Sex and the City

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
H ταινία ήταν απαίσια εν τέλει.

Τώρα διαβάζω το βιβλίο :redface:

Το βιβλίο είναι πιο απαίσιο- στη μέση το έχω αφήσει :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Λοιπόν...
Υπάρχει μια σειρά που ο ξένος τίτλος της είναι Weeds και το Filmnet το δείχνει με τον τίτλο "Δουλειές με Φούντες".
Δεν το έχω δει ποτέ, από φίλους όμως ακούω ότι έχει αυτό το "feeling" και συνδυάζει χιούμορ και δράμα (και ειρωνία και πολλά άλλα)...
Αν πετύχεις κάποιο επεισόδιο, δεν του ρίχνεις μια ματιά; Ίσως τελικά είναι αυτό που ψάχνεις.
Εγώ αγόρασα προς το παρόν το βιβλίο πάνω στο οποίο βασίζεται η σειρά.
Λέω πρώτα να το διαβάσω και μετά να την ξεκινήσω.
Άλλωστε, μετά τις 20/9 είμαι σε αναμονή για νέα επεισόδια τόσων πολλών σειρών που μου αρέσουν: Desperate Housewives, Lost, Prison Break (ήδη βλέπω τα πρώτα 3 επεισόδια), CSI (& τα 3), Boston Legal, Shark κα.
Τώρα που βλέπω τη λίστα, μάλλον είμαι Series Addicted! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ αν και αυτόν τον καιρό έχω κολλήσει με το Grey's Anatomy, το θεωρώ καλύτερο και από το Sex and the City. Όταν το τελειώσω και αυτό, θα ξανακοιτάξω το θέμα για το επόμενο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
lol... αν πάντως σου άρεσε το "Sex and the city" βάλε στο "πρόγραμμα" να δεις μήπως σου αρέσει και το "Cashmere mafia" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, καλό και το Cashmere Mafia! :)
Άντε να ξαναξεκινήσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Μισώ με πάθος το sex in the city. Κλισέ, μονομερές (εμείς είμαστε άψογες για όοοοολα φταίνει οι άνδρες), αμπελοφιλοσοφία και συγκαλυμμένος νεοπουριτανισμός ("κορίτσια αυτός ο ανώμαλος κάνει το ένα στο κρεβάτι, ο άλλος ο ανώμαλος μου ζήτησε αυτό!"). Τέλοσπάντων, μην επεκταθώ μιας και αμφιβάλλω αν συμμερίζεται κανείς την αποψή μου...

Για τέσσερις σεζόν (μέχρι τότε που βλεπόταν δηλαδή) είχα guilty pleasure το Desperate Housewives, ακριβώς επειδή συνδυάζει δράμα, χιούμορ, μυστήριο και κυλάει γρήγορα, ελαφρά και αβίαστα. Όσο για το Weeds, το δοκίμασα ως υποκατάστατο των νοικοκυρών αλλά δε μ'έπιασε και το άφησα στη μέση του πρώτου επεισοδίου (ναι, είναι λίγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω πολύ μέχρι να μου κάνει κλικ, έχουμε και δουλειές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα οι νοικοκυρές μου φαίνονται λίγο αχώνευτες πάντως...

Ειδικά αυτή η Τερι κάτι- είναι τόοοοσο εκνευριστική
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ναι και μένα μου την έσπαγε και αυτή και η Λογκόρια και πολλά πράγματα γενικώς. Αλλά κάθε φορά υπήρχε κάτι που με έκανε να θέλω να δω τι θα γίνει παρακάτω (και κάπως έτσι έφυγαν 80 επεισόδια)! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μισώ με πάθος το sex in the city. Κλισέ, μονομερές (εμείς είμαστε άψογες για όοοοολα φταίνει οι άνδρες), αμπελοφιλοσοφία και συγκαλυμμένος νεοπουριτανισμός ("κορίτσια αυτός ο ανώμαλος κάνει το ένα στο κρεβάτι, ο άλλος ο ανώμαλος μου ζήτησε αυτό!"). Τέλοσπάντων, μην επεκταθώ μιας και αμφιβάλλω αν συμμερίζεται κανείς την αποψή μου...

Για τέσσερις σεζόν (μέχρι τότε που βλεπόταν δηλαδή) είχα guilty pleasure το Desperate Housewives, ακριβώς επειδή συνδυάζει δράμα, χιούμορ, μυστήριο και κυλάει γρήγορα, ελαφρά και αβίαστα. Όσο για το Weeds, το δοκίμασα ως υποκατάστατο των νοικοκυρών αλλά δε μ'έπιασε και το άφησα στη μέση του πρώτου επεισοδίου (ναι, είναι λίγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω πολύ μέχρι να μου κάνει κλικ, έχουμε και δουλειές).

Συμφωνώ σε όλα!

Δεν έχει χιούμορ.
Είναι αισχρό.
Το λατρεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τις νοικοκυρές ή το sex in the city; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
To sex and the city.

Eίναι μία απέραντη ηλιθιότητα, δεν έχω χάσει επεισόδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Χα! Κατάλαβα, είναι το δικό σου guilty pleasure :D Μα τί ρίχνουν μέσα;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
μ αρέσει το sex and the city (η σειρα) έχει πολύ καλές ατάκες. η ταινία δεν μου πολυάρεσαι τόσο .. ψιλοξενέρωσα. ποιες άλλες σειρές βλέπετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr No

Νεοφερμένος

Ο Dr No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ρε παιδια δεν το χω δει ποτε. Τι του βρισκετε αλήθεια; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Λίγες ημέρες πριν την πολυαναμενόμενη πρεμιέρα, το HBO Max έδωσε στη δημοσιότητα το πρώτο πλήρες και χορταστικό τρέιλερ για το reboot του Sex and City.

«And Just Like That» η αγαπημένη γυναικοπαρέα της μικρής οθόνης επιστρέφει στο «σήμερα» αναστατώνοντας της Νέα Υόρκη για ακόμα μια φορά.

Όπως είναι γνωστό στο νέο κεφάλαιο η παρέα των: Σάρα Τζέσικα Πάρκερ, Σίνθια Νίξον και Κριστίν Ντέιβις ενώνενται ξανά, με μεγάλη απούσα την Κιμ Κατράλ η οποία από την αρχή δεν επιθυμούσε να συμμετέχει σε reunion του Sex and the City. Σύμφωνα με την Daily Mail, η απουσία της «Σαμάνθα» (Κατράλ) θα αποδωθεί σεναριακά στον τσακωμό της με την «Κάρι» (Πάρκερ), όταν η δεύτερη θα θελήσει να τερματίσει η επαγγελματική τους συνεργασία.

Το κενό της «Σαμάνθα» θα καλύψει η Άρι Πάρκερ που θα υποδυθεί την ντοκιμαντερίστρια Λίσα Τοντ Γουέξλεϊ, τη νέα κολλητή της Κάρι Μπράντσο.


Sex and the city χωρίς Σαμάνθα :swoon2:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top