Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει... Αντέχει;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τελικα..μετα απο τα ποστ σας...δεν εχω καταλαβει...:worry:
ενας ερωτευμενος μπορει να χωρισει..εστω και αν ο λογος ειναι η αποσταση..? :hmm:
..και αν θεωρησουμε οτι για για τους χ,ψ λογους βασει λογικης το κανει.....αντεχει στο χρονο..?

δεν ξερω..ρε σεις..αλλα μου μοιαζει πολυ δυσκολο να χωρισει καποιος ενω ειναι ερωτευμενος...εχω την εντυπωση πως αν δεν "ξενερωσει" ..εστω και λιγο...δε φευγει...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
τελικα..μετα απο τα ποστ σας...δεν εχω καταλαβει...:worry:
ενας ερωτευμενος μπορει να χωρισει..εστω και αν ο λογος ειναι η αποσταση..? :hmm:
..και αν θεωρησουμε οτι για για τους χ,ψ λογους βασει λογικης το κανει.....αντεχει στο χρονο..?

δεν ξερω..ρε σεις..αλλα μου μοιαζει πολυ δυσκολο να χωρισει καποιος ενω ειναι ερωτευμενος...εχω την εντυπωση πως αν δεν "ξενερωσει" ..εστω και λιγο...δε φευγει...:|

Μμμ... κοίτα...
Ένας ερωτευμένος δύσκολα παίρνει την απόφαση να χωρίσει.

Όσο για την απόσταση... Μεγάλο θέμα.

Αλλά υπάρχουν πολλοί λόγοι, για τους οποίος κάποιος, έστω όντας ακόμα ερεωτευμένος, χωρίζει... Μου έχει τύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...δυστυχώς κι εμένα.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
me three :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν μπει στο τριπακι του χωρισμου, πιστευω οτι ναι, μπορει να κρατηθει μακρια, να μην επικοινωνει, να χαθει εντελως. Αλλα το να μπει στη διαδικασια, οντας ερωτευμενος, χωρις ΤΡΑΓΙΚΟ λογο για να χωρισει, εμενα μου αναιρει τη λεξη "ερωτευμενος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ θα άλλαζα λίγο την ερώτηση του thread:
"Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει...Νιώθει???"
(το "νιώθει" με την έννοια που το λέει... η γιαγιά μου... κοινώς: "πάει καλά;")

Γιατί να χωρίσει κάποιος αν είναι ερωτευμένος;
Σόρρυ αλλά δεν το καταλαβαίνω...
Πιστεύω πάντως ότι αν χωρίσει, αν ήταν πραγματικά ερωτευμένος, δεν αντέχει...

Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Αλλα το να μπει στη διαδικασια, οντας ερωτευμενος, χωρις ΤΡΑΓΙΚΟ λογο για να χωρισει, εμενα μου αναιρει τη λεξη "ερωτευμενος".

το αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πριν από δυόμιση χρόνια τα είχα με έναν άντρα... μία σχέση που κράτησε σχεδόν ένα χρόνο.
Αυτός αρκετά μεγαλύτερός μου, είχε κάνει πολλά στη ζωή του, ήταν πλέον σε φάση να χτίζει τη ζωή του μακροπρόθεσμα... Χορτασμένος από εμπειρίες.
Εγώ, πάλι, τελείωνα τις σπουδές μου, 22 χρόνια στην Αθήνα, ανυπομονούσα να ανοίξω φτερά, να μάθω νέα πράγματα...

Μεγάλος έρωτας.
Κάποια στιγμή βρέθηκε μία αφορμή, για να συνειδητοποιήσει αυτός ότι εάν έφευγα, έστω για ένα χρόνο μόνο, δε θα ήταν σε θέση να στηρίξει τη σχέση από απόσταση. Για κάποιους λόγους.

Κι επειδή εμένα με είχε ήδη στεναχωρήσει αυτό το "εμπόδιο", επειδή κανονικά θα σκεφτόμουν να μείνω και παραπάνω από ένα χρόνο, αλλά για κείνον έλεγα μήπως να το μειώσω κλπ...

Μου είπε, κοίταξα, μία φορά στη ζωή σου κι εσύ ανοίγεις φτερά, δεν αξίζει... όχι να μείνεις λιγότερο για μένα... ούτε καν να πηγαινοέρχεσαι...
Απόλαυσε την εμπειρία του εξωτερικού.

κλπ κλπ

και χωρίσαμε.

Ήταν ακόμα ερωτευμένος μαζί μου, αλλά με χώρισε.

Καπίτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ θα άλλαζα λίγο την ερώτηση του thread:
"Ερωτευμένος που παίρνει την απόφαση να χωρίσει...Νιώθει???"
(το "νιώθει" με την έννοια που το λέει... η γιαγιά μου... κοινώς: "πάει καλά;")

Γιατί να χωρίσει κάποιος αν είναι ερωτευμένος;
Σόρρυ αλλά δεν το καταλαβαίνω...
Πιστεύω πάντως ότι αν χωρίσει, αν ήταν πραγματικά ερωτευμένος, δεν αντέχει...


προσυπογραφω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
τελικα..μετα απο τα ποστ σας...δεν εχω καταλαβει...:worry:
ενας ερωτευμενος μπορει να χωρισει..εστω και αν ο λογος ειναι η αποσταση..? :hmm:
..και αν θεωρησουμε οτι για για τους χ,ψ λογους βασει λογικης το κανει.....αντεχει στο χρονο..?

δεν ξερω..ρε σεις..αλλα μου μοιαζει πολυ δυσκολο να χωρισει καποιος ενω ειναι ερωτευμενος...εχω την εντυπωση πως αν δεν "ξενερωσει" ..εστω και λιγο...δε φευγει...:|

Όταν αυτός ο άνθρωπος δεν τα έχει βρει με τον εαυτό του και έχει θεοποιήσει τον άλλον ώστε η σχέση κακό να του κάνει παρά καλό τότε γίνεται..Βέβαια οι καβγάδες βοηθήσανε στο να έρθει πιο εύκολα το τέλος..
Στην περίπτωση μου ήμουν σίγουρη ότι ήταν ερωτευμένος και γι'αυτο δύσκολα αποδέχτηκα το τέλος και με πείραξε τόσο..Αλλά όταν σκέφτεσαι πολύ αντί απλά να νοιώθεις είσαι ικανός να καταστρέψεις τα πάντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Πριν από δυόμιση χρόνια τα είχα με έναν άντρα... μία σχέση που κράτησε σχεδόν ένα χρόνο.
Αυτός αρκετά μεγαλύτερός μου, είχε κάνει πολλά στη ζωή του, ήταν πλέον σε φάση να χτίζει τη ζωή του μακροπρόθεσμα... Χορτασμένος από εμπειρίες.
Εγώ, πάλι, τελείωνα τις σπουδές μου, 22 χρόνια στην Αθήνα, ανυπομονούσα να ανοίξω φτερά, να μάθω νέα πράγματα...

Μεγάλος έρωτας.
Κάποια στιγμή βρέθηκε μία αφορμή, για να συνειδητοποιήσει αυτός ότι εάν έφευγα, έστω για ένα χρόνο μόνο, δε θα ήταν σε θέση να στηρίξει τη σχέση από απόσταση. Για κάποιους λόγους.

Κι επειδή εμένα με είχε ήδη στεναχωρήσει αυτό το "εμπόδιο", επειδή κανονικά θα σκεφτόμουν να μείνω και παραπάνω από ένα χρόνο, αλλά για κείνον έλεγα μήπως να το μειώσω κλπ...

Μου είπε, κοίταξα, μία φορά στη ζωή σου κι εσύ ανοίγεις φτερά, δεν αξίζει... όχι να μείνεις λιγότερο για μένα... ούτε καν να πηγαινοέρχεσαι...
Απόλαυσε την εμπειρία του εξωτερικού.

κλπ κλπ

και χωρίσαμε.

Ήταν ακόμα ερωτευμένος μαζί μου, αλλά με χώρισε.

Καπίτο;
Μου θυμίζει πολύ την δική μου υπόθεση..Απλώς ο δικός μου το έκανε για δικό του καλό όχι για δικό μου?Για τις δικές του ανάγκες..Αλλά μου έλεγε και κατά την διάρκεια της σχέσης μας θέλω να κάνεις αυτά που θέλεις..Όχι να λες δεν έκανα αυτο και αυτό εξαιτίας μου..Απλώς δεν ήταν σε θέση να το αντέξει..Και έκανε αυτό που θεωρούσε καλύτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όταν αυτός ο άνθρωπος δεν τα έχει βρει με τον εαυτό του και έχει θεοποιήσει τον άλλον ώστε η σχέση κακό να του κάνει παρά καλό τότε γίνεται..Βέβαια οι καβγάδες βοηθήσανε στο να έρθει πιο εύκολα το τέλος..
Στην περίπτωση μου ήμουν σίγουρη ότι ήταν ερωτευμένος και γι'αυτο δύσκολα αποδέχτηκα το τέλος και με πείραξε τόσο..Αλλά όταν σκέφτεσαι πολύ αντί απλά να νοιώθεις είσαι ικανός να καταστρέψεις τα πάντα..

δεν ξερω βρε κουκλα μου...αλλα αυτο ειναι κατι σαν το "σ'αγαπαω ..αλλά..." ...κατι σα να μας χρυσωνουν το χαπι...
τι να πω...απλα..ο ερωτας δεν ειναι παιδι της λογικης....
για μενα ...χωριζει κανεις οταν εχει ξενερωσει..λιγο ή πολυ ..αυτο δεν το εξεταζω...αυτο που θα αναλογιστω ..ειναι τι εγινε και εφτασε στο σημειο αυτο...το μονο που θα μπορουσα να δεχτω..ειναι ενας ερωτευμενος να χωρισει απο εγωισμο..που αργα ή γρηγορα αυτο που αισθανεται θα τον ξυπνησει και θα καταλαβει οτι ηταν λαθος...διαφορετικα δε μιλαμε για ερωτα..αλλα για ενθουσιασμο...

περιεργο πραγμα ο ερωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
δεν ξερω βρε κουκλα μου...αλλα αυτο ειναι κατι σαν το "σ'αγαπαω ..αλλά..." ...κατι σα να μας χρυσωνουν το χαπι...
τι να πω...απλα..ο ερωτας δεν ειναι παιδι της λογικης....
για μενα ...χωριζει κανεις οταν εχει ξενερωσει..λιγο ή πολυ ..αυτο δεν το εξεταζω...αυτο που θα αναλογιστω ..ειναι τι εγινε και εφτασε στο σημειο αυτο...το μονο που θα μπορουσα να δεχτω..ειναι ενας ερωτευμενος να χωρισει απο εγωισμο..που αργα ή γρηγορα αυτο που αισθανεται θα τον ξυπνησει και θα καταλαβει οτι ηταν λαθος...διαφορετικα δε μιλαμε για ερωτα..αλλα για ενθουσιασμο...
Αυτό που "ξενέρωσε" είναι ότι δεν με είχε δίπλα του όταν με ήθελε..Και ίσως το ότι εγώ έδειχνα ότι δεν με ενοχλούσε η απόσταση και ότι βολευόμουν..Λάθος μου βέβαια αλλά ήμουν ειλικρινής..:/:Δεν ήμουν σε φάση να μπω σε τόσο σοβαρή σχέση,έχω πολλά ακόμα να περάσω..
Και δεν ήταν χωρισμός εγωισμού..Αλλά ανασφάλειας και εύκολης λύσης..Τι εννοω?Δεν μπορούσε να πιστέψει ότι ήμουν μαζί του(μέχρι και πρόβλημα στο κρεβάτι έβγαλε από το κόμπλεξ του ενώ υπήρχε τρομέρη χημεία) και όταν άκουγε ότι βγήκα για καφέ με τον τάδε φίλο μου που που κάνει διδακτορικό και τον τάδε με το μεταπτυχιακό κτλ η ανασφάλεια εντεινόταν αν και δεν το έδειχνε ΠΟΤΕ..Απλώς εγώ το καταλάβαινα..Και ναι από τότε που χωρίσαμε έχει βρει την ψυχική του ηρεμία..Όσο και να με στενοχωρεί χαρούμενος στην σχέση ήταν μόνο τις στιγμές που ήμασταν μαζί και ξεχνούσε τα πάντα..Βέβαια όχι απόλυτα για΄τι σκεφτόταν την ώρα που έπρεπε να φύγει ΣΥΝΕΧΕΙΑ..Και όταν ήμασταν μακριά όλα αυτά που προανέφερα τριγυρνούσαν στο μυαλό του..Δεν ήθελε και πολύ να έρθει το τέλος και το ήξερα αυτό..
Οι σχέσεις αντανακλούν την σχέση που έχουμε με τον εαυτό μας;)

Περίεργο πράγμα ο έρωτας..

Όντως έχεις δίκιο σε αυτό..

Δεν ξέρω ίσως να σκεφτεσαι ότι προσπαθω να δικαιολογήσω για να μην αντιμετωπίσω την πραγματικότητα..Πίστεψε δεν είναι έτσι ποτέ δεν μου αρέσει να έχω αυταπάτες..Και πέρασα πολλά στάδια μέχρι να καταλήξω στα συμπεράσματα μου..Να φανταστεις στην αρχή ήμουν πεπεισμένη ότι υπήρχε άλλη και με κορόιδευε και τον είχα κατηγορήσει..Μέγα λάθος μου ο ψυχισμός κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν θελω να μειωσω συναισθηματα κτλ..αλλα νομιζω οτι ακομη κι απο αποσταση αν ειναι κατι προσωρινο, και ο αλλος ειναι τρελος και παλαβος θα το παλεψει μεχρι τερμα, δε θα παραιτηθει με την πρωτη βδομαδα που θα εισαι μακρια. Δεν ξερω, ετσι το βλεπω εγω, που εχω περασει διαστηματα μακρια (προσωρινα παντα, αν μιλουσαμε για μονιμη κατασταση δε θα το σκεφτομουν μαλλον), και δεν περασε απ'το μυαλο μου να χωρισω, γιατι δε θα αντεχα να χωρισω.. Ο καθενας με τις εμπειριες του :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτό που "ξενέρωσε" είναι ότι δεν με είχε δίπλα του όταν με ήθελε..
ΞΕΝΕΡΩΣΕ ΟΜΩΣ...THAT'S MY POINT...

Δεν ξέρω ίσως να σκεφτεσαι ότι προσπαθω να δικαιολογήσω για να μην αντιμετωπίσω την πραγματικότητα..Πίστεψε δεν είναι έτσι ποτέ δεν μου αρέσει να έχω αυταπάτες..Και πέρασα πολλά στάδια μέχρι να καταλήξω στα συμπεράσματα μου..Να φανταστεις στην αρχή ήμουν πεπεισμένη ότι υπήρχε άλλη και με κορόιδευε και τον είχα κατηγορήσει..Μέγα λάθος μου ο ψυχισμός κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικός..
ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ.."Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΤΑΙ"...
ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΟΥΜΕ..ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΝΙΓΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ...:|

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Δεν θελω να μειωσω συναισθηματα κτλ..αλλα νομιζω οτι ακομη κι απο αποσταση αν ειναι κατι προσωρινο, και ο αλλος ειναι τρελος και παλαβος θα το παλεψει μεχρι τερμα, δε θα παραιτηθει με την πρωτη βδομαδα που θα εισαι μακρια. Δεν ξερω, ετσι το βλεπω εγω, που εχω περασει διαστηματα μακρια (προσωρινα παντα, αν μιλουσαμε για μονιμη κατασταση δε θα το σκεφτομουν μαλλον), και δεν περασε απ'το μυαλο μου να χωρισω, γιατι δε θα αντεχα να χωρισω.. Ο καθενας με τις εμπειριες του :X
Προσωρινό δεν ήταν..Εγώ ήθελα άλλα 4-5 χρόνια τουλάχιστον μακριά από την πολή μου εκ των οποίων κάποια από αυτά εξωτερικό η στην καλύτερη περίπτωση
αθήνα και με μεγάλη πιθανότητα να μην ξαναγυρίσω στην πόλη μου..Δεν ξέρω πιστεύεις ένας άνθρωπος που έχει κατασταλάξει στην ζωή του,που έχει πολλές εμπειρίες και ήθελε κάτι μόνιμο και σε 2-3 χρόνια να παντρευτει θα καλυπτόταν με αυτές τις συνθήκες?δεν νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
ΔΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ.."Ο ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΠΙΑΝΕΤΑΙ"...
ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΝΑΛΥΟΥΜΕ..ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΝΙΓΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ...:| .

Μπορεις να μου επεξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς με αυτό?Γιατί δεν είμαι σίγουρη πως είναι αυτό που κατάλαβα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν ξέρω πιστεύεις ένας άνθρωπος που έχει κατασταλάξει στην ζωή του,που έχει πολλές εμπειρίες και ήθελε κάτι μόνιμο και σε 2-3 χρόνια να παντρευτει θα καλυπτόταν με αυτές τις συνθήκες?δεν νομίζω..

Οχι..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Έρχεται η στιγμή που ξυπνάς όπως και να έχει..Και ένας μεγάλος καβγάς βοηθά ακόμα περισσότερο..Γενικά ενώ και οι δυο το λέγαμε ότι υπάρχει τρομερη χημεία όλα στραβά από την πρώτη στγμή μας πήγαν,λάθος timing σε όλα μπορώ να πω..Ούτε ο θεός δεν ήθελε να είμαστε μαζί πολλές φορες το σκέφτηκα..Αλλα όσο και να ήθελα να πετύχει έτρεφα αυταπάτες αργά η γρήγορα θα γινόταν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μπορεις να μου επεξηγήσεις ακριβώς τι εννοείς με αυτό?Γιατί δεν είμαι σίγουρη πως είναι αυτό που κατάλαβα:)

:) ..ναι πως δεν μπορω...θα προσπαθησω τουλαχιστον...
θελω να πω..πως προσπαθουμε μεσα απο αναλυσεις των αναλυσεων να εξετασουμε και να ερμηνεψουμε τη συμπεριφορα του αλλου...και πολλες φορες ακομα και οταν δε θελουμε να ζουμε με αυταπατες, πεφτουμε σε αυτη την παγιδα..γιατι απλα δε θελουμε να παραδεχτουμε κατι που δεν μας ειναι αρεστο...κοινως...βρισκουμε τροπο να δικαιολογουμε τα αδικαιολογητα..

κοιτα να δεις, που τωρα μπορει να σε μπερδεψα περισσοτερο!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
:) ..ναι πως δεν μπορω...θα προσπαθησω τουλαχιστον...
θελω να πω..πως προσπαθουμε μεσα απο αναλυσεις των αναλυσεων να εξετασουμε και να ερμηνεψουμε τη συμπεριφορα του αλλου...και πολλες φορες ακομα και οταν δε θελουμε να ζουμε με αυταπατες, πεφτουμε σε αυτη την παγιδα..γιατι απλα δε θελουμε να παραδεχτουμε κατι που δεν μας ειναι αρεστο...κοινως...βρισκουμε τροπο να δικαιολογουμε τα αδικαιολογητα..

κοιτα να δεις, που τωρα μπορει να σε μπερδεψα περισσοτερο!!:)
Αυτό ακριβως κατάλαβα οκ δεν λέω ίσως να έχω και δίκιο..Αυτά που λέω όμως είναι και η γνώμη των γύρω μου που ποτέ δεν είχαν το πρόβλημα να μου πουν αλήθεια..Δεν ξέρω θέλω να πιστευω πως δεν έχω πέσει έξω..Και πίστεψε θα μου ήταν πολύ πιο εύκολο να πιστέψω ότι δεν με ήθελε..Με βολευε περισσότερο..Και αυτό είχα κάνει στην αρχή και ήμουν καλά..Έλα όμως που τα γεγονότα μου φέρανε πισογυρίσματα:/:Γιατι έχω τεράστιο εγωισμό και θα το ξεπερνούσα αμέσως..Στην προκειμένη περίπτωση αυτό είναι που με κρατάει πίσω όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top