Αιματοκύλησαν το Παρίσι

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 12249924_10207993218936631_4216330484340059642_n.jpg
    12249924_10207993218936631_4216330484340059642_n.jpg
    114.6 KB · Εμφανίσεις: 438
Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Το τερμάτισε! Δήλωση Άνθιμου: «Είμαι στόχος των τζιχαντιστών»

https://luben.tv/stream/66117
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

me.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KE του ΚΚΕ:
Οι εξελίξεις απαιτούν συστηματική παρακολούθηση
[FONT=&quot]Καλέ, εννοείται! [/FONT]
[FONT=&quot]Στην παρακολούθηση είμαστε [FONT=&quot]όλοι[/FONT] ΚΚΕ [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
2012

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣ! Είσαι σε γραμμή χρυσής αυγής, ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ
Άθεη με κολλητή Αλβαίδα και οικογενειακούς φίλους Τούρκους. Τώρα που το λες είμαι ουγκ έχεις δίκαιο. :(
Το ΝΑΤΟ εξοπλιζει τον Isis

Η πραγματική εκδίκηση του κόσμου της εργασίας είναι ο αγώνας ενάντια στην αστική και ιμπεριαλιστική πολιτική, η ανατροπή των κυβερνήσεων της άγριας αντεργατικής επίθεσης- της στυγνής κρατικής τρομοκρατίας-των πολεμικών τυχοδιωκτισμών, η Διάλυση του ΝΑΤΟ και της Ε.Ε.
Σταμάτα με την κασέτα τις ΚΝΕ δεν μπορώ άλλο.
Εμεις τα λεγαμε αλλα εμεις ειμαστε οι ακροδεξιοι ,οι φασιστες, οι ρατσιστες οι νεοναζι και εσεις οι ανθρωπιστες.Θα φατε καλα ανθρωπιστες μου. Μια επέμβαση στρατιωτικών δυνάμεων υπό τον ΟΗΕ με παράλληλη διευθέτηση του πολιτικού ζητήματος στη Συρία θα πρέπει να τελειώσει με αυτούς τους γελοίους ψυχασθενείς του ΙΚ.

Για να βλεπουμε και τα θετικα, πιστευω οτι αυτο ειναι το χαστουκι που χρειαζεται η Ευρωπη για να σοβαρευτει.
Ναι μη το συζητάς πρέπει να μας σκοτώσουν πρώτα για να το καταλάβουμε. Να σημειώσουμε και τη μαλακία της υπόθεσης που είναι οι άνθρωποι που θέλουν όντως βοήθεια και άσυλο θα τους πάρει η μπάλα με όλο αυτό. Πάντως χρειλαζεται δραστική αντιμετόπιση με ότι συνεπάγεται αυτό.
Μη το λες για το χαστούκι αν είναι τόσο βλάκες και δεν αντιδράσουν έγκαιρα μάλλον θα έχουμε πρόβλημα. Α και αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν αυτό το είχαν κάνει σε άλλη χώρα; :worry:
Αυτοί που ονειρεύεστε ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις και κλειστά σύνορα είστε χειρότεροι δολοφόνοι από τον ISIS
Εσύ θα το λύσεις με διάλογο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ας κανουμε εναν ακομα βομβαρδισμο, σκοτωνοντας μερικες χιλιαδες αμαχους, καταστρεφοντας υποδομες, βυθιζοντας στο χαος χωρες, δινοντας φιλετα σε πολυεθνικους κολοσσους επ' αφορμη της ''ανοικοδομισης'', ενω οι τζιχαντιστες, τους οποιους εμεις συμπτωματικα εξοπλιζουμε με οπλα, τεχνογνωσια και εκπαιδευση, θα εχουν παρει τα μπογαλακια τους και θα εχουν παει σε αλλες παραλιες, υπο την σκεπη αλλων διεφθαρμενων ''φιλοδυτικων'' καθεστωτων τυπου Σαουδικης Αραβιας, να πολεμανε παλιοκομμουνια Κουρδους και να καθαριζουν τους ντοπιους (στην αυλη μας μονο να μην ειναι) και ας δημιουργησουμε ακομη μια γενια με περισσοτερο μισος και φανατισμο εναντιον της Δυσης, ακομα πιο προθυμη να μακελεψει το συμπαν στο ονομα του φανταστικου τους Θεου. Και μην παραλειψουμε να δωσουμε και θρησκευτικη χροια σταυροφοριας, γιατι στο ονομα του δικου μας Θεου γινονται καλυτερα και πιο αγια μακελεια, απο ο,τι στο ονομα του δικου τους. Just brilliant...... *claps*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Όταν λες συνεργασία με την κυβέρνηση της Συρίας, εννοείς προφανώς το καθεστώς του Ασαντ, που επίσης είναι υπεύθυνο για πολλους χιλιαδες φόνους αμάχων. Συνεργαζόμενος με αυτή την κυβέρνηση ουσιαστικά τη νομιμοποιείς και της αναγνωρίζεις το δικαίωμα να προβαίνει σε οποιαδήποτε εγκληματική πράξη θεωρεί αυτή "σωστό" για τη χώρα της
Πλακα κανεις τωρα ναι;
Σε μια ιδανικη κοινωνια...δεν θα επρεπε καν να υπαρχει η μπουρκα φιλε μου.Δεν θα επρεπε να υπαρχει η κλειτορειδεκτομη.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ ΑΥΤΟ;
Δεν ειναι εγκλημα να λιθοβολουν γυναικες επειδη πηγαν ασυνοδευτες σε ενα βιβλιοπωλειο; Δεν ειναι εγκλημα να υποβαλλουν σε βασανηστηρια εφηβους σε τελετες ενηλικιωσης ,επειδη ετσι ειναι η παραδοση και το κατεστημενο τους σε τριτες χωρες;ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ;
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.

Ναι πραγματι εγω η ιδια εχω πει οτι η διεθνης κοινοτητα πρεπει να επεμβαινει σε αυτα.Σαφως οχι με πολεμικες πραξεις.
Με αλλους τροπους.
Απο εκει και περα ομως δεν μπορεις να καταλυεις την κυβερνηση του καθε κρατους.Ποσο μαλλον επειδη δεν εξυπηρετει τα συμφεροντα της δυσης.
Δεν ειδα να διαμαρτυρονται και να κανουν στρατιωτικες επιχειρησεις οι φιλεσπλαχνοι δυτικοι για την κλειτορειδεκτομη,για την μπουρκα...για τις απανθρωπες τελετες ενηλικιωσης.Ξερεις γιατι;Διοτι δεν τους ενδιαφερει..δεν εχουν καποιο συμφερον απο αυτο.
Για ολα αυτα αγωνιζονται μονο ανθρωπιστικες οργανωσεις..οχι ΚΡΑΤΗ.
Αν οι συριοι βασανιζονται απο τον ΑΣΑΝΤ...αυτοι οι ιδιοι πρεπει να τον απομακρυνουν.
Δεν εχει καμια δουλεια η δυση να το πραξει αυτο.

Διοτι αν νομιμοποιησουμε αυτο,τοτε για οποιαδηποτε κυβερνηση που δεν τους εξυπηρετει ακριβως το ιδιο θα κανουν..οπως εχει συμβει απειρες φορες στο παρελθον και συνεχεια συμβαινει.
Και αυτα τα λαθη πληρωνουμε.
Δεν μπορουν λοιπον οι καλοι δυτικοι να λενε οτι δεν συνομιλουμε με τον ασαντ..επειδη ειναι κακος και να αφηνουν χιλιαδες κοσμο να βασανιζεται οταν απλα δενε χουν συμφερον.
Τον ασαντ δεν ξερω πως τον εβγαλαν..αν εγινε με εκλογες η οχι..σιγουρα ομως ειναι προβλημα του ιδιου του Συριακου λαου και οχι δικο μας.Αυτοι ας τον βγαλουν ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ.
Και αν κοπτομεθα για την καταπατιση ανθρωπινων δικαιωματων,τοτε να επεμβαινουνε ΠΑΝΤΟΥ...οπως στα παραδειγματα που εβαλα παραπανω,οχι μονο εκει που η δυση εχει συμφερον.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ.
Οτιδηποτε καταπαταει τα ανθρωπινα δικαιωματα πρεπει να υπαρχει διεθνης επεμβαση,αλλα ΠΑΝΤΟΥ.
Και οχι στρατιωτικα αλλα με λυσεις που ξερουν αυτοι.
Και ναι..να κατσουν και να βρουν λυση με τον Ασαντ..αυτος ειναι στην εξουσια τωρα,και η δυση γιγαντωσε τους τζιχαντιστες για να τον βγαλουν απο την εξουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μόλις πριν λίγες μέρες ήμουν Παρίσι για μια δουλειά. Το κλίμα είναι αρκετά βαρύ τις τελευταίες ώρες, ακόμα και εδώ στην Βρετάνη που βρίσκομαι - βορειοδυτική Γαλλία, περίπου 2-3 ώρες απ' το Παρίσι. Τα συναισθήματα είναι διάχυτα: σοκ, θλίψη, αλλά και συσπείρωση. Τα περισσότερα e-mails που λαμβάνω έχουν ενωτικό χαρακτήρα, επί παραδείγματι ένα χωρίο από ένα που έλαβα σήμερα:
Les barbares responsables de ces horreurs ne doivent pas espérer qu’ils vont réussir à nous faire peur et à renoncer à nos valeurs de liberté et de démocratie. En conséquence, l’institut poursuivra ses activités « normalement » dans le respect de la Loi et des dispositions prises par le Président de la République. Nous ne prévoyons en particulier pour le moment aucune annulation de réunions, séminaires ou manifestations scientifiques.
Μας καλεί να μην παραδώσουμε τις αξίες της ελευθερίας και της δημοκρατίας και, παρά τα χθεσινά γεγονότα, το Πανεπιστημιακό ίδρυμα δεν θα αναβάλλει καμία επιστημονική δραστηριότητα. Οι τοπικές αρχές βέβαια βρίσκονται πάντα σε ετοιμότητα για να διατάξουν απαγόρευση της κυκλοφορίας, εάν χρειαστεί.

Εάν μας κυριεύσει ο τρόμος, τότε έχουμε ήδη χάσει, μιας και αυτή η πράξη ήταν, κατά τον Hollande αλλά και πολλούς Γάλλους, πράξη πολέμου. Με ανακουφίζει μεν το ότι έχω προγραμματίσει να επιστρέψω στην Ελβετία σε ένα μήνα, αλλά συνεχίζω να ανησυχώ για τους συνεργάτες μου και τους Έλληνες ομογενείς που γνώρισα αυτούς τους μήνες, οι οποίοι θα μείνουν πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Μόλις πριν λίγες μέρες ήμουν Παρίσι για μια δουλειά. Το κλίμα είναι αρκετά βαρύ τις τελευταίες ώρες, ακόμα και εδώ στην Βρετάνη που βρίσκομαι - βορειοδυτική Γαλλία, περίπου 2-3 ώρες απ' το Παρίσι. Τα συναισθήματα είναι διάχυτα: σοκ, θλίψη, αλλά και συσπείρωση. Τα περισσότερα e-mails που λαμβάνω έχουν ενωτικό χαρακτήρα, επί παραδείγματι ένα χωρίο από ένα που έλαβα σήμερα:
Les barbares responsables de ces horreurs ne doivent pas espérer qu’ils vont réussir à nous faire peur et à renoncer à nos valeurs de liberté et de démocratie. En conséquence, l’institut poursuivra ses activités « normalement » dans le respect de la Loi et des dispositions prises par le Président de la République. Nous ne prévoyons en particulier pour le moment aucune annulation de réunions, séminaires ou manifestations scientifiques.
Μας καλεί να μην παραδώσουμε τις αξίες της ελευθερίας και της δημοκρατίας και, παρά τα χθεσινά γεγονότα, το Πανεπιστημιακό ίδρυμα δεν θα αναβάλλει καμία επιστημονική δραστηριότητα. Οι τοπικές αρχές βέβαια βρίσκονται πάντα σε ετοιμότητα για να διατάξουν απαγόρευση της κυκλοφορίας, εάν χρειαστεί.

Εάν μας κυριεύσει ο τρόμος, τότε έχουμε ήδη χάσει, μιας και αυτή η πράξη ήταν, κατά τον Hollande αλλά και πολλούς Γάλλους, πράξη πολέμου. Με ανακουφίζει μεν το ότι έχω προγραμματίσει να επιστρέψω στην Ελβετία σε ένα μήνα, αλλά συνεχίζω να ανησυχώ για τους συνεργάτες μου και τους Έλληνες ομογενείς που γνώρισα αυτούς τους μήνες, οι οποίοι θα μείνουν πίσω.
Συμφωνω με αυτα που λες..αλλα και οι Γαλλοι οπως και οι υπολοιποι λαοι να καταλαβουν τι ψηφιζουν και ποιους ψηφιζουν.
Ο ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΟΥ.
Μονο που δυστυχως αυτα τα λουζονται και αθωοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Νομίζω ότι οδηγούμαστε σε κάποιου τύπου μαζική υστερία.
Θα αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ποιος είναι ο γείτονάς μας και πόσο προκαλούμε με την καθημερινότητά μας για να πέσουμε θύμα κάποιας τέτοιας επίθεσης, κάτι χαζό αν το σκεφτείτε γιατί οι άνθρωποι που σκοτώθηκαν στην συναυλία ήταν απλά άνθρωποι που πήγαν να παρακολουθήσουν μία συναυλία.

Η μάνα μου κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό που ο αδερφός μου θα πήγαινε να φάει στην λέσχη το μεσημέρι, ο κόσμος στο λεωφορείο συζητούσε πόσο πιθανό είναι να γίνει μια τρομοκρατική επίθεση στην Θεσσαλονίκη και αν ο στόχος θα είναι κάποιο πανεπιστήμιο ή σχολείο (μάλωναν γι αυτό), τα πανεπιστήμια έβαλαν λουκέτο (δεν επέτρεψαν ούτε στις φοιτητικές ομάδες να έχουν πρόσβαση το σ/κ και δεν ξέρω μήπως δεν άνοιξε και το πανεπιστημιακό αναγνωστήριο) και εγώ τελικά κατέληξα να σκέφτομαι ότι αν ποτέ τους καυλώσει να επιτεθούν σε νοσοκομείο θα μας πάρει η μπάλα πρώτα απ' όλους γιατί είμαστε το πρώτο πράγμα που βλέπουν μπαίνοντας στο Ιπποκράτειο. :P

Κάπου πρέπει λίγο να (αυτο)συγκρατηθούμε. Είναι κτήνη, τέρατα, και θα χτυπήσουν στα τυφλά, αλλά αν αφήσουμε να μας κυριεύσει το ότι κάποτε, κάπου, ίσως είμαστε ένας επόμενος στόχος τους, καλύτερα να φτιάξουμε ένα καταφύγιο να μπούμε μέσα με προμήθειες για 30 χρόνια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αυτό που έχουν γεμίσει τα social media με σοκαρισμένα στατους επί του θέματος ενώ τόσους μήνες είχαμε συνηθίσει να βλέπουμε παιδάκια να ξεβράζονται πεθαμένα στα νησιά πόση υποκρισία?

Η φίλη μας η ΕΕ και οι φίλοι μας οι ΗΠΑ τόσο καιρό σφύριζαν αδιάφορα, ανοιγόκλειναν σύνορα, βάζανε στους ανθρώπους αριθμούς αλα Auschwitz και τώρα που οι τρελοί χτύπησαν τον "πολιτισμένο κόσμο" θα πάνε να ελευθερώσουν τη Συρία όπως ελευθέρωσαν και το Ιρακ και τη Λιβύη. :clapup::clapup::clapup:

Όσο σωστός ήταν ο πόλεμος στο Ιρακ, άλλο τόσο σωστό θα είναι ότι κάνουν τώρα οι μεγάλες δυνάμεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Νομίζω ότι οδηγούμαστε σε κάποιου τύπου μαζική υστερία.
Θα αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ποιος είναι ο γείτονάς μας και πόσο προκαλούμε με την καθημερινότητά μας για να πέσουμε θύμα κάποιας τέτοιας επίθεσης, κάτι χαζό αν το σκεφτείτε γιατί οι άνθρωποι που σκοτώθηκαν στην συναυλία ήταν απλά άνθρωποι που πήγαν να παρακολουθήσουν μία συναυλία.

Η μάνα μου κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό που ο αδερφός μου θα πήγαινε να φάει στην λέσχη το μεσημέρι, ο κόσμος στο λεωφορείο συζητούσε πόσο πιθανό είναι να γίνει μια τρομοκρατική επίθεση στην Θεσσαλονίκη και αν ο στόχος θα είναι κάποιο πανεπιστήμιο ή σχολείο (μάλωναν γι αυτό), τα πανεπιστήμια έβαλαν λουκέτο (δεν επέτρεψαν ούτε στις φοιτητικές ομάδες να έχουν πρόσβαση το σ/κ και δεν ξέρω μήπως δεν άνοιξε και το πανεπιστημιακό αναγνωστήριο) και εγώ τελικά κατέληξα να σκέφτομαι ότι αν ποτέ τους καυλώσει να επιτεθούν σε νοσοκομείο θα μας πάρει η μπάλα πρώτα απ' όλους γιατί είμαστε το πρώτο πράγμα που βλέπουν μπαίνοντας στο Ιπποκράτειο. :P

Κάπου πρέπει λίγο να (αυτο)συγκρατηθούμε. Είναι κτήνη, τέρατα, και θα χτυπήσουν στα τυφλά, αλλά αν αφήσουμε να μας κυριεύσει το ότι κάποτε, κάπου, ίσως είμαστε ένας επόμενος στόχος τους, καλύτερα να φτιάξουμε ένα καταφύγιο να μπούμε μέσα με προμήθειες για 30 χρόνια. :P
Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες.
Εγω καθε μερα παω στην δουελια μου με τον προαστιακο.Περιττο να πω οτι αν αποφασισουν να χτυπησουν την ελλαδα,σε μεσα μαζικης μεταφορας θα χτυπησουν.Προαστιακος ειναι νουμερο ενα,οπως και μετρο.
ΟΚ..δεν ενδιδουμαι στον τρομο και σωστα..διοτι η τρομοκρατια ακριβως εκει παταει.ΝΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ.
Απο εκει και περα ομως..πρεπει να μην ενδωσουμε και σε ρατσισμο,επισης κατι δεν πρεπει να κανουμε και στο να μην ψηφιζουμε και στηριζουμε το συστημα που εξηπυρετει αυτους τους στοχους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Σπέρνουν ανέμους, θερίζουν θύελλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Σπέρνουν ανέμους, θερίζουν θύελλες
Ποιος τους ψηφιζει ομως;Σαμπως δεν ξερουν οτι οι ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΕΣ κανουν αυτα που κανουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ε ναι όταν οι ακτές της Μεσογείου ξεβράζουν παιδάκια η Ευρώπη σηκώνει τα χέρια ψηλά, όταν όμως πεθαίνουν άνθρωποι του πολιτισμένου κόσμου είνια ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

Το χειρότερο που μπορούσε να κάνει ο Hollande και δυστυχώς το έκανε, ήταν να ανακοινώσει το κλείσιμο των συνόρων σαν πρώτη αντίδραση. Αν όμως πούμε πως ο ρατσισμός και ο ιμπεριαλισμός κινείται μεθοδευμένα είμαστε συνωμοσιολόγοι κατάλαβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ποιος τους ψηφιζει ομως;Σαμπως δεν ξερουν οτι οι ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΕΣ κανουν αυτα που κανουν;

γιατί αν ήταν σοσιαλιστές θα ήταν διαφορετικά; το κεφάλαιο δεν έχει χρώμα
εκτός αν εννοείς κομμουνισμό, κάτι σε κίνα ή β. κορέα οι οποίοι δεν τρομοκρατούν τους άλλους λαούς αλλά το δικό τους

το πρόβλημα είναι πολύπλοκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Περιττο να πω οτι αν αποφασισουν να χτυπησουν την ελλαδα,σε μεσα μαζικης μεταφορας θα χτυπησουν.
Γιατι να χτυπησουν την Ελλαδα, τι τους εκανε; Νομιζεις δεν ξερουν πού χτυπανε; χτυπανε καποιους που σε ζαλιζουν απο το πρωι ως το βραδυ με σλογκαν ελευθερια-ισοτητα-αδερφοσυνη κι απο την αλλη εχουν ριμαξει και συνεχιζουν ακομα να ρημαζουν των πλουτο των εθνων.

Οσοι λυπαστε τους Γαλλους, λυπηθειτε και τους Κανακ στη Νεα καληδονια που τους παιρνουν οι Γαλλοι το νικελιο κι εχουν διευκολυνει την εγκατασταση των πασης φυσεως μεταναστων, ωστε να αλλοιωσουν τη δημογραφια. Τωρα πια οι κανακοι ειναι 44%, ειναι μειοψηφια στην ιδια τους τη χωρα και δεν προκειται ποτε να απελευθερωθουν απο το γαλλικο ζυγο. Ποσοι απο αυτους τους αθωους που χαθηκαν εχτες, να ξερατε τι χαρες θα καναν να περναν μεταθεση στη Νεα Καληδονια με διπλασιο μισθο και να μαυριζουν κατω απο τους φοινικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
γιατί αν ήταν σοσιαλιστές θα ήταν διαφορετικά; το κεφάλαιο δεν έχει χρώμα
εκτός αν εννοείς κομμουνισμό, κάτι σε κίνα ή β. κορέα οι οποίοι δεν τρομοκρατούν τους άλλους λαούς αλλά το δικό τους

το πρόβλημα είναι πολύπλοκο
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΞΕΚΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ..ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΡΙΑ
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΚΟΜΜΑΤΩΝ.
Μιλαμε για το συγκεκριμενο ζητημα...μην μου το πας σε λενιν και σταλιν..εγω η ιδια τους θεωρω μοιασματα.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.
Μην κρυβεστε πισω απο τα εγκληματα αλλων εγκληματιων με οποιο μανδυα ειναι ενδεδυμενοι.
Εδω δεν συζηταμε για κομουνισμο και καπιταλισμο.Δεν θα τα γυρναμε ολα τα θεματα γυρω απο αυτο.
Ας ειμαστε εντος θεματος.
Τα εγκληματα κατα της ανθρωποτητας ειναι εγκληματα κατα της ανθρωποτητας απο οπου και αν προερχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top