Τακούνια στο Πανεπιστήμιο

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Έτσι όπως έκοψες τη φράση διαστρεβλώνεις το νόημα. Όχι ότι είναι και ιδιαίτερα όμορφο όπως γράφτηκε σα φράση, αλλά νομίζω πως η σημαντικότητα εστιαζόταν ως προς τις στυλιστικες απαιτήσεις του Πανεπιστημίου και όχι ως προς την ουσία του σαν Πανεπιστήμιο και την απομείωση αυτής.

Η σωστή φράση θα ήταν "Δεν έχει και τόσο σημαντικές στυλιστικές απαιτήσεις το Πανεπιστήμιο"....


...αλλά θέλω να νομίζω ότι το είχες καταλάβει και πριν κάνεις το ποστ αυτό.:)

παλι καλα που εχω και εσενα ρε βαλντερ! :clapup::clapup::clapup:να με συγκινησες τωρα..indeed!:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
σκέψου ότι το πέλμα της έχει πάρει την κλίση του "ψηλού παπουτσιού"!!:worry:
Hmm not good :worry:

Θα περάσει μεγάααλο διάστημα ώσπου να αποφασίσω να φορέσω επιτέλους γόβες :P :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
με το ζορι τα φοραω ενα σαββατο, θα τα βαλω και στη σχολη? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia:)

Νεοφερμένος

Η Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω φοραω κ μ αρεσουν.
το κακο ειναι οτι μ τν πεφτουν συχα κ προσφατα μ τν επεσε κ ενας καθηγητης.
αλλα οκ δ μ απωτρεπει ν τ φοραω συχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orkisious

Νεοφερμένος

Η Χριστοφυλλιά Όρκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τώρα θα μπω στο τρίτο έτος και η μόνη φορά που έβαλα τακούνια στο πανεπιστήμιο ήταν σε ένα event που είχαμε διοργανώσει.
Τα τακούνια τα θεωρώ πολύ άβολα για να τα φοράω όλη μέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όσες φοράτε τακούνια στη σχολή, περάστε καμιά φορά από την αρχιτεκτονική ΕΜΠ και ενημερώστε με παρακαλώ για την προσέλευσή σας. Θέλω να είμαι σε μια γωνιά και να βλέπω τα βλέμματα που θα σας ρίχνουν και τα σχόλια που θα ακουστούν! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ποτέ δεν φόρεσα, πρώτον γιατί πρωί πρωί δεν μπορώ να είμαι με την τακούνα, και δεύτερον γιατί εκεί πας για να μορφωθείς και όχι για πασαρέλα. Πάντα ήθελα να είμαι άνετη και χαλαρή, φορώντας τις περισσότερες φορές φόρμες, αθλητικά και τζίν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Δεν φόρεσα ποτέ και δεν σκοπεύω να το κάνω..Το θεωρώ αντιαισθητικό να το παίζω "γκόμενα" σε χώρο μάθησης όπως είναι το πανεπιστήμιο..Όπως δεν θα φορούσα ποτέ στο σχολείο, έτσι δεν θα το έκανα ούτε στο πανεπιστήμιο..Πάω για να μάθω και να γίνω καλύτερος άνθρωπος και όχι για να "χτυπήσω" γκόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Το ερώτημα θα έπρεπε να τεθεί αλλιώς: Μυαλά στο Πανεπιστήμιο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
αν έχω απόγευμα, έχω όρεξη κλπ κλπ μπορεί να φορέσω ankle boots με χαμηλό/μεσαίο τακούνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ποτέ δεν φόρεσα, πρώτον γιατί πρωί πρωί δεν μπορώ να είμαι με την τακούνα, και δεύτερον γιατί εκεί πας για να μορφωθείς και όχι για πασαρέλα. Πάντα ήθελα να είμαι άνετη και χαλαρή, φορώντας τις περισσότερες φορές φόρμες, αθλητικά και τζίν.

Οπως εσυ νιωθεις ανετα με φορμες,αθλητικα και τζιν δεν μπορει καποια να νιωθει ανετα με φουστα,καλσον και τακουνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
κοίτα σημασία έχει τη θέλεις εσύ και όχι τι θέλουν οι άλλοι...αν θές να φορέσεις τακούνια και αυτό σε κάνει να νοιώθεις πιο άνετα τότε απλά φόρα!απλά σκέψου το καλά γιατί ειδικά αν έχεις περπάτημα και ορθοστασία θα σε πεθάνουν τα πόδια σου!εγώ προσωπικά δεν θα φόραγα αλλά καθαρά από θέμα κούρασης κατά τα άλλα μπορείς να κάνεις ότι θές
ps εντάξει αν πάς με γόβες Δούκα θα είναι λίγο υπερβολικό xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πρέπει να έχω πάει με cowboy boots μερικές φορές και κάποιες άλλες που πήγαινα αμέσως μετά τη δουλειά (κλαμπ) για να γράψω, ήμουν άστα να πάνε! Τιγκα μακιγιάζ, κολλητά και ηπνηλία φουλ. Αλλά αν είχα προλάβει να κοιμηθώ λίγο, πήγαινα κι εγώ με τις πιτζάμες (ούτε σουτιέν δεν έβαζα, απλά πέταγα ένα φαρδύ φούτερ για να μην φαίνεται τίποτα. Λετσαρία τελείως. Σηκωνόμουν, έτρωγα, έφευγα και κοιμόμουν και στο λεωφορείο. Επειδή πάταγα σπάνια, δεν νομίζω να είχε καταλάβει κανείς ότι αυτή που έρχεται από του Γονίδη είναι η ίδια που φοράει την τρύπια φόρμα και έχει το αχτένιστο μαλλί.
Τακούνια μόνο και μόνο για να πάω στη σχολή δεν θα έβαζα ποτέ. Γενικά, δεν θα ντυνόμουν "καλά" (στην περίπτωση μου αυτό είναι το "αποδεκτά") για να πάω για μάθημα. Μόνο άμα είχα να πάω αλλού μετά (σε καμιά δουλειά ή με φίλους) ντρεπόμουν να είμαι σαν την γύφτισσα και φόραγα ρούχα χωρίς τρύπες, λουζόμουν αντί να πιάσω το λιδγομαλλί κότσο και έβαζα και λίγο πούδρα. Σε μένα ισχύει πάρα πολύ το "αν φτιάχνομαι υπερβολικά για τη δουλειά και είμαι στην τρίχα υποχρεωτικά, σε μέρη όπως οι σχολές, το σουπερμάρκετ, η τράπεζα, κλπ, πάω όπως να ναι και δε με νοιάζει κιόλας". Ισορροπία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Χμ, διαβάζοντας τις απαντήσεις αυτού του θρεντ μπήκα σε σκέψεις. Άλλες κοπέλες αντιμετωπίζουν τα τακούνια ως απλώς ένα παπούτσι που σου δίνει λίγο ύψος και τίποτα παραπάνω, άλλες τα κρατάνε για special occasions και κάποιες άλλες θεωρούν ακόμη και πως το τακούνι σε κάνει να το παίζεις "γκόμενα" και ότι το φοράς για να ξεμυαλισεις κόσμο!

Εσάς ποια η γνώμη σας; :hmm:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Προσωπικά δεν φοράω τακούνια συχνά,μόνο αν μιλάμε για καμία έξοδο τρομερή.Αυτό επειδή γενικά με κουράζουν εύκολα.Ωστόσο δε βρίσκω κανένα κακό να τα φοράει μια κοπέλα στη σχολή της.Γιατί όχι στη τελική;Άμα της αρέσουν και την κάνουν να νιώθει άνετα;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Προσωπικα είναι ανάλογα τη διάθεση θεωρώ το παπούτσι. Εγω εχω βάλει ουκ ολίγες φορές μπότες με ψηλό τακούνι και αυτο γιατί ένιωθα όμορφα με αυτές. Ο κόσμος πάντα κάτι έχει να πει και να σχολιάσει :P
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,860 μηνύματα.
οι γυναίκες έχουν μια τρομερή τάση ώρες-ώρες να φοράνε άβολα πράγματα. αλλά ειδικά με τα παπούτσια κάνουν εγκλήματα. ταλαιπωρούν τόσο μα τόσο ωραία ποδαράκια. :(
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Προσωπικά νιώθω ότι ντύνομαι σαν τον λέτσο για την σχολή (οπότε προφανώς και δεν φοράω τακούνια). Έχω δει όμως κάποιες τύπισες που φοράνε και φαίνονται ωραία.
Τι σημασία έχει τι παπούτσι φοράς στη τελική;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,347 μηνύματα.
Τι σημασία έχει τι παπούτσι φοράς στη τελική;
Εχει σημασια μονο για τους ξομπλιαριδες!

1637348186711.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,589 μηνύματα.
Προσωπικά νιώθω ότι ντύνομαι σαν τον λέτσο για την σχολή (οπότε προφανώς και δεν φοράω τακούνια). Έχω δει όμως κάποιες τύπισες που φοράνε και φαίνονται ωραία.
Τι σημασία έχει τι παπούτσι φοράς στη τελική;
Χαχ πόσο εγώ. Είμαστε η παρέα τριών ατόμων όπου ο ένας ντύνεται φουλ καλοντυμένα, ο άλλος μέτρια και εγώ σαν χωριαταραιος από άλλη εποχή και το έχουμε βγάλει για πλάκα, το άτομο της ευγενικής τάξης, ο αστός και ο πλεμπαιος ( εγώ ).

Σε πιο γενικό, έλεος με τον καθωσπρεπισμό στο ρουχισμό. Λες και όσοι/ες είτε ντύνονται υπερβολικά σαν να βγαίνουν έξω είτε ντύνονται τέρμα απλοϊκά έχουν λιγότερη νοητική ικανότητα ή αξίζουν λιγότερο. Πάντα να εκνευρίζετε τους wannabe σοβαρούς " επιστήμονες " που τους χαλάνε την αισθητική τα πάντα.
 
Top