[Στατιστική] Γυναίκα σε σχέση: Ψέμα ή ειλικρίνεια;

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η στατιστική μπορεί και να λειτουργει αντιστροφα....
Δεσμευμενοι αντρες να παρουσιαζονται ως ελευθεροι γιατι θελουν να περασουν μια φαση ερωτα....:P
Η αλήθεια είναι ότι η ατακα Ειμαι δεσμευμενος/η παιζει και από αντρες και απο γυναίκες και δεν ειναι θεμα φύλου...
Απλα ειναι μια απαντηση που ο εγκεφαλος αποφασιζει να την πει ατακα και επι τοπου πιστευοντας οτι θα γλυτωσει πιο γρηγορα...

Αλλά θυμαμαι ενα αποσπασμα απο μια ιταλικη ταινια που ο νεαρος κανει τα παντα....για να την κατακτησει κι αυτη αρνειται πεισματικα... και του λεει και οτι ειναι αλλου...
Και καποια στιγμη πανω στα νευρα του.... της στηνει καρτερι εξω απο το σπιτι και της λεει
"Αν ήσουν καμια χοντρη ή ασχημη με τοσα παρακαλια που σου εχω ριξει θα ήσουν ηδη ερωτευμενη ...που εισαι τοσο ψηλομύτα...που μου λες οτι εχεις σχεση ενω δεν εχεις...."
Η συνεχεια φανταζεστε ποια είναι....
Της εκανε κλικ !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αλλά θυμαμαι ενα αποσπασμα απο μια ιταλικη ταινια που ο νεαρος κανει τα παντα....για να την κατακτησει κι αυτη αρνειται πεισματικα... και του λεει και οτι ειναι αλλου...
Και καποια στιγμη πανω στα νευρα του.... της στηνει καρτερι εξω απο το σπιτι και της λεει
"Αν ήσουν καμια χοντρη ή ασχημη με τοσα παρακαλια που σου εχω ριξει θα ήσουν ηδη ερωτευμενη ...που εισαι τοσο ψηλομύτα...που μου λες οτι εχεις σχεση ενω δεν εχεις...."
Η συνεχεια φανταζεστε ποια είναι....
Της εκανε κλικ !:P
[/SIZE][/FONT]
Σιγα και κλικ! Χαζοκολιτσιδες συγνωμη μα δεν τους μπορω. Υπεροχο να σε φλερταρουν αλλα οταν ο αλλοσ γινεται ενοχλητικοσ παραπαει. Ποσο μαλλον να σου τη λεει κιολασ στο τελοσ. Κλισε αλλα κλασσικη χαζοταινια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι η ατακα Ειμαι δεσμευμενος/η παιζει και από αντρες και απο γυναίκες και δεν ειναι θεμα φύλου...
Απλα ειναι μια απαντηση που ο εγκεφαλος αποφασιζει να την πει ατακα και επι τοπου πιστευοντας οτι θα γλυτωσει πιο γρηγορα...
Δεν είναι πιο απλό να πεις: "Συγγνώμη δεν ενδιαφέρομαι, άδικα προσπαθείς" ?
Αλλά θυμαμαι ενα αποσπασμα απο μια ιταλικη ταινια που ο νεαρος κανει τα παντα....για να την κατακτησει κι αυτη αρνειται πεισματικα... και του λεει και οτι ειναι αλλου...
Και καποια στιγμη πανω στα νευρα του.... της στηνει καρτερι εξω απο το σπιτι και της λεει "Αν ήσουν καμια χοντρη ή ασχημη με τοσα παρακαλια που σου εχω ριξει θα ήσουν ηδη ερωτευμενη ...που εισαι τοσο ψηλομύτα...που μου λες οτι εχεις σχεση ενω δεν εχεις...."
Η συνεχεια φανταζεστε ποια είναι....
Της εκανε κλικ !:P
Αν αφήσουμε το ότι πρόκειται για ταινία, εμένα πάντως μου φαίνεται κάπως λυπηρό να χρειάζονται τέτοια τεχνάσματα στην πραγματική ζωή για να γίνει "κλικ" και "κλακ". Καταλαβαίνω ότι έτυχε, αλλά πόσο μακρυά μπορείς να πας με έναν άνθρωπο που έχει ανάγκη από τέτοιου τύπου κατακτήσεις ώστε να ενδώσει ? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Όλες οι γυναίκες έχουν σχέση...

Τα' χουν με τον σοκολατένιο γάτο! :rolleyes:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Η συνεχεια φανταζεστε ποια είναι....
απογοητευμένος και ραγιζοκαρδισμένος, ο νεαρός μας ήρωας πέταξε δυο αλλαξιές πουκάμισα στη βαλίτσα, και έφυγε για τη γαλλική Λεγεώνα των Ξένων. Εκεί πέρασε πέντε χρόνια σκληρής εκπαίδευσης και υπηρεσίας πουγ λα μεγιτέ σε όλα τα μέρη του πλανήτη, όπου ο βρωμοϊμπεριαλισμός των γάλλων είχε αφήσει πολυεθνικές να νέμονται τον πλούτο τον ιθαγενών. Όταν έφυγε και από εκεί, τον περίμενε μια καρριέρα στο χόλλυγουντ σε ταινίες καράτε. Σήμερα τον ξέρουμε ως Zαν Κλωντ Βαν Ντάμ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Σιγα και κλικ! Χαζοκολιτσιδες συγνωμη μα δεν τους μπορω. Υπεροχο να σε φλερταρουν αλλα οταν ο αλλοσ γινεται ενοχλητικοσ παραπαει. Ποσο μαλλον να σου τη λεει κιολασ στο τελοσ. Κλισε αλλα κλασσικη χαζοταινια....
Ναι είναι η κλασική ατάκα όπως απο την κλασικη χαζοταινία...Χαζοκολιτσιδας.... κι όμως όταν μια γυναικα (όχι όλες οι γυναίκες) γουσταρει ενα αντρα δεχεεται και τα χαζοκολιτσιδια του... και μαλιστα τα βαφτιζει και σαν "εμπνευσμένο εργο"...εχει συμβεί πολλες φορες γι αυτο και λενε ο ερωτας σε αποβλακώνει....
Ειναι σαν τον τυπο στο μπαρ που αν ειναι ωραιος και σου στειλει κερασμα χασκογελας και το δέχεσαι ενω αν σου στειλει κανενας κοντος χοντρος...μπορει και να του πεις πως τολμησες να το κανεις αυτό....:P:P:P, κι όμως και οι δυο εχουν ριξει δυο κιλα ιδρωτα στο παντελόνι τους ώσπου να αποφασίσουν να το κάνουν εκτος αν προκειται για τον κλασικο κουμπάκια...στελνω κι ότι κάτσει....:clapup:

Δεν είναι πιο απλό να πεις: "Συγγνώμη δεν ενδιαφέρομαι, άδικα προσπαθείς" ?

Αυτή η ατακα μου θύμισε απάντηση εργάτη στην μηχανή του στη φαμπρικα...
"Γιατι δεν παιρνεις μπρος και αδικα με ταλαιπωρείς..."
Αν αφήσουμε το ότι πρόκειται για ταινία, εμένα πάντως μου φαίνεται κάπως λυπηρό να χρειάζονται τέτοια τεχνάσματα στην πραγματική ζωή για να γίνει "κλικ" και "κλακ". Καταλαβαίνω ότι έτυχε, αλλά πόσο μακρυά μπορείς να πας με έναν άνθρωπο που έχει ανάγκη από τέτοιου τύπου κατακτήσεις ώστε να ενδώσει ?
Αν σου αρεσει όλα να σου προσφέρονται στο πιατο δικαιωμα σου...Τα παντα θέλουν τρόπο και χρονο....οταν ξεπερνιούνται κάποια ορια και απο τις δυο πλευρες ναι γινεται απλά ανουσιο...
Αλλά δεν ειναι όλα πεσε πίτα να σε φαω...

Γενικα επιμενω οτι και αντρες και γυναικες χρησιμοποιουν το ειμαι σε σχεση για να κοψουν τον αερα καποιου κυριως γιατι μετα υπαρχει το ερωτηματολογιο τυπου ...Γιατι τι εχω και δεν σου αρεσω... ; Και σιγα ποια εισαι στην επεσα απλώς μην το παρεις πανω σου... ;;;;
Ή να βρεθεις σε μανιασμένη γυναίκα που δεν δεχεται το όχι....
Ή και το αντίστροφο δεν είμαι σε σχεση...απλά γιατι ψαχνουν καποια περιπετεια που ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν που θα καταλήξει...:P:P

Το όχι δεν ειμαι σε σχεση αλλα δεν ενδιαφέρομαι προϋποθέτει ωριμότητα και αυτού που το λέει και αυτού που το ακουει... και ίσως κάποιοι δεν ακουμε καλά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Το όχι δεν ειμαι σε σχεση αλλα δεν ενδιαφέρομαι προϋποθέτει ωριμότητα και αυτού που το λέει και αυτού που το ακουει... και ίσως κάποιοι δεν ακουμε καλά!;)

Πολυ ευγενικά το λες... Ειναι ενοχλητικοι, κουραστικοι, ανεγκεφαλοι κι εγωιστές που δεν σεβονται εφοσον επιμενουν. Η πιο απλά, είναι αρρωστος. Για μενα οποιος επιμενει πανω απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα, οταν βλεπει πως ο αλλος δε θελει, εχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτή η ατακα μου θύμισε απάντηση εργάτη στην μηχανή του στη φαμπρικα...
"Γιατι δεν παιρνεις μπρος και αδικα με ταλαιπωρείς..."
Κατά την γνώμη μου, για να επιτευχθεί μια σχέση χρειάζονται πρωτοβουλίες και ενέργειες από αμφότερους. Δεν μπορεί να λειτουργεί στα πλαίσια ενός εντολοδόχου εργάτη και μιας αποδέκτριας μηχανής. Θα πρέπει και η μηχανή να μπορεί να "βάλει μπρος" τον εργάτη...

Αν σου αρεσει όλα να σου προσφέρονται στο πιατο δικαιωμα σου...Τα παντα θέλουν τρόπο και χρονο....οταν ξεπερνιούνται κάποια ορια και απο τις δυο πλευρες ναι γινεται απλά ανουσιο...
Αλλά δεν ειναι όλα πεσε πίτα να σε φαω...

Σίγουρα όχι, η διαφωνία μου δεν ήταν στον χρόνο αλλά στον τρόπο.

Το όχι δεν ειμαι σε σχεση αλλα δεν ενδιαφέρομαι προϋποθέτει ωριμότητα και αυτού που το λέει και αυτού που το ακουει... και ίσως κάποιοι δεν ακουμε καλά!;)
Με απλά λόγια αυτό που υποστηρίζω είναι ακριβώς αυτό. Ωριμότητα και ξεκάθαρες τοποθετήσεις και από τις δύο πλευρές. Σίγουρα αν ο άλλος/η δεν παίρνει από λόγια το πρόβλημα είναι δικό του/της. Αλλά πιστεύω πως πολλές φορές περιμένουμε από την άλλη πλευρά να ακούσει κάτι που εμείς δεν λέμε.

Με το ξεκάθαρες τοποθετήσεις δεν εννοώ ότι πρέπει να ανταλλάξουν συμφωνητικά ή ενυπόγραφες δεσμεύσεις αλλά να δίνουν ξεκάθαρα μηνύματα. Ακόμα και το θέλω τον χρόνο μου, να γνωρίσω, να συναναστραφώ ξεκάθαρη τοποθέτηση είναι. Δεν χρειάζεται νομίζω να ανατρέχουμε σε ψέμματα, καθώς αυτός που δεν θέλει να καταλάβει δεν θα καταλάβει ούτε και το ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
αυτό συμβαίει για τρεις λόγους:

α) είτε οι γυναίκες δηλώνουν ότι είναι σε σχέση ενώ δεν είναι(είτε για να κάνουν τις φίλες να ζηλέψουν,είτε για να αποφύγουν έναν άνδρα είτε γενικά για να εντυπωσιάσουν και να προκαλέσουν ζήλεια-δεν είναι τυχαίο ότι οι λιγότερο όμορφες,λιγότερο έξυπνες και λιγότερο ενδιαφέρουσες γυναίκες είναι "καπαρωμένες"
β)είτε επειδή οι "σύντροφοί" τους το παίζουν σε διπλό ταμπλώ
γ) είτε επειδή παίρνουν στα σοβαρά τα διάφορα φλερτ,φασώματα και ξέρω 'γω τί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top