• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανθοΐαμα, ποιo και γιατί;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το rescue ειναι πολυ καλο αποτοξινωτικο.
Μαζι με Purity (αποσταγμα σπορων γκρειπφρουτ) θα βοηθησουν αρκετα.

Γιδάκι αυτό κυρίως ;)

Εχμ,
δεν κανω πλακα.
Αν θες, πες 2-3 πραγματακια για την μητερα σου.
(Η στειλε κανα μειλ)

Σου μίλησα μσν, αλλά μάλλον δεν σου ήρθε το μνμ. Αν θες μίλα μου εσύ, όταν εχεις χρόνο, δημοσίως δεν νομίζω πως είναι καλή ιδέα να πω κάτι, άσε που δεν ξέρω και τι ακριβώς θες να μάθεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το Purity σαν ονομασία δεν υπάρχει στο εμπόριο bisbi. Θα δοκιμάσω να το ζητήσω σαν απόσταγμα σπόρων γκρειπφρουτ πάντως.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτά τα προμηθεύεται κανείς από τα φαρμακεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι Γιδάκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σεεενκ γιού! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
https://www.maternatura.com/


Δειτε το Natural answer

Aυτη η εταιρεια το κατασκευαζει.
Εδω Θεσ/νικη παντως το εχω δει σε πολλα φαρμακεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν έχω βρει πουθένα τέτοια στα φαρμακεία που έχω πάει (και είναι δύο, τρία, αρκετά μεγάλα και κεντρικά, αν και όχι στο κέντρο της Αθήνας) :(
Μήπως μπορείς να ρωτήσεις εκεί που τα βρισκεις εσύ αν εχουν υποκατάστημα ή συνεργάτη (κάποιο φαρμακείο εννοώ) στην Αθήνα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Πριν ανακαλύψω τυχαία αυτό το θέμα δεν ήξερα καν ότι υφίσταται η λέξη "ανθοΐαμα". Διάβασα λοιπόν κάποια άρθρα και παρόλο που έχω πολλές επιφυλάξεις, κάτι μου λέει να πειραματιστώ με αυτά τα πράγματα -άλλωστε έχω μεγάλο ενδιαφέρον για ό,τι υπόσχεται να αλλάξει τη νοητικοσυναισθηματική κατάσταση.- Placebo ήταν το πρώτο πράγμα που σκέπτηκα αλλά δεν το λέω υποτιμητικά καθότι πρόκειται για ένα εντυπωσιακό φαινόμενο και από τη στιγμή που επιφέρει αλλαγές, γιατί να μην παίξουμε λίγο μαζί του; Έχει κανείς άλλος να μοιραστεί κάποια εμπειρία;

Ξεχασα να πω οτι δεν χρειαζεται να αγοραστουν ολα τα ανθοιαματα που καποιος χρειαζεται.
Σε σταγονομετρικο 30ml μπουκαλακι, γεμιζεις το μισο με Metaxa 5* και το αλλο μισο νερο μεταλλικο (αν ειναι απο πηγη, ακομα καλυτερα) και προσθετεις 2 σταγονες απο το καθε πυκνο ανθοιαμα. (Μονο με το rescue χρειαζονται 10 σταγονες γιατι ειναι στην ουσια 5 ανθοιαματα).
Δλδ, μπορειτε να ζητησετε απ'αυτον που τα πουλαει να σας κανει το μιγμα οπως περιεγραψα κι οχι να σας δωσει 3-4-5 διαφορετικα μπουκαλακια απο ανθοιαματα...

Επισης, το κοστος για τα πυκνα ανθοιαματα ειναι περιπου 20 ευρω (και συνηθως κρατανε για 3-4 χρονια) ενω για τα αραιωμενα απο 6-15 ευρω (εξαρταται ποιος τα πουλαει ...οι φαρμακοποιοι ειναι συνηθως και οι πιο φτηνοι)

Ο bisbirikos έχει σταματήσει να γράφει δυστυχώς αλλά ελπίζω ότι θα βρεθεί κάποιος να μου λύσει την απορία. Δεν κατάλαβα τι διαφορά έχουν τα πυκνά από τα αραιωμένα ανθοϊάματα. Κι επιπλέον, γνωρίζει κανείς πόσο θα μου κοστίσει να φτιάξω ένα mix όπως περιγράφεται στην παράθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βασικα καλύτερα να τα αγοράσεις έτοιμα από κάποιο φαρμακείο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
καλα, απλα στην περιπτωση που ΟΝΤΩΣ εχεις κατι θα πας σε γιατρο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν νομίζω επότε πως παρουσιάζονται τα ανθοϊάματα εδώ ως πανάκεια για τις διάφορες ασθένειες.. περισσότερο επικεντρώνονται όλοι στις θετικές τους επιδράσεις στην ψυχολογία όσων τα λαμβάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ναι ρε παιδι μου απλα λεω εγω οτι ενταξει οταν αποφασισεις οτι η αυθυποβολη δεν θεραπευει τη γκροτεσκα, αηδιαστικη νεοπλασια που εχει βγει στο λαιμο σου καλο θα ηταν να μν την ραντιζεις με λουλουδια αλλο αλλα να πας σε γιατρο, ξες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
καλα, απλα στην περιπτωση που ΟΝΤΩΣ εχεις κατι θα πας σε γιατρο ε?

Σαφέστατα epote, αν υπήρχε ζήτημα παθολογίας δε θα έψαχνα έτσι να βρω τη μαγική λύση. Στην προκειμένη περίπτωση απλώς θέλω να πειραματιστώ με το placebo effect.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Προσωπικό πείραμα λοιπόν!

Έχω εντοπίσει επακριβώς τους τομείς που θα ήθελα να δω βελτίωση και πειραματίζομαι με διάφορες τεχνικές, κρατώντας στο μυαλό μου βεβαίως το placebo effect. Μία εβδομάδα δοκίμασα meditation με autosuggestion σε συνδυασμό με ανάλογη μουσική (brainsync) και τα αποτελέσματα αυτής (έχω θέσει κριτήρια) θα συγκρίνω με τη χρήση σκέτου ανθοϊάματος.

Συγκεκριμένα, σε φαρμακείο της ανατολικής Θεσσαλονίκης, με ποικιλία προϊόντων εναλλακτικής ιατρικής, ζήτησα να μου φτιάξουν ένα mix με τρία ανθοϊάματα (πλήρωσα 7 ευρώ). Θα διαβάσω λίγο ακόμα να σιγουρευτώ ότι δεν κάνω κάτι λάθος και προχωράω στη φάση του πειραματισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Δεν έπιασε ούτε στο ελάχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadiagr

Νεοφερμένος

Η nadiagr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια χαρα σε ολους...Ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας σχετικα με τα ανθοιαματα του μπαχ.. ειμαι και εγω απο τις "τυχερες" που βασανιζονται εδω και 6 χρονια με διαφορα ψυχολογικα 8εματα,,,στην αρχη ηταν μια βαρβατη κριση πανικου που με εκανε οχι μονο να χασω την γη κατω απο τα ποδια μου αλλα και να τρεξω σε ψυχιατρο γιατι νομιζα πως τρελαινομουνα..εκανα 8υμαμαι 8εραπεια με efexor παραλληλα με ψυχο8εραπεια και για καποιο χρονικο διαστημα ολα ηταν καλα...μετα ξανα παλι τα ιδια με αποτελεσμα να παθω καταθλιψη,,,αντε την πολεμησα και αυτη.. μετα...σκετη ψυχο8εραπεια με απανωτους πανικους οι οποιοι εγιναν φοβιες...για να μην τα πολυλογω...πηρα παλι efexor ...παλι ημουνα καλα.. και ξανα τα ιδια... τωρα οταν στρεσσαρομαι πολυ παιρνω λεξοτανιλ.. ισως μια φορα τον μηνα...αρρωστοφοβια.. επισκεψεις σε γιατρους κα8ε λιγο και λιγακι.. οι οποιοι φυσικα μου ελεγαν πως ειμαι μια χαρα και πως το αγχος και ο φοβος μου το γυρνανε σε ψυχοσωματικα...ωσπου βαρεθηκα ρε παιδια.. φαυλος κυκλος..ακουσα για τα ανθοιαματα μπαχ...πηρα πληροφοριες μεσω ιντερνετ.. αλλα ...οντως ειναι αποτελεσματικα??? σιγουρα δεν εχουν παρενεργειες?? ( 8α μου πειτε .. εδω εκανα την χημεια δευτερη μου φυση...) διαβασα αποψεις αυτων που ειναι υπερ και αυτων που ειναι κατα...αλλα ειλικρινα μπερδευτηκα... δεν 8ελω ομως αλλα φαρμακα...το μονο που 8ελω ειναι να ζησω φυσιολογικα ( χωρις ολα τα ψυχολαλα εννοω...) θα ηθελα πολυ την γνωμη οσων εχουν προσωπικη πειρα με αυτο το 8εμα.. αλλα και γενικα οποια γνωμη μπορει να βοη8ησει..
ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top