Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ισως.....οταν καταληξω θα σας ενημερωσω...Μπορει να μεινω και μονη μου τελικα...μετα απο 4 χρονια σχεσης ισως ειναι αυτο που χρειαζομαι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να μου αρέσουν ταυτόχρονα 8 (όπως είχα μετρήσει θυμάμαι) κοπέλες.. Όποτε ομως ήμουν ερωτευμένος ήμουν μόνο με μια.. Γιατί αυτό το συναίσθημα μπορεί να εκφραστεί μόνο σε ένα άτομο για το οποίο έχεις νιώσει πολλα πράγματα(αδυνατο να γίνει με 2 ταυτόχρονα!! έλεος)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ίσως να 'ναι επειδή είτε βαρέθηκες είτε θες μια αλλαγή. Από τα βιώματά μου όμως πάντα επιστρέφουμε σε αυτόν που αγαπάμε. :)


...Τον ευατό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Επειδή νόμισα ότι το βίωσα μπορώ να πω ότι δν ισχύει τελικά... ανακάλυψα ότι με τη μια ήμουν ερωτευμένος ενω η άλλη μου άρεσε πολυ..2 πολυ διαφορετικές καταστάσεις... υπο άλλες συνθήκες μπορεί να ίσχυει το αντίστροφο αλλα τη μαγεία του έρωτα αυτες οι καταστάσεις την δημιουργούν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Απαντώντας στην ερώτηση του θέματος σχεδόν όλοι συμφωνούν ότι συναισθήματα μπορεί να τρέφεις για πολλούς ,αλλά να είσαι ερωτευμένος μόνο με έναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να μου αρέσουν ταυτόχρονα 8 (όπως είχα μετρήσει θυμάμαι) κοπέλες..

Πως σε νοιώθω συνάδελφε... μου συμβαίνει γύρω στο 4ο ποτήρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως το να αγαπάς περισσότερους από έναν είναι σύνηθες αλλά το να ερωτευτείς έστω κι έναν για μία έστω φορά στη ζωή σου πολύ δύσκολο;

Οπότε στην ερώτηση του θέματος, η απάντησή μου είναι με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barbie_chr

Νεοφερμένος

Η Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμενα νομιζω οτι μου συμβαινει. Ειμαι με το αγορι μου 4 χρονια και τον αγαπαω οσο τιποτα. Σαν ανθρωπο, σαν συντροφο, σαν ...τα παντα. Με εχει στηριξει, με κανει να νιωθω ασφαλης, σκεφτομαι οτι θα ειναι δυσκολη η ζωη μου χωρις αυτον, ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου... αλλα γνωρισα καποιον εδω και λιγο καιρο και δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενημαζι του, παντως ειμαι σιγουρα πολυ ενθουσιασμενη.... Ειμαι αρκετα μπερδεμενη, δεν ξερω τι να κανω... δεν ξερω πως να αντιδρασω, δεν ξερω αν ειμαι με το αγορι μου απο συνηθεια, και απο συναισθηματικη ανασφαλεια...
αν μπορει κανεις να βοηθησει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Στο κεφάλι του ερωτευμένου συντελλούνται εκείνη την στιγμή τέτοιες διεργασίες (αύξηση σεροτονίνης κλπ) που είναι και εξ' ορισμού και πρακτικά αδύνατον να είναι ερωτευμένος με >1 ανθρώπους.

O έρωτας για κάποιον πέρα και από όλα τα άλλα είναι ιδεοληπτική μανία, παραλήρημα και στο παιχνίδι αυτό του μυαλού δεν χωράνε 2 οι περισσότεροι.
Όσοι έχουν ερωτευτεί, τα παραπάνω θα τους φαίνονται οικεία.
Όσοι επιμένουν ότι μπορούν να ερωτευτούν >2 ανθρώπους ταυτόχρονα τότε μάλλον δεν είναι ερωτευμένοι αλλά απόλυτα προσκολλημένοι στο ιδεώδες που έχουν πλάσει (αλλά είναι "πλαστό") για τον/την σύντροφο τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον απάλευτο παραπάνω ότι ο έρωτας με την έννοια της ιδεοληπτικής μανίας (πολύ πετυχημένος χαρακτηρισμός, δικός σου; ) δεν είναι δυνατόν να απευθύνεται σε πάνω από 1 άτομα.
Ωστόσο, όπως είπε και η Helen Fischer σε ένα σχετικό TED talk, ο έρωτας, ο σεξουαλικός πόθος και η ερωτική αγάπη που υπάρχει σε μακροχρόνιες σχέσεις είναι 3 διαφορετικά συναισθήματα, τα οποία μπορει κάλλιστα κάποιος να τα νιώθει ταυτόχρονα για διαφορετικούς ανθρώπους (σαφώς αν τα νιώθει για τον ίδιο μιλάμε για την τέλεια σχέση -- ή τουλάχιστον για απαραίτητη προϋπόθεση για αυτή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες

ο έρωτας είναι για 2 άν κάποιος λέει πως είναι ερωτευμένος, αλλά κάνει "σκέψεις" και για άλλα άτομα νομίζω κάτι δεν πάει καλά... και σίγουρα δεν έιναι ερωτευμένος.... τυχαίνει αρκετές φορες να κολλάμε με 2 άτομα και να μην ξέρουμε να "διαλέξουμε", αλλά και πάλι, στο τέλος ένα πρέπει να κυριαρχίσει σε μυαλό και καρδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον απάλευτο παραπάνω ότι ο έρωτας με την έννοια της ιδεοληπτικής μανίας (πολύ πετυχημένος χαρακτηρισμός, δικός σου; ) δεν είναι δυνατόν να απευθύνεται σε πάνω από 1 άτομα.
Ωστόσο, όπως είπε και η Helen Fischer σε ένα σχετικό TED talk, ο έρωτας, ο σεξουαλικός πόθος και η ερωτική αγάπη που υπάρχει σε μακροχρόνιες σχέσεις είναι 3 διαφορετικά συναισθήματα, τα οποία μπορει κάλλιστα κάποιος να τα νιώθει ταυτόχρονα για διαφορετικούς ανθρώπους (σαφώς αν τα νιώθει για τον ίδιο μιλάμε για την τέλεια σχέση -- ή τουλάχιστον για απαραίτητη προϋπόθεση για αυτή)

Δεν είναι δικός μου όρος :)
Η ιδεοληπτική μανία είναι ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή η οποία ενίοτε συνδέεται και με την σχιζοφρένεια. Εκφράζει έναν διακαή πόθο για "κάτι"/"κάποιον", μανία (με την ακριβή έννοια που ορίζει η ψυχολογία) σε βαθμό παραληρήματος, ώστε να μην έχουμε μάτια, μυαλό, ακοή για τίποτε άλλο.
H ιδεοληπτική μανία (σαν συναίσθημα - όχι απαραίτητα σαν όρος) είναι επίσης ένα πολύ γνώριμο -στους χρήστες- συναίσθημα που προκαλεί ως side-effect η regular χρήση κάποιων ψυχότροπων ουσιών αλλά θα βγω εδώ πολύ off-topic.
Αλλά θεωρώ πως ο έρωτας (ο πραγματικός) είναι ιδεοληπτική μανία γι΄αυτό το ανέφερα. Και εκει δεν χωράει τρίτος. Χαίρομαι που συμφωνείς :)
Συμφωνώ επίσης με την Helen Fischer.

ΥΓ: Eπίσης, καλώς σας βρήκα στο forum :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Στο κεφάλι του ερωτευμένου συντελλούνται εκείνη την στιγμή τέτοιες διεργασίες (αύξηση σεροτονίνης κλπ) που είναι και εξ' ορισμού και πρακτικά αδύνατον να είναι ερωτευμένος με >1 ανθρώπους.
O έρωτας για κάποιον πέρα και από όλα τα άλλα είναι ιδεοληπτική μανία, παραλήρημα και στο παιχνίδι αυτό του μυαλού δεν χωράνε 2 οι περισσότεροι.
Προβληματίστηκα λιγάκι με τους όρους, ως προς την ερμηνεία τους, αλλά και με το τι συντελείται στα κεφάλια των ερωτευμένων, και θα ήθελα να το συζητήσουμε λιγάκι περισσότερο, γιατί έχω την αμυδρή αίσθηση ότι αυτές τις ημέρες, κάτι με τριγυρίζει και....:worry:

Αν λοιπόν αποδεχτούμε ότι ο έρωτας είναι ιδεοληψία, στην ουσία δηλαδή ούτε λίγο ούτε πολύ μια ψυχική διαταραχή κατά την οποία ο ερωτευμένος διακατέχεται επίμονα από την 'εμμονη ιδέα, χωρίς καμία βεβαίως λογική βάση, ότι κάποιο άτομο είναι ....άγγελος επί γης πχ, και μάλιστα με ...λύσσα, διότι μανία κάτι τέτοιο σημαίνει, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ο (άτυχος) ερωτευμένος, έχει ορμητικές εμμονές (μεταφορικά και κυριολεκτικά) και μάλιστα εξωφρενικής βάσης!

Όσοι επιμένουν ότι μπορούν να ερωτευτούν >2 ανθρώπους ταυτόχρονα τότε μάλλον δεν είναι ερωτευμένοι αλλά απόλυτα προσκολλημένοι στο ιδεώδες που έχουν πλάσει (αλλά είναι "πλαστό") για τον/την σύντροφο τους :)
Επομένως, όποιος νομίζει ότι είναι ερωτευμένος (άρα μπορεί να ερωτευτεί πέραν του ενός, ταυτόχρονα) απλώς έχει πλάσει ένα ιδεώδες στο ζαλισμένο του μυαλό, προσπαθεί να το "φορέσει" στους συντρόφους του, και όσοι εξ αυτών προχωράνε προς στο δοκιμαστήριο, μπαίνουν και στη λίστα του εξαρτημένου από μια προμελετημένη και ιδεατή κατάσταση!

Συμπερασματικά, και στη μια και στην άλλη περίπτωση, ο κοινός παρονομαστής είναι ο παραλογισμός, αλλά εκείνο που διαφέρει είναι ...η κατεύθυνση που έχει! (?) :hmm:

Προσωπικά, με εξυπηρετεί η δεύτερη περίπτωση....

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είναι δικός μου όρος :)
Η ιδεοληπτική μανία είναι ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή η οποία ενίοτε συνδέεται και με την σχιζοφρένεια. Εκφράζει έναν διακαή πόθο για "κάτι"/"κάποιον", μανία (με την ακριβή έννοια που ορίζει η ψυχολογία) σε βαθμό παραληρήματος, ώστε να μην έχουμε μάτια, μυαλό, ακοή για τίποτε άλλο.
H ιδεοληπτική μανία (σαν συναίσθημα - όχι απαραίτητα σαν όρος) είναι επίσης ένα πολύ γνώριμο -στους χρήστες- συναίσθημα που προκαλεί ως side-effect η regular χρήση κάποιων ψυχότροπων ουσιών αλλά θα βγω εδώ πολύ off-topic.
Αλλά θεωρώ πως ο έρωτας (ο πραγματικός) είναι ιδεοληπτική μανία γι΄αυτό το ανέφερα. Και εκει δεν χωράει τρίτος. Χαίρομαι που συμφωνείς :)
Συμφωνώ επίσης με την Helen Fischer.

ΥΓ: Eπίσης, καλώς σας βρήκα στο forum :)
Βρε ξέρω τι είναι ιδεοληπτική μανία :P
Αν είναι δικός σου ο παραλληλισμός με τον έρωτα εννοούσα :)

ΥΓ: Καλωσόρισες!! :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Βρε ξέρω τι είναι ιδεοληπτική μανία :P
Αν είναι δικός σου ο παραλληλισμός με τον έρωτα εννοούσα :)

ΥΓ: Καλωσόρισες!! :hello:

Δεν το κατάλαβα :P
Δικός μου είναι ο παραλληλισμός (χωρίς να είμαι απόλυτος).

Προβληματίστηκα λιγάκι με τους όρους, ως προς την ερμηνεία τους, αλλά και με το τι συντελείται στα κεφάλια των ερωτευμένων, και θα ήθελα να το συζητήσουμε λιγάκι περισσότερο, γιατί έχω την αμυδρή αίσθηση ότι αυτές τις ημέρες, κάτι με τριγυρίζει και....:worry:

Αν λοιπόν αποδεχτούμε ότι ο έρωτας είναι ιδεοληψία, στην ουσία δηλαδή ούτε λίγο ούτε πολύ μια ψυχική διαταραχή κατά την οποία ο ερωτευμένος διακατέχεται επίμονα από την 'εμμονη ιδέα, χωρίς καμία βεβαίως λογική βάση, ότι κάποιο άτομο είναι ....άγγελος επί γης πχ, και μάλιστα με ...λύσσα, διότι μανία κάτι τέτοιο σημαίνει, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι ο (άτυχος) ερωτευμένος, έχει ορμητικές εμμονές (μεταφορικά και κυριολεκτικά) και μάλιστα εξωφρενικής βάσης!

Ο ερωτευμένος άνθρωπος είναι πάρα πολύ "χημικός".
Συμφωνώ σε ότι γράφεις απλά ενδεχομένως εγώ να έλεγα ότι είναι περισσότερο παρανοικός από ό,τι περιγράφεις.
Γενικά θα σου έλεγα ότι τα συναισθήματα μοιάζουν πάρα πολύ με τα συναισθήματα ενός heavy user χρήστη κωδεινούχων.
Οι χημικές διεργασίες πάντως που συμβαίνουν είναι σχεδόν ίδιες.
Ο ερωτευμένος, όπως και ο κάθε "ναρκωμανής" (χάλια λέξη, δεν μου αρέσει καθόλου), έχει πάρα πολλές εμμονές. Και αυτές πηγάζουν από τον ΦΟΒΟ μην χάσει την "δόση" του είτε αυτό λέγεται πχ. οπιούχο είτε πχ. Μαρία :P
Εκείνη την στιγμή οι νευροδιαβιβαστές (κυρίως σεροτονίνη και gaba) είναι στο κόκκινο και θα κάνουν ότι μπορούν για να σε σπρώξουν εκεί που θέλουν. Εξού και η παράνοια.
Κοντρολλάρεται πάντως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Και αυτό διότι είναι feeling και είναι μόνο στο μυαλό.

Επομένως, όποιος νομίζει ότι είναι ερωτευμένος (άρα μπορεί να ερωτευτεί πέραν του ενός, ταυτόχρονα) απλώς έχει πλάσει ένα ιδεώδες στο ζαλισμένο του μυαλό, προσπαθεί να το "φορέσει" στους συντρόφους του, και όσοι εξ αυτών προχωράνε προς στο δοκιμαστήριο, μπαίνουν και στη λίστα του εξαρτημένου από μια προμελετημένη και ιδεατή κατάσταση!

Συμπερασματικά, και στη μια και στην άλλη περίπτωση, ο κοινός παρονομαστής είναι ο παραλογισμός, αλλά εκείνο που διαφέρει είναι ...η κατεύθυνση που έχει! (?) :hmm:

Προσωπικά, με εξυπηρετεί η δεύτερη περίπτωση....

Αυτό μπορεί να συμβεί και στον (πραγματικά) ερωτευμένο και στον "ερωτευμένο".
Αλλά ο παραλογισμός δεν είναι και στις δύο περιπτώσεις, ίδιου μεγέθους.
Θεωρώ ότι στην πρώτη περίπτωση τείνει να είναι μεγαλύτερος (σηκώνει πολύ σχολιασμό αυτό).

Σημασία δεν έχει τι σε εξυπηρετει :)
Tα συναισθήματα αυτά εξάλλου δεν έρχονται κατά παραγγελία. Αν είναι να συμβεί, είτε με τον ένα είτε τον άλλο τρόπο, θα συμβεί.

Με την ευκαιρία πάντως να αναφέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κάποιος που δεν είναι πραγματικά ερωτευμένος (και νομίζει ότι είναι full) ότι τελικά δεν είναι. Παρά πολύ δύσκολο και (τελείως εμπειρικά από προσωπική σκοπιά) θεωρώ ότι ο καλύτερος τρόπος είναι να μπει στην κατάσταση αυτή σαν "τρίτος", σαν θεα;τής και όχι σαν "πρωταγωνιστής". Έτσι θα δει με περισσότερη λογική και με λιγότερη εμπάθεια τι συνέβει και δεν..

Sorry, που βγήκα πολλάκις off-topic (το 'χω αυτό.. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
σαφώς και θα μπορούσα και μου έχει τύχει δυστυχώς..Πραγματικά είναι πολύ άσχημο να συμβαίνει κάτι τέτοιο ιδικά όταν ο ένας από τους δυο έρωτες είναι και σχέση...Δε μπορώ να εξηγήσω πως συμβαίνει κάτι τέτοιο αλλά συμβαίνει...
πιο δυσκολο ειναι να εισαι η μια απο τις 2 που 9ελει ο αντρας!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πρόσφατα μου συνέβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ερωτευμενη? Μεγαλη κουβεντα χμ..διότι ο ανθρωπος δεν ερωτευεται και πολλες φορες στη ζωη του.
Συγχυσμενη αναμεσα σε δυο που μου αρεσουν, να βλεπω θετικα στον εναν, θετικα ατον αλλο, να εχω ενθουσιαστει, ναι.
Ερωτευμενη, οχι. Οταν ειμαι ερωτευμενη δεν κοιταω παραπλευρως. Αλλα ακομα και στην περιπτωση να μου αρεσουν δυο δε σημαινει πως θα πρεπει να διαλεξω. Συνηθως ερχεται ο τριτος που δυαλυει τη σκονη. Οταν εισαι αναμεσα σε δυο, στην πραγματικοτητα δε θελεις κανεναν απο τους δυο.
Το θελεις το τονιζω. Θελεις' γουσταρεις'τρελαινεσαι'παθιαζεσαι'τελος'εκει'ευθεια'στοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγώ ήμουν πολύ ερωτευμένος με κάποια που ήμασταν πολύ καιρό μαζί, αλλά ερωτεύθηκα όταν χωρίζαμε και κάποια άλλη, αλλά ακόμα ήμουν ερωτευμένος και με την πρώτη. Το δεύτερο δεν ήταν αγάπη, ήταν ένας έρωτας "μετριοπαθής". Τώρα δεν έχω δεσμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πεστα.
Συμφωνω. Και οταν εχεις οντως ερωτευτει δεν αμφιταλαντευεσαι αναμεσα σε 2, ουτε σκεφτεσαι λογικα τι σε συμφερει σα να διαλεγεις που θα αγορασεις οικοπεδο.

Το "ερωτευτηκα 2 ταυτοχρονα" ειναι απο πολυ απιθανο εως αδυνατο και ως εκ τουτου επιπολαιο σαν δηλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top