"Λάθη" στο μακιγιάζ που κάναμε μικρές

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Χρησιμοποιούσα, αυτό ήταν το λάθος. :P
 

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Στο μακιγιάζ στις αρχες π το ξεκίνησα (τριτη γυμνασίου) θυμάμαι περασα τη φαση "βαφομαι σαν πτωμα" . Ειχα παρει ενα μεικαπ το οποιο ήταν μεν στον τονο μου αλλα με εκανε να φαίνομαι ασπροκιτρινη κ ν φαίνομαι σαν αρρωστη.. Εβαζα 17.000 τόνους πουδρα για να καλύπτει την ακμή κ πολλές στρωσεις απο δυο διαφορετικές μασκαρες σε σημείο οπου αναρωτιοσουν αν οι βλεφαρίδες μου ήταν ψευτικες ή αληθινες . Τέλος εβαζα ενα κραγιον σε απόχρωση "το εκρου του νεκρού" το οποιο κτ κπ τροπο εξαφάνιζε τα χειλη μου. Και κπ φορες εβαζα και ασπρο μολύβι στο κατω βλεφαρο κ εχω που εχω μεγαλα ματια αυτο τα εκανε να φαίνονται ακομη πιο μεγαλα και καπως τρομαχτικα καθως απο γκριζομπλε γινοντουσαν καπως πολυ ανοιχτό γκρι ....


Υ.Γ : Ακομη το παρακανω με τη πουδρα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Σόρρυ μπορεί τίποτα να ξεπεράσει το λευκό μολύβι στο πάνω βλέφαρο και το μαύρο στο κάτω;;;;:loltooth:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Πωπωωω και εγώ μικρούλα άκουγα τη αβριλ αλλά για μακιγιάζ από τόσο μικρή (6-8 χρονών δες έπαιζε ) αλλά τα φιογκακια και οι τούφες οι φούξια ακομα τα έχω ως ενθύμιο χαχαχα.
Γενικά εγώ μεικαπ και πούδρα άρχισα στο λύκειο να χρησιμοποιώ.
Το μόνο που έβαζα σε κάνα πάρτυ ήταν λιπγκλος και μάσκαρα τπτ το φοβερό δηλαδή.

Όσο για τα φρύδια πονεμένη ιστορία χαχαχα :hehe:
Για μας τις πρώην αβριλικες ας κάνουμε ένα μίνι θροουμπακ :
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Όσο για τα φρύδια πονεμένη ιστορία χαχαχα :hehe:
Για μας τις πρώην αβριλικες ας κάνουμε ένα μίνι θροουμπακ :
Όταν μιλάμε για αβριλικό tbt, προφανώς και πάμε σε under my skin era. Άντε γιατί άντε. :P
Είχα ζητήσει το δισκάκι για δώρο γενεθλιών όταν ήμουν 7-8. Γιατί τι ποιο φυσιολογικό να θέλει ένα παιδάκι για τα γενέθλια του; Καλά αυτό το Forgotten ειδικά..ή το take me away :3

Για να μην βγω οφφ όμως, καλά ρε κορίτσια..Που ήταν η anothermakeupworld όταν την χρειαζόσασταν; Να μαθαίνατε νωρίτερα τα μυστικά γμτ :upside:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ειμαι οφφ το γνωραω αλλα μηπως ολοι εμεις οι αβριλογκρουπιζ να κανουμε ενα θρεντ με τα παλια καλα σουξε να βγαλουμε το αχτι μας γιατι και αυτο το θρεντ προς τα εκει το βλεπω να πηγαινει
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Πολύ ρουζ μιλάμε για πολυυυυυ ρουζ. Το χειλάκι πετροκέρασο και μάγουλο βερίκοκο ρικο ρικο ρικο κο κο κο ρικο ρικο κοοοοο για μένα γράφτηκε. Έχω έντονα μήλα και γενικά γωνιές στο πρόσωπο και στην εφηβεία μου τα τόνιζα πολύ αλλά άσχημα πολύ.

Δεύτερο λάθος, φορούσα αποχρώσεις κραγιόν που δεν μου πήγαιναν όπως φούξια έντονο, ροζ-άσπρο αυτό το άχρωμο το περλέ που ταιριάζει μόνο σε ξανθιές με iq -5.

Τέλος,αγόραζα ότι πιο πάμφθηνο υπήρχε σε μάσκαρα και μαύρο μολύβι με αποτέλεσμα να τρέχουν.
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Morning Routine Άλμας στο γυμνάσιο :popcorn:

Ξύπνημα στις 6.30 για να ισιώσω τις 2 τούφες που είχα για μαλλιά τότε και έπλενα πρόσωπο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ χωρίς peeling, σαπούνι κλπ και δόντια για να πάω να βαφτώ. Έπαιρνα το makeup της μάνας μου (μελαψή αυτή, χιονάτη εγώ) και το άπλωνα σε όλο το πρόσωπο και μετά πήγαινα στα επιμέρους. Πρώτο ήταν το μολύβι - θεόμαυρο, 4 φορές πέρασμα κάτω απο τα μάτια για να μοιάζω λίγο περισσότερο με ρακούν (γιατί έχω και εκ γενετής μαύρους κύκλους) και μετά μάσκαρα μοβ, μαύρη ή μπλε (ανάλογα τι είχα πάρει απο την Avon εκείνη την περίοδο). Φρύδια ούτε έβαφα, ούτε έβγαζα τότε. Συμπλήρωνα το εκστατικό μου μακιγιάζ με περλέ χρωματιστή σκιά (συνήθως μπλε ή πράσινη) και περνούσα στο υπόλοιπο πρόσωπο. Έβαζα γυαλιστερό κραγιόν (τα αγαπημένα μου τότε ήταν ένα μοβ πεθαμενατζί, ένα πορτοκαλί φωσφοριζέ και ένα φούξια) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ χωρίς περίγραμμα κλπ και απο πάνω του lip gloss διάφανο με γκλίτερ. Το ημερήσιο έργο τέχνης μου συμπληρωνόταν με κατακόκκινο ρουζ και highlighter της μαμάς μου πάνω στη μύτη. Το αποτέλεσμα; Αψεγάδιαστο. Ταίριαζε εξαιρετικά με το τρίχρωμο μαλλί που είχα τότε, μεσαίου μήκους και τις φόρμες που φορούσα στο σχολείο. Απορώ πως δε με ανακήρυξαν κουκλάρα της χρονιάς αυτές τις τρεις χρονιές. :worship:

Εννοείται πως στην Α' Λυκείου έκοψα αυτά τα καραγκιοζιλίκια και σταμάτησα γενικά να βάφομαι. Έκτοτε φοράω μόνο ενυδατική και lip balm όταν βγαίνω απο το σπίτι. :)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο ήμουν πεπεισμένη πως ήμουνα Θ Ε Α με το αιλαινερ να φτάνει οριακά στα αυτιά μου και τρεις τούφες πιασμένες και φουσκωμένες στην κορφή του κεφαλιού μου. What a look.

 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Εγώ πάνω στο μαύρο κύκλο έβαζα ένα άσπρο πηχτο κονσίλερ γιατί πίστευα ότι θα τον εξαφάνιζε! Το αποτελέσμα ήταν κάτι άθλιο και πήγαινε προς το γκρι :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Εγώ είχα περάσει και τη φάση που έβαζες γύρω γύρω στο μάτι λευκή σκιά αλά Ελένη Μενεγάκη στο πάτερ ημών.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κορίτσια, θέλω παραδείγματα σε εικόνα είτε δικά σας είτε άλλων για να μπορώ να γελάω.

Στο γυμνάσιο ήμουν πεπεισμένη πως ήμουνα Θ Ε Α με το αιλαινερ να φτάνει οριακά στα αυτιά μου και τρεις τούφες πιασμένες και φουσκωμένες στην κορφή του κεφαλιού μου. What a look.

EDGY ΣΤΕΦΑΝΙΑ 150CM ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑΝΑΤΟΣ... :rofl:
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κορίτσια, θέλω παραδείγματα σε εικόνα είτε δικά σας είτε άλλων για να μπορώ να γελάω.


classic edgy teen- κανεις δεν με καταλαβαινει- 13 χρονων αλλα προσπαθει να φαινεται 20 γιατι πιστευει οτι "αναγκαστηκε να μεγαλωσει γρηγορα και αποτομα"


παρεμφερης κατηγορια αλλα αυτο το καναν και αλλοι εκτος των πιο edgy


classic "πηρα νεα μασκαρα της maybelline ειναι καταπλικτικη, δεν εχω παρει καλυτερη ποτε"



η "εχω μαυρους κυκλους βαζω μονο λιγο κονσιλερ"




η καγκουρισα του σχολειου (λειπει το σκουλαρικι στο ανω χειλος αλλα κλειν)



τα πρωτα attemps οολων για eyeliner (και πολλες φορες εμεναν ετσι και θεωρουταν επιτυχια)

1607813547608.jpeg


η "εβαλα λιγο make up να καλυψω την ακμη, εχει τοσο φυσικο αποτελεσμα και ειναι πολυ αναλαφρο δεν καταλαβαινω καν οτι το φοραω"



ρουζ απο κραγιον και με το χερι on fleek!



ολοκληρωμενο look μεσης τυπισσας που προτιμαει το "natural make up"



AAA KATI AKOMAA!



δεν ξερω πως μου ξεφυγε...ΚΕΦΑΛΑΙΟ: ΣΚΙΑ <3
(απο jumbo)
(βαλμενη και πασαλειμενη με το δαχτυλο)
(για primer ουτε λογος δεν το συζηταμε καν)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Από άποψη τεχνικής πάντα ήξερα να βάφομαι και πολλές φορές έβαφα και τη μαμά μου ή φίλες της για δεξιώσεις, γάμους κλπ. Έχω κάνει όμως λάθη από άποψη μόδας, πχ:

Κάπου 3η λυκείου-1ο έτος νομίζω είχα πέσει κι εγώ θύμα του πολύ έντονου φρυδιού και τα έκανα πολύ χοντρά και σκούρα.

Όταν άρχισα να βάφομαι για έξω (κάπου στα 15) είχα φάει κόλλημα με εκείνο το χοντρό, pin up eyeliner που ηταν εντελώς λάθος για το σχήμα των ματιών μου. Πλέον κάνω λεπτή γραμμή και μέχρι τη μέση του ματιού κι είναι πολύ πιο κολακευτικό.

Ακολουθούσα άθλιες μόδες όπως φραντζακια με φιλαρισμενο μαλλί, ή εκείνο που ήταν πιο μακρύ μπροστά, πιο κοντό πίσω, τα έκανες όλα σγουρά και ισιωνες τη φραντζα και δύο τουφακια μπροστά. Το φοβερό αυτό λουκ πολλές φορές συμπληρωνόταν με με φιογκάκι στη μια πλευρά.

Χρησιμοποιούσα πολύ βαριά makeup και έβαζα υπερβολική ποσότητα από ανασφάλεια ότι θα φαίνονται τα σπυράκια που είχα. (Ακόμη κι όταν σταμάτησα να έχω τόσα).

Όταν δε με άφηναν ακόμη οι γονείς μου να βάφομαι, ξεσπουσα στα νύχια μου και τα μαλλιά μου. Τα νυχια τα έκανα ό,τι πιο παρδαλό υπάρχει (επειδή πιάνει το χέρι μου όπως ξαναείπα) με σχεδιακια, λεοπάρ, λουλούδια, γαλάζια, κιτρινα φωσφοριζε, γκλιττερ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Χίλιες φορές δηλαδή να ήμουν κουλή και να τα έκανα ένα σκέτο ροζ.

Στα μαλλιά μου ξεκίνησα να βάζω λεμόνι για να κάνουν φυσικές ανταύγειες αλλά σύντομα κατέληξα να περνάω τούφες με οξυζενέ για πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Το πιο αστείο είναι ότι έπεισα τους γονείς μου ότι άνοιξαν από μόνα τους το καλοκαίρι στη θάλασσα.

Το πιο πρόσφατο λάθος μου ήταν το υπερβολικό contouring. Για να μην παρεξηγηθώ, επειδή έβγαινα συχνά για ποτό σε σκοτεινά μέρη όπου το μακιγιάζ δε φαίνεται αν δεν είναι έντονο, άρχισα να τονίζω όλο και περισσότερο τις γωνίες κλπ. Μετά μου έμεινε η συνήθεια και άρχισα να κάνω τις ίδιες κινήσεις και το πρωί, ώσπου άρχισε να δείχνει λίγο περίεργο και υπερβολικό, ειδικά στη μύτη. Πλέον όταν βγαίνω στο φως του ήλιου δε βάζω καν σκούρο contour, χρησιμοποιώ μόνο ρουζ.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Στα μαλλιά μου ξεκίνησα να βάζω λεμόνι για να κάνουν φυσικές ανταύγειες αλλά σύντομα κατέληξα να περνάω τούφες με οξυζενέ για πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Το πιο αστείο είναι ότι έπεισα τους γονείς μου ότι άνοιξαν από μόνα τους το καλοκαίρι στη θάλασσα.
:hehe: υπέροχο, υποκλίνομαι
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Από άποψη τεχνικής πάντα ήξερα να βάφομαι και πολλές φορές έβαφα και τη μαμά μου ή φίλες της για δεξιώσεις, γάμους κλπ. Έχω κάνει όμως λάθη από άποψη μόδας, πχ:

Κάπου 3η λυκείου-1ο έτος νομίζω είχα πέσει κι εγώ θύμα του πολύ έντονου φρυδιού και τα έκανα πολύ χοντρά και σκούρα.

Όταν άρχισα να βάφομαι για έξω (κάπου στα 15) είχα φάει κόλλημα με εκείνο το χοντρό, pin up eyeliner που ηταν εντελώς λάθος για το σχήμα των ματιών μου. Πλέον κάνω λεπτή γραμμή και μέχρι τη μέση του ματιού κι είναι πολύ πιο κολακευτικό.

Ακολουθούσα άθλιες μόδες όπως φραντζακια με φιλαρισμενο μαλλί, ή εκείνο που ήταν πιο μακρύ μπροστά, πιο κοντό πίσω, τα έκανες όλα σγουρά και ισιωνες τη φραντζα και δύο τουφακια μπροστά. Το φοβερό αυτό λουκ πολλές φορές συμπληρωνόταν με με φιογκάκι στη μια πλευρά.

Χρησιμοποιούσα πολύ βαριά makeup και έβαζα υπερβολική ποσότητα από ανασφάλεια ότι θα φαίνονται τα σπυράκια που είχα. (Ακόμη κι όταν σταμάτησα να έχω τόσα).

Όταν δε με άφηναν ακόμη οι γονείς μου να βάφομαι, ξεσπουσα στα νύχια μου και τα μαλλιά μου. Τα νυχια τα έκανα ό,τι πιο παρδαλό υπάρχει (επειδή πιάνει το χέρι μου όπως ξαναείπα) με σχεδιακια, λεοπάρ, λουλούδια, γαλάζια, κιτρινα φωσφοριζε, γκλιττερ και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Χίλιες φορές δηλαδή να ήμουν κουλή και να τα έκανα ένα σκέτο ροζ.

Στα μαλλιά μου ξεκίνησα να βάζω λεμόνι για να κάνουν φυσικές ανταύγειες αλλά σύντομα κατέληξα να περνάω τούφες με οξυζενέ για πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Το πιο αστείο είναι ότι έπεισα τους γονείς μου ότι άνοιξαν από μόνα τους το καλοκαίρι στη θάλασσα.

Το πιο πρόσφατο λάθος μου ήταν το υπερβολικό contouring. Για να μην παρεξηγηθώ, επειδή έβγαινα συχνά για ποτό σε σκοτεινά μέρη όπου το μακιγιάζ δε φαίνεται αν δεν είναι έντονο, άρχισα να τονίζω όλο και περισσότερο τις γωνίες κλπ. Μετά μου έμεινε η συνήθεια και άρχισα να κάνω τις ίδιες κινήσεις και το πρωί, ώσπου άρχισε να δείχνει λίγο περίεργο και υπερβολικό, ειδικά στη μύτη. Πλέον όταν βγαίνω στο φως του ήλιου δε βάζω καν σκούρο contour, χρησιμοποιώ μόνο ρουζ.
Tο κάνα κ εγώ αυτό με το οξυζενέ και με πιστέψανε μέχρι τη στιγμή που κάτι πήγε λάθος και βγήκε προς πορτοκάλι πως τι γιατί δεν κατάλαβα ποτέ (βεεεβαια το χειρότερο ξανθό μου το χει κάνει κομμώτρια και ναι ήταν χειρότερο από αυτό ήταν κίτρινο αξουαλ κίτρινο)...α και μετα τα κάνα πράσινα..και μπλε.. και μετά καηκαν....ένδοξες εποχες
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Tο κάνα κ εγώ αυτό με το οξυζενέ και με πιστέψανε μέχρι τη στιγμή που κάτι πήγε λάθος και βγήκε προς πορτοκάλι πως τι γιατί δεν κατάλαβα ποτέ (βεεεβαια το χειρότερο ξανθό μου το χει κάνει κομμώτρια και ναι ήταν χειρότερο από αυτό ήταν κίτρινο αξουαλ κίτρινο)...α και μετα τα κάνα πράσινα..και μπλε.. και μετά καηκαν....ένδοξες εποχες
Κάποτε είχες γίνει καροτί, τι με θύμισες ρε φίλε. :'(
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κάποτε είχες γίνει καροτί, τι με θύμισες ρε φίλε. :'(
αχ ναι, και σου ελεγα για το αγχος μου μη με καταλαβουν και μη γινει ακομα πιο εντονο καροτι με το λουσιμο και ενιωθα τοσο bad ass που "εβαψα" τα μαλλια μου απο τις πρωτες στο σχολειο και που δεν το ξερουν οι γονεις μου, τετοια ανεξαρτησια, τετοιο coming of age

επισης ειχα αυτο το πανεμορφο ξανθο καροτι μαλλι, μια τεραστια γιγαντιαια γραμμη eyeliner μωβ (sephora το πιο φθηνο το θυμαμαι ακομα) και απο κατω μολυβι 600 στρωσεις (γκρι/μπλε ή μαυρο), 600 δαχτυλιδια στα χερια, 800 βραχιολια φθηνιαρικα ολα απο h&m (κανανε εναν διαβολεμενο ηχο με καθε απειροελαχιστη μετακινηση των χεριων μου) και σκουλαρικια 50 κιλα το καθενα (τα piercing στα αυτια μου εγιναν stretchings τελικα) και φυσικα ΟΛΑ αταιριαστα χρυσα,ασημενια,χαλκινα ολα μαζι απαρτια

:sick:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θυμάμαι γυμνάσιο λύκειο το κλασσικό μακιγιάζ μου για το σχολείο, στάνταρ πήγαινα έτσι 2-3 φορές την εβδομάδα.
Foundation με πούδρα, ενώ δεν είχα ακμή, μολύβι μέσα στο μάτι (μαύρο ή μπλέ ηλεκτρικ ή ακόμα και ένα λαχανί της erre due) εν τω μεταξύ φοράω ακόμα γυαλιά με μπόλικους βαθμούς μυωπία οπότε ήδη φαίνονται μικρά τα μάτια μου και με το μολύβι ακόμα μικρότερα και κόκκινο κραγιόν. Το κόκκινο κραγιόν παίζει να ήταν το μόνο χρώμα πάνω μου γιατί συνήθως ήμουν μαυροφορεμένη ή φορούσα σκουρόχρωμα ρούχα. Θυμάμαι είχα καί φράντζα και μια φορά έκανα και κοτσιδακια και κάτι συμμαθητές μου μου έλεγαν ότι είμαι η Αμπη απο το ncis (ή όπως τέλος πάντων λέγεται).
Πειράματα με το χρώμα και το μήκος των μαλλιών μου έκανα ενήλικη.
Νομίζω ότι πλέον με το μακιγιάζ έχω αρκετά καλή σχέση.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Foundation με πούδρα, ενώ δεν είχα ακμή.
βασικα αυτα καλυτερα να τα φορας αμα δεν εχεις ακμη (και γιατι θα την κανεις χειροτερα και γιατι θα μοιαζει το δερμα σου με αυτο) απο μενα ειναι ναι
Το κόκκινο κραγιόν παίζει να ήταν το μόνο χρώμα πάνω μου γιατί συνήθως ήμουν μαυροφορεμένη ή φορούσα σκουρόχρωμα ρούχα.
ω, η ταυτιση...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top