Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)

    Ψήφοι: 5 11.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Οι πρώην πρωθυπουργοί δε χρειάζονται σταυρό. Παίρνουν όλους τους ψήφους του κόμματός τους στην περιφέρεια που κατεβαίνουν.

Στις πυρόπληκτες περιοχές, επειδή πήγα, ο κόσμος δε θεωρεί ότι έγινε κάποια συνομωσία του ΠΑΣΟΚ και ψήφισε ΝΔ. Ίσα ίσα που όλοι παραπονούνταν ότι κανένας δεν τους βοήθησε. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τη λογική με την οποία ψήφισαν...:confused:
Όχι ότι αυτό είναι κάτι καινούριο, αλλά λέμε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οι πρώην πρωθυπουργοί δε χρειάζονται σταυρό. Παίρνουν όλους τους ψήφους του κόμματός τους στην περιφέρεια που κατεβαίνουν.

αυτό ισχύει μόνο για τους πρωθυπουργούς ή και για τους αρχηγούς των κομμάτων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παιδιά αν δείτε πάντως εδώ στο σχετικό τμήμα για τη σταυροδωσία, θα δείτε ότι αρχηγοί κομμάτων δεν αναφέρονται και προφανώς οι σταυροί του κόμματος τους αρκούν για να μπουν στην Βουλή (ή ίσως αρκεί η περιφέρεια η οποία είναι το όνομα τους να βγάλει έδρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Πάντως φέτος δεν θα χάνω με τίποτα την Βουλή-τηλεόραση.
Από την μία Παπαρήγα με Κανέλλη και από την άλλη Άδωνη, Βελόπουλο και Καρατζαφέρη. Που θα ξαναζήσουμε τέτοιες κόντρες?


Εννοείται φίλε μου... Τον χρόνο που θα έχω για τηλεόραση θα τον ξοδεύω στο κανάλι της Βουλής.. Μη σου πω θα τα γράφω σε dvd κιόλας...
:bounce:


Τα αστέρια που θα μας εκπροσωπήσουν στη Βουλή και αυτά που θα μας αφήσουν:

Ν.Δ.: Μας εγκαταλείπουν ο συμπαθέστατος τηλεοπτικός Θεοχάρης, η ακόμη πιο συμπαθέστατη και πρώην υπουργός α-Παιδείας-ΜΑΤ Μ.Γιαννάκου:devil:, ο ηθοποιός Κ.Καρράς που μάλλον απογοήτευσε με το έργο που (δεν) πρόσφερε και τέλος, η πρώην μοντέλα Ε. Κουντουρά. Μεγάλες απώλειες για τον υπουργό αταξίας και ξυλοδαρμού ταραξιών, Αλβανών και λοιπών αλλοδαπών, Β. Πολύδωρα.

ΠΑΣΟΚ: Αγνοείται η τύχη του Λιάγκα στην Λάρισα!! Όποιος έχει νέα να ποστάρει. Η Καϊλή επιτέλους δικαιώνεται και μπαίνει στην Βουλή, αφού στις προηγούμενες εκλογές ο Παπανδρέου της πήρε την έδρα, στην Α' Θεσσαλονίκης. Στην Βουλή με αέρα πρωταθλητή και η ακοντίστρια Σοφία Σακοράφα. Δεν εκλέχθηκε ο Βούγιας -θέλω να μάθω το μέσο που έχει στο ΠΑΣΟΚ και τον εμπιστεύονται ακόμα στο κόμμα-. Επίσης/Επιτέλους έξω και ο Τσοχατζόπουλος.

Κ.Κ.Ε.: Στην Βουλή η Λίλα Καφαντάρη, συνεχίζει την ένδοξη πορεία των ηθοποιών στα έδρανα(Καρράς, Κοντού, Θεοχάρης, Κούρκουλα). Με το Επικρατείας μπαίνει και ο Καζάκος.

ΣΥΡΙΖΑ: Πουθενά δεν βλέπω τον Πάντζα. Δεν ξέρω αν κατέβαινε υποψήφιος, αλλά αν το έκανε, σπάει την παράδοση των ηθοποιών που αναφέρθηκαν παραπάνω. Κρίμα..

Λ.Α.Ο.Σ.: Τα πουλέν μου. Από το μεροκάματο στην τηλεόραση, είτε σαν τηλε-πλασιέ βιβλίων(Άδωνις, Βελόπουλος), είτε σαν σεξολόγος(Βαΐτσης Αποστολάτος), από αύριο εκπρόσωποι του λαού στη Βουλή. Ελπίζω να μην προσκομίζουν στην Βουλή σαν τεκμήρια των λόγων τους, διάφορα βιβλία από την συλλογή τους.
Δυστυχώς οι ψηφοφόροι δεν εμπιστεύτηκαν την Ιφιγένεια Ταρανίδου, γνωστή και ως Έφη Σαρρή. Ποιος θα "ανάβει το φως" στη Βουλή ρε παιδιά?...:'(

Οι αποχωρήσεις από τη ΝΔ είναι η μεγαλύτερη ικανοποίηση. Αυτό έλειπε, άλλα τέσσερα χρόνια να μας έκανε ό,τι ήθελε η Γιαννάκου...

Και επίσης χάρηκα και για την αποχώρηση Τσοχατζόπουλου από το ΠΑΣΟΚ. Καθόλου συμπαθητικός αυτός ο άνθρωπος. Και ανίκανος στο λόγο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
παιδιά αν δείτε πάντως εδώ στο σχετικό τμήμα για τη σταυροδωσία, θα δείτε ότι αρχηγοί κομμάτων δεν αναφέρονται και προφανώς οι σταυροί του κόμματος τους αρκούν για να μπουν στην Βουλή (ή ίσως αρκεί η περιφέρεια η οποία είναι το όνομα τους να βγάλει έδρα)

Μα δεν το ξεκαθαρισα ηδη εδω;:confused:

Οι αρχηγοι των κομματων δεν παιρνουν σταυρους. Για να μπουν στην Βουλη αρκει σε μια τουλαχιστον απο τις 2 περιφερειες στις οποιες κατεβαινουν, να βγαλει τουλαχιστον μια εδρα το κομμα τους. Αν δεν παρει καμια σε καμια περιφερεια δεν μπαινουν στην Βουλη, αλλιως αν παρουν απο τουλαχιστον μια εδρα σε καθε περιφερεια, διαλεγουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Γιατι η δημοσκοπιση ειναι κλειστη? Εγω που ψηφισα τελικα ΣΥΡΙΖΑ και οχι ΚΚΕ, δεν μπορω να αλλαξω την ψηφο μου στη δημοσκοπιση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατι η δημοσκοπιση ειναι κλειστη? Εγω που ψηφισα τελικα ΣΥΡΙΖΑ και οχι ΚΚΕ, δεν μπορω να αλλαξω την ψηφο μου στη δημοσκοπιση?
Την αφήνω για καμιά βδομάδα ακόμα ανοιχτή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ευχαριστω. Διορθωσα την ψηφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα δεν το ξεκαθαρισα ηδη εδω;:confused:

Οι αρχηγοι των κομματων δεν παιρνουν σταυρους. Για να μπουν στην Βουλη αρκει σε μια τουλαχιστον απο τις 2 περιφερειες στις οποιες κατεβαινουν, να βγαλει τουλαχιστον μια εδρα το κομμα τους. Αν δεν παρει καμια σε καμια περιφερεια δεν μπαινουν στην Βουλη, αλλιως αν παρουν απο τουλαχιστον μια εδρα σε καθε περιφερεια, διαλεγουν. :)

ουχμ.... δεν το είχα προσέξει...
solly :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
για να δουμε τι θα δουμε, πολλα νεα προσωπα παντως

μου αρεσει που αναρωτιεσαι κιολας!:)
λες και θα δεις κατι διαφορετικο απο ο,τι ειδες τα 3,5 αυτα χρονια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μου αρεσει που αναρωτιεσαι κιολας!:)
λες και θα δεις κατι διαφορετικο απο ο,τι ειδες τα 3,5 αυτα χρονια!:)
οχι μονο τα τελευτια 3,5 αγαπητη μου, τα τελευταια 23,5 χρονια τα ιδια βλεπω, αλλα η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οχι μονο τα τελευτια 3,5 αγαπητη μου, τα τελευταια 23,5 χρονια τα ιδια βλεπω, αλλα η ελπιδα παντα τελευταια πεθαινει

ναι κάπως έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και ΞΑΝΑρίχνουν την ίδια ψήφο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ναι κάπως έτσι σκέφτονται οι περισσότεροι και ΞΑΝΑρίχνουν την ίδια ψήφο :P
και ποιος σου λεει οτι την εριξα στον ιδιο; οι εδρες πως εγιναν 22; απο μονες τους :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν λέω πως δεν χαίρομαι για τα μικρά κόμματα, αλλά προβάδισμα θα ήθελα να έχει ένα άλλο κόμμα, στην ελληνική λογική, για να μιλάμε και συγκεκριμένα, το ΠΑ.ΣΟ.Κ., έτσι απλά και μόνο για αλλαγή, έστω για αντίδραση..
Να έβγαινε το ΠΑΣΟΚ, έτσι για αλλαγή;
Για ποιά αλλαγή; 25 χρόνια κυβερνούσαν κι αυτοί με ένα μικρό διάλλειμα, και είδαμε τα χάλια τους. Ισως να μην θυμάσαι λόγω ηλικίας, αλλά το ΠΑΣΟΚ, δοκιμάστηκε και απέτυχε.

Αποχή : 27.52%

Πηγή

Μεγάλο ποσοστό...
Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε, αλλά το 42% των πολιτών, είναι αυχαριστημένοι με την πολιτική της κυβέρνησης, την επιβραβεύει και την εμπιστεύεται.


Μην ακούσω πάλι κανέναν να διαμαρτύρεται............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να έβγαινε το ΠΑΣΟΚ, έτσι για αλλαγή;
Για ποιά αλλαγή; 25 χρόνια κυβερνούσαν κι αυτοί με ένα μικρό διάλλειμα, και είδαμε τα χάλια τους. Ισως να μην θυμάσαι λόγω ηλικίας, αλλά το ΠΑΣΟΚ, δοκιμάστηκε και απέτυχε.

εχω κουραστει με αυτη την "καραμελα"

Μπορεί να λέμε ό,τι θέλουμε, αλλά το 42% των πολιτών, είναι αυχαριστημένοι με την πολιτική της κυβέρνησης, την επιβραβεύει και την εμπιστεύεται.

εγω θα ηθελα να γνωριζω ποσοι απο το 42% ειναι σωστα ενημερωμενοι για τα πεπραγμενα και μη της κυβερνησεως του Καραμανλη.
Με απλα λογια...ποσοι γνωριζουν τι ψηφιζουν...


Μην ακούσω πάλι κανέναν να διαμαρτύρεται............
σε αυτο θα συμφωνησω και εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καραμέλα, σοκολάτα, γκοφρέτα, πέστο όπως θέλεις, όμως αυτή είναι η πραγματικότητα.
Οσο κι αν έχεις βαρεθεί να το ακούς, δυστυχώς συνέβει.
Αυτό θα γράφει η ιστορία μας σε μερικές δεκάδες χρόνια και όχι οτι κάποιοι κουράστηκαν με την καραμέλα.
Οπως επίσης, δεν θα γράψει ποτέ πόσοι από το 42% ήταν ενημερωμένοι. Ο εκλογικός νόμος δεν προβλέπει εξετάσεις για τους ψηφοφόρους επί των προγραμμάτων ων κομμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οπως επίσης, δεν θα γράψει ποτέ πόσοι από το 42% ήταν ενημερωμένοι. Ο εκλογικός νόμος δεν προβλέπει εξετάσεις για τους ψηφοφόρους επί των προγραμμάτων ων κομμάτων.

αυτη τωρα ειναι σοβαρη απαντηση? μπορει να μην προβλεπει εξετασεις αλλα δειχνει το επιπεδο μας....
τελος παντων...δε θα υπεισελθω σε πολιτικη συζητηση...ειδικα μεσα σε ενα φορουμ..μεσω μηνυματων...

καλη σας συνεχεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα δεν ξέρεις οτι το βασικότερο κριτήριο ψήφου σε έναν βουλευτή, είναι το κατά πόσο ο συγκεκριμένος βουλευτής μπορεί να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του ψηφοφόρου του;
Αν λοιπόν δεχτούμε οτι συμβαίνει αυτό, τι τον νοιάζει τον ψηφοφόρο να ενημερωθεί για το πρόγραμμα του κόμματος που ανήκει ο βουλευτής;
Χθες μόλις άκουσα ψηφοφόρους να λένε σε διάφορα ΜΜΕ, οτι ψήφισαν τον τάδε επειδή τους προσέχει και σκίζεται για αυτούς, δεν είναι καν κρυφό πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top