Ποιός είναι ο άνθρωπος που θαυμάζετε περισσότερο στον κόσμο;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ποιό άτομο είναι αυτό που θαυμάζετε και ίσως θα θέλατε και να του μοιάσετε? :hmm: (Μπορείτε να διαλέξετε και από άτομα που έχουν πεθάνει τώρα)

Υ.Γ.: Μιλάω γενικά. Μπορείτε να διαλέξετε από οποιοδήποτε κλάδο και χρονική στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η γιαγιά μου απ τη μεριά της μαμάς μου.-

Ο λόγος?
Ηταν πρόσφυγγας απ τη Μικρά Ασία, πέρασε τα χίλια δύο βάσανα, είχε δίπλα της έναν μέθυσο άντρα που την βάραγε όλη την ώρα, έκανε 17 παιδιά απ τα οποία έζησαν τελικά τα 7, μεγάλωσε σαν πριγκιποπούλα σε πολύ πλούσια οικογένεια και πέθανε τελικά έχοντας οικονομικά μόνο τα βασικά και παρόοοολα αυτα (κι άλλα πολλά)

Ηταν ΠΑΝΤΑ χαμογελαστή, ΠΑΝΤΑ αισιόδοξη, ΠΑΝΤΑ φρόντιζε τις ροζ τριανταφυλλιές της, ΠΑΝΤΑ ειχε ένα καλό λόγο για ΟΛΟΥΣ, ΠΑΝΤΑ ήταν εκει να σε στηρίξει με το χαμόγελο της.... ΠΑΝΤΑ ήταν καλή με όλους....


Μακάρι να της μοιάσω στο μισό.... αυτή ήταν είναι και θα ειναι το είδωλο μου απο τη μέρα που κατάλαβα ποια ήταν η γιαγια μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η μητέρα μου. Απο μικρή ξεπέρασε αρκετές δυσκολίες, σπούδασε αποφοιτώντας με πολύ καλό βαθμό, έκανε MSc στο MIT (μόνο κ μόνο γι αυτό θα τη θαυμαζα πάρα πολύ), ήταν πάντα ελέυθερος άνθρωπος και το αποδείκνυε συνέχεια: Δεν έγινε ποτέ μισθωτή αλλά ελευθερος επαγγελματίας, χώρισε όταν πλέον δεν πήγαινε άλλο παρ'οτι ζούσε σε κλειστή κοινωνία, κυνήγησε επι 5 χρόνια κάποιον που την πλαστογράφησε στην πολεοδομία, έκανε μηνύσεις και αναφορές όποτε έβλεπε κακώς κείμενα και δεν καθόταν με σταυρωμένα χέρια όπως ο μέσος έλληνας, γενικά είναι άνθρωπος που δεν συμβιβάστηκε (σχεδόν) καθόλου. Πάντα έπαιζε με τους δικούς της όρους σε ο,τι κι αν καταπιανόταν. Εκτός αυτού τη θεωρώ σπουδαίο μυαλό (που δυστυχώς πήγε χαμένο εν μέρει μιας και γύρισε στο χωριό της μετά το μάστερ) και υπέροχη προσωπικότητα. Σίγουρα έχει κι αυτή τα ελαττώματα της αλλά κατα βάθος τη θαυμάζω πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αλέξης Ζορμπάς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ο μπαμπας μου.. Παρα τα οσα εχει τραβηξει μεχρι σημερα απο ολες τις πιθανες και απιθανες μεριες, και σε ολους τους τομεις, δεν το βαζει κατω και παλευει παντα για το καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Άξιοι θαυμασμού & για μένα,πρώτα οι γονείς μου,για τα πνεύμα που μου έδωσαν τον κατάλληλο τρόπο να αναπτύξω,καθώς & για τον αγώνα να μεγαλώσω,αλλά & πολλοί αλλοι ανθρωποι της προσφοράς στην τέχνη,τη διανόηση,την επιστήμη,στον άνθρωπο.Δεν εχω κάποιο συγκεκριμένο πρότυπο,που να θέλω να μοιάσω.Η ζωή μου θέλω να έχει τη δική μου "σφραγίδα".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Σίγουρα τους γονείς μου αλλά και ανθρώπους που προσέφεραν στην ανθρωπότητα(πχ Αϊνστάιν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Τον μπαμπάκα μου και την μητέρα του αγοριού μου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Τον άνθρωπο που αφιέρωσε όλη του τη ζωή στην υπηρεσία του Θεού και των συνανθρώπων του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Farmas

Νεοφερμένος

Ο Farmas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Sir. Tanes.... Ειναι ενα απο τα ιδρυτικα στελεχη της Αθηναικης Ζυθοποιιας και ενας απο τους πιο εκλεκτους μανατζερ στο κοσμο. Βγαζει κατι εκατομυρια το μηνα και ομως παραμενει απλος. Ξεκινησε απο το μηδεν και ειναι στην κορυφη και πολλα αλλα! Εννοειτε πως και οι γονεις μου απαιτουν θαυμασμο (που με αντεχουν 22 χρονια ) αλλα δεν πιστευω οτι ειναι το ιδιο.
Αληθεια σε ποιον αναφερεσαι BReaTHeR?
Τον άνθρωπο που αφιέρωσε όλη του τη ζωή στην υπηρεσία του Θεού και των συνανθρώπων του.???????????????????????????????????????:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω δυστυχως δεν εχω να διαλεξω κατι απο το κοντιμο περιβαλλον
Αλλα θαυμαζω:
1. Steve Job
2. Bill Gates
3. Νίκος Δήμου
4. Εναν φίλο μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Ο Στίβεν Χόκινγκ... (δύναμη ψυχής, μυαλό, χρήμα και τυχερή νοσοκόμα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τσε Γκεβάρα και Μάρτιν Λούθερ Κινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Stephen King (μακάρι να καταφέρω να φτάσω το επίπεδο του κάποτε)
Oliver Kahn (gk-την θέση στην οποία παίζω σχεδόν 10 χρόνια)
Nicko Mcbrain(drummer - το όνειρο μου)

Πέραν όμως των διάσημων προσωπικοτήτων που διακρίθηκαν σε έναν τομέα,θαυμάζω τους αφανείς ανθρώπους που έχουν δοθεί ολοκληρωτικά στην φιλανθρωπία,στην ευσπλαχνία και σε άλλες αρετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Ίσως τον μπαμπά μου. Δεν ξερω αν θα ημουν ζωντανή αν ζουσα την ζωή του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top