Αργό ή γρήγορο internet;

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Έχω αναποδογυρίσει την homepage του μόντεμ μου, αλλά δεν βρήκα τίποτα άλλο πέρα από την ταχύτητα :mad: (ούτε attenuation ούτε τπτ άλλο)

Ποιο modem/router έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Αφήστε το παιδιά, δεν με ενδιαφέρει πια, έφτασα κύπρο και εδώ στην εστία έχουν απίστευτη ταχύτητα...άσε που δεν πέφτει ποτέ!! :D Άστην μάνα μου να ψάχνεται τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγω εχω forthnet 24mbps και ειναι πολυ γρηγορο μπορω να πω, ακομα και 22φτανει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Οτενετ 8 mbps και ειμαι κομπλε . Σταθεροτητα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sokpao

Νεοφερμένος

Ο Sokpao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω εχω forthnet 24mbps και ειναι πολυ γρηγορο μπορω να πω, ακομα και 22φτανει:P
και εγώ φορθνετ 24 και πιάνω πότε 2-3 πότε 6-7 ....
που μένεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Conn-x έχω. Νομίζω ότι είναι σχετικά καλό, αν και κάποιες φορές κολλάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
και εγώ φορθνετ 24 και πιάνω πότε 2-3 πότε 6-7 ....
που μένεις?

Αθηνα,Πετραλωνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Conn-x έχω. Νομίζω ότι είναι σχετικά καλό, αν και κάποιες φορές κολλάει....


το ιδιο !:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Angelic

Νεοφερμένος

Η Angelic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά, μετακομίζω σε καινούργιο σπίτι και θέλω να δω τι θα κάνω με σταθερό τηλέφωνο & ίντερνετ. Αξίζει λέτε τον κόπο να βάλω VDSL, δεν είναι και πολύ ακριβότερο, η Wind για παράδειγμα, το προσφέρει με 10 € παραπάνω το μήνα από τα πακέτα ADSL?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Συνημμένα

  • speed.png
    speed.png
    31.6 KB · Εμφανίσεις: 460

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Παιδιά, μετακομίζω σε καινούργιο σπίτι και θέλω να δω τι θα κάνω με σταθερό τηλέφωνο & ίντερνετ. Αξίζει λέτε τον κόπο να βάλω VDSL, δεν είναι και πολύ ακριβότερο, η Wind για παράδειγμα, το προσφέρει με 10 € παραπάνω το μήνα από τα πακέτα ADSL?

Άμα το νεο σου σπίτι είναι στα 1000 και βάλε μέτρα από το κέντρο (DSLAM) της Wind (ή του ΟΤΕ αν έχουν φυσική συστέγαση), δεν αξίζει γιατί οι ταχύτητες τείνουν από κάποιο σημείο και ύστερα να είναι παραπλήσιες με της ADSL. Αν έχεις ανάγκη το μεγαλύτερο Upload πάντως, βάλτο. Εγω μόνο γι αυτό θα το έβαζα. Αν δεν το χεις ανάγκη, γιατί να δίνεις 10 ευρώ παραπάνω για μια ταχύτητα που είναι αμφίβολο αν θα πιάσεις;


Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα ένα ADSLάκι και εν καιρώ θα κοίταζα αν ο ΟΤΕ έχει πλάνο να δώσει VDSL από την καμπίνα (Καφάο) ANTI των τωρινών VDSL από το DSLAM (ακριβώς γιατί η καμπίνα παίζει να ναι πολύ πιο κοντά σου απ' ότι το DSLAM, άρα θα τα πιάνεις τα mbit της VDSL).

Καλή τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πάτρα - σχετικά γρήγορο
Αγρίνιο - SLOW AS FUCK
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Καὶ πάλι εὐχαριστημένοι νὰ εἶναι οἱ ἀπέκηδες. Χθὲς βγῆκαν ἀπὸ τὴ στάνη καὶ θέλουν καὶ VDSL...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και τώρα δυσκολεύομαι ακόμα περισσότερο. :P

πώς γίνεται το upload να ναι μεγαλύτερο απ' το download? :confused:

να φανταστώ η ταχύτητα είναι απ' τη σύνδεση του πανεπιστημίου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γρήγορο παρακαλώ (ίντερνετ)! Τελικά VDSL, κέντρο Αθήνας, τι παίζει και από ποιά εταιρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Και τώρα δυσκολεύομαι ακόμα περισσότερο. :P

Το περίεργο δεν είναι που δυσκολεύεσαι να απαντήσεις αλλά που σε έχει πιάσει ψύχωση με αυτό. Το έγραψες πριν από 1,5 χρόνο το επεξεργάστηκες άπειρους μήνες μετά και σήμερα το κάνεις και παράθεση.

wtf. Γιατί έχεις φετίχ με αυτό το μνμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πως γινετε να μαθω που βρισκονται τα dslam σε μια περιοχη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top