Πρόθεση ψήφου (2008)

Πού θα δίνατε την ψήφο σας εάν αύριο είχαμε εκλογές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 51)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 6 11.8%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 3 5.9%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 6 11.8%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 11 21.6%
  • ΛΑ.Ο.Σ

    Ψήφοι: 3 5.9%
  • Oικολόγους Πράσινους

    Ψήφοι: 7 13.7%
  • Δημοκρατική Αναγέννηση

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εξωκοινοβουλευτική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη συμμαχία

    Ψήφοι: 4 7.8%
  • Άλλο Εξωκοινοβουλευτικό κόμμα άλλου χώρου

    Ψήφοι: 1 2.0%
  • Άκυρο/Λευκό

    Ψήφοι: 2 3.9%
  • Δεν θα πάω/μπορέσω να ψηφίσω

    Ψήφοι: 2 3.9%
  • Αναποφάσιστος/η

    Ψήφοι: 6 11.8%
  • Δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω (λόγω ηλικίας, εθνικότητας κλπ)

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Νομίζω ότι πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα ψύχραιμα. Ουτε να αναθεματίζουμε, ούτε και να φανατιζόμαστε υπέρ κάποιου. Στη μέση κάπου είναι η αλήθεια.

Στην περίπτωση της απάτης η αλήθεια βρισκεται στην αναποδη κατεύθυνση απο εκείνη που κοιτάζουν οι εξαπατημένοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Θα ψήφιζες ένα κόμμα που δεν έχει συγκεκριμένες πολιτικές θέσεις για τα μεγάλα ζητήματα του τόπου;
Γιατί; Μήπως επειδή πήγε να γίνει μόδα, αλλά στην πορεία ξεφούσκωσε;
Ψηφίζουμε αυτό που πιστεύουμε πως είναι καλύτερο για τον τόπο μας.
Δεν μας το αναλύεις κάπως περισσότερο αυτό? Για ποιό θέμα δεν έχει θέσεις η ΦΣ?

Εγώ μάλλον το ίδιο θα ψήφιζα, ΦΣ.
Αν και την βλέπω να τείνει να γίνει όπως τα άλλα κόμματα και έχω ψιλοαπογοητευτεί....

Γιατί το λές αυτό Michelle?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί το λές αυτό Michelle?

Κρίνοντας από τις ανακοινώσεις που μου έρχονται με mail, ώρες ώρες έχω την αίσθηση ότι αναλώνεται περισσότερο απ'όσο θα ήθελα στο να κατακρίνει τα άλλα κόμματα, αντί να χαράζει το δικό της δρόμο (αν και τώρα τελευταία όχι τόσο όσο παλιότερα).
Βέβαια έχει πολύ μεγάλη απόσταση ακόμα από τα άλλα, γι'αυτό εξακολουθώ να την υποστηρίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλώς, ηρέμησα κάπως. Το πρόβλημα στο ελληνικό πολιτικό σκηνικό είναι οτι δεν ακούγονται οι ορθές απόψεις από κανένα και αυτό πρέπει να το καταγγείλουμε ασταμάτητα. Πάρε παράδειγμα το ασφαλιστικό πρόσφατα. Όλοι λένε να μην αλλάξει τίποτα. Ακόμη και οι νέοι!!!! Και ας λένε όλες οι μελέτες οτι αν δεν αλλάξει το ασφαλιστικό οι νέοι δεν θα πάρον σύνταξη! ΚΑΝΕΝΑΣ όμως δεν μιλάει για το κεφαλαιοποιητικό σύστημα (ο ασφαλισμένος μόνος κύριος των εισφορών του-μόνο αυτός αποφασίζει σε ποιόν οργανισμό ή τράπεζα θα αναθέσει τη διαχείρισή τους-μόνο αυτός αποφαζίσει πότε θα βγεί στη σύνταξη). ΟΛΑ τα κόμματα θέλουν πάλι εισφορές να μπαίνουν στον κοινό κουβά (για να τραβάνε απο κει όσα τους λείπουν) πάλι να διαχειρίζονται οι ίδιοι αποτυχημένοι πολιτικοί και συνδικαλιστές (για να κονομάνε χοντρές μίζες) πάλι να μπορούν να μοιράζουν όσο μεγάλες συντάξεις θέλουν σε όποιους θέλουν (για να τσιμπήσουν τα ψηφουλάκια και άρα την εξουσία).
Δεν πρέπει να τους κράξουμε ΟΛΟΥΣ με όλη μας τη δύναμη? Παράλληλα καταθέτουμε την πρότασή μας για κεφαλαιοποιητικό ασφαλιστικό σύστημα. Αλλά να μην τους κράξουμε? Πάλι πάνε να τα φάνε όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλώς, ηρέμησα κάπως. Το πρόβλημα στο ελληνικό πολιτικό σκηνικό είναι οτι δεν ακούγονται οι ορθές απόψεις από κανένα και αυτό πρέπει να το καταγγείλουμε ασταμάτητα. Πάρε παράδειγμα το ασφαλιστικό πρόσφατα. Όλοι λένε να μην αλλάξει τίποτα. Ακόμη και οι νέοι!!!! Και ας λένε όλες οι μελέτες οτι αν δεν αλλάξει το ασφαλιστικό οι νέοι δεν θα πάρον σύνταξη! ΚΑΝΕΝΑΣ όμως δεν μιλάει για το κεφαλαιοποιητικό σύστημα (ο ασφαλισμένος μόνος κύριος των εισφορών του-μόνο αυτός αποφασίζει σε ποιόν οργανισμό ή τράπεζα θα αναθέσει τη διαχείρισή τους-μόνο αυτός αποφαζίσει πότε θα βγεί στη σύνταξη). ΟΛΑ τα κόμματα θέλουν πάλι εισφορές να μπαίνουν στον κοινό κουβά (για να τραβάνε απο κει όσα τους λείπουν) πάλι να διαχειρίζονται οι ίδιοι αποτυχημένοι πολιτικοί και συνδικαλιστές (για να κονομάνε χοντρές μίζες) πάλι να μπορούν να μοιράζουν όσο μεγάλες συντάξεις θέλουν σε όποιους θέλουν (για να τσιμπήσουν τα ψηφουλάκια και άρα την εξουσία).
Δεν πρέπει να τους κράξουμε ΟΛΟΥΣ με όλη μας τη δύναμη? Παράλληλα καταθέτουμε την πρότασή μας για κεφαλαιοποιητικό ασφαλιστικό σύστημα. Αλλά να μην τους κράξουμε? Πάλι πάνε να τα φάνε όλα...
Ναι, αλλά να μην κάνετε κύριο θέμα σας το κράξιμο, δίνει κακή εντύπωση. Μην ξεχνάς ότι το κράξιμο προς τα άλλα κόμματα είναι πάγια πολιτική αρκετών κομμάτων που αντιπαθούμε. Αναφέρετε και το τι κάνουν τα άλλα κόμματα, αλλά μην το κάνετε κύριο θέμα της ανακοίνωσης, χτυπάει άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προεκτείνοντας την λογική της Michelle, θεωρώ ότι η πολύ συχνή κριτική άλλων κομμάτων φαινομενικά δείχνει ότι το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα του κόμματος είναι μόνο η μη αποδοχή των λαθών των άλλων κομμάτων. Δηλαδή μοιάζει ότι δεν υπάρχουν πρωτοποριακές χρήσιμες νέες ιδέες.

Ωστόσο όντως με κάποιο τρόπο θα πρέπει να σχολιάζονται τα λάθη αυτά. Μάλλον μόνο η συχνότητα πρέπει να αλλάξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εγώ πάντως απογοητεύτηκα οικτρά από τις υποσχέσεις που δεν έγιναν και από το "λαϊκό" προφίλ της ΝΔ την οποία ψήφισα στις προηγούμενες εκλογές, έτσι "για να της δώσω μια ευκαιρία να ολοκληρώσει το πρόγραμμά της".
Ήδη αυτή μου η επιλογή μου κόστισε τουλάχιστον 5 χρόνια από τη σύνταξή μου, 5 χρόνια που θα χαιρόμουν τα παιδιά μου και θα τα έβλεπα να μπαίνουν στην πιο σημαντική φάση της ζωής τους, την εφηβεία.
Πολλά ακόμα με έχουν απογοητεύσει στην Ν.Δ. αλλά και από το ΠΑΣΟΚ δεν βλέπω μέλλον. Μάλλον έχω φτάσει πια στη λογική του "μια από τα ίδια", αυτό που όλοι οι γνωστοί και φίλοι μου μου έλεγαν εδώ και χρόνια...
Σίγουρα θα ψήφιζα ένα μικρό κόμμα. Θα έλεγα μάλλον το ΣΥΡΙΖΑ για να δω αν έχει τις δυνάμεις και το θάρρος-θράσος που χρειάζεται για να ορθώσει το παράστημά του στο κοινοβούλιο. Μου αρέσει το γεγονός ότι έχει νέο "αρχηγο" και ελπίζω να είναι πιό κοντά στο λαό και στους νέους και να μην τον¨"καταπιεί" και αυτόν η εξουσία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λία Πάνο
Προφανώς για να το λέτε και οι δύο υπάρχει θέμα. Το βλέπω και 'γω οτι είναι πολύ καταγγελτικός ο λόγος αλλά είναι που είμαστε μόνοι...Πράγματι πρέπει να δώσουμε μεγαλύτερη βαρύτητα στις προτάσεις μας απο ότι στη καταγγελία της αρπαχτής. Στο κάτω κάτω έχουμε τις καλύτερες προτάσεις. Θα τα μεταφέρω εκεί που πρέπει.

ΥΓ 1 Συνέντευξή μας για το ασφαλιστικό
YΓ 2 Η πρότασή μας
ΥΓ 3 Σόρρυ για την κατάχρηση του χώρου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στο κάτω κάτω έχουμε τις καλύτερες προτάσεις.

:thumbup:
Εμ γιαυτό τα λέμε!
Κρίμα δεν είναι, ενώ έχετε τόσο φρέσκιες και σωστές προτάσεις, να αναλώνεστε σε αυτό που κάνουν κατά κόρον οι άλλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Είμαι πεπεισμένος πως δεν είναι κανένας άξιος να κυβερνήσει αυτήν την χώρα και την κάθε χώρα ..ψηφίζω λευκό.. κάποτε ψήφιζα πασοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω θελω να γραφτει και ο Τσιπρας στο στεκι να κανουμε ντιμπειτ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioskal

Νεοφερμένος

Ο stelioskal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
:thumbup:
Εμ γιαυτό τα λέμε!
Κρίμα δεν είναι, ενώ έχετε τόσο φρέσκιες και σωστές προτάσεις, να αναλώνεστε σε αυτό που κάνουν κατά κόρον οι άλλοι;
Απόλυτα σωστό! Μακρία απο μας τα κόμματα διαμαρτυρίας.
Είμαστε κόμμα κατάθεσης προτάσεων και όχι άρνησης και διαμαρτυρίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω θελω να γραφτει και ο Τσιπρας στο στεκι να κανουμε ντιμπειτ.:P
Χεχε φάση θα είχε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν μας το αναλύεις κάπως περισσότερο αυτό? Για ποιό θέμα δεν έχει θέσεις η ΦΣ?
Τι να αναλύσω περισσότερο;
Δεν έχει συγκεκριμένες θέσεις για το ασφαλιστικό, για την εξωτερική πολιτική, για τα προβήματα της παιδείας και της υγείας.
Δεν έχει προτάσεις, παρά μόνο κριτική.

Καλώς, ηρέμησα κάπως. Το πρόβλημα στο ελληνικό πολιτικό σκηνικό είναι οτι δεν ακούγονται οι ορθές απόψεις από κανένα και αυτό πρέπει να το καταγγείλουμε ασταμάτητα. Πάρε παράδειγμα το ασφαλιστικό πρόσφατα. Όλοι λένε να μην αλλάξει τίποτα. Ακόμη και οι νέοι!!!! Και ας λένε όλες οι μελέτες οτι αν δεν αλλάξει το ασφαλιστικό οι νέοι δεν θα πάρον σύνταξη! ΚΑΝΕΝΑΣ όμως δεν μιλάει για το κεφαλαιοποιητικό σύστημα (ο ασφαλισμένος μόνος κύριος των εισφορών του-μόνο αυτός αποφασίζει σε ποιόν οργανισμό ή τράπεζα θα αναθέσει τη διαχείρισή τους-μόνο αυτός αποφαζίσει πότε θα βγεί στη σύνταξη). ΟΛΑ τα κόμματα θέλουν πάλι εισφορές να μπαίνουν στον κοινό κουβά (για να τραβάνε απο κει όσα τους λείπουν) πάλι να διαχειρίζονται οι ίδιοι αποτυχημένοι πολιτικοί και συνδικαλιστές (για να κονομάνε χοντρές μίζες) πάλι να μπορούν να μοιράζουν όσο μεγάλες συντάξεις θέλουν σε όποιους θέλουν (για να τσιμπήσουν τα ψηφουλάκια και άρα την εξουσία).
Δεν πρέπει να τους κράξουμε ΟΛΟΥΣ με όλη μας τη δύναμη? Παράλληλα καταθέτουμε την πρότασή μας για κεφαλαιοποιητικό ασφαλιστικό σύστημα. Αλλά να μην τους κράξουμε? Πάλι πάνε να τα φάνε όλα...
Ολοι, όταν μιλούν για το ασφαλιστικό, πέφτουν στην παγίδα των κομμάτων, και αυτή είναι η σύνταξη.
Πρέπει όλοι να καταλάβουμε κάτι: Ασφαλιστικό, δεν είναι μόνο πότε και πόσο σύνταξη θα πάρουμε. Είναι και οι κρατήσεις, και οι παροχές που το κάθε ταμείο παρέχει στους ασφαλισμένους, και αυτές στην Ελλάδα είναι τουλάχιστον τριτοκοσμικές και σκανδαλώδεις.
Ολοι ασχολούνται με την σύνταξη, και αφήνουν αυτό το σημαντικότατο κομμάτι στα χέρια των κυβερνώντων, χωρίς να ενδιαφέρεται και να διαμαρτύρεται κανείς.

Προεκτείνοντας την λογική της Michelle, θεωρώ ότι η πολύ συχνή κριτική άλλων κομμάτων φαινομενικά δείχνει ότι το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα του κόμματος είναι μόνο η μη αποδοχή των λαθών των άλλων κομμάτων. Δηλαδή μοιάζει ότι δεν υπάρχουν πρωτοποριακές χρήσιμες νέες ιδέες.

Ωστόσο όντως με κάποιο τρόπο θα πρέπει να σχολιάζονται τα λάθη αυτά. Μάλλον μόνο η συχνότητα πρέπει να αλλάξει
Τα λάθη ορθώς σχολιάζονται. Προτάσεις όμως δεν ακούμε από κανέναν.

Εγώ πάντως απογοητεύτηκα οικτρά από τις υποσχέσεις που δεν έγιναν και από το "λαϊκό" προφίλ της ΝΔ την οποία ψήφισα στις προηγούμενες εκλογές, έτσι "για να της δώσω μια ευκαιρία να ολοκληρώσει το πρόγραμμά της".
Ήδη αυτή μου η επιλογή μου κόστισε τουλάχιστον 5 χρόνια από τη σύνταξή μου, 5 χρόνια που θα χαιρόμουν τα παιδιά μου και θα τα έβλεπα να μπαίνουν στην πιο σημαντική φάση της ζωής τους, την εφηβεία.
Πολλά ακόμα με έχουν απογοητεύσει στην Ν.Δ. αλλά και από το ΠΑΣΟΚ δεν βλέπω μέλλον. Μάλλον έχω φτάσει πια στη λογική του "μια από τα ίδια", αυτό που όλοι οι γνωστοί και φίλοι μου μου έλεγαν εδώ και χρόνια...
Σίγουρα θα ψήφιζα ένα μικρό κόμμα. Θα έλεγα μάλλον το ΣΥΡΙΖΑ για να δω αν έχει τις δυνάμεις και το θάρρος-θράσος που χρειάζεται για να ορθώσει το παράστημά του στο κοινοβούλιο. Μου αρέσει το γεγονός ότι έχει νέο "αρχηγο" και ελπίζω να είναι πιό κοντά στο λαό και στους νέους και να μην τον¨"καταπιεί" και αυτόν η εξουσία...
Αυτή είναι μια στάση υγειούς σκεπτόμενου ψηφοφόρου.
Δυσαρεστήθηκες από το Πασόκ και ψήφισες ΝΔ η οποία σε απογοήτευσε εξίσου.
Αρα λοιπόν, πρέπει να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο



:thumbup:
Εμ γιαυτό τα λέμε!
Κρίμα δεν είναι, ενώ έχετε τόσο φρέσκιες και σωστές προτάσεις, να αναλώνεστε σε αυτό που κάνουν κατά κόρον οι άλλοι;

Είμαι πεπεισμένος πως δεν είναι κανένας άξιος να κυβερνήσει αυτήν την χώρα και την κάθε χώρα ..ψηφίζω λευκό.. κάποτε ψήφιζα πασοκ
Η ψήφος στο λευκό, ισοδυναμεί με ψήφο στο πρώτο κόμμα....


Απόλυτα σωστό! Μακρία απο μας τα κόμματα διαμαρτυρίας.
Είμαστε κόμμα κατάθεσης προτάσεων και όχι άρνησης και διαμαρτυρίας.
Εντύπωση μου κάνει.
Που είναι αυτές οι περιβόητες προτάσεις;
Ουτε καν η φωνή της άρνησης και της διαμαρτυρίας δεν ακούγεται.
Οπως το φοβόμουν, ξεφούσκωσε νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Το λευκό ισοδυναμεί με ψήφο στο πρώτο κόμμα μόνο αν υπάρχει σε μικρό αριθμό. Αν τα λευκά φτάσουν πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό, δεν μπορεί να δημιουργηθεί κυβέρνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ξέρεις πόσοι πρέπει να ψηφίσουν λευκό για να γίνει αυτό που λες;
Και αν γίνει; Τι θα γίνει μετά;
Θα έχουμε ένα καθεστώς ακυβερνησίας;
Θεωρώ πως μια κακή κυβέρνηση, είναι καλύτερα από μια ακυβέρνητη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία, αλλά είναι κάτι σαν να διαλύονται τα κόμματα (αφού κανένα δεν έχει πλειοψηφία) και να γίνεται προσπάθεια για δημιουργία ανάμικτης κυβέρνησης κοινά αποδεκτής. Το κράτος σίγουρα δεν μένει ακυβέρνητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Συμφωνώ με Πειρατή στα περισσότερα.
Εξάλλου πιστεύω ότι η ΝΔ προσπαθεί να κάνει κάτι και από όλα τα άλλα κόμματα είναι για μένα τουλάχιστον προτιμότερη...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία, αλλά είναι κάτι σαν να διαλύονται τα κόμματα (αφού κανένα δεν έχει πλειοψηφία) και να γίνεται προσπάθεια για δημιουργία ανάμικτης κυβέρνησης κοινά αποδεκτής. Το κράτος σίγουρα δεν μένει ακυβέρνητο.
Διαλύονται τα κόμματα;
Οχι φίλε μου, κάτι λάθος έχεις κάνει.
Πουθενά το Σύνταγμά μας δεν προβλέπει κάτι τέτοιο.
Εξάλλου πιστεύω ότι η ΝΔ προσπαθεί να κάνει κάτι και από όλα τα άλλα κόμματα είναι για μένα τουλάχιστον προτιμότερη...;)
Εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.
Μακριά από μένα τέτοια λόγια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν είπα ότι το είπες εσύ.Άποψή μου είπα ότι είναι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top