Ο χρόνος είναι...

Ο χρόνος είναι...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • Ο χρόνος είναι γρήγορος ίσκιος πουλιών

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Ο χρόνος είναι παιδί που παίζει , του παιδιού είναι η βασιλεία

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Ο χρόνος είναι ένα θλιμμένο καρναβάλι

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Ο θάνατος είναι φίλος μου, ο χρόνος είναι εχθρός μου

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Ο χρόνος είναι μεγάλος δάσκαλος, αλλά δυστυχώς σκοτώνει όλους τους μαθητές του

    Ψήφοι: 40 44.4%
  • Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός, σε καίει, σε σκορπάει και σε παγώνει

    Ψήφοι: 10 11.1%
  • Ο χρόνος είναι μαγικός όταν δεν κρύβονται χαφιέδες στα ρολόγια

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • Ο χρόνος είναι ένας βούρκος που εξαφανίζει όλα τα τιμαλφή

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ο χρόνος είναι πάντα με το μέρος του

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Ο χρόνος είναι...(το δικό σας)

    Ψήφοι: 20 22.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι αυτό που σπαταλάμε στα νιάτα μας.
Και το ψάχνουμε στην υπόλοιπη ζωή μας.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
αμάν, άναψε το θέμα...




Πς1.

Αρχική Δημοσίευση από μονος:
αυτό που σπαταλάμε στα νιάτα μας.
Και το ψάχνουμε στην υπόλοιπη ζωή μας.


...τα λεφτά;

ακομα μια φορά καταλήγουμε πως χρονος=χρημα. :P




Πς2.
Αρχική Δημοσίευση από αντών:
Εάν οι άνθρωποι δεν ήξεραν ότι ο χρόνος τους στη γη θα τελειώσει, δεν θα έσπευδαν να αγαπήσουν, να δημιουργήσουν… να αφήσουν τα ίχνη της ύπαρξής τους για έχουν την αίσθηση ή την ψευδαίσθηση πως έτσι θα ζήσουν για πάντα.


...εχμ, τυγχάνει να έχω επιγνωση της θνητότητάς μου,
μα και πάλι
όλα τα προηγούμενα τα γράφω εκει που δεν πιάνει ήλιος. :P




Πς3.
Αρχική Δημοσίευση από δεσμ:
Φοίβος Δεληβοριάς

...να τελικά που δεν υπάρχει χρονος,
αυτό το παλικάρι μια ζωή 22άρης.
*(ειδικά στα τραγούδια... μια ζωή ευαισθησίες α λα ΒΠ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
...εχμ, τυγχάνει να έχω επιγνωση της θνητότητάς μου,
μα και πάλι
όλα τα προηγούμενα τα γράφω εκει που δεν πιάνει ήλιος. :P

Γράφεις όμως τις σκέψεις σου και τις απόψεις σου σε ένα ηλεκτρονικό μέσο πιστεύοντας ασυνείδητα ότι οι ιδέες σου θα μείνουν αφότου ψοφολογήσεις (σχώρα με, αφότου πεθάνεις) έχοντας δημιουργήσει κάτι. Σκέψου τι άλλο μπορεί να κάνεις στον ελεύθερο χρόνο σου. Μέχρι και να δουλεύεις σε έχω ικανό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
''Ο χρόνος είναι 1 θλιμμένο καρναβάλι
ο χρόνος είναι 1 θλιμμενο καρναβάλι''.

Δεν κρατιόμουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γράφεις όμως τις σκέψεις σου και τις απόψεις σου σε ένα ηλεκτρονικό μέσο πιστεύοντας ασυνείδητα ότι οι ιδέες σου θα μείνουν αφότου ψοφολογήσεις (σχώρα με, αφότου πεθάνεις) έχοντας δημιουργήσει κάτι.

άμα ήταν έτσι, θα είχα blog.



Σκέψου τι άλλο μπορεί να κάνεις στον ελεύθερο χρόνο σου.
...:worry: το σκέφτηκα, και ήρθα πάλι εδώ τρέχοντας :worry:



Μέχρι και να δουλεύεις σε έχω ικανό.
Ε καλά,
κάτι κάνω για να εξασφαλίσω μια στέγη στις τρεις μπλουζες μου,
παραδίδω καμμιά διάλεξη,
τραβάω κουπί σε γαλέρες...



Νταξ, αρκετά. Ας σταθούμε εδώ:


ελεύθερο χρόνο
...Ο υπόλοιπος χρονος δλδ, δεν είναι το ίδιο δεσμευτικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη, "μωρο μου"...

Η ζωη ειναι μεγαλη μην την κανεις καρναβαλι...


Ταδε εφη ο θεος Αγγελακας, καποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
...Ο υπόλοιπος χρονος δλδ, δεν είναι το ίδιο δεσμευτικός;

Θεωρείς δηλαδή ότι ο ελεύθερος χρόνος είναι επίσης καταπιεστικός;

Δίκιο έχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη, "μωρο μου"...

Η ζωη ειναι μεγαλη μην την κανεις καρναβαλι...


Ταδε εφη ο θεος Αγγελακας, καποτε...

Γινόμαστε λίγο γραφικοί νομίζω.:P Αλλά με την παρέμβασή σου με έπιασε 1 ώθηση να πάω να κάνω ανασκαφή στα cds μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
...εχμ, τυγχάνει να έχω επιγνωση της θνητότητάς μου,
μα και πάλι
όλα τα προηγούμενα τα γράφω εκει που δεν πιάνει ήλιος. :P

Όλοι λίγο πολύ είμαστε καταδικασμένοι να μπούμε στον κύκλο των αφανών συγγραφέων...
Βέβαια, όταν έγραφα το συγκεκριμένο απόσπασμα είχα στο μυαλό τη δημιουργικότητα του συνόλου των ανθρώπων προς χάριν της αθανασίας. Ένας πολιτισμός βρίσκεται καταγεγραμμένος στην ιστορία - η ατομική ύπαρξη χάνεται για πάντα. Γι' αυτό ακόμα και τα πιο εμπνευσμένα ποστ είθισται να θάβονται στο πέρασμα του χρόνου, μέχρι να βρεθεί τυχαίο εκείνος ο περαστικός που θα τα ξεθάψει :P

Μετά από 50 χρόνια θα υπάρχουν τα μηνύματά μας στο στέκι; :confused:
Αλλά και να υπάρχουν ποιος θα κάτσει να τα διαβάσει; :(

:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι μια ουσία, που ρέει μέσα στον εγκέφαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
:mad::mad::mad: επ , μία σελίδα γεμάτη τρολ και δεν με κάλεσε κανένας ; θα το θυμάμαι αυτό.

Ο χρόνος είναι :
1.φυσικό μέγεθος που χρησιμεύει στα εργαστήρια . Για τους φυσικούς , ώστε να ορίζουνε πόσο απέχει ένα γεγονός - αποτέλεσμα από την στιγμή που αποφασίζουνε να σταματήσουνε την βαρετή θεωρία και ετοιμάσουνε όλα τα όργανα και για τους μαθητές για να καταλαβαίνουνε αν είναι φυσικό που έχουνε αρχίσει να χασμουριούνται
2.Για να συγκρατεί από την πλήρη μυθοποίηση τις πολύ πολύ πανέμορφες γυναίκες . Όλοι υποκλίνονταν στην Μπριζίτ Μπαρντό και αν ρωτούσες όλους τους άντρες θα ορκίζονταν ότι θα την υπηρετούσανε για πάντα , αλλά τώρα όλοι γελάνε με μια γραφική φιλόζωή γριούλα καιοι άντρες δεν δίνουνε δεκάρα και προτιμούνε την πάμελα άντερσον (εξάλλου ο χρόνος έχει φτιαχτεί και για να γελοιοποιεί τις υποσχέσεις) , μέχρι να παλιώσει και αυτή . Το μόνο πράγμα που φέρνει σε δύσκολη θέση μια γυναίκα εξάλλου είναι να ρωτηθεί γαι την ηλικία της . Και την άσχημη την ενοχλεί - απλά δεν την ρωτάει και κανένας
3.μέγεθος που όταν το μετράς αφού έχεις δώσει ένα κάρο λεφτά για οδήγηση καρτ / επίσκεψη σε μουσείο / συγκρουόμενα / θαλάσσιο ποδήλατο κ.λ.π. να ορκίζεσαι ότι δεν ξαναδώσεις σε κλέφτες ούτε μια δεκάρα
4.είναι το φόβητρο των γονιών για να τελειώσουνε τα παιδιά νωρίς την σχολή όσο ακόμα μπορούνε να περπατήσουνε για να πάνε να τους θαυμάξουνε στην τελετή αποφοίτησης . Για τους φοιτητές πάλι είναι ένα μέγεθος που γενικά δεν υπάρχει αλλά απαιτούνε να μην παίρνει μεγάλες τιμές μεταξύ της παραγγελίας και της στιγμής πουα θα έρθει το τάβλι με τον φραπέ
5.κάτι πολύ πολύ αστείο όταν κοιτάζεις παλιές φωτογραφίες
6.κάτι πολύ πολύ τραγικό όταν οι φωτογραφίες είναι δικές σου
7.κάτι πολύ σχετικό (εγώ το έχω πει πρώτος , μην κοιτάτε που έγινε και θεωρία).Ένα μέλος του στεκιού , δεν θυμάμαι τώρα αλλά θα με συμπληρώσετε σεις , είχε πει ότι εξαρτάται από ποια μεριά της πόρτας της τουαλέτας βρίσκεσαι . Γενικά μπορούμε να πούμε ότι αν η ζωή μας είναι ένα τεράστιο κτίριο με κάθε ηλικία να καταλαμβάνει έναν όροφο και κάθε μέρα μας ένα δωμάτιο , η ροή του χρόνου είναι τόσο διαφορετική που αν κάποιος ας πούμε η ψυχή μας αφηνόταν να βολτάρει ασύστολα σε όλο το κτίριο ξαφνικά , θα πάθαινε ρευματισμούς . Για αυτό και τα γνήσια φαντάσματα κυκλοφορούν με πατερίτσες
8.μια αφηρημένη ιδέα αλλά τόσο απαραίτητη που αναγκαστικώς την έχουμε καταστήσει απτή
9.ο στυγερός δολοφόνος όλων των αισθημάτων που μοιάζουνε αρχικά να φτιαχτήκανε ώστε να τον αψηφήσουνε , ένα παράδειγμα είναι ο έρωτας αλλά το πιο τρανό παράδειγμα είναι η ίδια η ζωή , αυτό που την ξεχωρίζει από τα άυλα είναι ότι αποτελεί ένα αχανές συναίσθημα για αυτό και πεθαίνεις όταν σταματά η καρδια σου
10.το μέτρο που μετρά την κίνηση αλλά και κάνει τόσο ξεχωριστή μια ακίνητη εικόνα
11.ώρα για ύπνο


π.σ. δεν πιστεύω να το πίστεψε κανένας , θα με βρείτε στην κουβεντούλα δίχως θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι ο μόνος που σέβεται τις πραγματικές αξίες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
θα ελεγα οτι δεν ειναι ευκολο να τον προσδιορισουμε..και οι ανουσιες γενικευσεις δεν οφελουν σε τιποτα...ομως ενδιαφερον ερωτημα..για μενα ο χρονος αλλες φορες μου φαινεται τοσος πολυς,που δεν ξερω τι να κανω..και αλλοτε(συνηθως σε ομορφες στιγμες)τοσο αδικος,γιατι περναει αμεσως.......για να το θεσω πιο απλα ο χρονος ειναι μια παλιο κουφαλα και σπανια ειναι κανεις ευχαριστημενος μαζι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι...
η συνείδηση των λαθεμένων επιλογών μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ο χρόνος είναι:

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη,

Φέτος θέλω να μου κάνεις ένα ξεχωριστό δώρο. Θα ήθελα να μου χαρίσεις το χρόνο που έχασα. Ξέρεις Άγιε Βασίλη μου, όλοι οι άνθρωποι διαμαρτύρονται συνέχεια γύρω μου. Λένε ότι χάνουν το χρόνο τους και θα ήθελαν να τον ξαναβρούν. Διαμαρτύρονται που δουλεύουν πάρα πολύ και θέλουν ελεύθερο χρόνο, διαμαρτύρονται που δεν δουλεύουν και αναλώνουν το χρόνο τους σε διασκεδάσεις, διαμαρτύρονται που έμειναν σε μια σχέση χωρίς να τους προσφέρει κάτι και εύχονται να ζούσαν την κάθε στιγμή όπως λέει και η διαφήμιση. Άγιε Βασίλη μου θέλω λοιπόν όλο αυτό το χρόνο. Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτός ο χαμένος χρόνος μάλλον η επιθυμία για όλα αυτά που δεν έκανα αλλά Άγιε μου Βασίλη θέλω πίσω το χρόνο μου. Έχω χάσει πολύ χρόνο σε πολλά πράγματα τα οποία οι φίλοι μου και η tv με έπεισαν ότι ήταν ανούσιες ασχολίες και τον θέλω πίσω επειγόντως. Ελπίζω να βρω την θέληση να δαπανώ το χρόνο μου εκεί όπου δεν θα θεωρείται χαμένος αλλά μέχρι τότε τον θέλω πίσω

Ο θαυμαστής σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ο χρόνος είναι αριθμοί, μπορείς να τον μετρήσεις.... ο χρόνος είναι αφορμή, σελίδα να γυρίσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
O χρόνος είναι πάντα εναντίον μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
...το διάστημα που χρειάζεται η γη για να κάνει μία περιστροφή γύρω από τον ήλιο και που το διαιρούμε σε δώδεκα μήνες ή τριακόσιες εξήντα πέντε ημέρες ανά έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ο χρόνος είναι ο κύριος του "χώρου"..., υπεύθυνος για όλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top