Συζήτηση για... τρίχες!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
ισιωτική = κερατίνη? γιατί έχω ακούσει ότι δεν τα ισιώνει τελείως αλλά τα κάνει λιγότερο ατίθασα που με αυτό δεν εχω θέμα τόσο. εύχομαι όταν τα λούσω και τα φτιάξω εγώ να μαζεύουν κάπως λιγότερο :'(
Δεν ξέρω ακριβώς, τα είχε κάνει η ξαδέλφη μου κάποτε. Ας πει κανείς που ξέρει.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισιωτική θεραπεία κερατίνης λέγεται και δυναμώνει τα μαλλιά, τα κάνει πιο λεία και πιο διαχειρίσιμα στο ίσιωμα (υποτίθεται ότι αρκεί ένα στέγνωμα).
Έχω φίλες που το έχουν κάνει και είναι πολύ ευχαριστημένες και κοιτούσα κι εγώ κάποτε να κάνω αλλά τη βρίσκω πανάκριβη και έχω πολύ πυκνό μαλλί οπότε ποιος ξέρει τι θα μου λεγαν. :P
Προσωπική μου άποψη, μην ασχοληθείς με ισιώματα αν έχεις μπούκλα, κρίμα είναι, κάνε υπομονή και φρόντιζέ τα στο μεταξύ όπως μπορείς. Θα μακρύνουν.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ισιωτική θεραπεία κερατίνης λέγεται και δυναμώνει τα μαλλιά, τα κάνει πιο λεία και πιο διαχειρίσιμα στο ίσιωμα (υποτίθεται ότι αρκεί ένα στέγνωμα).
Έχω φίλες που το έχουν κάνει και είναι πολύ ευχαριστημένες και κοιτούσα κι εγώ κάποτε να κάνω αλλά τη βρίσκω πανάκριβη και έχω πολύ πυκνό μαλλί οπότε ποιος ξέρει τι θα μου λεγαν. :P
Προσωπική μου άποψη, μην ασχοληθείς με ισιώματα αν έχεις μπούκλα, κρίμα είναι, κάνε υπομονή και φρόντιζέ τα στο μεταξύ όπως μπορείς. Θα μακρύνουν.
Το έχω κάνει δύο φορές κι έμεινα κι εγώ ικανοποιημενη. Βέβαια έχω λεπτή τρίχα και το φυσικό μου είναι σπαστό, ο μόνος λόγος που το έκανα τότε ήταν γιατί χρησιμοποιούσα την ισιωτικη σε απαράδεκτο βαθμό και είχα ψαλίδα. Απλά ήθελα με κάποιον τρόπο να σταματήσω να ταλαιπωρώ τα μαλλιά μου αλλά παράλληλα να τα έχω και ίσια (γιατί πράγματι ένα στέγνωμα αρκεί) :P
Μετά από τις παραπάνω αχρείαστες πληροφορίες για τις τρίχες της κεφαλής μου, να κάνετε την θεραπεία αλλά να μην περίμενε ίσιωμα που θα διαρκέσει πολύ. Εμένα κράτησε 2-3 μήνες αλλά αυτό εξαρτάται και από τον τύπο της τρίχας της κάθεμιας.

Για να μακρύνουν γρήγορα τα μαλλιά ένα είναι το μυστικό: υπομονή. Κι εγώ βιαζόμουν να τα μακρυνω για να τα φέρω σε ένα μήκος αλλά δε νομίζω πως γίνεται να κάνουμε τίποτα πέρα από το να τα κρατάμε υγιή για να μην γεμίσουν ψαλίδα και ουρές. (αν ισχύει κάτι άλλο, διορθώστε με για να το κάνω κι εγώ :hehe:
)
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να τρώω πιο πολλές πρωτεινούχες τροφές που διάβασα ότι τα βοηθάνε μέχρι να τα συνηθίσω ή να μακρύνουν μέχρι εκεί που τα θέλω. Τα μισώ από τότε που με θυμάμαι αλλά αυτές τις θεραπείες τις φοβάμαι κάπως γιατί έχω και λεπτή τρίχα.:P
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ελαιολαδο.θρεφει δυναμωνει την τριχα
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Καλημερα θα ήθελα να κάνω τα μαλλιά μου balayage είναι καφέ σκούρο το χρώμα τους και θέλω να τα κάνω μέλι ξέρει κανείς κάνα καλό κομμωτήριο για αυτό που να είναι και σχετικά οικονομικό; ευχαριστώ πολύ!
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Γλυκιά/γλυκέ μου, δεν ξέρουμε πού βρίσκεσαι για να σου προτείνουμε.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε :(:worry::confused:

Καλησπέρα, λοιπόν,εγώ παίρνω δύο ,ο ένας είναι ο rilken της σβατσκοπφ το νούμερο 6 ή το 6 και ο άλλος είναι ο wella ,για δυνατό κράτημα το νούμερο 5 .ο Βέλα τα κοκαλωνει,ενώ ο άλλος τα αφήνει μαλακά οπότε πολλές φορές τα αναμειγνύω! ελπίζω να βοήθησα
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε προιόντα sulfate/ silicones και αν γίνεται alcohol free? Μαλακτικό κυρίως και τίποτα σε αφρό για το φτιάξιμο γιατί σαμπουάν έχω βρει. Κατά προτίμηση εύκολα στο να τα βρω και κάπως οικονομικά. :)
 

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν όλες οι φυσούνες κάνουν για όλα τα πιστολάκια; Η η κάθε εταιρεία έχει το δικό της μοντέλο; Ελπίζω να μη χρειαστεί να αγοράσω νέο πιστολάκι μόνο για την φυσούνα:(
 

Χαρουβιάν

Νεοφερμένος

Η Χαρουβιάν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν όλες οι φυσούνες κάνουν για όλα τα πιστολάκια; Η η κάθε εταιρεία έχει το δικό της μοντέλο; Ελπίζω να μη χρειαστεί να αγοράσω νέο πιστολάκι μόνο για την φυσούνα:(
Καλησπέρα.
Μην το πετάξεις!
Υπάρχουν φυσουνες συμβατές με ολα τα πιστολάκια. Θέλει όμως λιγο ψάξιμο. Εγώ αγόρασα αυτή που φαίνεται στη φωτογραφία από έκθεση καλλυντικών και εφαρμόζει σε όλα τα στόμια.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201207_143258.jpg
    IMG_20201207_143258.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 75
  • IMG_20201207_143249.jpg
    IMG_20201207_143249.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 69

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ:)Θα το ψάξω
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ναι ας παει ή ας ψαξει σε καταστημα με ειδη κομμωτηριου που εχουν και τα επαγγελματικα καταλαβες και κατι θα βρει σαν ανταλλακτικο
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Κορίτσια έχετε να προτείνετε καμια θεραπεία κατα του σπασίματος της τρίχας για λεπτά ίσια μακρια μαλλιά;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κορίτσια έχετε να προτείνετε καμια θεραπεία κατα του σπασίματος της τρίχας για λεπτά ίσια μακρια μαλλιά;
@Lady M :give_rose: δες καποιες συμβουλες εδω: https://www.schwarzkopf.gr/el/φροντίδα-μαλλιών/ταλαιπωρημένα-μαλλιά/spasmena-mallia.html

Λογικα θα παρεις προιοντα κατα του σπασιματος της τριχας,εγω προσωπικα προτιμω σαμπουαν που δινει ογκο στα μαλλια,ναι χρησιμοποιω αυτο γιατι εβγαινε και στη γυναικεια γραμμη και το σταματησαν,δινει ογκο και κανει τα μαλλια πιο δυνατα,πιο ανθεκτικα,εμενα με καλυπτει.Δεν εχει δυνατη μυρωδια,ειναι μια χαρα ανεκτο.
Αν θες δοκιμασε το και βλεπεις.

 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
@Lady M :give_rose: δες καποιες συμβουλες εδω: https://www.schwarzkopf.gr/el/φροντίδα-μαλλιών/ταλαιπωρημένα-μαλλιά/spasmena-mallia.html

Λογικα θα παρεις προιοντα κατα του σπασιματος της τριχας,εγω προσωπικα προτιμω σαμπουαν που δινει ογκο στα μαλλια,ναι χρησιμοποιω αυτο γιατι εβγαινε και στη γυναικεια γραμμη και το σταματησαν,δινει ογκο και κανει τα μαλλια πιο δυνατα,πιο ανθεκτικα,εμενα με καλυπτει.Δεν εχει δυνατη μυρωδια,ειναι μια χαρα ανεκτο.
Αν θες δοκιμασε το και βλεπεις.

Ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου. Γενικά μου αρέσει πολύ αυτή η εταιρεία. Θα το δοκιμάσω βεβαίως. Είναι και οικονομικό πολύ. Επειδή γενικά τα φροντίζω, αλλά και πάλι σπάνε, σκεφτόμουν μήπως δοκιμάσω καμια θεραπεία σε κομμωτήριο..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου. Γενικά μου αρέσει πολύ αυτή η εταιρεία. Θα το δοκιμάσω βεβαίως. Είναι και οικονομικό πολύ. Επειδή γενικά τα φροντίζω, αλλά και πάλι σπάνε, σκεφτόμουν μήπως δοκιμάσω καμια θεραπεία σε κομμωτήριο..
Καλη και η θεραπεια ναι σε κομμωτηριο.
Ειχα κανει παλια.
Απλα το σαμπουαν με βοηθησε γιαυτο στο προτεινα. Ειχε και στη γυναικεια γραμμη της elvive αλλα το σταματησαν και μετα στραφηκα εκει.
Δινει ωραια αισθηση μετα το λουσιμο.
Δοκιμασε το και βλεπεις.
Δεν το εχω αποχωριστει😂👍
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κορίτσια έχετε να προτείνετε καμια θεραπεία κατα του σπασίματος της τρίχας για λεπτά ίσια μακρια μαλλιά;
Νομίζω θεραπεία με κερατίνη. Υπάρχουν και σαμπουάν με κερατίνη. Εγώ χρησιμοποιώ ένα κορεάτικο + μάσκα μαλλιών (ki gold) και εγώ δει διάφορα. Αλλά δεν έχω λεπτή τρίχα. Το αντίθετο μάλιστα. Μου σπάει όμως στις άκρες γιατί τα ισιωνω πολύ συχνά. Αν μπορείς να το βρεις το συνιστώ. Μυρίζει και πολύ ωραία. Το βρήκα σε προσφορά $35 2 λίτρα σαμπουάν 1 λίτρο μασκα
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Νομίζω θεραπεία με κερατίνη. Υπάρχουν και σαμπουάν με κερατίνη. Εγώ χρησιμοποιώ ένα κορεάτικο + μάσκα μαλλιών (ki gold) και εγώ δει διάφορα. Αλλά δεν έχω λεπτή τρίχα. Το αντίθετο μάλιστα. Μου σπάει όμως στις άκρες γιατί τα ισιωνω πολύ συχνά. Αν μπορείς να το βρεις το συνιστώ. Μυρίζει και πολύ ωραία. Το βρήκα σε προσφορά $35 2 λίτρα σαμπουάν 1 λίτρο μασκα
Ευχαριστώ πολύ Nelliel! Θα το ψάξω. Βλέπω ότι έχει εξαιρετικές κριτικές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top