Σε Μπάρ μόνος ή με παρέα;

Σε Μπάρ μόνος ή με παρέα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
  • Προτιμώ να πηγαίνω μόνος-η μου

    Ψήφοι: 3 18.8%
  • Προτιμώ να πηγαίνω με παρέα

    Ψήφοι: 10 62.5%
  • Και τα δύο, ανάλογα με τη διάθεσή μου

    Ψήφοι: 2 12.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6.3%

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Οι εαακίτισσες δεν θέλουν ποίηση, θέλουν διαλεκτικό υλισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Αν ο κάγκουρας που λιώνει στο γυμναστήριο και προσπαθεί να είναι κοινωνικός είναι μέτριος...

Εσύ γιατί δεν είσαι;

Επειδή διαβάζεις ποίηση μόνος σπίτι σου μπας και εντυπωσιάσεις καμιά εαακήτισσα;

Όταν είσαι σε μια βραδινή έξοδο μπορείς να κατευθύνεις μια παρέα και να περάσεις καλά ή είσαι ξυλάγγουρο;

Ό,τι δεν φτάνει η αλεπού...

Που κολλαει το εαν σε καποιον αρεσει η αθληση και που κολλανε οι εακητισες;
Πες οτι εγω σου λεω ναι;Εσυ τωρα θα με πιστεψεις δηλαδη ή μηπως εχει αξια να το πω σε εσενα λες και θελω ή πρεπει να σου αποδειξω τιποτα; Μονο απο την τελευταια σου φραση νομιζω φαινεται οτι εγινες triggered για καποιον λογο γιατι οπως ειπα δεν εχω προβλημα με το συγκεκριμενο τροπο διασκεδασης,ημουν πολυ αναλυτικος σε ποιο σημειο αρχιζω να τον θεωρω νοσηρο(οπως θα μπορουσα να θεωρησω οτιδηποτε γινεται εκτος του πραγματικου σκοπου & πνευματος του,ειτε ειχε να κανει με πολιτικη,γυμναστηριο,μαθηματα κ.α.) :P . Εαν σε βοηθαει να κοιμασαι πιο ευκολα με το να νομιζεις πως οσοι διαφωνουν με τον τροπο που λειτουργει καποιος ειναι επειδη ζηλευουν τοτε fine,ασε μας να ξερουμε ποσο μπροστα θα σε παει τα επομενα χρονια αυτη η λογικη.

Δηλαδή αν ένας άνθρωπος ενίοτε τη βρίσκει με το να παρτάρει (είτε αυτό σημαίνει πάει σε ένα κλαμπ είτε σε ένα πάρτι) για να χορέψει και να ξεδώσει συνεπάγεται με το ότι έχει πρόβλημα επειδή εσάς δεν σας εκφράζει αυτό το είδος διασκέδασης; Ακόμα και αν κάποιος είναι πάρτι άνιμαλ σε πιο μεγάλη ηλικία εσάς τι σας ενοχλεί; Γιατί είναι λάθος; Εγώ βλέπω και τη μαμά μου που λέει ότι "στην εποχή της" πήγαιναν αντίστοιχα σε ντίσκο και μιλάει με πολλή νοσταλγία για αυτό. Έχει πλάκα που ορισμένοι άνθρωποι πλέον νομίζουν ότι το φαινόμενο 20χρονα να χορεύουν δεν υπήρχε ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας. Ούτε η 85χρονη γιαγιά μου δεν τα λέει αυτά.

Δεν νομιζω οτι μπορω να σου απαντησω εαν δυσκολευεσαι να αντιληφθεις τι διαβαζεις.
Εαν εχεις καποια αλλη ερωτηση η οποια στηριζεται πραγματι σε κατι που ειπα ή ισχυριστηκα ευχαριστως να απαντησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ειπαμε αμα θα φτιάξεις φβ θα αλλάξεις γνώμη :pleasantry:

Πέρα απο τη πλάκα τωρα εξαρταται και που πηγαινεις , αμα πηγαινεις σε μέρη που συχνάζουν ολες οι ξενέρωτες και κάτι τυπάκια που βγηκανε 5 άντρες παρέα έξω λες και πάνε να ριξουνε ξύλο που να βρεις. Το καταλληλο περιβάλλον το δημιουργουν και οι κατάλληλοι άνθρωποι.

Για μπαροτσαρκα .... για αυτο το σκοπο βγαινεις εσυ και άντε άλλος ένας. Και τα 3 άτομα πολλά ειναι. Και το άτομο που θα έρθει μαζι σου μην ειναι τιποτα κλαψιάρης , ατυχος της ζωής και "παππους" να αντέχει να κάνει βολτα , να αντεχει το ξενυχτι ... να ειναι χαλαρος, open minded κτλπ γενικά να μην ειναι κανας μότσος.

Η καλυτερη ωρα ειναι 2-4. Μετα τα μεσανυχτα προφανως οποτε σας θέλω κομμάντο , οχι μαλακιες. ;)


Είχα φτιάξει facebook πριν χρόνια επειδή μου έλεγαν κάτι φίλοι, για να μιλάμε και να γελάμε
με αφιερωμένα τραγούδια της κλάψας, μότο της καρπαζιάς και θεωρίες της πλάκας που εντοπίζαμε
και διαβάζαμε :jumpy: εκεί μέσα αλλά σύντομα διαπίστωσα (ούτε ένα μήνα δεν το κράτησα)
ότι είναι ένα άχρηστο πράγμα που απλά τρώει χρόνο.

Άσε που είναι και στημένο τελείως με αρκετές γκόμενες που ψευτο-δείχνονται ότι ζουν γαμάτα
κι όταν τις γνωρίσεις...άντε να μην πω γιατί δεν μου αρέσει να θάβω!!! :whatever:

Λες και νοιάζει κανέναν το που έφαγαν πίτσα ή που ήπιαν καφέ κτλ! :whatever:

Για να μην πω για φωτογραφίες που έβαζαν και γέλαγε ο κόσμος όταν μετά το έπαιζαν ηθικές. :cool:

ΑΚΟΜΑ ΓΕΛΑΩ!!! :jumpy:

Την μπαρότσαρκα πάλι που την είδες; κάθε φορά προσθέτεις και κάτι δικό σου στην συζήτηση. :cool:

Σιγά μην σέρνομαι όλη μέρα κι όλη νύχτα στα μπαράκια και σιγά μην βγαίνω μόνο εγώ άντε κι άλλος ένας.

Οι άνθρωποι που γνωρίζω και συγχρονιζόμαστε είναι διαφόρων ηλικιών, που έχουν βάλει προτεραιότητες
στην ζωή τους και όταν βγαίνουν, απλώς γουστάρουν να διασκεδάζουν.

Γκόμενες υπάρχουν φίλε μου, η θηλυκότητα σπανίζει! :yes:

Αν γουστάρει κανείς ή καμία, βόλτα για αύριο που είναι Σάββατο, πάμε όπου γουστάρετε, π.μ και φύγαμε!

:cool:

Δηλαδή αν ένας άνθρωπος ενίοτε τη βρίσκει με το να παρτάρει (είτε αυτό σημαίνει πάει σε ένα κλαμπ είτε σε ένα πάρτι) για να χορέψει και να ξεδώσει συνεπάγεται με το ότι έχει πρόβλημα επειδή εσάς δεν σας εκφράζει αυτό το είδος διασκέδασης; Ακόμα και αν κάποιος είναι πάρτι άνιμαλ σε πιο μεγάλη ηλικία εσάς τι σας ενοχλεί; Γιατί είναι λάθος; Εγώ βλέπω και τη μαμά μου που λέει ότι "στην εποχή της" πήγαιναν αντίστοιχα σε ντίσκο και μιλάει με πολλή νοσταλγία για αυτό. Έχει πλάκα που ορισμένοι άνθρωποι πλέον νομίζουν ότι το φαινόμενο 20χρονα να χορεύουν δεν υπήρχε ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας. Ούτε η 85χρονη γιαγιά μου δεν τα λέει αυτά.

Προσωπικά αντιλαμβάνομαι τι γράφει ο καθένας είτε ως γνώμη, είτε ως άποψη και δεν έχω αντίρρηση να γράφει.
Σίγουρα σε κάποια διαφωνώ (κι εγώ) φυσικά. :cool:

Όσον αφορά την διασκέδαση, γενικώς τα πράγματα είναι πεσμένα στην χώρα ή έχουν μειωθεί λόγω διάθεσης
οικονομικού ξεχαρβαλώματος και χίλια δυο άλλα (βαλτά) θεματάκια που δεν τα γράφω γιατί θα γίνει κολαστήριο. :cool:

Όμως στην ζωή χρειάζονται όλα αυτά που μας γεμίζουν, οπότε ας τα βρούμε κι ας τα κάνουμε.

Αναλυτικότερα και ας μου επιτραπεί κι εμένα λίγο οφ τόπικ...:cool:
Όλα θέλουν την προσπάθειά τους και πολλές φορές και τον (έξυπνο) τρόπο τους. :yes:
Συνεπώς εκμεταλλευτείτε τα προσόντα σας κι ότι άλλο έχετε στην φαρέτρα σας, όσο μπορείτε ακόμα
να δημιουργήσετε ποιότητα ζωής για το μέλλον σας.

Και δεν εννοώ να παντρευτείτε νωρίς ή να βρείτε κάτι να ασχολείστε και τέτοια...

Θυμάμαι όταν ήθελα να μπω σε μια πολύ βαρβάτη σχολή, έκανα ολόκληρη μόντα στο λύκειο για να εκμεταλλευτώ
τον τότε νόμο που θα μου επέτρεπε να μπω με τα τσαρούχια χωρίς πανελλήνιες
όσο αρκετοί κι αρκετές έλιωναν με το ρίσκο να μπεις να γράψεις και να μην θυμάσαι πως σε λένε
λόγω άγχους. :yes:

Από μικρός όμως έτσι ήμουν, λαμόγιο και καταφερτζής. :jumpy:


Τι θέλω να πω; κάντε αυτό που είναι καλύτερο για εσάς και την ζωή σας.

:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι μπορω να σου απαντησω εαν δυσκολευεσαι να αντιληφθεις τι διαβαζεις.
Εαν εχεις καποια αλλη ερωτηση η οποια στηριζεται πραγματι σε κατι που ειπα ή ισχυριστηκα ευχαριστως να απαντησω.
Χαρακτήρισες τα νυχτερινά μαγαζιά "κωλομπαρα" και είπες ότι είναι αλλοτρίωση να πάει κάποιος σε ένα τέτοιο μαγαζί να χορεύει/πίνει. Επειδή εσύ νομίζεις ότι είσαι special snowflake που δεν σε αρέσουν. Και δεν είναι κακό να μη σε αρέσουν αλλά με αυτούς τους χαρακτηρισμούς που μόνος σου έδωσες σε άλλους ανθρώπους πιο πολύ κομπλεξικός φαίνεσαι. Διασκέδασε όπως εσύ νομίζεις καλύτερα και άσε τα ψυχολογικά προφίλ των όποιων έχεις στο κεφάλι σου ότι είναι αλλοτριωμένοι.
Και γω πέρασα κάποιο καιρό τη φάση party animal και πλέον δεν το αντέχω αλλά δεν είμαι σε φάση ανωτερίλας γιατί δεν παρτάρω όλη τη βδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Χαρακτήρισες τα νυχτερινά μαγαζιά "κωλομπαρα" και είπες ότι είναι αλλοτρίωση να πάει κάποιος σε ένα τέτοιο μαγαζί να χορεύει/πίνει. Επειδή εσύ νομίζεις ότι είσαι special snowflake που δεν σε αρέσουν. Και δεν είναι κακό να μη σε αρέσουν αλλά με αυτούς τους χαρακτηρισμούς που μόνος σου έδωσες σε άλλους ανθρώπους πιο πολύ κομπλεξικός φαίνεσαι. Διασκέδασε όπως εσύ νομίζεις καλύτερα και άσε τα ψυχολογικά προφίλ των όποιων έχεις στο κεφάλι σου ότι είναι αλλοτριωμένοι.
Και γω πέρασα κάποιο καιρό τη φάση party animal και πλέον δεν το αντέχω αλλά δεν είμαι σε φάση ανωτερίλας γιατί δεν παρτάρω όλη τη βδομάδα.

Εκτος του οτι συνεχιζεις να καταλαβαινεις οτι θες,το προβλημα σου εσενα αλλου ειναι μαλλον,ειδικα για να προσαπτεις προσωπικους χαρακτηρισμους.Αλλα δεν εχω σκοπο να το συνεχισω γιατι σεβομαι το κλιμα που πρεπει να αρμοζει σε εναν διαλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Χαρακτήρισες τα νυχτερινά μαγαζιά "κωλομπαρα" και είπες ότι είναι αλλοτρίωση να πάει κάποιος σε ένα τέτοιο μαγαζί να χορεύει/πίνει. Επειδή εσύ νομίζεις ότι είσαι special snowflake που δεν σε αρέσουν. Και δεν είναι κακό να μη σε αρέσουν αλλά με αυτούς τους χαρακτηρισμούς που μόνος σου έδωσες σε άλλους ανθρώπους πιο πολύ κομπλεξικός φαίνεσαι. Διασκέδασε όπως εσύ νομίζεις καλύτερα και άσε τα ψυχολογικά προφίλ των όποιων έχεις στο κεφάλι σου ότι είναι αλλοτριωμένοι.
Και γω πέρασα κάποιο καιρό τη φάση party animal και πλέον δεν το αντέχω αλλά δεν είμαι σε φάση ανωτερίλας γιατί δεν παρτάρω όλη τη βδομάδα.


Γιατι τι κακο έχουν τα κωλομπαρα; :D Μια φορά ένα ξαδερφάκι μου που έχουμε 8 χρονια διαφορά ειχε την εποχη του που ηταν μοναχος και ήθελε μια γυναικεια συντροφια. Οποτε του ειπα ένα βράδυ να βγούμε μαζι. Μην ανησυχεις του ειπα θα σε φροντισει ο θειος. Εγώ δηλαδή. Και πηγαμε σε ένα τέτοιο μαγαζί. Ειχε πολύ πλάκα και πέρασε ωραια ο μικρος!


Δεν πηγαμε απευθειας εκει βεβαια. Πρωτα πηγαμε στα συμβατικά μπαράκια και μετά σε αυτο , αφτεράδικο - κωλάδικο :D
Mικρέ αποψε σε θέλω μάχιμο οχι μαλακιες! Μην βγει ο θειος με μεγαλυτερες αντοχές απο σένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Physiognomist συμφωνω,και εγω προσωπικα εχω διασκεδασει με αυτον τον τροπο ορισμενες φορες.Εφοσον υπαρχει και η παρεα δεν τιθεται θεμα.Καποιοι την βρισκουν παρα πολυ και οπως ειπα αυτο δεν ειναι καθολου κακο. Ο καθενας πρεπει να περναει τον χρονο του οπως θεωρει οτι πρεπει, για να νιωθει ευχαριστα. (1)Ωστοσο αντικειμενικα μπορουμε να πουμε οτι ενω ειναι ποιοτικη αξιοποιηση χρονου για τον εαυτο μας,σιγουρα δεν ειναι σε σχεση με καποιον που μεσω οποιασδηποτε αλλης δραστηριοτητας μπορει να επηρεασει περισσοτερο κοσμο με καποιον τροπο. Ισως πραγματι φανηκαν αρκετα πραγματα douchebag αλλα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου και προφανως δεν καταδικαζω τον οποιονδηποτε . Προσπαθησα να σκιαγραφησω ωστοσο μια μεγαλη μεριδα ανθρωπων που λειτουργουν με ενα συγκεκριμενο μοτιβο οπως εχω παρατηρησει εκ πειρας και τους βρισκεις σε τετοιες καταστασεις . Οσα flaws εχουν εκεινοι μπορουν να μου βρουν επισης,αυτο ειναι σιγουρο. Το οτι καποιος επιλεγει να διασκεδαζει με αυτον τον τροπο συχνα οπως λες δεν λεει κατι απο μονο του. (2)Για να κρινουμε κατα ποσο ειναι αλλοτριωμενος πρεπει να γνωρισουμε και αλλες πτυχες του χαρακτηρα και της ζωης του. Παντως οχι δεν καταδικαζω καποιον συγκεκριμενα .Προσπαθω απλα να κανω καποιες παρατηρησεις και βεβαια χωρις να ειμαι απολυτος η να στηριζω οτι τα λογια μου ειναι ο "σωστος δρομος" .Δεν ειμαι κηρυκας ουτε ο αθωος και οι αλλοι οι αμαρτωλοι που χρειαζονται καθοδηγηση:P.Πολλα απο αυτα που λεω αρκετες φορες ισως περιεχουν και εμενα τον ιδιο εξαλλου,αλιμονο εαν πιστευαμε ας πουμε οτι ακομα και ο παπας στην εκκλησια ειναι αναμαρτυτος(εχουμε δει που οδηγησαν τετοιες αποψεις στον μεσαιωνα). Η απολυτοτητα συνδεεται με την ολοτητα,και η ολοτητα απαιτει την γνωση του ολου. Σε μια ζωη ειναι αδυνατον καποιος να αποκτησει την γνωση του ολου.

Για το πρώτο bold όταν μιλάμε για leisure time η ποιοτική αξιοποίηση χρόνου είναι υποκειμενική και προσωπική.Ας επηρεάσει κάποιος τον κόσμο κάνοντας στον ελεύθερο του χρόνο οτιδήποτε θέλει,καλό για αυτόν,καλό και για τον κόσμο.Εγώ θέλω να τα πίνω στο μπαρακι συνέχεια γιατί διασκεδάζω,χαλαρώνω και ξεδίνω βρε αδερφέ από τη δουλειά μου. Αυτό που θέλω να πω είναι πως η διασκέδαση δεν είναι μια έννοια που ορίζεται σε σε σχέση με κάτι άλλο ή με κάποιον άλλον

Για το δεύτερο bold,δεν μπορείς να αναγνωρίσεις χαρακτηριστικά αλλοτρίωσης σε ένα άτομο εκτός και αν είσαι μεντιουμ. Βάζω τον ορισμό.Από ποιες πτυχές του χαρακτήρα ή της ζωής του θα μπορέσεις να του πεις ''ξέρεις μπρο,είσαι αλλοτριωμένος''? Η αναγνώριση του αν κάποιος είναι αποξενωμένος ή αν ''διασκεδάζει''(μιας που αυτό είναι το θέμα εδώ) με τρόπο που δε του προσφέρει αληθινή διασκέδαση ή αν είναι χαρούμενος με το πως περνά τον ελεύθερο του χρόνο(και όχι μόνο) είναι μια καθαρά εσωτερική ψυχολογική διεργασία του καθενός.

Και κάτι τελευταίο που δε πάει σε εσένα και είχα διαβάσει σε μια συνέντευξη από έναν μουσικό που ταιριάζει εδώ.People should be less obsessed with stopping or criticising what others are doing and more enjoying what they are doing
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γιατι τι κακο έχουν τα κωλομπαρα; :D

Δε το πιστεύω ότι το διάβασα αυτό από εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Δε το πιστεύω ότι το διάβασα αυτό από εσένα.


Δεν μπορω να καταλαβω αν το γράφεις ειρωνικά αυτο. Γενικα διακρινω οτι δεν γράφεις ξεκάθαρα την αποψη σου και υπάρχει μια συγκαλυμένη επιφανειακή ευγένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εκτος του οτι συνεχιζεις να καταλαβαινεις οτι θες,το προβλημα σου εσενα αλλου ειναι μαλλον,ειδικα για να προσαπτεις προσωπικους χαρακτηρισμους.Αλλα δεν εχω σκοπο να το συνεχισω γιατι σεβομαι το κλιμα που πρεπει να αρμοζει σε εναν διαλογο.
Δεν λέω κάτι που έβγαλα από το μυαλό μου. Είπες επί λέξη:
Απο ποτε το να κωλοχτυπιεσαι(γιατι δεν χορευει η πλειοψηφια) και το να πινεις τακτικα σε ενα περιβαλλον υπερβολικης φασαριας αποτελει διασκεδαση; Εμενα περισσοτερο αλλοτριωση μου φαινεται.
Χαρακτήρισες επίσης όλα αυτά τα μαγαζιά "κωλόμπαρα" προφανώς υποτιμητικά. Γιατί είναι λάθος αυτός ο τρόπος διασκέδασης και ο κόσμος που πάει εκεί έχει πρόβλημα δεν μας είπες. Επειδή δεν αρέσει σε σένα; Μόνος σου έβγαλες συμπεράσματα για ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων που δεν γνωρίζεις επειδή κατά την άποψη σου είναι "μη ποιοτικό" αυτό που κάνουν. Άλλος θεωρεί χάσιμο χρόνου τις ταινίες/σειρές/γήπεδο/συναυλίες οτιδήποτε του φαίνεται στο κεφάλι του πως δεν βγάζει νόημα να το κάνει άλλος κόσμος. Αυτό δεν σε επιτρέπει να παίρνεις ένα μπλαζέ υφάκι και να λες "αχ όλοι είναι αλλοτροιωμένοι ενώ εγώ όχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν λέω κάτι που έβγαλα από το μυαλό μου. Είπες επί λέξη:

Χαρακτήρισες επίσης όλα αυτά τα μαγαζιά "κωλόμπαρα" προφανώς υποτιμητικά. Γιατί είναι λάθος αυτός ο τρόπος διασκέδασης και ο κόσμος που πάει εκεί έχει πρόβλημα δεν μας είπες. Επειδή δεν αρέσει σε σένα; Μόνος σου έβγαλες συμπεράσματα για ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων που δεν γνωρίζεις επειδή κατά την άποψη σου είναι "μη ποιοτικό" αυτό που κάνουν. Άλλος θεωρεί χάσιμο χρόνου τις ταινίες/σειρές/γήπεδο/συναυλίες οτιδήποτε του φαίνεται στο κεφάλι του πως δεν βγάζει νόημα να το κάνει άλλος κόσμος. Αυτό δεν σε επιτρέπει να παίρνεις ένα μπλαζέ υφάκι και να λες "αχ όλοι είναι αλλοτροιωμένοι ενώ εγώ όχι".

Η μονη υποτιμητικη εδω εισαι εσυ που θεωρεις τα κωλομπαρα υποβαθμισμενα μαγαζια για αρχη. Σε πληροφορω οτι αυτα τα μαγαζια ειναι πολυ πιο τιμια σε σχεση με αλλα γιατι ειναι ξεκαθαρα ως προς τους σκοπους τους & την προωθηση τους. Οταν καθε μερα του χρονου εισαι εκει ενω δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος τοτε ειπα οτι υπαρχει θεμα.Δεν ειναι απαραιτητο αλλα στατιστικα επικρατεστερη συνθηκη .Εκτος αυτου δεν ειπα γενικα,ειπα συγκεκριμενο ειδος ανθρωπου που γνωριζω προσωπικα και ξερω οτι αποτελουν μεγαλη μεριδα του κοσμου που προτιμαει αυτο το ειδος διασκεδασης. Once again...ο τροπος διασκεδασης δεν ειναι το προβλημα,οι ανθρωποι ειναι το προβλημα.Απο την στιγμη που το εχω αφησει στο γενικο και δεν εχω πιασει να κρινω κανεναν χωρις πραγματικα να τον ξερω,νομιζω οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα καθως δεν θιγεται καποιος,και εαν γινοταν θα μπορουσε να μου το πει και δωσω τις καταλληλες επεξηγησεις ως προς το σημειο που ισως ειχε παρεξηγηθει.Εσυ απο την αλλη γιατι επιασες εμενα παραμενει θολο. Εγω αλλοτριωμενος δεν ειμαι σιγουρα,εσυ φυσικα αυτο δεν μπορεις να το ξερεις.Ισως ειμαι πολλα και δεν ειμαι αλλα ,ωστοσο αλλοτριωμενος δεν ειμαι,εαν θες το δεχεσαι αυτο. Μην συνεχιζεις να βαζεις λογια ομως που δεν ειπα στο στομα μου,οπως : "οσοι πανε σε μπαρ,ειναι αμορφωτοι και κατωτεροι και αλλοτριωμενοι". Δεν διευκολυνει την ροη της κουβεντας οτι συννενοουμαστε.

Οταν θεωρησες οτι στην σκεψη μου τα κωλομπαρα ειναι κατωτερα και εκει πανε κατωτεροι ανθρωποι,ειναι σαν να λες , οτι προσπαθεις να μου προσαψεις δηθεν τι ειπα για τα μπαρ . Τα θεωρησες εσυ η ιδια κατωτερη,γιατι ηδη στο μυαλο σου ειχες ενα στερεοτυπο . Το ειρωνικο σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι τα παραπανω τα ειπα ναι μεν γενικα αλλα οντας αναλυτικος. Αντιθετα εσυ εκρινες εμμεσα ή στην καλυτερη υιοθετησες την αποψη που θα ειχε ενας ανθρωπος γενικα για τα κωλομπαρα . Σκεψου το λιγο τωρα αυτο.Εφοσον εσυ επεσες στην "παγιδα" ή μπερδευτετηκες και ειπες κατι τετοιο...και μεχρι προτινος στο θεμα αυτο λεγαμε οτι ο μεσος ανδρας παει στο μπαρακι κατα κυριο λογο για να γ@μησει,οτι εκ μερους μου θα ηταν λαθος να πω οτι μερικα μπαρ εχουν καταληξει πιο πολυ σε κωλομπαρα ; Μαλιστα κακης ποιοτητας γιατι στο μεν ξερεις οπως ειπα τι πληρωνεις,στο αλλο...well,ας πουμε τα κοινα μυστικα δεν ειναι καλο πραγμα.Δημιουργουν μασκες,καταστασεις και συμπεριφορες ανειλικρινεις τα οποια νομιζω δεν εκτιμουνται απο κανεναν ανθρωπο.

Νομιζεις οτι ειτε επειδη διαβαζεις και καταλαβαινεις οτι θες, ειτε ενοχλεισαι απο πραγματα τα οποια ηδη σε ενοχλουσαν αλλα κανεις δεν ειχε αναφερει εως τωρα,ειτε οτιδηποτε αλλο,οτι σου δινει το δικαιωμα να ασκεις κριτικη επιλεκτικα οποτε θες; Δεν το νομιζω. Διαφωνησε επειδη εχεις σοβαρο λογο,not just beacuse...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Τα κωλόμπαρα απευθύνονται σε ανθρώπους που γουστάρουν να πληρώνουν για την γυναικεία παρέα
και κατά την γνώμη μου δεν μπορούν να βρουν αλλιώς γυναικεία παρέα, συντροφιά ή γκόμενα.
Επίσης δεν υπάρχει σχεδόν ούτε μία περίπτωση στο δις να πηδήξουν για να το πω ωμά
κι αν το κάνουν (που δεν παίζει), είναι αγγαρεία και μούφα.
Τα μπαρ είναι ρεαλιστικά με την έννοια ότι τουλάχιστον αν βρεις γκόμενα (πολύ δύσκολο πια)
δεν έρχεται να σου λέει "κέρασέ με" δίνοντας εντολή δηλαδή για να κάτσει πλάι σου.

Είναι πολύ υποτιμητικό αυτό. :whatever:

Και βέβαια τουλάχιστον αααααααν βρούμε κάποια σε μπαρ που μας γουστάρει, δεν είμαστε μαλάκες
για να μην μπορούμε να καταλάβουμε που την πάει την δουλειά.
Μαε ενδιαφέρει να μας γουστάρει αυθεντικά. "Αιμοδότες" δεν θα γίνουμε. :cool:

Φυσικά δέχομαι ότι μπορεί ο καθένας να πηγαίνει στα κωλόμπαρα επειδή έτσι γουστάρει
να κάνει την πλάκα του και για χίλιους ακόμα λόγους.

Άλλο τι πιστεύω κι άλλο αν το δέχομαι ή όχι.

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Η μονη υποτιμητικη εδω εισαι εσυ που θεωρεις τα κωλομπαρα υποβαθμισμενα μαγαζια για αρχη. Σε πληροφορω οτι αυτα τα μαγαζια ειναι πολυ πιο τιμια σε σχεση με αλλα γιατι ειναι ξεκαθαρα ως προς τους σκοπους τους & την προωθηση τους.


Εξαιρετική ανάλυση :cool:
Για αυτην και μονο την προταση σου δινω την κούπα! Σε vote !


Αν και ολα ειναι σχετικά καμια φορά γιατι και εκει μέσα βρισκεις κάτι απατεώνισες!!! Ουυυυ άλλο πράμα. Σε μαδάνε μέχρι να πεις Αλφα. Έχουν καταστραφει πολύ αδυναμοι χαρακτηρες. Καταντησαν ρακενδυτοι και χρεωμένοι.



Ο διάβολος μπορει να βρισκεται παντού. Θέλει προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Αν ο κάγκουρας που λιώνει στο γυμναστήριο και προσπαθεί να είναι κοινωνικός είναι μέτριος...

Εσύ γιατί δεν είσαι;

Επειδή διαβάζεις ποίηση μόνος σπίτι σου μπας και εντυπωσιάσεις καμιά εαακήτισσα;

Όταν είσαι σε μια βραδινή έξοδο μπορείς να κατευθύνεις μια παρέα και να περάσεις καλά ή είσαι ξυλάγγουρο;

Ό,τι δεν φτάνει η αλεπού...


Δεν σου απάντησε και πήγε περιμετρικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,297 μηνύματα.
Στο σπίτι μου, μόνος :laugh:
 

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι περισσότεροι άνδρες πάνε καθώς ψάχνονται. Τώρα μια γυναίκα πιστεύω δύσκολα θα πήγαινε, ανάλογα βέβαια και σε τί φάση βρίσκεται. Αν δηλαδή ψάχνεται και αυτή ή χώρισε και ήθελε να βγεί να τα πιεί ίσως πήγαινε. Εγώ πάντως δεν θα πήγαινα εκτός άν ήμουν τόοοοοσο απελπισμένη🤣🤣🤣
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top