[06/12/2008] Νεκρός 16χρονος στα Εξάρχεια

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
επειδη μας αρεσει εμας τους αριστερους να κανουμε εντυπωση θα πω το εξης . ειμαστε δημοκρατες? ναι . σεβομαστε τους νομους τους κρατους ? ναι . ο κυριος που αποφυλακιστηκε καταδικαστηκε για 10 χρονια - αν θυμαμαι καλα - και ηταν στην φυλακη απο το 2008 . συμφωνα με τους νομους του ελκληνικου κρατους ειχε δικαιωμα αποφυλακισης στα 5 χρονια . και αν συντρεχουν λογοι σοβαροι μπορει να αποφυλακιστεις 1 χρονο νωριτερα . λοιπον ολα εγιναν συμφωνα με τους νομους και τιποτα παραπανω . ας ψαχτουμε και λιγο παραπανω σε μερικες περιπτωσεις .
Είδες πως με λίγη λογική έβαλες τους "αριστερούς" στη θέση τους?:whistle:
Τα πέντε χρόνια(ή ακόμα και τα τέσσερα) που έκατσε στη φυλακή που τα είδες όμως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
επειδη μας αρεσει εμας τους αριστερους να κανουμε εντυπωση θα πω το εξης . ειμαστε δημοκρατες? ναι . σεβομαστε τους νομους τους κρατους ? ναι . ο κυριος που αποφυλακιστηκε καταδικαστηκε για 10 χρονια - αν θυμαμαι καλα - και ηταν στην φυλακη απο το 2008 . συμφωνα με τους νομους του ελκληνικου κρατους ειχε δικαιωμα αποφυλακισης στα 5 χρονια . και αν συντρεχουν λογοι σοβαροι μπορει να αποφυλακιστεις 1 χρονο νωριτερα . λοιπον ολα εγιναν συμφωνα με τους νομους και τιποτα παραπανω . ας ψαχτουμε και λιγο παραπανω σε μερικες περιπτωσεις .

Κορωνεύ δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι με το "εμάς τους αριστερούς" και παραθέτεις δική μου ανάρτηση, ελπίζω να μην εννοείς εμένα καθώς ουδέποτε έχω δηλώσει αμέσως ή εμμέσως πολιτική τοποθέτηση στο forum, εξ' ου και απορρίπτω ως απαράδεκτη οποιαδήποτε παρόμοια "ετικέτα".

Παρέθεσα την πληροφορία γιατί αξίζει να μαθευτεί έστω και μέσα στον ορυμαγδό της οικονομικής επικαιρότητας (το 2008 από κάθε άποψη δεν είναι τόσο μακρυά μας) και την σχολίασα γιατί θεωρώ ότι είναι μια λανθασμένη απόφαση. Δεν κρίνω ετεροβαρώς υποθέσεις, εάν αυτός είναι ο νόμος, τότε για μένα είναι ένας λανθασμένος νόμος και αυτή μου τη διαφωνία εκφράζω.

Προσωπικά εκτιμώ ότι άτομα που έχουν κριθεί ένοχα για τέτοια εγκλήματα σε πρώτο βαθμό, μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση τους σε δεύτερο ή και τρίτο βαθμό, θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως τέτοια. Το γεγονός ότι πρόκειται για άτομα εντεταλμένα με την διατήρηση της τάξης και της ασφάλειας και νομίμως οπλοφορούντα κατά την τέλεση της πράξης, μόνο επιβαρυντικό στοιχείο μπορεί να είναι στην περίπτωση τους. Εάν όπως έχω ακούσει, οι δικηγόροι δικάζονται σε ανώτερο του αδικήματος τους βαθμό ακριβώς επειδή είναι νομικοί, γιατί όχι και οι αστυνομικοί?




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Κορωνεύ δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι με το "εμάς τους αριστερούς" και παραθέτεις δική μου ανάρτηση, ελπίζω να μην εννοείς εμένα καθώς ουδέποτε έχω δηλώσει αμέσως ή εμμέσως πολιτική τοποθέτηση στο forum, εξ' ου και απορρίπτω ως απαράδεκτη οποιαδήποτε παρόμοια "ετικέτα".

Παρέθεσα την πληροφορία γιατί αξίζει να μαθευτεί έστω και μέσα στον ορυμαγδό της οικονομικής επικαιρότητας (το 2008 από κάθε άποψη δεν είναι τόσο μακρυά μας) και την σχολίασα γιατί θεωρώ ότι είναι μια λανθασμένη απόφαση. Δεν κρίνω ετεροβαρώς υποθέσεις, εάν αυτός είναι ο νόμος, τότε για μένα είναι ένας λανθασμένος νόμος και αυτή μου τη διαφωνία εκφράζω.

Προσωπικά εκτιμώ ότι άτομα που έχουν κριθεί ένοχα για τέτοια εγκλήματα σε πρώτο βαθμό, μέχρι να τελεσιδικήσει η υπόθεση τους σε δεύτερο ή και τρίτο βαθμό, θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως τέτοια. Το γεγονός ότι πρόκειται για άτομα εντεταλμένα με την διατήρηση της τάξης και της ασφάλειας και νομίμως οπλοφορούντα κατά την τέλεση της πράξης, μόνο επιβαρυντικό στοιχείο μπορεί να είναι στην περίπτωση τους. Εάν όπως έχω ακούσει, οι δικηγόροι δικάζονται σε ανώτερο του αδικήματος τους βαθμό ακριβώς επειδή είναι νομικοί, γιατί όχι και οι αστυνομικοί?
δεν αναφερομαι σε εσενα .απλα αναφερομαι στο οτι γενικος υπαρχει μια νοοτροπια που μπηκε στον ελληνα απο την εποχη του παπανδρεου , την νοοτροπια του ωχαδελφισμου και του δεν βαριεσαι και εγω να ειμαι καλα . αυτο το ονομαζω ' εμεις οι αριστεροι '. κοιτα και εμενα δεν μου αρεσει ο νομος αυτος και γενικα οι νομοι που αφορουν τους κρατουμενους . αλλα μιλωντας με φιλο μου δικηγορο μου εξηγησε την λογικη που εκαναν αυτον τον νομο ( υπαρχει ο δρομος του να δειχνεις στον κρατουμενο τι ειχε και τι εχασε με συνεχεις αδειες και με μειωσεις της ποινης αν εχει καλη συμπεριφορα - που επελεψε η ελλαδα - η ο δρομος ο απολυτος της τρομοκρατιας - που εχει επιλεξει πχ η τουρκια ) .αλλα και παλι εγω ειμαι αντιθετος . αλλα απο εκει και περα το οτι σε εμενα και σε εσενα δεν σου αρεσει αυτο δεν παει να πει οτι θα κανουμε αυτο που μας αρεσει . καλος η κακος ο νομος υπαρχει και ο συγκεκριμενος ανθρωπος αφου εχει τις προυποθεσεις να βγει απο την φυλακη βγηκε . για εμενα το θεμα ειναι να τηρουνται οι νομοι αλλα στην ελλαδα το εχουμε κανει φαρ ουεστ και στο συγκεκριμενο θεμα ειδαμε ολοι τι εγινε τοτε και που η δικαιοσυνη επεβαλε την βαρυτερη τιμωρια που μπορουσε να βαλει και στους 2 κατηγορουμενους . οποτε το να ανεβαζουμε ενα ποστ σε τετοιο θεμα καλο ειναι να τα λεμε ολα και οχι μονο να λεμε αυτα που θελουμε . παντως να ξερεις και εγω δεν ειμαι ευχαριστημενος που καποιος ανθρωπος που καταδικαστηκε σε 10 χρονια βγηκε στα 4 .

για τους δικηγορους δεν ξερω αν ισχυει αυτο που ειπες ουτε για τους αστυνομικος . αλλα ο συγκεκριμενος δικαστηκε για συμετοχη με κριτηρια οπως θα δικαζοσουν εσυ και εγω . ο αλλος πηγε ισοβια δηλαδη 25 χρονια .

Είδες πως με λίγη λογική έβαλες τους "αριστερούς" στη θέση τους?:whistle:
Τα πέντε χρόνια(ή ακόμα και τα τέσσερα) που έκατσε στη φυλακή που τα είδες όμως?

οταν συνεληφθη οδηγηθηκε στην φυλακη . δικαστηκε για 10 χρονια αλλα ειχε ηδη 3 χρονια οποτε αυτα αφαιρεθηκαν απο την ποινη του . ετσι λειτουργει το συστημα . οποτε το 2012 θα εβγαινε με περιοριστικους λογους στα 5 χρονια φυλακισης . τωρα για τους λογους που βγηκε στα 4 χρονια δεν τους ξερω και δεν με ενδιαφερει να μαθω . και δεν βαζω κανεναν αριστερο στην θεση του αλλα το να μιλαμε για δικαιωματα χωρις να τηρουμε τους νομους ε δεν ειναι και το πιο σωστο .

τι λενε ρε? ντροπη τους!

και μονο απο αυτο φαινεται το επιπεδο..

το οτι μερικες φορες λειτουργει το συστημα και εμεις αυτες τις φορες το κατακρινουμε νομιζω πως δειχνει το επιπεδο ολων μας που ζουμε στην ελλαδα . κανενας δεν ειναι πανω απο τους νομους του κρατους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Το οτι ΠΡΕΠΕΙ να εφαρμοζονται οι νομοι..εγω ειμαι η πρωτη που το λεω και το υποστηριζω.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να συμφωνουμε με ολους τους νομους.Υπαρχουν και εχουν υπαρξει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ νομοι..απαραδεχτοι θα ελεγα.
Για παραδειγμα,..το να λεμε ισοβια πχ..και να βγαινει ο αλλος στα 10 χρονια,για μενα ειναι απαραδεχτο.
Προβατακι δεν ειμαι υποχρεωμενη να γινω.Εχω γνωμη και κριση.Καποιοι νομοι ειναι αισχροι.Καποιοι νομοι πρεπει να καταργηθουν,και καποιοι αλλοι να αλλαξουν.Αυτο θα μας ελειπε να πιστευουμε οτι αυτοι που νομοθετουν εχουν το αλλαθητο..και ολα μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Το οτι ΠΡΕΠΕΙ να εφαρμοζονται οι νομοι..εγω ειμαι η πρωτη που το λεω και το υποστηριζω.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειμαστε υποχρεωμενοι να συμφωνουμε με ολους τους νομους.Υπαρχουν και εχουν υπαρξει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ νομοι..απαραδεχτοι θα ελεγα.
Για παραδειγμα,..το να λεμε ισοβια πχ..και να βγαινει ο αλλος στα 10 χρονια,για μενα ειναι απαραδεχτο.
Προβατακι δεν ειμαι υποχρεωμενη να γινω.Εχω γνωμη και κριση.Καποιοι νομοι ειναι αισχροι.Καποιοι νομοι πρεπει να καταργηθουν,και καποιοι αλλοι να αλλαξουν.Αυτο θα μας ελειπε να πιστευουμε οτι αυτοι που νομοθετουν εχουν το αλλαθητο..και ολα μια χαρα

αν κατι δεν μας αρεσει υπαρχουν διαδικασιες που μπορει να κανει ενας πολιτης και να το αλλαξει . το εχουμε δει πολλες φορες εξαλου . απο εκει και περα ομως και εμενα δεν μου αρεσουν πολλα αλλα δεν ειμαι υπερανω του νομου ουτε θα γινω παραβατης . νομιζω πως το παραδειγμα του Σωκρατη πρεπει να το εχουμε ολοι μας στην ακρη του μυαλου μας . ενταξει κωνειο δεν θα πιουμε φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το οτι μερικες φορες λειτουργει το συστημα και εμεις αυτες τις φορες το κατακρινουμε νομιζω πως δειχνει το επιπεδο ολων μας που ζουμε στην ελλαδα . κανενας δεν ειναι πανω απο τους νομους του κρατους .
τωρα σοβαρολογεις? αν ναι..λυπαμαι..τιποτα αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
τωρα σοβαρολογεις? αν ναι..λυπαμαι..τιποτα αλλο..

πιστευεις οτι δεν λειτουργει το συστημα μερικες φορες??? δεν πρεπει να λεμε και τα καλα του συστηματος ? δεν πρεπει να λεμε οταν μερικες φορες λειτουργουν οι νομοι ?? αν οχι τοτε εγω λυπαμε για εσενα οχι εσυ εμενα ... εχεις γνωμη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πιστευεις οτι δεν λειτουργει το συστημα μερικες φορες??? δεν πρεπει να λεμε και τα καλα του συστηματος ? δεν πρεπει να λεμε οταν μερικες φορες λειτουργουν οι νομοι ?? αν οχι τοτε εγω λυπαμε για εσενα οχι εσυ εμενα ... εχεις γνωμη ?
καταλαβαινεις για τι θεμα μιλαμε?σταματηστε πια να γενικευτετε συνεχεια σε αυτο το φορουμ και να λετε τα ιδια και τα ιδια..μιλαμε για ενα συγκεκριμενο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
καταλαβαινεις για τι θεμα μιλαμε?σταματηστε πια να γενικευτετε συνεχεια σε αυτο το φορουμ και να λετε τα ιδια και τα ιδια..μιλαμε για ενα συγκεκριμενο θεμα

πρωτον συγκρατησε τα νευρα σου .
δευτερον με αφορμη την αποφυλακιση του δευτερου αστυνομικου που ηταν παρων στο θανατο του 16χρονου γινεται μια κουβεντα αν ειναι σωστο η οχι που βγηκε .
τριτο δες οτι διαφωνω οτι θα βγει εξω μετα απο 4 χρονια
τεταρτο δεν γενικευουμε λεμε οτι συμφωνα με τον νομο ειχε το δικαιωμα να βγει. Το οτι ειναι λαθος ηθικα ο νομος αυτο παει να πει οτι εμεις θα παμε αντιθετα στον νομο και θα παρανομησουμε??
πεμπτον διαβαζεις πρωτα τι αναφερεται πιο πανω και μετα γραφεις .
εκτο συμφωνεις οτι θα πρεπει να αναφερονται και τα θετικα σε μια κοινωνια ? η μαλλον να το πω αλλιως αν ενας νομος εφαρμοστει δεν ειναι καλο να λεγεται ?

η μηπως πρεπει να συμφωνησω με την αποψη σου που δεν την εχουμε ακουσει ακομα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πότε ακριβώς τελείωσε η δίκη του Σαραλιώτη και άρχισε να εκτίει την ποινή του ξέρει κανείς να μου πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ελλάς το μεγαλείο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μα καλά, πίστευε ποτέ κανείς οτι αυτοί οι δύο θα ολοκλήρωναν κανονικά την ποινή τους; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Μα καλά, πίστευε ποτέ κανείς οτι αυτοί οι δύο θα ολοκλήρωναν κανονικά την ποινή τους; :confused:

για το σαραλιωτη το περιμενα να σου πω την αληθεια . λογω οτι καταδικαστηκε 10 χρονια . ο αλλος θα ειναι μεσα για χρονια ακομα . ισοβια =25 + 15 χρονια εξτρα φυλακη . αρα και να μειωθει η ποινη του τουλαχιστον μια 20ετια θα ειναι μεσα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Εγώ που είμαι "αναρχικός" και ζητάω να γκρεμιστούν οι φυλακές, τι πρέπει να λέω τώρα; :hmm:

Άστον ελεύθερο, σιγά...και αυτόν και τον Κορκονέα. Το κακό έγινε, νομίζετε ότι με το να σαπίσει κάποιος στη φυλακή οι αστυνόμοι θα σταματήσουν να σκοτώνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εγώ που είμαι "αναρχικός" και ζητάω να γκρεμιστούν οι φυλακές, τι πρέπει να λέω τώρα; :hmm:
:P

Άστον ελεύθερο, σιγά...και αυτόν και τον Κορκονέα. Το κακό έγινε, νομίζετε ότι με το να σαπίσει κάποιος στη φυλακή οι αστυΝΟΜΟΙ θα σταματήσουν να σκοτώνουν;

Ωραία λογική.
Κάθε μέρα μένουν έξω οι κρατικοί δολοφόνοι,γιατί;Για να συνεχίζουν το αιματηρό έργο τους.
"Κοίτα να χυθεί αίμα ,χωρίς να τον σκοτώσεις" πρέπει να είναι η εντολή-δεν εξηγείται αλλιώς.
Απλά ο Κορκωνέας ήταν άτυχος και του πέθανε το μαλακισμένο.
Ας τον αφήσουνε ελεύθερο μωρέ,τι θα κάνει;Το πολύ πολύ να ξανασκοτώσει..Αααπφ,λάθη μπάτσων παιδεύουσι πολίτες.
Άνθρωποι είναι και αυτοί σου λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μα καλά, πίστευε ποτέ κανείς οτι αυτοί οι δύο θα ολοκλήρωναν κανονικά την ποινή τους; :confused:
μακαρι ο αλλος να μην βγει ποτε..να γινει και κατι σωστο επιτελους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
:P

Ωραία λογική.
Κάθε μέρα μένουν έξω οι κρατικοί δολοφόνοι,γιατί;Για να συνεχίζουν το αιματηρό έργο τους.
"Κοίτα να χυθεί αίμα ,χωρίς να τον σκοτώσεις" πρέπει να είναι η εντολή-δεν εξηγείται αλλιώς.
Απλά ο Κορκωνέας ήταν άτυχος και του πέθανε το μαλακισμένο.
Ας τον αφήσουνε ελεύθερο μωρέ,τι θα κάνει;Το πολύ πολύ να ξανασκοτώσει..Αααπφ,λάθη μπάτσων παιδεύουσι πολίτες.
Άνθρωποι είναι και αυτοί σου λέει.

Το "αναρχικός" ήταν εντός αυτιών (""). Δεν έχω πάρει ακόμα τους δρόμους με τις μολότοφ ούτε σκοπεύω να το κάνω, τουλάχιστον για την ώρα. Γιατί όμως ταυτίζεις τη δική μου λογική με τη δική σου; :hmm:

Είμαι εναντίων των φυλακών και κάθε μορφής κοινωνικού παραδειγματισμού μορφής "Φουκώ" (πίσσα και πούπουλα, γκιλοτίνα, κρεμάλα σε δημόσια θέα, κλπ.). Θα μπορούσε ο κύριος Κορκονέας και ο κάθε παρανομούντας να πληρώσει το τίμημα της πράξης του με εναλλακτικούς τρόπους, π.χ...με τη δήμευση περιουσιακών στοιχείων ή την υποχρεωτική κοινωνική προσφορά.

Υ/Γ: Μην πυροβολείτε τον Φουκώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχω ένα κενό στην πληροφόρησή μου επί του θέματος. Αυτός που δεν πυροβόλησε για πια παράβαση φυλακίστηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μακαρι ο αλλος να μην βγει ποτε..να γινει και κατι σωστο επιτελους

θα βγει σε 21 χρονια απο τωρα . συμφωνα με την 1 φορα ισοβια και τα εξτρα 15 χρονια που του επεβαλαν . αφαιρεσε και 4 χρονια που ηταν μεσα προφυλακιστεος οποτε 21 χρονια .

Έχω ένα κενό στην πληροφόρησή μου επί του θέματος. Αυτός που δεν πυροβόλησε για πια παράβαση φυλακίστηκε;

για συνεργος σε δολοφονια πρωτου βαθμου απο δολο . χωρις κανενα ελαφρυντικο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ενας ανθρωπος που ηταν παρων στην δολοφονια ενος παιδιου και δεν εκανε τιποτα

Ενας ανθρωπος που οχι μονο δεν πηγε αμεσως να καταγγείλει το περιστατικο αλλα προσπαθησε να το συγκαλύψει κιολας

Κι ομως αυτος ο ανθρωπος που παροτι δεν τραβηξε την σκανδαλη ειναι εξισου ενοχος με τον αλλον ειναι σημερα ελευθερος!

Ευγε! αντε και ο Κορκωνεας σε λιγο να βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top