Ο Απολογισμός μου για το 2005

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Απολογισμός μιας χρονιάς που σε λίγες ώρες κλείνει… φεύγει πάει τζους στο καλό!
Και τώρα? Πρέπει να ανοίξω τα τεφτέρια του μυαλού μου και να σταθώ έντιμα απέναντι στον εαυτό μου και να κάνω τον απολογισμό μου.
Τι αξία όμως μπορεί να έχει ένας απολογισμός αν δεν τον μοιραστείς με μερικούς συνήθεις ύποπτους, με μερικούς γνωστούς αγνώστους?

Έτσι λοιπόν, στα ξαφνικά, αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας τον απολογισμό μου σε ένα κατεβατό που πολύ αμφιβάλω αν θα κάτσετε να διαβάσετε, αλλά εγώ θα το κάνω έτσι κι αλλιώς γιατί έτσι αποφάσισα!


Η χρονιά που πέρασε λοιπόν δεν διέφερε και πάρα πολύ από τις προηγούμενες 35 που έχουν κυλήσει στην ζωή μου.
Οκ μπορεί να διέφερε κατά πολύ απ την χρονιά που ήμουν 2 ετών αλλά δεν διέφερε και πολύ απ την περσινή
Η μήπως κάνω λάθος?

Φέτος έχω να χαρώ για κάμποσα πράγματα και να κλάψω για άλλα τόσα

Έχασα μια καλή και πολύτιμη (?) φίλη κατόπιν επιλογής μου, κέρδισα κάμποσα νετ-φιλαράκια όμως! (για σας λέω βρε κουτά!)

Έχασα μια σχέση που με ενδιέφερε πραγματικά πολύ γιατί έδειχνε να τα έχει όλα εκτός ενός και σημαντικού… ενδιαφέρον για μένα! Αλλά τελικώς κέρδισα μια άλλη σχέση μέσα από το φιλικό – γνωστό μου περιβάλλον.
Έναν άνθρωπο που πάντα ήταν εκεί δίπλα μου να μου συμπαραστέκεται και να περιμένει υπομονετικά την σειρά του για το παλάτι της καρδιάς μου όπως μου είπε… τελικά το κέρδισε και το παλάτι και την καρδιά και μένα και όπως πάνε τα πράγματα το 2006 θα σας μοιράσω απλόχερα και κουφέτα (να βάλετε και κάτω απ το μαξιλάρι σας λολ)

Έχασα μια δουλειά με έναν φανταστικό μισθό, και ναι φυσικά ήταν φανταστικός ο μισθός, και όχι μόνο επειδή το ποσό ήταν μεγάλο για τα δικά μου δεδομένα αλλά γιατί δεν τον είδα και ποτέ πέρα απ την φαντασία μου
Κέρδισα μια άλλη δουλειά όμως τελικά που έχει ένα υπέροχο αντικείμενο και τελικώς όταν γυρίζω σπίτι μου απ τη δουλειά μου είμαι χαμογελαστή και κεφάτη!

Έχασα την προσπάθεια να χάσω κανα κιλό να μπαίνω στα ρούχα μου αλλά … κέρδισα 7 κιλά στη χρονιά που πέρασε! (memo, να θυμηθώ να το βάλω στη λίστα με τα to do του νέου χρόνου)

Έχασα και γκρέμισα επιτέλους τις ανούσιες σχέσεις με ανθρώπους που χρόνια έχτιζα για να φροντίζω την κοινωνική μου εικόνα, και επιτέλους άρχισα και προσπαθώ να έχω ουσιαστικές σχέσεις με ανθρώπους που πραγματικά το αξίζουν… τον πατέρα μου που επί χρόνια του λέω μόνο μια τυπική καλησπέρα… την αδερφή μου που πάντα ήταν η καλύτερη μου φίλη και πάντα ήταν εκεί όταν τη χρειαζόμουν και πάντα έφτυνα σαν κακομαθημένο ****παίδι όταν οι «φίλοι» μου με είχαν ανάγκη (ευτυχώς με τη μαμά τα πήγαινα πάντα καλά)


Έχασα απ τη ζωή ένα οικογενειακό πρόσωπο που δεν με έκανε καν να κλάψω η απώλεια του γιατί δεν με ενδιέφερε καθόλου, αλλά με έκανε να γυρίσω πολλά χρόνια πίσω και να προσπαθήσω να χτίσω σχέσεις με έναν ξάδερφο μου που λάτρευα από παιδί… ελπίζω να τα καταφέρω!

Το ίδιο πρόσωπο που πέθανε (πρόσφατα κι όλας, μέσα στις γιορτές) με έκανε να σηκώσω το ακουστικό και να πάρω τηλέφωνο όλους όσους αγαπώ και να τους το πω
Υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι δεν θα ξεχνάω μέσα στη ροή της ζωής και της καθημερινότητας να τους λέω πόσο τους αγαπώ!


Και μαζί με αυτούς να μην ξεχνάω να λέω και στον εαυτό μου πόσο τον αγαπώ μπας και κάποια στιγμή αποκτήσω και μια τοσοδούλα αυτοεκτίμηση


Τέλος θα ήθελα να όλοι να ξέρετε ότι αυτός εδώ ο χώρος, το στέκι, οι κουβέντες που έχουμε κάνει κατά περιόδους με έχουν αλλάξει σε κάποια σημεία, κάποιες απόψεις μου, κάποια στάνταρ μου, τα έχω αναθεωρήσει…
Και σας ευχαριστώ για αυτό!


Αυτά είχα να καταθέσω… αν κάποιος άλλος θέλει να με μιμηθεί, του υπόσχομαι ότι στο τέλος του απολογισμού του θα νοιώσει πολύ πολύ καλύτερα!

Μας εύχομαι όλων το 2006 να μας κάνει όλους πιο ώριμους, πιο σοφούς, πιο καλούς και πιο ευτυχισμένους ανθρώπους.

Την αγάπη μου σε όλους σας!
ΚΟΥΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
KOYE μου :bigarmhug

(όλοι αγκαλιάζουμε τον προηγούμενο πρώτα και μετά παίρνουμε μικρόφωνο. Σύμφωνοι?:))

για μένα το 2005 ήταν μια χρονιά με πολύ σασπένς, γκλάμουρ, γέλια, κλάμματα, ίντριγκες, απολαύσεις που μπορείς να απολαύσεις:P

έφτιαξα το σπίτι μου, μόνη μου. Έγινα μηχανικός, αρχιτέκτονας, υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, σοβατζής, μπογιατζής, πλακατζής (καλά πλακατζού πάντα είμουν, από γεννησιμιού :P), εργολάβος :clapup:.
Δημιούργησα και αυτό με κάνει ευτυχισμένη.

Η χρονιά που πέρασε είχε και το νταρκ σάιντ. Η πολύχρονη σχέση που είχα βρήκε την ώρα και τη στιγμή να περάσει από χίλια κύματα (ακόμα μετράμε πληγές).

Να'ναι καλά η οικογένειά μου. Χωρίς αυτούς δεν ξέρω τι θα έκανα.

Να'ναι καλά επίσης τα δύο φιλαράκια μου. Περάσαμε καλά. Πάντα τέτοια παιδιά:D

Και τελιώνοντας (σιτ μαν, λίγα έχω γράψει, εμ άι σόου μίζεραμπλ άφτερ όλ?:P
.
.
.
..
nahhhhhhhhhhhhhhh.....:P)

να είστε καλά όλοι εσείς, που από τον Σεπτέμβρη μου δείχνετε ότι και το ιντερνέτι μπορεί να κάνει τη ζωή μου καλύτερη και ποιοτικότερη:)




να προσθέσω ότι το 2005 έμαθα και τραμπολίνι και σας ρίχνω τρελά :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Doo :bigarmhug

Αν και εγω δεν δινω πολυ σημασια σε αυτα θα σας πω οτι θυμαμε που αξιζει αναφωρα

Το 2005 ητανε ενα ετος που εκανε τον τροχο της ζωης να συνεχισει να κυλαει και απο εκει που βρησκωμασταν στο μερος που ακουμπουσε την γη αρχησαμε να ανεβενουμε προς τα πανω.
Στις αρχες της χρονιας (λιγες μερες μετα την πρωτοχρονια) μετακομισαμε στο σπιτι που μενουμε. Ενα σπιτι με μεγαλη ιστορια,μην σας αναλιω τωρα, θα βαρεθιτε. Επιτελους καταφεραμε να το φτιαξουμε και να μεινουμε εδω.
τα οικονομικα μας αρχισανε να επανερχονται μετα απο ενα "πληγμα" του 2003 που καταφερε να μας κανει να μην ειμαστε και τοσο ισχυροι για το 2003 και το 2004.
Λιγες μερες μετα τρακαραμε για δευτερη φορα μεσα σε 3 μηνες, ευτιχος αυτην την φορα δεν φταιγαμε εμεις και γλυτωσαμε τα λευτα για της επισκευτες
Πειραμε τον Κρονο, τον σκυλο μου, που εγινε το τριτο μελος της οικογενιας μας.
Γνωρισα ενας φιλο στο νετ, μιλαμε στον msn και πιστεψτε με, ειναι ο καλυτερος μου φιλος. Επισης ανοιξε αυτο το forum γνωρισα ολους εσας και πιστεψτε με, αυτος ο συνδιασμος εχει αλλαξει καπος την ζωη μου
Επισης, ενω ειχαμε ειδη αρχισει να ανεβενουμε, πουλιθικε το εξωχικο μας το οπιο το χτησαμε μονοι μας, τελιωσε το 2000 και απο το 2003 βρησκοτανε απλα για να περνει χωρο.Αυτο μας βοηθισε και αλλο και θα φανει περισοτερο η βοηθεια του το 2006 και το 2007.
Πειρα την κιθαρα μου και αρχισα μαθηματα, μπορει στο μελον να αποδειχτει ως ενα απλο hobie, μπορει και να με κανει πλουσιο, αυτο θα δειξει
Τελευτεο συμαντικο γεγονος, πειραμε το αμαξι μας.7 μηνες δεν μπορουσαμε να καταλιχουμε πιο θελουμε, βεβαια δεν ειχαμε παρη την αποφαση οτι παμε για το αμαξι απο την πρωτη στιγμη, ξεραμε οτι προς το τελος του χρονου θα ειμασταν ετοιμοι οικονομικα.


Αυτην την στιγμη δεν μου ερετε τπτ αλλο απο το ετος αυτο, αν μου ερθει θα κανω ενα ΕDIT
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.



H χρονιά που φεύγει δεν ήταν και για μένα πολύ διαφορετική απο την προηγούμενη...Όμως μπορεί να μην ήταν η καλύτερη που έχω ζήσει όμως είχε αυτή σημαντικές στιγμές για μένα...και καλές και κακές...
...Πολύ πρόσφατα τελείωσε μια σχέση δύομιση χρόνων που ήταν πολύ σημαντική για μένα και που μέσα από αυτή έγινα σίγουρα καλύτερος άνθρωπος και που με έκανε να καταλάβω πως τους ανθρώπους που αγαπάμε και μας αγαπάνε πρέπει να τους προσέχουμε περισσότερο από κάθε τι....
...Το 2005 πήρα προαγωγή και επιτέλους μια συμπαθητική αύξηση!
...Τη χρονία που φεύγει πέθανε το σκυλάκι μου που το είχαμε 16 χρόνια....
...Ξαναβρέθηκα με φίλους που είχα χαθεί εδώ και χρόνια χωρίς ιδιαίτερο λόγο και συνεχίζω να χτίζω την φιλία μας από εκεί που την είχα αφήσει...

....και φυσικά γνώρισα όλους εσάς που μοιράζομαι τις σκέψεις μου μαζί σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ο δικός μου απολογισμός: https://cgi.di.uoa.gr/~std04100/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
emu :bigarmhug

Τη χρονιά αυτή γνώρισα σπουδαίες προσωπικότητες

να 'σαι καλά :P

εγώ με τη σειρά μου να δηλώσω ότι δεν έχω να απολογηθώ για τπτ :D. η χρονιά που πέρασε ήταν και πολύ "έμπειρη" ναούμε ;). επιβιώσαμε κι αυτό μετράει. χαίρομαι ιδιαίτερα που θα δω από κοντά και τον νέο χρόνο, ελπίζω να είναι καλό παιδί. υγεία να χουμε κι όλα τα άλλα έρχονται. και να μην έρθουν, στα φρύδια μας, αυτά θα χάσουνε :P.

με το καλό να μας μπει τσογλαν μπόυζ εντ γκερλζ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
παλτέ :bigarmhug

μια χαρά ήταν το 2005, δε λέω. Ελπίζω το 2006 να είναι καλύτερο πάντως :whistle: Εύχομαι χαρά, ευτυχία, ειρήνη και άλλες τέτοιες κοπελίτσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Έτσι, έτσι :D

Love you guyzzzzzzzzz and girlzzzzzzzz :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σειρά μου να γράψω κι εγώ λίγοοοοοο πριν φύγει το 2005...

Βασικά αυτή την χρονιά νιώθω ότι ωρίμασα και αν έπρεπε να δώσω ένα τίτλο θα ήταν "Η αλλαγή"!

Μέσα σε αυτό το χρόνο τέλειωσα τη σχολή μου, έπιασα δουλειά, έφυγα από το σπίτι μου κι έμαθα να στηρίζομαι μόνο σε εμένα...Έμαθα κυρίως να με αγαπώ και να με προσέχω! Επίσης έμαθα να απολαμβάνω κάθε στιγμή της ζωής μου είτε καλή είτε κακή! Απλά να ζω μαζί της, όπως ζει και αυτή μαζί μου!

Τους φόβους μου τους αντιμετώπισα, τον ρομαντισμό μου τον ακούμπησα σε μια γωνίτσα - μήπως κάπως, κάποτε το χρειαστώ- ενώ η λογική και ο κυνισμός με βοήθησε πάρα πολύ...

'Εχω βρεθεί σε ένα χώρο όπου απαίτησα να υπάρχω, απαίτησα να με θεωρούν ίσα, να σέβονται τις απόψεις μου και να έχει δύναμη η γνώμη μου...Απαίτησα από εμένα να είμαι καλή σε αυτό που κάνω και μέρα με την μέρα να γίνομαι καλύτερη!

Οι εκπλήξεις- συμπτώσεις- όπως το πάρει κανείς- διαδέχονταν η μία την άλλη! Η ζωή μου δείχνει ότι δεν είναι πάντα αυτό που θέλω εγώ αλλά αυτό που θέλει εκείνη κι όμως πλέον μ'αρεσεί! Ακόμα και τώρα που όνειρα έχουν διαλυθεί, υποσχέσεις έχουν ξεχαστεί και έχουν γίνει μια ωραία ανάμνηση!Πρόσωπα που χάθηκαν, ξαναήρθαν, ξαναέφυγαν για να ξαναρθουν - ίσως κάποτε...

Το πιο γλυκό είναι ότι με την κολλητή μου στο γυμνάσιο λέγαμε ότι όποια παντρευτεί πρώτη θα γίνει η κουμπάρα της άλλης...Και τώρα, πριν φύγει το 2005 η πρόταση έγινε και η υπόσχεση θα γίνει πραγματικότητα :clapup: (όχι βρε δεν παντρεύομαι εγώ...Η κολλητή μου 8) )

Το 2006 θα με βρεί διαφορετική σαν άνθρωπο αλλά με τους δικούς μου πάντα ανθρώπους δίπλα μου που τόσααααααα χρόνια κάθε Πρωτοχρονιά τα περνάμε μαζί!

Καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας 8)

P/s: Δεν μίλησα πουθενά για αποχαιρετισμούς και πόνο...Όχι γιατί δεν υπήρχε κανένας....αλλά γιατί είναι μέσα στο παιχνίδι της ζωής και μέσα στις αναμνήσεις που υπάρχουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
e-steki :bigarmhug

θέλω να φύγει το 2005 και να μην επιστρέψει ποτε, ποτε, ποτε ξανά!!!
τον απολογισμό θα τον γράψω κάποια άλλη στιγμή που δεν θα είμαι τοσο τσαντισμένος...

ps. ...2006 πρόσεχε καλά! (και αυτό ειναι απειλή!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
e-steki :bigarmhug

θέλω να φύγει το 2005 και να μην επιστρέψει ποτε, ποτε, ποτε ξανά!!!
τον απολογισμό θα τον γράψω κάποια άλλη στιγμή που δεν θα είμαι τοσο τσαντισμένος...

ps. ...2006 πρόσεχε καλά! (και αυτό ειναι απειλή!!!)

αυτα ακριβώς θα έλεγα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
χμμμμ λοιπον ενα μονο θα πω...

εαν εμπιστευτω ξανα γυναικα θα παω να πεσω απο τον πυργο Αθηνων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Λίγη αισιοδοξία για το 2006 βρε παιδιά!!!!:D
Και μένα η προηγούμενη δεν ήταν απο τις καλύτερες χρονιές μου( η χειρότερη μέχρι στιγμής ήταν το 2004-δίσεκτο με τα όλα του:mad: ) με βοήθησε όμως στο να αποκτήσω μια άλλη οπτική των πραγμάτων, κατά περίεργο τρόπο μου έδωσε (και το 04 και το 05) μια δύναμη ή μάλλον μια πίστη στον εαυτό μου απο την οποία πηγάζει και αυτή η δύναμη.
Τι να πρωτογράψω για το 05, ότι ας πούμε μόλις στις 3/1/05 μπήκα στο νοσοκομείο(ενώ το ζώδιο μου έλεγε ότι το 05 θα χαίρω άκρας υγείας-ναι καλά:P ),ότι τα οικονομικά μου έπιασαν πάτο,τα αισθηματικά μου έπιασαν θερμοκρασία στο Νευροκόπι τον Γενάρη(-20).
Δεν ξέρω ίσως επειδή είναι η αρχή της νέας χρονιάς που θα περιλαμβάνει νέα δουλειά και σπίτι σε άλλη περιοχή θα προσπαθήσω όσο μπορώ το 2006 να το κάνω "την χρονιά μου":clapup: Και θέλω το ίδιο να κάνετε κι εσείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
kleftra :bigarmhug

Σειρά μου τώρα......
Το 2005 έφυγε, το 2006 ήρθε. Σκέφτηκα να κάνω και εγώ τον απολογισμό μου, όμως ξαφνικά κατάλαβα πως οι επιλογές μου είναι αυτές που μετατρέπουν έναν χρόνο σε καλό ή κακό, και οι επιλογές μου είμαι εγώ η ίδια, οπότε αν καταδικάσω το 2005 είναι σαν να καταδικάζω τον ίδιο μου τον εαυτό.
Έτσι λοιπόν, στον δικό μου απολογισμό, θα καταγράψω μόνο ότι αυτός ο χρόνος που πέρασε μου απέδειξε ότι ΜΠΟΡΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν μπορώ, ΑΝΤΕΧΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν αντέχω, ΕΛΠΙΖΩ παρόλο που πίστευα ότι δεν ελπίζω και ΓΝΩΡΙΖΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν γνωρίζω!
Καλή χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
kleftra :bigarmhug

Σειρά μου τώρα......
Το 2005 έφυγε, το 2006 ήρθε. Σκέφτηκα να κάνω και εγώ τον απολογισμό μου, όμως ξαφνικά κατάλαβα πως οι επιλογές μου είναι αυτές που μετατρέπουν έναν χρόνο σε καλό ή κακό, και οι επιλογές μου είμαι εγώ η ίδια, οπότε αν καταδικάσω το 2005 είναι σαν να καταδικάζω τον ίδιο μου τον εαυτό.
Έτσι λοιπόν, στον δικό μου απολογισμό, θα καταγράψω μόνο ότι αυτός ο χρόνος που πέρασε μου απέδειξε ότι ΜΠΟΡΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν μπορώ, ΑΝΤΕΧΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν αντέχω, ΕΛΠΙΖΩ παρόλο που πίστευα ότι δεν ελπίζω και ΓΝΩΡΙΖΩ παρόλο που νόμιζα ότι δεν γνωρίζω!
Καλή χρονιά!

That's the spirit:clapup: :clapup: :clapup:
Κανείς άλλος ευδιάθετος,γεμάτος προσμονή για την νέα χρονιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top