Εξωπραγματικές εμπειρίες-Μύθοι ή πραγματικότητα;

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
δε θα προσπαθήσω να το εκλογικεύσω..ίσως ορισμένοι άνθρωποι έχουν το χάρισμα να διαισθάνονται και να ''βλέπουν'' πέρα από τα συνηθισμένα..

έχω έναν τέτοιον γνωστό αλλά αποφεύγει να μιλάει για αυτά..

θα σου πω μόνο το εξής..με πήρε κάποια στιγμή τηλ και με ρώτησε για κάτι για το οποίο ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να ξέρει από άλλον άνθρωπο, αφού δεν το γνώριζε κανείς άλλος εκτός από μένα και αφορόυσε εμένα.. έπαθα τρελό σοκ ..:worry: :worry: :confused: :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω εγω. Ας πω γι αρχή ενα περιστατικό.

Αιώρηση!

Έβλεπα ενα πολύ περίεργο όνειρο οτι ήμουν σε άλλο πλανήτη και κάτι παρατηρούσα μέσα από ενα κτίριο. Κάποια στιγμή εκνευρίστηκα στο όνειρο χωρίς να θυμάμαι γιατί και ξαφνικά ξύπνησα αιωρούμενος λίγο πιο πάνω απ' το κρεβάτι μου και με αφύσικα τρελά νεύρα! Η πτώση φυσικά ήταν αμεσότατη και σχετικά δυσάρεστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω εγω. Ας πω γι αρχή ενα περιστατικό.

Αιώρηση!

Έβλεπα ενα πολύ περίεργο όνειρο οτι ήμουν σε άλλο πλανήτη και κάτι παρατηρούσα μέσα από ενα κτίριο. Κάποια στιγμή εκνευρίστηκα στο όνειρο χωρίς να θυμάμαι γιατί και ξαφνικά ξύπνησα αιωρούμενος λίγο πιο πάνω απ' το κρεβάτι μου και με αφύσικα τρελά νεύρα! Η πτώση φυσικά ήταν αμεσότατη και σχετικά δυσάρεστη.
Λολ.Πώς είναι να πετάς?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Η δική μου εμπειρία δεν ξέρω αν μπορώ να πω ότι είναι εξωπραγματική απλά οταν τελείωσε το συμβάν και αφού σκεφτόμουν τι είχε συμβεί δεν μπορούσα να πιστέψω πως γλιτώσαμε...

Ήμουν στο αυτοκίνητο ενός φίλου σε ένα σχετικά στενό δρόμο διπλής κυκλοφορίας με παρκαρισμένα αυτοκίνητα αριστερά και δεξιά του δρόμου. Ξαφνικά πετιέτε ένα άλλο αυτοκίνητο από ένα στενό, χωρίς να σταματήσει στο στοπ που είχε, με αντίθετη κατεύθυνση από τη δικιά μας... «Παναγία μου...» σκέφτηκα... «Μετωπική και σκοτωθήκαμε...» Ως δια μαγείας το αυτοκίνητο πέρασε δίπλα μας, χωρίς να μας ακουμπήσει καθόλου. Λίγα μέτρα μετά σταματήσαμε για να ηρεμίσουμε από το σοκ και την τρομάρα...
Ακολούθησε ένα ακόμα μεγαλύτερο σοκ... Σε μια απόσταση 300-400 μέτρων δεν υπήρχε περίπτωση να περάσουν δυο αυτοκίνητα μαζί από το δρόμο... σαν να άνοιξε ο δρόμος για 2 δευτερόλεπτα ή σαν να πέρασε μέσα από εμάς το άλλο αυτοκίνητο... Το θέμα είναι ότι ούτε εγώ αλλά ούτε και ο άλλος δεν μπορούμε να θυμηθούμε ούτε τι αμάξι ήταν, ούτε καν το χρώμα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Από που να αρχίσω και που να τελειώσω εγω. Ας πω γι αρχή ενα περιστατικό.

Αιώρηση!

Έβλεπα ενα πολύ περίεργο όνειρο οτι ήμουν σε άλλο πλανήτη και κάτι παρατηρούσα μέσα από ενα κτίριο. Κάποια στιγμή εκνευρίστηκα στο όνειρο χωρίς να θυμάμαι γιατί και ξαφνικά ξύπνησα αιωρούμενος λίγο πιο πάνω απ' το κρεβάτι μου και με αφύσικα τρελά νεύρα! Η πτώση φυσικά ήταν αμεσότατη και σχετικά δυσάρεστη.

Και εγώ το έχω πάθει αυτό!!! :clapup: Και μάλιστα πριν από λίγο καιρό και το ανέφερα και στο "τί όνειρο είδατε χθές" ... Ξύπνησα, δεν μπορούσα να σηκωθώ / κουνηθώ από το κρεβάτι και ένιωθα οτι αιωρόμουνα αρκετά πάνω από το κρεβάτι μου, περιττό να σου πώ τί τρομάρα πήρα εκείνο το βράδυ.... Το θέμα είναι όταν μπόρεσα να σηκωθώ, ένιωθα απίστευρο βάρος στις φτέρνες μου, εσύ? (Yeeeeeeees!!! Δεν ήμουν η μόνη!!!:clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χμ, εμενα αυτά που μου συμβαίνουν δεν θα ήθελα να τα περιγράψω με λεπτομέρειες κι αυτό γιατί αν κάποιος δεν πιστεύει δεν ξέρω πως θα τα εκλάβει. Θα γράψω την γενική μου άποψη για αυτό το θέμα.Νομίζω πως υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να δουν λίγο "παραπέρα", να βιώσουν κατι πνευματικό που ενώ μας περιβάλλει όλους κάποιοι έχουν τα μάτια τους κλειστά και το αγνοούν. Για μένα ο κόσμος πέρα απο την υλική έχει και πνευματική υπόσταση και το να την γνωρίσουμε εξαρτάται απο το πόσο δεκτικοί είμαστε.
Απο μικρό παιδί μου συνέβαιναν πράγματα που μου προκαλούσαν δέος και φόβο.Και πλέον είμαι πεποισμένη πως δεν είναι αποκύματα της φαντασίας μου.Πέρα απο διαίσθηση και κακά προαίσθηματα τα οποία επιβεβαιώνονται δυστυχώς πάντα και δεν αφορούν μόνο εμένα (και είναι έντονα τόσο έντονα που μπορεί για μέρες να νοιώθω τέτοιο πλάκωμα ώστε να μην μπορώ να αναπνεύσω)μου έχουν συμβεί και έχω δει διάφορα που ακριβώς επειδή τα πιστεύω δεν θεωρώ φρόνιμο να τα περιγράψω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Εδω και αρκετα χρονια φοβαμαι τα ονειρα μου:/: Εχω την εντυπωση οτι οταν προκειται να γινει κατι κακο, βλεπω κατι σαν προαγγελο του γεγονοτος στα ονειρα μου, μονο που τοτε ξερω οτι δεν μπορω να κανω κατι για να το σταματησω:worry:
Το πιο προσφατο ηταν τοτε με την πτωση του αεροπλανου απο την Κυπρο, αλλα νομιζω οτι δεν ηταν το τελευταιο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
:blink: Kassie σοβαρολογείς????
Πιστεύω οτι αν δεν έχει ζήσει κάποιος κάτι παρόμοιο του φαίνεται περίεργο γιατί είναι εξωπραγματικό για αυτόν...
ΚΕ μου θα ήθελα πάρα πάρα πολύ να έχω τόσο έντονο αυτό το χάρισμα που έχεις πραγματικά!!!
Αυτό που έχω εγώ είναι οτι μπορώ να διαισθανθώ κάποια πράγματα που θα συμβούν, χωρίς να το πολυψάχνω όπως επίσης να προβλέπω κάποια πράγματα...
Για παράδειγμα, πρόσφατα γέννησε η γυναίκα ενος γνωστού μου.. Από την 1 στιγμή που έμαθα οτι είναι έγκυος του είπα οτι θα κάνει κοριτσάκι, μετά από 2-3 μήνες που έκανε υπέρηχο όντως ήταν κοριτσάκι...
Πολλές φορές ξέρω τι θα μάθω ή τι θα μου πεί ο άλλος πριν καν μου το πεί.. Ή ξέρω τί ακριβώς θα γίνει χωρίς να περιμένω κάτι συγκεκριμένο (πχ πάω σχολείο, θα κάνω μάθημα!!!)
Όταν είχα περάσει Γιάννενα, μία μέρα πριν πάω να γραφτώ είχα ένα πολύ άσχημο προαίσθημα οτι κάτι δεν θα πάει καλά... Όντως στα μισα του δρόμου μας συνέβει κάτι πολύ άσχημο με το αυτοκίνητο... Και άλλα πολλά πολλά περίεργα! Που με έκαναν να μείνω έτσι :confused: όταν έβγαιναν!!!
Άσχετο από τα παραπάνω,μου έχει συμβεί το εξής περίεργο... Το 2003 το Καλοκαίρι είχα πάει διακοπές με μία φίλη μου στην Κρήτη, στον αδελφό της.. Συχνάζαμε σε μία παραλία όπου εκεί ήταν μια καντίνα (την είχε ένας γνωστός του αδελφού της). Ένα βράδυ εκείνος ο κύριος καθόταν και τα έπινε και άκουγε θλιμμένα τραγούδια επειδή σκοτώθηκε ένας φίλος του.. Κάθησε ο αδελφός της με την γυναίκα του εκεί και τα λέγανε και εμείς αράξαμε στις ξαπλώστρες ακούγοντας από μακρυά την μουσική και επειδή ήταν πολύ σκοτείνα κοιτάγαμε και μιλάγαμε για τα αστέρια.. Σε κάποια φάση συζητάγαμε για τον φίλο που έχασε ο γνωστός μας και για ένα πολύ καλό μου φίλο που είχα χάσει πρόσφατα... Το περιέργο είναι ενω ήμασταν μόνες δεν νιώθαμε μόνες, οτι καθως μιλούσαμε από εκεί που έκανε ψύχρα, νιώσαμε και οι 2 ταυτόχρονα ένα στιγμιαίο ζεστό αεράκι στα πρόσωπα μας αλλά μόνο στα πρόσωπα μας! Σαν χάδι!! Στην αρχή δεν δώσαμε σημασία.. Το νιώσαμε 3 φορές.. Την 3η πήγαμε και ρωτήσαμε αν το ένιωσαν και οι άλλοι... Αρνήθηκαν! Δεν θα το ξεχάσω ποτέ αυτό...
Και άλλο ένα που δεν μπορώ να εξηγήσω...
Κάποτε με τον μπαμπά μου μέναμε σε μία μονοκατοικία... Τα βράδια ακούγαμε πολλές φορές βήματα σαν να ήταν πολύ άνθρωποι πάνω και να χόρευαν δυνατά.. Πολλές φορές ανέβηκε ο πατέρας μου να δεί αν ήταν κάποιος αλλά κανείς... Τότε για να μη φοβάμαι μου έλεγε ο πατέρας μου οτι ήταν γάτες... Σίγουρα δεν ήταν γάτες! Το τί ήταν?? Άγνωστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Χμ, εμενα αυτά που μου συμβαίνουν δεν θα ήθελα να τα περιγράψω με λεπτομέρειες κι αυτό γιατί αν κάποιος δεν πιστεύει δεν ξέρω πως θα τα εκλάβει. Θα γράψω την γενική μου άποψη για αυτό το θέμα.Νομίζω πως υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να δουν λίγο "παραπέρα", να βιώσουν κατι πνευματικό που ενώ μας περιβάλλει όλους κάποιοι έχουν τα μάτια τους κλειστά και το αγνοούν. Για μένα ο κόσμος πέρα απο την υλική έχει και πνευματική υπόσταση και το να την γνωρίσουμε εξαρτάται απο το πόσο δεκτικοί είμαστε.
Απο μικρό παιδί μου συνέβαιναν πράγματα που μου προκαλούσαν δέος και φόβο.Και πλέον είμαι πεποισμένη πως δεν είναι αποκύματα της φαντασίας μου.Πέρα απο διαίσθηση και κακά προαίσθηματα τα οποία επιβεβαιώνονται δυστυχώς πάντα και δεν αφορούν μόνο εμένα (και είναι έντονα τόσο έντονα που μπορεί για μέρες να νοιώθω τέτοιο πλάκωμα ώστε να μην μπορώ να αναπνεύσω)μου έχουν συμβεί και έχω δει διάφορα που ακριβώς επειδή τα πιστεύω δεν θεωρώ φρόνιμο να τα περιγράψω:/:
+1 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
:blink: Kassie σοβαρολογείς????
Πιστεύω οτι αν δεν έχει ζήσει κάποιος κάτι παρόμοιο του φαίνεται περίεργο γιατί είναι εξωπραγματικό για αυτόν...
Θυμαμαι οταν ξυπνησα εκεινο το πρωι, ειχε ερθει η μαμα μου επισκεψη στη Γερμανια να με δει. Της ειπα οτι κατι παρα πολυ κακο θα γινει. Την θυμαμαι να παιρνει τηλεφωνο τον πατερα μου και τους θειους μου στην Ελλαδα, που θα ταξιδευαν εκεινη τη μερα και να τους λεει να προσεξουν παρα πολυ στον δρομο. Καποια στιγμη ανοιξαμε την τηλεοραση και ακουσαμε την ειδηση για την πτωση του αεροπλανου:( Δεν θα ξεχασω ποτε εκεινο το βλεμμα που μου εριξε η μητερα μου. Ειχε μεσα του κατι απο φοβο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να πω και γω για όνειρο? :D

Θυμάστε πριν από κάποια χρόνια που είχε πέσει ένα αεροπλάνο με φαντάρους μέσα?
Το είχα δει σε όνειρο :/:

Είχα δει ότι υπήρχε ένα αεροπλάνο με πολλους νέους μέσα....μετά το έχασα απ την "εικόνα" μου και το επόμενο που είδα ήταν ότι μια μεγάλη ομάδα από μαυροφορεμένες γυναίκες χορεύαν πάνω σε ένα βουνο... μοιρολογούσαν και χόρευαν :/:
Την άλλη μέρα έγινε το ατύχημα....
Που να πεις το όνειρο όμως, πως να το ερμηνεύσεις, ποιον να προειδοποιήσεις.... κι ακόμα κι άν... ποιος να σε πιστέψει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λοιπόν....Για εμένα είναι ό,τι χειρότερο να ξέρεις τι θα συμβεί....Πραγματικά είναι χάλια όταν "ξέρεις" τι θα συμβεί στον άλλον....Μιλάω προσωπικά εκ πείρας....Γνωρίζω τι θα γίνει στην κολλητή μου με το προσωπικό της πρόβλημα, γνωρίζω πότε θα γίνει σεισμός, γνωρίζω αν θα γίνει κάτι καλό ή κακό!Και πραγματικά όταν είναι για κακό it sucks!Και it sucks επίσης όταν οι άλλοι σε πιέζουν να δεις πράγματα που θα γίνουν γιατί απλά φοβάσαι τι θα δεις....Για εμένα δεν είναι χάρισμα αλλά κατάρα όταν δεν μπορώ να επέμβω :/: Και δεν ξέρω γιατί μου συμβαίνει αλλά απλά μου συμβαίνει....Δεν το πρόκαλω, δεν ξέρω καν το τρόπο....απλά συμβαίνει και με φοβίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αυτό με το σεισμό είναι καλό, μη το χάσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ασε βρε ντουυυυυυυυυυ που υπήρχε μια περίοδος με τους σεισμούς στην Κεφαλονιά που κουνιόμουν συνέχεια....Μάτι δεν είχα κλείσει εκείνη την περίοδο....Μακρίααααααααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ασε βρε ντουυυυυυυυυυ που υπήρχε μια περίοδος με τους σεισμούς στην Κεφαλονιά που κουνιόμουν συνέχεια....Μάτι δεν είχα κλείσει εκείνη την περίοδο....Μακρίααααααααααααα!

μήπως επειδή έμενες στην κεφαλλονιά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Έρωταααααααααααααα παλτέ μουυυυυυυυυυ Πάτρα έμενα....Που ξέχασες που με είχες χάσει! :( :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Λοιπόν....Για εμένα είναι ό,τι χειρότερο να ξέρεις τι θα συμβεί....Πραγματικά είναι χάλια όταν "ξέρεις" τι θα συμβεί στον άλλον....Μιλάω προσωπικά εκ πείρας....Γνωρίζω τι θα γίνει στην κολλητή μου με το προσωπικό της πρόβλημα, γνωρίζω πότε θα γίνει σεισμός, γνωρίζω αν θα γίνει κάτι καλό ή κακό!Και πραγματικά όταν είναι για κακό it sucks!Και it sucks επίσης όταν οι άλλοι σε πιέζουν να δεις πράγματα που θα γίνουν γιατί απλά φοβάσαι τι θα δεις....Για εμένα δεν είναι χάρισμα αλλά κατάρα όταν δεν μπορώ να επέμβω :/: Και δεν ξέρω γιατί μου συμβαίνει αλλά απλά μου συμβαίνει....Δεν το πρόκαλω, δεν ξέρω καν το τρόπο....απλά συμβαίνει και με φοβίζει!

Εφ όσον έχει ένα τέτοιο χάρισμα θα σου πρότεινα να μάθεις να το ελέγχεις. Πρώτα πρώτα για να είσαι εσύ ήρεμη με τον εαυτό σου.

Πιστεύω ότι όλοι έχουμε πνευματικά χαρίσματα. Άλλοι λιγότερα, άλλοι περισσότερα. Κάποιοι τα έχουν ανακαλύψει και κάποιοι όχι. Συμφωνώ κι εγώ με την κλέφτρα (αυτή το είπε αν δεν κάνω λάθος) και την κακή επιρροή που είπαν ότι όσο πιο δεκτικοί είμαστε τόσο περισσότερο κατανοούμε αυτά τα αξιοπερίεργα. Απλά για μένα το χάρισμα που έχει ο καθένας είναι προσωπικό και θα πρέπει να επιλέγει που το φανερώνει. Είναι ένα μαργαριτάρι και είναι κρίμα να το δίνουμε σε σκυλιά που το πιο πιθανό είναι να το ποδοπατήσουν, όπως λέει κι ένα βιβλίο που μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μακάρι να ήξερα που μπορώ να μάθω να το ελέγχω...Και από την άλλη δεν ξέρω που πραγματικά με ωφελεί αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αλλάξω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μακάρι να ήξερα που μπορώ να μάθω να το ελέγχω...Και από την άλλη δεν ξέρω που πραγματικά με ωφελεί αφού δεν μπορώ να κάνω κάτι να το αλλάξω :/:

Γνώμη μου είναι ότι γνωρίζοντας τον εαυτό σου θα μπορέσεις να το ελέγξεις. Και με τον καιρό μπορείς να γνωρίσεις πως να κρατάς μόνο τα θετικά του. Και τότε θα δεις που μπορεί να ωφελήσει εσένα.Πάντως τίποτα δεν είναι τυχαίο στον κάθε άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top