα και είναι σίγουρος για τη γνωμη του λογικο δεν ειναι να αρνείται σταθερά και επανειλημένα τα δικά σου επιχειρήματα όταν βρίσκει την δική του κρίση πιο σωστή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
γουατέβερ, έχεις δίκιο
να μπει φυλακή ο κλέφτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
γουατέβερ, έχεις δίκιο
να μπει φυλακή ο κλέφτης

Κατσε να τον βρούμε πρώτα ... γιατι όπως ειπαμε, ο Λαζόπουλος το μονο που ξερουμε ειναι ότι είναι ο παρουσιαστής.

Για να καταλάβετε πώς λειτουργούν τα πράγματα. Πάει ο φτωχός και τίμιος καλλιτέχνης την ιδέα του, αφού εχει πληρώσει καλά καλά για να την έχει καταθέσει με τα ελάχιστα χρήματα του στο συμβολαιογράφο, στην εταιρία παραγωγής. Εκεί μπορει να κάθεται κάποιο τελείως ατάλαντο άχρηστο σκοτεινό κάθαρμα, άντρας ή γυναίκα. Αυτός ή αυτή, παίρνει την ωραία σας ιδέα και με την εμπειρια που έχει, γιατί βλέπει δέκα ιδέες τουλάχιςστον τη μέρα την ξεχωρίζει αμέσως. Σφυράει στους φίλους της κλίκας του/της και πάνε την ιδέα για δικη τους στο καναλι που θέλουν. Τα υπόλοιπα τα ξέρετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Η γνώμη μου για τον Λάκη Λαζόπουλο είναι οτι άλλο πράγμα ξεκίνησε να κάνει (σάτιρα τύπου Μητσικώστα) και άλλο κατέληξε. Αυτό που άλλαξε στην πορεία ήταν η ύπαρξη του κοινού. Όταν το κοινό σε αποθεώνει και το κανάλι σού ζητάει να μπήξεις κι άλλο το μαχαίρι στο κόκκαλο, αυτό κάνεις. Ο Λαζόπουλος είναι έξυπνος άνθρωπος αλλά παρασύρθηκε από τη δόξα πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Καλά δεν λείπει και σε κανένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Δεν είναι και Όλγα Τρέμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η γνώμη μου για τον Λάκη Λαζόπουλο είναι οτι άλλο πράγμα ξεκίνησε να κάνει (σάτιρα τύπου Μητσικώστα) και άλλο κατέληξε. Αυτό που άλλαξε στην πορεία ήταν η ύπαρξη του κοινού. Όταν το κοινό σε αποθεώνει και το κανάλι σού ζητάει να μπήξεις κι άλλο το μαχαίρι στο κόκκαλο, αυτό κάνεις. Ο Λαζόπουλος είναι έξυπνος άνθρωπος αλλά παρασύρθηκε από τη δόξα πιστεύω.

Μπορει να το πηρε λιγο πανω του αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος της πτωσης του. Οσοι κανουν σατιρα ή stand-up comedy, κριτικαρουν τους παντες κι ετσι πρεπει. Επισης οπως εχει πει ο Jon Stewart αν θυμαμαι καλα, παντα ο κωμικος σατιριζει περισσοτερο την κυβερνηση γιατι πολυ απλα η κυβερνηση πραττει, αρα κανει λαθη, αρα του δινει τροφη για σχολια. Ο Λαζοπουλος θα μπορουσε να κρατησει ενα Χ κοινο αν την κριτικη που εκανε στις κυβερνησεις ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, τη συνεχιζε και με την τωρινη κυβερνηση.

Αντ'αυτου, προτιμησε να υπερασπιζεται μετα μανιας καθε κυβερνητικη επιλογη επειδη ειχε φιλικες σχεσεις με την εξουσια. Εφτασε στο σημειο να κανει εκπομπη σατιρας και να βγαζει καρτες γιατι το Μνημονιο του Τσιπρα ειναι καλυτερο απο το μειλ Χαρδουβελη. Και πανω σε αυτη του την προσπαθεια να υπερασπιστει με καθε τροπο τον Τσιπρα, ξεφυγε και στα σχολια του, οπως οταν ειπε πως ο Σόιμπλε ειναι κομπλεξικος επειδη ειναι αναπηρος και για αυτο δεν κανει τα χατηρια του Αλεξη. Δεν ηθελε και πολυ, ο κοσμος σιγα σιγα τον εγκατελειψε και τον εφαγε κι η ιδια η διαπλοκη κυβερνησης-κοντομηνα της οποιας ηταν μερος. Αλλωστε το δυσκολο δεν ειναι να φτασεις να κανεις 45% τηλεθεαση, το δυσκολο ειναι να κρατησεις το κοινο. Κι ο Λαζοπουλος δε το κρατησε. Και οι ξαναζεσταμενοι Μητσοι δεν βοηθανε.

Ας γινει Ευρωβουλευτης του ΣΥΡΙΖΑ να φορεσει κι επισημα την κομματικη φανελα να ησυχασουμε μια και καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ο Λαζοπουλος είναι αποδηξη της παρακμής της Ελληνικής τηλεόρασης.Οταν έκανε 40% τηλεθέαση τότε τι να πείς;Οκ βγήκε ο αγαπημένος του προθυπουργος και εξαφανίστηκε(πάλι καλά)από την τηλεόραση.Στο καλο και να μην τα ξαναδούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top