Ποιον δουλέυουν επιτέλους;

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το θέμα αυτό το άνοιξα γιατί δεν μπορώ τις βλακείες, δεν ξέρω άν επιτρέπετε να πώ κόμα το οποίο το κάνει άλλα μπορώ να πώ τι έγινε.

Στο ιντερνετ υπάρχει ένα κόμα το οποιο λέει για τον πωλήτη ότι τον θέλει κοντά του, ότι θέλει να σταματήσει τον διαχωρισμό υπάλληλος εργοδώτης, λέει ότι θέλει να σταματήσει τον διαχωρισμό των ανθρώπων σε πίστη και μή, ότι θέλει να είναι κοντά στον εργαζόμενο....

Εχτές έλαβα ένα φάξ στο γραφείο απο το ίδιο κόμμα που λέει ότι είναι μόνο για τον εργοδότη, διαβάζω λοιπόν και τί λέει:

Οτι θέλουν να τον στηρήξει ο έργοδότης για να μπορεί να έχει ελευθερα οράρια, ελέυθερία στο να διαλέγει ο εργοδότης άν θέλει να ασφαλήσει τον εργαζόμενο, να έχει ελευθερία απόλυσης χωρίς πολούς περιόρισμούς και αποζημειώσεις κλπ

Εσείς πώς το βλέπετε; πιστέυετε ότι αυτό που κάνουν είναι σωστό; τι γίνετε τελικά; τι θα κάνει αυτό το κόμα; θα στηρίξει ποιον; πώς μπορεί να δεί τα δικαιόματα μου αφού ο έργοδώτης θα έχει περισσότερα δικαίωματα να με άπολύσει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι σωστό, είναι κοροιδία και υποκρίσια. Αυτό νομίζω είναι αυτονόητο απο τα παραπάνω.
Εγώ πάντως δεν κατάλαβα τι θα πει "να σταματήσει ο διαχωρισμός σε υπαλλήλους και εργοδότες". Αυτό είναι αδύνατον, πάντα κάποιος θα παίρνει τα ρίσκα και θα πληρώνει και πάντα κάποιος θα πληρώνεται. Εκτός αν εννοείς να σταματήσει ο "ρατσισμός" (αν θεωρηθεί οτι υπάρχει) απέναντι στους υπαλλήλους/εργοδότες (δεν ξέρω και σε ποιούς θεωρείται οτι στρέφεται ο ρατσισμός, εγώ πιστευω οτι προς τους εργοδότες υπάρχει περισσότερος ρατσισμός, αλλά μάλλον θα βγείτε όλοι να μου πείτε το αντίθετο). Αλλά ούτε αυτό είναι στο χέρι κανενός κόμματος, για κανένα είδος ρατσισμού, το μόνο που μπορεί να κάνει ένα κόμμα είναι απλά να βοηθήσει λίγο, το να σταματήσει γενικώς ο οποιοσδήποτε ρατσισμός είναι κοινωνικό θέμα και φοβάμαι οτι δεν γίνεται σε ενηλίκους, πρέπει να ξεκινήσει απο τα παιδιά, διότι τότε διαμορφώνεται.
Πάντως ενδιαφέρον θα ήταν ένα κόμμα που να απευθύνεται στον εργοδότη και να στηρίζει τον εργοδότη. Τα περισσότερα στηρίζουν (ή το παίζουν οτι στηρίζουν) τους υπαλλήλους γιατί είναι πολύ περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το περιεργο που ειναι δεν καταλαβα? :confused::hmm:
Το οτι παραμυθιαζουν και τις δυο πλευρες? Μα αυτος ειναι ο κανονας ΟΛΩΝ των κομματων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το περιεργο που ειναι δεν καταλαβα? :confused::hmm:
Το οτι παραμυθιαζουν και τις δυο πλευρες? Μα αυτος ειναι ο κανονας ΟΛΩΝ των κομματων..
Όπως ένας αμερικάνος πολιτικός πριν χρόνια που έλεγε για τις εκτρώσεις οτι είναι "υπερμαχος, με κάποιους περιορισμόυς" αλλά και "κατά, με κάποιες εξαιρέσεις". :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
για τις εκτρώσεις οτι είναι "υπερμαχος, με κάποιους περιορισμόυς" αλλά και "κατά, με κάποιες εξαιρέσεις". :lol:
Αυτό είναι η ομορφή πλευρά του πολιτικού. Να μπορείς να είσαι με όλους καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι σωστό, είναι κοροιδία και υποκρίσια. Αυτό νομίζω είναι αυτονόητο απο τα παραπάνω.
Εγώ πάντως δεν κατάλαβα τι θα πει "να σταματήσει ο διαχωρισμός σε υπαλλήλους και εργοδότες". Αυτό είναι αδύνατον, πάντα κάποιος θα παίρνει τα ρίσκα και θα πληρώνει και πάντα κάποιος θα πληρώνεται. Εκτός αν εννοείς να σταματήσει ο "ρατσισμός" (αν θεωρηθεί οτι υπάρχει) απέναντι στους υπαλλήλους/εργοδότες (δεν ξέρω και σε ποιούς θεωρείται οτι στρέφεται ο ρατσισμός, εγώ πιστευω οτι προς τους εργοδότες υπάρχει περισσότερος ρατσισμός, αλλά μάλλον θα βγείτε όλοι να μου πείτε το αντίθετο). Αλλά ούτε αυτό είναι στο χέρι κανενός κόμματος, για κανένα είδος ρατσισμού, το μόνο που μπορεί να κάνει ένα κόμμα είναι απλά να βοηθήσει λίγο, το να σταματήσει γενικώς ο οποιοσδήποτε ρατσισμός είναι κοινωνικό θέμα και φοβάμαι οτι δεν γίνεται σε ενηλίκους, πρέπει να ξεκινήσει απο τα παιδιά, διότι τότε διαμορφώνεται.
Πάντως ενδιαφέρον θα ήταν ένα κόμμα που να απευθύνεται στον εργοδότη και να στηρίζει τον εργοδότη. Τα περισσότερα στηρίζουν (ή το παίζουν οτι στηρίζουν) τους υπαλλήλους γιατί είναι πολύ περισσότεροι.

Οταν λέω διαχωρισμό ενοώ να έχουν κοινή μεταχήρηση, συγκεκριμένα έλεγε για τα δύο κόματα που ο καθένας κίτάει την πάρτη του, έλεγε και για τους νόμους που χωρίζουν τους θρήσκους με την βοήθεια του κράτους και τους άλόθρησκούς και μη θρησκευόμενους να μην αναφέροντε ξεχωριστά, συμφωνώ με αυτά όλα άλλα έψαξα στο ίδιο σάιτ που δώσανε και δεν λέει πουθενα για την επισυολή που έστηλαν εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mη μασάς ρε Μάνια, έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο. Κανένα κόμμα δεν πραγματοποιεί ότι υπόσχεται ή δαφημίζει.
Ψαρωτικά είναι αυτά...
Exposed Bone, δεν βλέπω κανένα καλό σε αυτό που λες.....
Για να κάνεις ομελέτα πρέπει να σπάσεις αυγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Mη μασάς ρε Μάνια, έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο. Κανένα κόμμα δεν πραγματοποιεί ότι υπόσχεται ή δαφημίζει.
Ψαρωτικά είναι αυτά...

Ωραία με ψάρωσε συμφωνώ, όταν όμως δώ την κοροιδία δεν πρέπει να φρικάρω; όταν μου λέει ότι θέλει να με βοηθείσει στο σάιτ και μετά στέλνει φάξ με μπαρούφες δεν είναι σαν να γελειόποιούν την νοημοσίνη μας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ωραία με ψάρωσε συμφωνώ, όταν όμως δώ την κοροιδία δεν πρέπει να φρικάρω; όταν μου λέει ότι θέλει να με βοηθείσει στο σάιτ και μετά στέλνει φάξ με μπαρούφες δεν είναι σαν να γελειόποιούν την νοημοσίνη μας;:hmm:
Oχι δα.... η νοημοσύνη μας είναι αρκετά ικανή να ξεχωρίσει τα σοβαρά από τα γελοία και τα ικανά από τα βλακώδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
[highlight]Στο ιντερνετ[/highlight] υπάρχει ένα κόμα το οποιο λέει για τον πωλήτη ότι τον θέλει κοντά του, ότι θέλει να σταματήσει τον διαχωρισμό υπάλληλος εργοδώτης, λέει ότι θέλει να σταματήσει τον διαχωρισμό των ανθρώπων σε πίστη και μή, ότι θέλει να είναι κοντά στον εργαζόμενο....
Άρα θα έχουν web site. Μπορείς να μας δώσεις το Link; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Oχι δα.... η νοημοσύνη μας είναι αρκετά ικανή να ξεχωρίσει τα σοβαρά από τα γελοία και τα ικανά από τα βλακώδη.


Μα πειρατη ξέρεις πώς τα πήρα στην κράνα; μας τάζουν κάποια πράγματα(όλοι τους) και δουλέυουν πίσω απο την πλάτη μας με όλους όσους μπορούν να π.χ. δοροδοκίσουν, ή ακόμα και να εποφεληθούν απο ότιδήποτε, ντροπή τους:mad:

Άρα θα έχουν web site. Μπορείς να μας δώσεις το Link; :)


Σίγουρα; δεν θέλω να υπάρξει πρόβλημα δώστε οι μεγάλοι ένα οκ και μπορώ να σας δίξω το κόμμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Παιδιά καλύτερα όποιος ενδιαφέρεται για το site ας το κάνει στέλνοντας pm στην mania.

Δεν ξέρω,αλλά θεωρώ πως τέτοια threads κάλλιστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διαφήμιση κομμάτων/προπαγάνδα κτλ κτλ

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μάνια, όσο υπάρχει κοινό, αυτοί θα τραγουδάνε.
Αλλά δεν έχει σημασία, αν στέκεσαι μακριά και οι κραυγές τους δεν φτάνουν στα αυτιά σου.


Ο stand ίσως έχει δίκιο.
Ας είμαστε λίγο προσεκτικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά καλύτερα όποιος ενδιαφέρεται για το site ας το κάνει στέλνοντας pm στην mania.

Δεν ξέρω,αλλά θεωρώ πως τέτοια threads κάλλιστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για διαφήμιση κομμάτων/προπαγάνδα κτλ κτλ

:(

Και εγώ αυτό σκέυτηκα, άσε που δεν θέλω να έχει κανένας προβλήματα με δυσφημήσεις:)
όποιος θέλει άν είναι πμ παρακαλώ:)

Το ζήτημα είναι ότι όλοι το κάνουν αυτό και τρελένομαι,

πειρατή το ξέρω καμάρι μου ότι άν ακούσεις βλακείες γίνεσε βλάκας ή ξυπνάς το θέμα είναι ότι τελικά θα βρεθεί κάποιος να κάνει κάτι; ή άδεικα χτυπιώμαστε όλοι οι έλληνες ότι έχουμε σκα**σύστιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οταν λέω διαχωρισμό ενοώ να έχουν κοινή μεταχήρηση, συγκεκριμένα έλεγε για τα δύο κόματα που ο καθένας κίτάει την πάρτη του, έλεγε και για τους νόμους που χωρίζουν τους θρήσκους με την βοήθεια του κράτους και τους άλόθρησκούς και μη θρησκευόμενους να μην αναφέροντε ξεχωριστά, συμφωνώ με αυτά όλα άλλα έψαξα στο ίδιο σάιτ που δώσανε και δεν λέει πουθενα για την επισυολή που έστηλαν εδώ.
Μάνια, δεν συμφέρει τους υπαλλήλους η κοινή μεταχείριση. Επι του παρόντος οι εργοδότες έχουν πολύ χειρότερη μεταχείριση. Όλα τα καλά αφορούν τους υπαλλήλους και στους εργοδότες το κράτος κάνει τη ζωή δύσκολη με όποιον τρόπο μπορεί. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και εγώ αυτό σκέυτηκα, άσε που δεν θέλω να έχει κανένας προβλήματα με δυσφημήσεις:)
όποιος θέλει άν είναι πμ παρακαλώ:)

Το ζήτημα είναι ότι όλοι το κάνουν αυτό και τρελένομαι,

πειρατή το ξέρω καμάρι μου ότι άν ακούσεις βλακείες γίνεσε βλάκας ή ξυπνάς το θέμα είναι ότι τελικά θα βρεθεί κάποιος να κάνει κάτι; ή άδεικα χτυπιώμαστε όλοι οι έλληνες ότι έχουμε σκα**σύστιμα
Το πρώτο πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος Μάνια, είναι να αξιοποιήσει σωστά ένα πολύ δυνατό όπλο που διαθέτει. Την ψήφο του.
Κι αυτός ο κάποιος μπορείς να είσαι κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δουλεύουν αυτόν που δουλεύουν κι οι άλλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ωραία με ψάρωσε συμφωνώ, όταν όμως δώ την κοροιδία δεν πρέπει να φρικάρω; όταν μου λέει ότι θέλει να με βοηθείσει στο σάιτ και μετά στέλνει φάξ με μπαρούφες δεν είναι σαν να γελειόποιούν την νοημοσίνη μας;:hmm:

Βρε Μανια, πρωτη φορα βλεπεις κατι τετοιο ή ειναι ο μαναδικος που το κανει?
Αν ΔΕΝ εκανε κατι τετοιο, τοτε θα μιλουσαμε για την εξαιρεση...

Εμενα καθε φορα με καλουν να τους ψηφισω για να "δικαιωθω" ως υπαλληλος αλλα και ως εργοδοτης :P, αφου ανηκω και στις δυο πλευρες. Τι να λεμε λοιπον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Το περιεργο που ειναι δεν καταλαβα? :confused::hmm:
Το οτι παραμυθιαζουν και τις δυο πλευρες? Μα αυτος ειναι ο κανονας ΟΛΩΝ των κομματων..

Τουλάχιστον των κομμάτων εξουσίας. Γιατί υπάρχουν και κάποιοι που, αν μη τι άλλο, εμμένουν σταθερά στις απόψεις τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τουλάχιστον των κομμάτων εξουσίας. Γιατί υπάρχουν και κάποιοι που, αν μη τι άλλο, εμμένουν σταθερά στις απόψεις τους...


Αν δεν παρουν την εξουσια στα χερια τους, δεν το ξερουμε με σιγουρια αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top