Λούνα παρκ

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η ιδέα ξεκίνησε απο το Σαββάτο, πήγα στο λούνα πάρκ και φέυγοντας ανέβηκα στο Ροντέο, εγώ πέρασα κάποια ώρα πάνω και μετά ξεχάστηκα νομίζονας ότι τελείωσα αφέθηκα και έπεσα απο τον Τάυτο χτυπόντας στην μέση κοντά, μένω λοιπόν χάμο με πόνο στον ποπο και κάποιοι που ενώ βλέπαν ότι πήγαινα καλά έβγαλαν εισητήρειο πέυτοντας το άλλαξαν λέγοντας στο ταμείο ότι θέλουν να το άλλαξουν επιδή μια κοπέλα χτύπησε και ακόμα να σηκωθει απο τον πόνο....

Η ερώτηση είναι με πολλά σκέλη, το ένα απο αυτό είναι άν πηγαίνετε και τι σας αρέσει να κάνετε, θεωρείτε ότι είναι επικύνδηνα; θα αφήνατε ένα τέτοιο άτυχο περιστατικό να σας κάνει να ακυρώσετε εισητήρειο; :)

Την επόμενη φορά που κάτι σας έτοιχε θα ξαναπηγένατε σε αυτό που σας τραυμάτησε; οι ερωτήσεις διάφορες, εσείς απαντάτε σε ότι θέλετε και το πώς νοιώθετε και τι θα κάνατε σε τέτοιες καταστάσεις...:hmm:

Τα σχόλεια δικά σας :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ταψί και τρενάκι τα καλύτερα για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ταψί και τρενάκι τα καλύτερα για μένα

Η αδερφή μου το φοβήθηκε, είχαμε πάει τότε και ο τυπάς βιαζότανε και το έβαλε στο φούλ, έκλεγε ένα κοριτσάκι την σακάτεψε και αυτός δεν σταματούσε, το πιάνει ο πατέρας και του λέει να σταματήσει και αυτός δεν το έκανε, η αδερφή μου επίσεις έκλεγε και μηλάμε πρίν 2 χρόνια και αυτός τίποτα, όταν κατεβήκαμε το κοριτσάκι έκανε εμετούς και ήταν γεμ,άτη μελανιές και χτυπήματα και η αδερφή μου χτύπησε στο κάθησμα με πολλύ δύναμη, έγεινε μόβ, απο τότε δεν θέλει να ξαναπάει.

Η βλακέια είναι ότι ενώ είναι όλα αυτά ασφαλή με αμέλειές κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι είναι ο γύρος του θανάτου:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Συγκρουομενα :vroum: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
α ναι ρε συγκρουόμενα
σταθερή αξία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
+1:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βρουμ βρουμ βρουουυυυυυυυυυυυυυυυυυυμ!!!!!!!!
Μπαμ!ΖΝΤΟΥΠ!!!!
ΧΑΧΑΧΑ~!~!!!
Που πα ρε ορνιο!!!????!!!
Χασου Λουλα!!!!!!
Πως με ειπες???Θα σε σκισω ρε χαμενε!!!
κτλ κτλ κτλ



Με λιγα λογια ειμαι απιστευτος φαν των συγκρουομενων!!!!:clapup:
Απο εκει και περα δοκιμαζω τα παντα σαν τα παιδακια...
Φυσικα εχω ενα προβλημα με τα υχη οπου πραγματικα μου κοβονται τα ποδια, αλλα παρολα ταυτα ειμαι τοσο μαζοχα που δοκιμαζω καμια "γαλερα" ή πως σκ@τα λενε εκεινη την βαρκα που παει περα δωθε....:mad:
Γιατι τους αφηνω να με τραβαβνε ολοι τους σε αυτα ενω με παει χεσμεντεν?
Το στομαχι μου ειχε φτασει στην μυτη, η γλωσσα στο γονατο και η καρδια στην φτερνα...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ανεβαίνω στα πάντα!
Λατρεύω τα πάντα!
Άσε που νικάω και τους φόβους μου!
Απλά το λατρεύω...ρε γμτ...γίνομαι παιδί εκεί...νιώθω χαζό μικρό παιδάκι και μου αρέσει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να αφήσω και εγώ εδώ την υπογραφή μου:

ΝΑΙ!!! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΥΝΑ ΠΑΡΚ!!!

Δεν ξέρω τι παθαίνω αλλά τρελαίνομαι πραγματικά :P Μπαίνω σε ένα παιχνίδι και αφού το κάνω 5 φορές και το βαρεθώ πάω σε άλλο που επίσης θα το κάνω 5 φορές και πάει έτσι μέχρι τις 12 το βράδυ που μου έρχεται η όρεξη να τα ξαναρχίσω απο την αρχή :P

Και έχω χτυπήσει αρκετές φορές απο δική μου βλακεία :P Το μόνο παιχνίδι που μου έχει αντισταθεί μέχρι στιγμής είναι το 6G στο allou fan park που κάτι δεν μου κάθεται καλά, αλλά που θα μου πάει, θα το κάνω κι αυτό :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αν και εχω πολλα χρονια να παω στο λουνα παρκ(νταξ πριν τα 20 πηγαινα) μου αρεσε πολυ οταν πηγαινα.δεν μπορουσα με τπτ να ανεβω στη μπαλαρινα και το ρειντερ(εκεινο που καθοσουν μεσα και εκανε κυκλο και ησουν αναποδα:confused:) γενικα σε τετοια επιφοβα δεν τα μπορουσα με τπτ... ανεβαινα στα πιο νορμαλ:P:D:D:D:D:D
παντως τωρα δεν μου κανει αισθηση να παω να ανεβω...για βολτα μπορει να πηγαινα ...για να ανεβω ομως δεν νομιζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ταψι,τρενάκι και συγκρουόμενα!

Το μόνο παιχνίδι που μου έχει αντισταθεί μέχρι στιγμής είναι το 6G στο allou fan park που κάτι δεν μου κάθεται καλά, αλλά που θα μου πάει, θα το κάνω κι αυτό :P :P

Αυτο θελω κι εγω μια μερα να το κανω.Αλλα μεχρι τωρα δεν τολμάω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αυτο θελω κι εγω μια μερα να το κανω.Αλλα μεχρι τωρα δεν τολμάω!:P

Κάτι έχει :P

Εμένα δεν μου πολυκολλάει επειδή δεν είναι σταθερό όπως τα άλλα που βρίσκονται πάνω σε κάτι κολλημένα, αλλά πηγαίνει όπου να 'ναι βάσει του ελατηρίου. Είναι και η κάμερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μ'αρέσουν κι εμένα τα πάρκα τέτοιου είδους:P

Βασικά μ'άρεσε στο Allu Fun Park το "Shock Tower" και το "Τρενάκι του Τρόμου":P

Στη Θεσσαλονίκη στο Magic Park δεν έχει και τόσα πολλά πράγματα, αν και αξίζει το τρενάκι μες στο νερό.


Γενικά αυτό που με φοβίζει στα παιχνίδια αδρεναλίνης είναι που πρέπει να είσαι κολλημένος με πολλά άτομα και αισθάνομαι "κάπως", δεν ξέρω.


Αλλά είναι γεγονός το ότι ακούγονται πολλά και μερικές φορές λέω, "μα καλά, ποιός μου εγγυάται ότι εκείνο εκεί δεν θα σπάσει και αν πέσω ποιός θα τρέξει να με σώσει..." κτλ κτλ κτλ. Αλλά λογικά δεν θα υπάρχουν κάποιες σοβαρές προϋποθέσεις για να δοθεί άδεια λειτουργίας σε κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αρα άν βλέπατε κάποιον να χτυπάει σε στιγμή που πάτε πρώτη φορά σε ένα παιχνίδι δεν θα αλλάζατε εισιτήριο έτσι δεν είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα λατρεύω τα amusement parks. :D

Ως τώρα το all time favourite είναι....η Disneyland. :D:P
Και θέλω κάποια στιγμή να επισκεφτώ το Six Flags, μία γνωστότατη αλυσίδα amusement parks στις ΗΠΑ. :)

Αγαπημένα rides; Συγκρουόμενα και κάθε φύσης roller coaster. :D


//Για τα θέματα ασφάλειας που αναφέρθηκαν παραπάνω: Όλα αυτά έχουν περάσει από εξονυχιστικούς ελέγχους και πολλές ώρες δοκιμών για να πάρουν έγκριση. Ειδικά οι μεγάλες αλυσίδες δεν θα διακινδύνευαν με τίποτα να γίνει κάτι και να χάσουν το κύρος τους (μαζί με πελάτες).
Οι ζωή πολλών ανθρώπων κρέμονται από τους υπολογισμούς πολλών μηχανικών σ' αυτά τα μέρη.


Κι ορίστε μερικές εικονίτσες από το Six Flags. :)
Ο Goliath (roller coaster), ένα άλλο ride και ένα πολυκατάστημα. :)
Προσέξτε στην τρίτη φωτογραφία πώς περνάνε και άλλα rides (ένα roller coaster) δίπλα από αυτό. Όχι μόνο εξοικονομείται χώρος, αλλά είναι και τρόπος τζάμπα διαφήμισης των rides που υπάρχουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αλλά είναι γεγονός το ότι ακούγονται πολλά και μερικές φορές λέω, "μα καλά, ποιός μου εγγυάται ότι εκείνο εκεί δεν θα σπάσει και αν πέσω ποιός θα τρέξει να με σώσει..." κτλ κτλ κτλ. Αλλά λογικά δεν θα υπάρχουν κάποιες σοβαρές προϋποθέσεις για να δοθεί άδεια λειτουργίας σε κάτι τέτοιο;

Αφού κάθε συγκεκριμένο αριθμό γύρων τα ελέγχουν και αν βρουν το παραμικρό (μιλάμε για ΤΟ σπάσιμο) αδειάζουν την ουρά και το φτιάχνουν.

Αρα άν βλέπατε κάποιον να χτυπάει σε στιγμή που πάτε πρώτη φορά σε ένα παιχνίδι δεν θα αλλάζατε εισιτήριο έτσι δεν είναι; :hmm:

Όχι βέβαια! Ειδικά μετά την αναμονή της ουράς, με τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως είμαι πολύ φοβιτσιάρα. Μόνο συγκρουόμενα μπαίνω, πουθενά αλλού. Αλλά μ αρέσει για την βόλτα και το χάζι! :D\

YΓ: Τo Αllou Fun Pass ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει και τι περιλαμβάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Λούνα Παρκ, ναιαιαιαιαι, η καλύτερή μου! Μονίμως παρακαλάω (aka πρήζω) την παρέα μου να πάμε και όταν μια στο τόσο μου κάνουν το χατιρι γίνομαι πιο μωρό από τα μωρά! Θέλω να ανέβω σε όλα 150 φορές και όταν θέλουν οι άλλοι να φύγουμε κλαψουρίζω "Οοοοοχιιιιι! Λίγο ακόμα, λίγο ακόμα, λίγο ακόμα, Please please please, pretty please with sugar on top!"

Και φυσικά όσο πιο τρομαχτικό και επικίνδυνο είναι το παιχνίδι τόσο πιο πολύ γουστάρω. Σ'αυτό βοηθάει και το ότι δε ζαλίζομαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, όταν όλοι οι μαντράχαλοι της παρέας έχουν γίνει κοτόπουλα και οι φάτσες τους έχουν πάρει ένα ωραίο γκριζοπράσινο χρωματάκι εγώ γελάω μεσα στη μούρη τους και πάω μόνη μου για έναν ακόμα γύρο μέχρι να συνέλθουν!

Ααααχ, θέλω λούνα παρκ τώρα! Μου κάνατε ζημιά μ'αυτό το τόπικ!:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
To 6g ειναι σουπερακι, εχω αφησει τα πνευμονια μου εκει πανω.
Λατρευω να ανεβαινω στα πιο τρομακτικα που εχουν να κανουν με υψος και ταχυτητα και να ουρλιαζω μεχρι αηδιας(το bungee ακομα μου ξεφευγει ωστοσο). Το βρισκω αγχολυτικο.

Γενικα εχω φοβηθει μονο μια φορα, σ'ενα χαζοτρενακι που θελανε να παμε οι υπολοιποι και καλα για ηρεμο, οπου τελικα παρατηρουσα οτι το σιδερο δεν εχει κλεισει καλα, και ειχα το αγχος μην πεταχτουμε απο πουθενα..χειροτερο απ'οτιδηποτε εχω κανει μεχρι τωρα :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν θέλει ο λαός, κανονίζουμε meeting και σε Λούνα Παρκ, χουχου. :P:panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top