Τι σας την σπάει/ενοχλεί στο (υποψήφιο) έτερον ήμισυ και γιατί;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
dooo με έχεις δει συχνά να συμβουλεύω άτομα να χωρίσουν; Δε νομίζω.
Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση κατα τη γνώμη μου κάνει μπαμ οτι κάτι πρέπει να γίνει.
Άλλωστε όπως είπες ενήλικη είναι η Ayla και ξέρει να αποφασίζει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Σίγουρα δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι και τρανό παράδειγμα για μένα, ο τρίτος που ερωτεύτηκα. Απλά, δεν έχω πια όλη τη ζωή μπροστά μου όπως εσύ. Έχω πέσει σ'αυτό το λούκι και δύσκολα μπορώ πια να βγω. Δεν είμαι πολύ δυναμική (για να μην πω, καθόλου), κάτι που το κάνει ακόμα πιο δύσκολο. Σκέφτομαι και την κατακραυγή του κόσμου (μικρή κοινωνία), δε ξέρω πώς θα είναι η ζωή ως "ζωντοχήρα"....Σου βάζουν μια ετικέτα και μετά σε κρίνει όλος ο κόσμος για το καθετί...Γενικά, δε με πολυενδιαφέρει το τι λέει ο κόσμος, αλλά φοβάμαι μήπως τελικά με επηρρεάσει περισσότερο απ'όσο θα ήθελα...:worry:

Είσαι ΜΟΛΙΣ 30 και δεν έχεις τη ζωή μπροστά σου!Άλλα 50 χρόνια έχεις σίγουρα :P Δεν μπορώ να ακούω τέτοιες ηττοπάθιες!Άλλες στα 35 και 40 είναι ελεύθερες γιατί αρνιούνται να συμβιβαστούν σε σχέσεις που δεν θέλουν και δεν ανέχονται!Γιατί απαιτούν πολλά και καλά κάνουν!Γιατί να μην απαιτήσεις όσα αξίζεις στην τελική; Και το κυριότερο Η κοινωνία κρίνει αυτά που η ίδια κάνει....Ξέρεις ποια είσαι δεν χρειάζεται να το αποδεικνύεις στον κάθε άσχετο....Αποδειξέ το στον εαυτό σου!Σε αυτόν λογοδοτείς και αυτόν θα έχεις δίπλα σου μια ζωή...Ακόμα και τα παιδιά σου κάποια μέρα θα φύγουν!

Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Την αυτοεκτίμησή μου την έχει ψιλοκόψει σε πολύ μικρά κομμάτια, την έχει περάσει απ'το μπλέντερ και την πασαλείβει καθημερινώς στις σόλες των πα*****ιών του...
Παρ'όλα ταύτα....ακόμα το σκέφτομαι για χωρισμό, γιατί εκτός του ότι τον αγαπάω (τόσα χρόνια μαζί και το Χίτλερ θα αγαπούσε κανείς), έχω την αίσθηση ότι όλα είναι μάταια, γιατί πάλι θα βρεθεί άλλος άντρας στο διάβα μου και η σχέση μας θα εξελιχτεί σε μια απ'τα ίδια σκ@τ@.

και

Δεν ξέρω πώς θα ήταν τα πράγματα, αν είχα σπουδάσει. Προφανώς θα είχε καθυστερήσει κατά πολύ ο γάμος και ίσως και τα παιδιά. Αλλά ίσως να τα είχα παρατήσει κιόλας για χάρη του (ικανή μ'έχω:redface: ). Το θέμα είναι ότι έτσι έγιναν τα πράγματα καλώς ή κακώς και τώρα νιώθω κάπως περίεργα που σε λίγο καιρό θα κλείσω τα 30 και νιώθω τόσο εγκλωβισμένη και νιώθω να γέρασα κατά κάποιο τρόπο, χωρίς να έχω "ζήσει" τη ζωή μου...:/:
Προσπαθώ βέβαια να τα βρω με τον εαυτό μου και να συνειδητοποιήσω, ότι "ξέρεις κάτι; Αυτή είσαι, σ'αυτή την κατάσταση είσαι και βγάλε τα πέρα! Ή θα σταθείς στο ύψος σου και θα ανταπεξέλθεις σε όλες αυτές τις υποχρεώσεις που μαζεύτηκαν και τις οποίες είσαι υπεύθυνη κι εσύ ή θα αλλιώς σε παίρνει η κάτω βόλτα που δεν έχει γυρισμό...":/:


Το ότι σπούδασες ή όχι δεν έχει καμία σχέση με την αυτοεκτίμησή σου (εκτός αν ο άντρας σου σ'έχει κάνει να το πιστεύεις κι αυτό)...Άλλωστε δουλεύεις, άρα είσαι οικονομικά ανεξάρτηρτη άρα δεν στηρίζεσαι στον άντρα σου για να αγοράσεις ο,τιδήποτε!Κάνεις ότι θα έκανε οποιαδήποτε είχε σπουδάσει- ίσως και καλύτερα ;)
Η αυτοεκτίμηση σου έχει πιάσει πάτο γιατί εσύ το άφησες να συμβεί!Και αυτό φαίνεται όταν μιλάς για υποχρεώσεις απέναντι στον άντρα σου αλλά ξεχνάς τι υποχρεώσεις έχει αυτός απέναντί σου!Και αν εσύ έχει 10 αυτός έχει 110!

Το γυαλί φαίνεται ότι έχει ραγίσει πολύ....Και ίσως πρέπει να πάρεις την απόφαση να το σπάσεις!Μην ξεχάσεις ότι ένας άλλος άντρας σου πρόσφερε ότι δεν μπορεί ο άντρας σου!Ακόμα κι αν παλέψεις να σώσεις το γάμο σου θα κάνεις αυτή την σύγκριση και περνώντας ο καιρός θα μυθοποιήσεις τον άλλον άντρα και όσο κι αν αλλάξει ο άντρας σου θα παλεύει με το φάντασμα- χωρίς να το ξέρει-κάποιου άλλου!

Δεν σε μαλώνω...δεν θέλω να το πάρεις έτσι, ούτε σε κρίνω....Σου μιλάω όπως θα μιλούσα στην κολλητή μου αν βρισκόταν στην ίδια θέση....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Η κοινωνία κρίνει αυτά που η ίδια κάνει....Ξέρεις ποια είσαι δεν χρειάζεται να το αποδεικνύεις στον κάθε άσχετο....Αποδειξέ το στον εαυτό σου!Σε αυτόν λογοδοτείς και αυτόν θα έχεις δίπλα σου μια ζωή...Ακόμα και τα παιδιά σου κάποια μέρα θα φύγουν!
Δεν έχεις άδικο, καλή μου Vkey...Και μη νομίζεις, ότι δε τα σκέφτομαι όλα αυτά, το εαυτό μου κλπ, αλλά όλα στην πράξη είναι τελείως διαφορετικά από τη θεωρία. Το μόνο που θέλω προς το παρόν, είναι να δώσω άλλη μια ευκαιρία. Μία όμως. Γιατί το γυαλί, όχι μόνο έχει ραγίσει. Κομμάτια έχει γίνει ήδη. Το θέμα είναι ότι προσπαθώ να δω αν ξανακολλάει ή αν θα πρέπει να πάρω καινούριο...:|



Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μην ξεχάσεις ότι ένας άλλος άντρας σου πρόσφερε ότι δεν μπορεί ο άντρας σου!Ακόμα κι αν παλέψεις να σώσεις το γάμο σου θα κάνεις αυτή την σύγκριση και περνώντας ο καιρός θα μυθοποιήσεις τον άλλον άντρα και όσο κι αν αλλάξει ο άντρας σου θα παλεύει με το φάντασμα- χωρίς να το ξέρει-κάποιου άλλου!
Αυτό πραγματικά συμβαίνει ήδη! Δε μπορώ να το καταπολεμήσω! Και αυτό με κάνει ακόμα πιο ψυχρή μαζί του. Γιατί ακριβώς σκέφτομαι, ότι ο άλλος δε θα έλεγε αυτό, ο άλλος δε θα το έκανε εκείνο, με τον άλλο θα κάναμε αυτά κλπ κλπ κλπ...:worry:
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Σου μιλάω όπως θα μιλούσα στην κολλητή μου αν βρισκόταν στην ίδια θέση....:redface:
Το καταλαβαίνω και να ξέρεις ότι το εκτιμώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Και από εσένα και τη Michelle και από όλους όσους μου έδωσαν χίλιες δυο συμβουλές. Δε φαντάζεστε πόσο πολύτιμες μου είναι αυτή την περίοδο.:)

Αρχική Δημοσίευση από erodia:
αγαπάς τί;;;;;;;:confused: Αγαπάς μια ψευδαίσθηση μάλλον.....και το χειρότερο είναι ότι το κάνεις εις γνώση σου!!!!!!!!:worry: :worry: :worry:
Πως μπορεις να είσαι με έναν άνθρωπο ο οποίος δεν σε σεβεται;;;;;;;:| :| :|

Πραγματικά θα προσπαθήσω να μην "μπω" παραμέσα, γιατί είμαι άνθρωπος "ωμός" και δεν "χαϊδευω" τα αυτιά των άλλων......
Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι η εξής:
"Αγάπησε τον εαυτό σου, γιατί αν δεν το κάνεις εσύ, τότε, δεν θα το κάνει κανένας":hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Erodia μου, δεν ξέρω πώς να σου το πω να το καταλάβεις, αλλά όταν είσαι μ'έναν άνθρωπο αρκετά χρόνια, τον είχες ερωτευτεί, έκανες παιδιά μαζί του, ζήσατε τόσα και τόσα μαζί....κάπως κάποτε, αποκτάς πολύ βαθύτερα αισθήματα γι'αυτόν. Δεν είναι έρωτας. Είναι αγάπη. Ακόμα κι αν χωρίσουμε, δε μπορώ να παριστάνω ότι είναι ένα τίποτα για μένα. Αν πάθει κάτι πχ, θα στενοχωρηθώ πάρα πολύ. Αυτό πώς λέγεται;
Όσο για τον εαυτό μου; Έχεις απόλυτο δίκιο...Μια φορά τον αγαπούσα κι αυτόν, αλλά τώρα προσπαθώ καταρχήν να βρω τελικά τι σόι άνθρωπος είμαι. Είμαι αυτό το τέρας που με περιγράφει ο άντρας μου, είμαι η καλή και όμορφη κοπέλα που λένε οι φίλοι μου, είμαι μια ψηλή κι άμυαλη χαζοχαρούμενη που ίσως σκέφτονται κάποιοι συνάδελφοι για μένα; Δε ξέρω...Θέλω πολύ να ξαναρχίσω να αγαπάω τον εαυτό μου, αλλά προς το παρόν έχω χίλια δυο άλλα στο μυαλό μου.:/:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μπορείς πάντως να πάρεις και τα παιδιά σου και να μετακομίσετε σε μεγαλύτερο μέρος. Όχι μόνο γι'αυτό αλλά και γιατί έχει περισσότερες ευκαιρίες και καλύτερη ποιότητα ζωής (άσε τι λένε οι βέροι αθηναίοι για την επαρχία, μόνο σε διακοπές την έχουν δει και δεν έχουν ιδέα πόσο σκ@τά είναι η ζωή εκεί).
Καλή ιδεά είναι κι αυτή, αλλά φαντάζει βουνό μπροστά μου...Καινούριο σπίτι, καινούρια δουλειά (και αν...). Φυσικά, θα το σκεφτώ σοβαρά σε περίπτωση που τελικά γίνει το αναπόφευκτο...:( Το θέμα είναι να έχεις τη θέληση και τη δύναμη. Τα υπόλοιπα βρίσκουν σιγά-σιγά το δρόμο τους.
Καταλαβαίνω, ότι και η δική σου ιστορία (και των γονιών σου), Michelle, θα ήταν επώδυνη, αλλά τελικά η μητέρα σου έκανε το μεγάλο βήμα για το καλό το δικό της και το δικό σου. Αυτό είναι. Να παίρνεις τη ζωή στα χέρια σου. Να μην είσαι θεατής...:|

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ναι, πιστεύω ότι το marriage counseling πρέπει να γίνεται σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα που φέρουν τη σφραγίδα των αρμοδίων οργάνων :P σίριουσλι, δεν γνωρίζεστε, πως συμβουλεύετε για τις ανθρώπινες ζωές? άλλο να λες "χώρισε" και άλλο να λες "πάρε τον τάδε επεξεργαστή".

dooo μου, σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και για την παρατήρηση σου με τις καλές προθέσεις. Ειλικρινά, καταλαβαίνω πώς αισθάνθηκες, αλλά να ξέρεις ότι το μόνο που κάνουμε είναι κουβέντα. Ακούω συμβουλές και τις αποζητώ όσο δε φαντάζεσαι. Ούτε θα πάω τώρα να χωρίσω επειδή μου το είπε κάποιος ούτε θα πάω να κάτσω στα αυγά μου επειδή το είπε ένας άλλος. Εγώ απλώς ακούω (ή μάλλον διαβάζω:P ) και από κει και πέρα στο χέρι μου, δεν είναι;; Είμαι όμως τόσο μα τόσο μπερδεμένη που πραγματικά τις συμβουλές σας ΤΙΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
~~~~~~~~ Σημείωση από Γιώργος ~~~~~~~~
Έγινε συγχώνευση θέματος
με το παρόν θέμα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

:confused: Θελω να μου πειτε ..δηλ να γραψετε -{μαλλον κυριως του αντρες αφορα αυτο- )5 γυναικεια χαρακτηριστικα που πιστευετε οτι ξενερωνουν εντελως το αντρικο φυλο γενικα!(ερωτηση και αυτη!) :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι άντρας πιστεύω ότι είναι...
1. Πρίξιμο
2. Υπερβολική ζήλια
3. Χαζομάρα (αν και μερικούς τους βολεύει)
4. Να αποφεύγει συστηματικά το σεξ σαν να μην της αρέσει
5. Να είναι υποχόνδρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. Ζηλεια (ποια ειναι αυτη που πηρε στο κινητο? γιατι της εκανες αναπαντητη?)
2. Πιεση (παλι με τους φιλους σου θα βγεις, μπλαμπλα)
3. Αναγκη για συνεχη επιβεβαιωση (παχυνα? μ'αγαπας? μου παει αυτο? δε μου κανεις γλυκες τελευταια)

(Αλιμονο, σιγα μη δεν αφορουσε κυριως τους ανδρες! :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,861 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι άντρας πιστεύω ότι είναι...
3. Χαζομάρα

5. Να είναι υποχόνδρια

3. Τρελό ξενέρωμα όμως...:)

5. Προφανώς όχι σε θέμα υγείας ώστε να έχει έμμονη ιδέα ότι πάσχει, έτσι; Εννοείς ότι τα πάντα της φταίνε;

Ίσως επανέλθω για να πω κι εγώ την άποψή μου κάποια άλλη στιγμή.

Και κάτι άλλο, αλλάξτε λίγο τον τίτλο σε κάτι όχι τόσο γενικό και αόριστο. Αλήθεια, γιατί τώρα τελευταία το έχουν κάνει αρκετοί σαν chat το φόρουμ; Λίγη προσοχή βρε παιδιά, δεν είναι κουβεντούλα! Κάθε θέμα πρέπει να έχει τον τίτλο του, να μπαίνει στη σωστή κατηγορία, να μην έχει θέματα κλώνους (ένα πρόβλημα, πολλά θέματα)... να είναι σαν μια όμορφη βιβλιοθήκη ώστε να είναι εύχρηστο και για τους υπόλοιπους.:)

Κάποιοι κουράστηκαν για να το φτιάξουν. Προσέξτε το, εσείς οι νέοι χρήστες, γιατί για εσάς γράφω την ανωτέρω παράγραφο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
1. ζήλεια
2. γκρίνια
3. συνεχή ανάγκη επιβεβαίωσης
4. ανασφάλεια
5. υστερία

αλήθεια, μήπως κάνουμε κάποιες φορές μερικά πράγματα ανεπαίσθητα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μου αρέσει πως και καλά πρωτίστως οι άντρες θα απαντούσαν εδώ! :P (Valder εσύ δεν πιάνεσαι γιατί δεν απάντησες στο ερώτημα:))

Προσωπικά με ενοχλεί:
1. Ζήλεια - {Ποια είναι αυτή στη φωτογραφία αυτή, 2 χρόνια πριν σε γνωρίσω; Σίγουρα δεν τρέχει κάτι ακόμα ;}
2. Γκρίνια { Δεν έπλυνες αρκετά τα λαχανικά! Δεν μπορείς να σκουπίσεις λίγο το δωμάτιό σου; }
3. Υπερβολική ανάλυση των πάντων { Γιατί είσαι down; Κάτι που έκανα; Αισθάνεσαι πιεσμένος από το περιβάλλον; Μήπως είσα......κτλ}
4. Δεν ξέρεις ποτέ τι σκέφτονται! { Μα γιατί ήρθαμε εδώ; Όταν σου έλεγα "ναι" ήταν για να δω αν θα τολμούσες να με ξαναφέρεις εδώ!!! :blink: }
5. Αυτοεπιβεβαίωση { Είμαι χοντρή; Έβαλα 1 κιλό τις τελευταίες 2 εβδομάδες }

Αλλά ότι και να κάνετε, όπως και να είστε, είστε σίγουρα μοναδικές!!! Γι'αυτό και σας :inlove: αγαπάμε βρε!!!:galliko:

Προσωπικά θα το έβρισκα πολύ βαρετό αν δεν υπήρχαν αυτές οι "διαφορές" ανάμεσά μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
να μην εχει θυληκοτητα...αν και γενικο νομιζω οτι δινω το νοημα στο περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
1. ζήλεια
2. γκρίνια
3. συνεχή ανάγκη επιβεβαίωσης
4. ανασφάλεια
5. υστερία

αλήθεια, μήπως κάνουμε κάποιες φορές μερικά πράγματα ανεπαίσθητα;:hmm:

Ξέρετε πως η λέξη υστερία πηγάζει από την αρχαία ελληνική Υστέρα που είναι η μήτρα?
hysterical
1615, from L. hystericus "of the womb," from Gk. hysterikos "of the womb, suffering in the womb," from hystera "womb" (see uterus). Originally defined as a neurotic condition peculiar to women and thought to be caused by a dysfunction of the uterus. Hysterics is 1727; hysteria, abstract noun, formed 1801.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,861 μηνύματα.
να μην εχει θυληκοτητα...αν και γενικο νομιζω οτι δινω το νοημα στο περιπου

Ακριβώς αυτό! Ας πω κι εγω τη γνώμη μου:

1) Αυτό που είπε ο παίκτης. Να μην έχει θηλυκότητα. Δε θα σε πω ούφο αν μου δώσεις ένα φιλάκι στη μυτούλα και μου κάνεις ζουζουνίσματα. Ούφο θα σε πω αν φέρεις τις φίλες σου κι αρχίσετε να βρίζετε λες και είστε σε τρούμπα...

2) Μανία καταδιώξεως. Δεν θέλουν όλοι μόνο το κορμί σου. Εγώ μπορεί να σε αγαπώ γιατί μου συγκλόνισες τα θεμέλια της καρδιάς μου από το πρώτο δευτερόλεπτο. Τα θεμέλια του παργαλάτσου, άστα να τα συζητήσουμε στο κρεβάτι. Κάθε πράγμα στην ώρα του. Εγω θέλω να δείς ότι είσαι πιό πολλά για μένα απ' ότι για τους άλλους.

3) Μανία υπεροψίας (την έχω δει και πολύ γκόμενα) με προεκτάσεις π0υτ4ν4ς στην ψυχή. Δεν θέλουν όλοι το δικό σου κορμί. Επίσης δε θέλω να αγαπήσεις την τσέπη μου. Εγώ είμαι για να σε αγαπώ κι εκείνη για να σου παρέχει ασφάλεια όταν και αν τη χρειαστείς.

4)Κόμπλεξ κατωτερώτητας. Ποιοί άντρες ρε; Εγω θα γίνω ο θηλυκός Κόκκαλης και θα κάνω μόνη μου παιδιά με τον κρίνο.

5)Να μην είναι "τσακάλι". Δεν τα θέλω τα PhD σου αν είσαι γκάου γενικώς. Κάντα υπόθετο. Θέλω να έχεις κριτική σκέψη και κοφτερό μυαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Και να προσθέσω κάτι που δεν ανέφερε κανείς: φλυαρία.
Μπρρρρρ, ανατριχιάζω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
3. Υπερβολική ανάλυση των πάντων { Γιατί είσαι down; Κάτι που έκανα; Αισθάνεσαι πιεσμένος από το περιβάλλον; Μήπως είσα......κτλ}
4. Δεν ξέρεις ποτέ τι σκέφτονται! { Μα γιατί ήρθαμε εδώ; Όταν σου έλεγα "ναι" ήταν για να δω αν θα τολμούσες να με ξαναφέρεις εδώ!!! :blink: }

Wooops! Αυτά τα κάνω! :redface::redface::redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
χμμ.. :hmm:

-υστερία (συμπεριλαμβάνονται:ζήλια,ανακρίσεις,τσιρίδες,κλπ)
-υπερβολική ανασφάλεια
-πίεση/υπερβολική κτητικότητα

..αν και δεν είμαι άντρας για να ξέρω σίγουρα,νομίζω ότι αυτά παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο στο να ξενερώσει κανείς.. :hmm: έχω δίκιο αγόρια..? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
  • Bitch Style
  • κομπλεξαρισμένος φεμινισμός και όλα τα παρελκόμενα
  • διαρκής αναζήτηση της επιβεβαιώσης για την ικανοποιήση των ανασφάλειων της
  • νάζια για να επιτύχει κάτι έμεσα
  • έλλειψη εκτίμησης και αποδοχής της ειλικρίνειας
Πάντως όντως ελάχιστοι άνδρες απαντήσαν.
Επίσης η υπερανάλυση δεν είναι πάντα κακή. Είναι κακή όταν γίνεται για κουβέντα να γίνεται και κάνει κύκλους απλά επειδή το ολοφάνερο είναι δύσκολο. Και γίνεται για να ικανοποιήση μιας ανασφάλειας συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Μπορεί να είναι πολλά τα χαρακτηριστικά…
Μερικά από αυτά σύμφωνα με το γνωστό ρητό
1) να μην είναι κυρία στο σαλόνι
2) να μην είναι νοικοκυρά στην κουζίνα
3) να είναι ξενέρωτη στο κρεβάτι

από κει και πέρα
να θέλει συνέχεια να έχει το πάνω χέρι
και να τον καταπιέζει

- η βρωμιά και η έλλειψη σωματικής υγιεινής εννοούνται-



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Μπορεί να είναι πολλά τα χαρακτηριστικά…
Μερικά από αυτά σύμφωνα με το γνωστό ρητό
1) να μην είναι κυρία στο σαλόνι
2) να μην είναι νοικοκυρά στην κουζίνα
3) να είναι ξενέρωτη στο κρεβάτι

από κει και πέρα
να θέλει συνέχεια να έχει το πάνω χέρι
και να τον καταπιέζει

- η βρωμιά και η έλλειψη σωματικής υγιεινής εννοούνται-

Τα πες όλα! ;) Με κάλυψες.
Αντε να συμπληρώσω και τη γκρίνια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ειναι τόσο ξεροκέφαλος... που δεν έχω να πω τίποτα άλλο...
Κάνει πάντα οτι νομίζει αυτός σωστό. Και αυτό που κάνει δεν έιναι σωστό!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top