Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πιστεύω πώς δεν μπορεί κάποιος να είναι ερωτευμένος με παραπάνω από ένα άτομα.
Δεν μπορείς να χωρίσεις στα 2 καρδιά, αισθήματα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ααα εμένα μου έχει τύχει να μου αρέσουν 2 άτομα ταυτόχρονα,να μην μπορώ να διαλέξω! αλλά τελικά όλα είναι παιχνίδια του μυαλού!!ούτε εγώ πιστεύω πως είναι δυνατόν να ερωτευτείς λοιπόν 2 ταυτόχρονα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ερωτευμενοσ νομιζω οχι,να σου αρεσουν δυο μαζι ναι....παντως σεμενα δεν εχει συμβει ποτε,εγω οταν ερωτευομαι καποιον δεν εχω ματια για κανεναν αλλον...εξαλλου ετσι δεν ειναι ο ερωτας???τωρα να εισαι με δυο ταυτοχρονα ,,δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Είναι δυνατόν ένας άντρας να είναι ερωτευμένος με δυο γυναίκες ταυτόχρονα ; 'Εχετε ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο στο περιβάλλον σας; Το επιτρέπουν οι νόμοι της ψυχολογίας, της χημείας και της λογικής ;

Εξαρτάται πάντα το πώς εννοεί κάποιος μέσα του την έννοια του να είσαι ερωτευμένος , δηλαδή άλλος το θεωρεί κυριολεκτικά σαν αποκλειστικό και μή μεταβιβάσιμο πρός τρίτους συναίσθημα και άλλος το εννοεί με το να προσομοιάσει το γνωστό άσμα " απο κανάρα σε κανάρα θα πετάω " στο αμέσως πιθανόν κατ' αυτόν ενδεχόμενο "να συναντήσει δύο κανάρες ταυτόχρονα στο ίδιο κλαδί "..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
ναιιιιιιιιι και με 3 no problem με εξιταρει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Τον παράλληλο έρωτα δεν μπορεί να τον νοιώσει ο μη ερωτικός άνθρωπος. Μπορεί να είστε σεξουαλικοί, ορμητικοί, αγαπησιάρηδες ή δεν ξέρω γω τι άλλο, αλλά άμα δεν είστε ερωτευμένοι με το "σύμπαν" δεν μπορείτε να το καταλάβετε, γι'αυτό σας φαίνεται παράλογο και εκτός πραγματικότητας. Μπορείς να νοιώσεις έρωτα και για μια δεσποινίδα στο λεοφωρείο για 10 λεπτά και να μην την ξαναδείς ποτέ και να σε εμπνεύσει να της γράψεις ένα ποίημα. Δεν θα κόψεις τις φλέβες σου, αλλά αυτό είναι το ερωτικό συναίσθημα. Δεν θα την αγαπούσα όπως την σύντροφό μου, ούτε ερωτευόμουν έτσι, αλλά ο έρωτας εκφράζεται από ανοιχτές καρδιές ανεξαιρέτως και δεν είναι κά@@λα απαραιτήτως ούτε αγάπη φυσικά. Ενθουσιασμός ναι, στο μετρό σκεφτόμουν την άλλη και στεναχωριόμουν, ό,τι και να μου ζητούσε θα το έκανα, άλλη ένταση, όμως σκίρτισε η καρδιά μου και με την άλλη, έστω όσο πατάει η γάτα. Η ομορφιά όπως την εννοώ, πολύ σπάνια την διακρίνω όπως την εννοώ, δεν με αφήνει ασυγκίνητο. Κα@@@δες είστε οι περισσότεροι, ερωτικοί πολύ αμφιβάλλω. Εμείς τα ζώδια του αέρα είμαστε ερωτικά, όχι φλογερά, αλλά άμα μας κλείσετε σε ένα δωμάτιο τετ α τετ σου λέω εγώ πυρ και πάθος. Οχι με την κάθε άγνωστη φυσικά.
Συμφωνω απολυτως Dr.Strangelove...πολυ σωστα το θετεις ...εξαιρετικη η τοποθετηση σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aυτό πιστεύω κι εγώ. Σεξουαλική χημεία μπορεί να έχω με πολλούς, αν ερωτευτώ όμως, είμαι ερωτευμένη μόνο με εκείνον.
Αυτό ήταν πριν 4 χρόνια. Τώρα πλέον θεωρώ πως αν είσαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμένος με κάποιον, τότε δεν μπορείς απλώς να πας με άλλον, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει πως πρέπει να μη κάνεις σεξ για δύο μήνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θα μπορουσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 ατομα ταυτόχρονα? Η εστώ ενω ειστε ερωτευμένοι με καποιον ξαφνικα να κολλησετε και με δευτερο?

Υποθέτωντας ότι έχουμε λύσει το μυστήριο του έρωτος... Η δεύτερη πιθανότητα υπάρχει πραγματικά, αλλά δεν θα είμαι "ερωτευμένος" και με τις 2... Μόνο με την μία, αλλά θα νοιαζόμουν και πάρα πολύ για την άλλη... Τουλάχιστον έτσι ήταν την τελευταία φορά...
Όσο για το πρώτο... Ο έρωτας μοιάζει απόλυτη κατάσταση... Οπότε θα πω όχι... Απλώς θα με έλκυαν 2 κοπέλες το ίδιο χώρις όμως να είμαι ερωτευμένος με καμία

ναιιιιιιιιι και με 3 no problem με εξιταρει.....

Ρε φίλε, αυτό δεν είναι έρωτας, σαβουρογαμία είναι... Κατούρα και λίγο ρε συ...

No offence, έτσι...

Αυτό ήταν πριν 4 χρόνια. Τώρα πλέον θεωρώ πως αν είσαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμένος με κάποιον, τότε δεν μπορείς απλώς να πας με άλλον, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει πως πρέπει να μη κάνεις σεξ για δύο μήνες.

Το ζήτημα είναι πώς ξέρεις ότι είσαι πραγματικά ερωτευμένος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Με τιποτα.....οταν εισαι πραγματικα ερωτευμενος με καποιον δεν εχεις ματια για κανεναν αλλο...... Αυτο ειναι ερωτας κατα τη γνωμη μου!!!! :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ισως.....οταν καταληξω θα σας ενημερωσω...Μπορει να μεινω και μονη μου τελικα...μετα απο 4 χρονια σχεσης ισως ειναι αυτο που χρειαζομαι.


Τελικά τι έκανες; Διάβασα όλα τα ποστς μπας και δω απάντηση, αλλά δεν είχε.:confused:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
"... πικρές οι βουλές του Αλλάχ
και σκοτεινές οι ψυχές των ανθρώπων."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ δε θα μπορούσα... ή θα ερωτευόμουν ΕΝΑΝ ή θα είχα ΔΥΟ για καβάτζες και διασκέδαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θα μπορουσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 ατομα ταυτόχρονα? Η εστώ ενω ειστε ερωτευμένοι με καποιον ξαφνικα να κολλησετε και με δευτερο?

και με 2 και με τρεις μη σου πω...

απλως μας εχουν μεγαλωσει με τα στερεοτυπα του μοναδικου ερωτα.
και των μονογαμικων σχεσεων.. οποτε αν καταφερουν να σου επιβληθουν οι ενοχες σου, θα το νικησεις στο τελος μην αγχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
και με 2 και με τρεις μη σου πω...

απλως μας εχουν μεγαλωσει με τα στερεοτυπα του μοναδικου ερωτα.
και των μονογαμικων σχεσεων.. οποτε αν καταφερουν να σου επιβληθουν οι ενοχες σου, θα το νικησεις στο τελος μην αγχωνεσαι
Eσυ τωρα ομιλεις σαν ο υπερσοφος μελετητης και γνωστης της ανθρωπινης φυσης απο τον πλανητη NGC-Eros 287628 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Κι απτον πλανητη των πιθηκων μη σου πω...

Αυτό ήταν πριν 4 χρόνια. Τώρα πλέον θεωρώ πως αν είσαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμένος με κάποιον, τότε δεν μπορείς απλώς να πας με άλλον, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει πως πρέπει να μη κάνεις σεξ για δύο μήνες.

Δε το καταλαβα.. θα μπορουσες να το διευκρινησεις τι αλλαξε σε σχεση με την αποψη που ειχες πριν 4 χρονια?
Δλδ μπορει να ερωτευτεις και αλλους αλλα σε συγκρατει η λογικη και μενεις πιστη στον συντροφο με τον οποιο εχεις σχεση ακομη κι αν εχεις αισθηματα για καποιον αλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χωρις να θελω να απαντησω εκ μερους της Ντινας, να σου πω πως οι εμπειριες που αποκτουμε μας κανουν πολλες φορες να αναθεωρουμε αποψεις.
Και απ' οτι βλεπω σου απαντα ηδη η Ντινα.
Λεει πως οταν εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμενος, δεν πας με αλλον.
Προφανως εζησε αυτο που ακριβως λεει. Εμαθε τι σημαινει να εισαι πραγματικα ερωτευμενος.
Αλλο ποθος, αλλο ενθουσιασμος, αλλο ερωτας.
Δυστυχως η συναισθηματικη ανωριμοτητα και το να μην εχεις την τυχη να ζησεις το "απολυτο" σε κανει να μπερδευεις τα ανωτερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Χωρις να θελω να απαντησω εκ μερους της Ντινας, να σου πω πως οι εμπειριες που αποκτουμε μας κανουν πολλες φορες να αναθεωρουμε αποψεις.
Και απ' οτι βλεπω σου απαντα ηδη η Ντινα.
Λεει πως οταν εισαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμενος, δεν πας με αλλον.
Προφανως εζησε αυτο που ακριβως λεει. Εμαθε τι σημαινει να εισαι πραγματικα ερωτευμενος.
Αλλο ποθος, αλλο ενθουσιασμος, αλλο ερωτας.
Δυστυχως η συναισθηματικη ανωριμοτητα και το να μην εχεις την τυχη να ζησεις το "απολυτο" σε κανει να μπερδευεις τα ανωτερω.

Ειλικρινα θεωρω οτι ειναι λαθος να ταυτιζεις την συναισθηματικη ωριμοτητα με τροπο που αντιμετωπιζει κανεις τον ερωτα στο συγκεκριμενο επιπεδο.. και ειναι κατι μαλιστα που δημιουργει αθελα μας ενοχες
Δεν μιλαω να πας να κοιμηθεις με αλλον ενω εχεις ηδη σχεση...
μιλαω για την ιδεα του ερωτα... μεσα στο μυαλο σου και την καρδια σου πως αισθανεσαι...

Νομιζω πως η κοπελα κατι αλλο εννοουσε.. περιμενω να απαντησει.. προσπαθησα να καταλαβω αναμεσα σε αυτα τα χρονια που μεσολαβησαν τι ακριβως αλλαξε στις αποψεις της...
αν λαβεις υποψη οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των ανθρωπων (κυριως των γυναικων) το βιωνει με αυτον τον τροπο που περιγραφεις, οποτε ολοι αυτοι οι ανθρωποι ειναι και συναισθηματικα ωριμοι..?
Ή μηπως αρκει κανεις να συμφωνει με την δικη σου αποψη για να ειναι ωριμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειλικρινα θεωρω οτι ειναι λαθος να ταυτιζεις την συναισθηματικη ωριμοτητα με τροπο που αντιμετωπιζει κανεις τον ερωτα στο συγκεκριμενο επιπεδο.. και ειναι κατι μαλιστα που δημιουργει αθελα μας ενοχες
Δεν μιλαω να πας να κοιμηθεις με αλλον ενω εχεις ηδη σχεση...
μιλαω για την ιδεα του ερωτα... μεσα στο μυαλο σου και την καρδια σου πως αισθανεσαι...

Νομιζω πως η κοπελα κατι αλλο εννοουσε.. περιμενω να απαντησει.. προσπαθησα να καταλαβω αναμεσα σε αυτα τα χρονια που μεσολαβησαν τι ακριβως αλλαξε στις αποψεις της...

αν λαβεις υποψη οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των ανθρωπων (κυριως των γυναικων) το βιωνει με αυτον τον τροπο που περιγραφεις, οποτε ολοι αυτοι οι ανθρωποι ειναι και συναισθηματικα ωριμοι..?
Ή μηπως αρκει κανεις να συμφωνει με την δικη σου αποψη για να ειναι ωριμος;


Εσυ μπορεις να το θεωρεις λαθος αλλα εγω γνωριζω πως η ικανοτητα να αναγνωριζεις, να αντιλαμβανεσαι, να ξεχωριζεις τα συναισθηματα σου και εν προκειμενω το συναισθημα του ερωτα, σημαινει συναισθηματικη ωριμοτητα. (βεβαια δεν αρκει μονο αυτο για να θεωρειται καποιος συναισθηματικα ωριμος, απλα αυτο ειναι ενα απο το συνολο)
Ο ερωτας δεν ειναι ιδεα, ειναι συναισθημα.
Και δε νομιζω οι περισσοτεροι να γνωριζουν τι σημαινει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ερωτευμενος.

Και για να εξηγουμαστε...
Δε με ενδιαφερει εαν ο αλλος συμφωνησει ή οχι με την αποψη μου. Εχω την αποψη μου και τελος.
Το τι εγω δε θεωρω για τις αποψεις των αλλων ειναι αποκλειστικα δικο μου θεμα και ενιοτε το εξωτερικευω. Ειτε εδω μεσα ειτε εκτος.
Σε οποιον αρεσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κι απτον πλανητη των πιθηκων μη σου πω...
Το σχολιο μου ηταν σοβαρο, απλα ντυμενο αποκριατικα. Περιμενω απαντηση λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top