Αγαπημένα αφεψήματα και αναψυκτικά

Ποια είναι τα αγαπημένα σας αφεψήματα και αναψυκτικά;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Milk shake

    Ψήφοι: 12 29.3%
  • Σοκολάτα ζεστή

    Ψήφοι: 19 46.3%
  • Σοκολάτα κρύα

    Ψήφοι: 16 39.0%
  • Σοκολάτα Βιενουά

    Ψήφοι: 6 14.6%
  • Κακάο

    Ψήφοι: 7 17.1%
  • Ρόφημα κακάο ή σοκολάτας με γεύσεις

    Ψήφοι: 8 19.5%
  • Τσάι μαύρο

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Τσάι πράσινο

    Ψήφοι: 13 31.7%
  • Αφεψήματα βοτάνων (τσάι βουνού, φρούτων, κλπ)

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Χαμομήλι

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Γρανίτα

    Ψήφοι: 10 24.4%
  • Φυσικός χυμός πορτοκάλι

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Φυσικός χυμός από άλλο φρούτο (μήλο, μπανάνα, κλπ)

    Ψήφοι: 8 19.5%
  • Φυσικός χυμός ανάμικτος

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Προπαρασκευασμένοι χυμοί

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Ρόφημα σιρόπι (βυσσινάδα, κλπ)

    Ψήφοι: 3 7.3%
  • Αναψυκτικά φρούτων με ανθρακικό

    Ψήφοι: 9 22.0%
  • Coca-cola, pepsi, κλπ

    Ψήφοι: 11 26.8%
  • Sprite, 7up, κλπ

    Ψήφοι: 5 12.2%
  • Σόδα

    Ψήφοι: 0 0.0%

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Freddoccino μηχανης! Ποσο θα θελα να ειχα ενα τωρα! Οποτε πετυχαινω τα εβερεστ αγοραζω παντα!

Τα τσαγια που γραφετε πιο πανω και γενικως τα τσαγια ειναι αηδια!!!!! Μα πως τα πινετε?

Εμενα γενικως ο,τι εχει γαλα χτυπημενο μου αρεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν είναι μηχανής ο freddoccino μια σκόνη είναι που την έχει και το supermarket και το χτυπάς με γάλα και παγάκια στο mixer.. Αλλά βγαίνει ωραίο ναι.

Από τσάγια όσοι πίνετε ζεστά κλπ δοκιμάστε twinings earl grey ( εγώ πίνω το σκέτο αλλά κι αυτά με λεμόνι και jasmin πρέπει να ναι καλά ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Freddoccino μηχανης! Ποσο θα θελα να ειχα ενα τωρα! Οποτε πετυχαινω τα εβερεστ αγοραζω παντα!

Τα τσαγια που γραφετε πιο πανω και γενικως τα τσαγια ειναι αηδια!!!!! Μα πως τα πινετε?

Εμενα γενικως ο,τι εχει γαλα χτυπημενο μου αρεσει!

Δεν επινα καθολου τσαι πριν μερικα χρονια επειδη δοκιμαζα μονο τα κλασσικα, πρασινο, χαμομηλι και 1-2 ακομα. Καποια στιγμη δοκιμασα το rooibos-vanilla μαδαγκασκαρης και το λατρεψα! Πιστευω πρεπει να δωσεις μια δευτερη ευκαιρια στο τσαι. Ισως το bubble tea να σου αρεζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αντε μπορει καμμια φορα να δοκιμασω αυτα που λες, αλλα που τα πουλανε? Στα σουπερ? Ετσι τα ψαχνω? Με τα ονοματα αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Απο σουπερμαρκετ ή starbucks. Υπαρχει και ετοιμο σε κουτι αναψυκτικου αλλα περιεχει περισσοτερη ζαχαρη απο οτι θα μου αρεζε, οποτε δεν το προτιμω.

Το bubble tea (το παιρνεις ετοιμο) θα το βρεις σε ειδικα καταστηματα-καφετεριες. Υπαρχει ενα στην Αθηνα σιγουρα, αλλα δεν θυμαμαι που ακριβως βρισκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Αιόλου 17 και Ερμού στο κέντρο. Έχει κι άλλα όμως: https://www.bubbletale.gr/our-stores/
Προτείνω την κρύα σοκολάτα με γεύση βατόμουρο, σαντιγί και marshmallows!

P.s. Το τσάι είναι τρόπος ζωής ειδικά για όσους δεν πίνουν καφέ. Αγαπημένα μου είναι όσα έχουν αρώματα από εσπεριδοειδή ή εξωτικά φρούτα καθώς και το γιασεμί. Δεν τρελαίνομαι για φρούτα του δάσους γιατί τα βρίσκω πολύ γλυκά. Εξαιρετικό αφέψημα είναι και το ginger με λεμόνι. Αλλά τώρα που άρχισαν οι ζέστες βουρ στις σπιτικές λεμονάδες και βυσσινάδες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Anonyme, συμφωνώ απόλυτα - Το τσάι είναι τρόπος ζωής. Δεν πινω καφε και εχω να χασω και λιγα κιλα, γι'αυτο καθε μερα πινω πρασινο τσαι. Στην αρχη δεν μου αρεσε τοσο πολυ - εχει περιεργη γευση. Τώρα ομως το απολαμβανω! Ιδιαιτερα το καλοκαιρι ενα ποτηρι κρυο πρασινο τσαι ειναι η καλυτερη επιλογη για μενα!
ΥΓ - ολη την ημερα τσαι, μονο το πρωι - smoothies!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν είναι μηχανής ο freddoccino μια σκόνη είναι που την έχει και το supermarket και το χτυπάς με γάλα και παγάκια στο mixer.. Αλλά βγαίνει ωραίο ναι.

Από τσάγια όσοι πίνετε ζεστά κλπ δοκιμάστε twinings earl grey ( εγώ πίνω το σκέτο αλλά κι αυτά με λεμόνι και jasmin πρέπει να ναι καλά ).

Earl Grey απο Twinings, η αγάπη μου. Όταν λες πίνεις το σκέτο, τι εννοείς; Το Earl Grey είναι μαύρο τσάι με περγαμόντο (σπάνια εσπερειδοειδή). :P Το αγαπάααω. Και απο Ahmad Tea αυτό με το ρόδι, είναι τα αγαπημένα μου.

Ερώτηση για άλλο μήνυμα: Τι είναι bubble tea? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Earl Grey απο Twinings, η αγάπη μου. Όταν λες πίνεις το σκέτο, τι εννοείς; Το Earl Grey είναι μαύρο τσάι με περγαμόντο (σπάνια εσπερειδοειδή). :P Το αγαπάααω. Και απο Ahmad Tea αυτό με το ρόδι, είναι τα αγαπημένα μου.

Ερώτηση για άλλο μήνυμα: Τι είναι bubble tea? :P

Ε απ' ό,τι έχω δει έχουν βγάλει και earl grey με lemon και jasmin τα οποία δεν έχω δοκιμάσει.

Bubble tea είναι ( κρύο ) τσάι μαύρο ή πράσινο, με σιρόπι. Και μέσα βάζουν και κάτι μπιλάκια που σκάνε στο στόμα και πρέπει κι αυτά να χουν νομίζω σιρόπι. Εντάξει έχει την πλάκα του γιατί μπορείς να φτιάξεις πολλούς συνδιασμούς γεύσεων μεταξύ τους και είναι δροσιστικό κλπ αλλά δε θα το πινα και κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ε απ' ό,τι έχω δει έχουν βγάλει και earl grey με lemon και jasmin τα οποία δεν έχω δοκιμάσει.

Bubble tea είναι ( κρύο ) τσάι μαύρο ή πράσινο, με σιρόπι. Και μέσα βάζουν και κάτι μπιλάκια που σκάνε στο στόμα και πρέπει κι αυτά να χουν νομίζω σιρόπι. Εντάξει έχει την πλάκα του γιατί μπορείς να φτιάξεις πολλούς συνδιασμούς γεύσεων μεταξύ τους και είναι δροσιστικό κλπ αλλά δε θα το πινα και κάθε μέρα.

Η twinings τα έχει βγάλει αυτά; :P Earl Grey με λεμόνι έχω δοκιμάσει εγώ, δηλαδή απο μόνη μου τη πρώτη φορά που ήπια ζήτησα να μου βάλουν λεμόνι. Μου έβγαζε μια πικρίλα, δε ξέρω.
Δε ξέρω αν θα έπινα κρύο τσάι με σιρόπι. :P Εκτός απο τα κρύα τσάγια του εμπορίου (με γεύσεις λεμόνι, ροδάκινο, μήλο) δεν νομίζω πως μπορώ να βάλω άλλο κρύο τσάι στο στόμα μου..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν είναι μηχανής ο freddoccino μια σκόνη είναι που την έχει και το supermarket και το χτυπάς με γάλα και παγάκια στο mixer.. Αλλά βγαίνει ωραίο ναι.

Από τσάγια όσοι πίνετε ζεστά κλπ δοκιμάστε twinings earl grey ( εγώ πίνω το σκέτο αλλά κι αυτά με λεμόνι και jasmin πρέπει να ναι καλά ).

Η σκονη που λες που τη φτιαχνεισ στο σπιτι ειναι χαλια.
Εγω λεω για φρεντοτσινο ΜΗΧΑΝΗΣ που βρισκεις σε επιλεγμενεσ καφετεριες κ στα εβερεστ εχει. Ολα τα αλλα ειναι απομιμησεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η σκονη που λες που τη φτιαχνεισ στο σπιτι ειναι χαλια.
Εγω λεω για φρεντοτσινο ΜΗΧΑΝΗΣ που βρισκεις σε επιλεγμενεσ καφετεριες κ στα εβερεστ εχει. Ολα τα αλλα ειναι απομιμησεις! :D

Το σπιτικό βγαίνει χαλια γιατί άλλο μίξερ έχεις σπίτι σου κι άλλο έχει το μαγαζί. :P

το freddoccino όμως σε καθε περίπτωση είναι αυτό.


απλά στο μαγαζί το φτιάχνουν με θριμματισμένο πάγο στο μηχάνημα για τις γρανίτες και σαφώς βγαίνει αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Αρχικα μου αρεσε πολυ αυτο το τοπικ επειδη λατρευω τα ροφηματα... Σοκολατα ζεστη και κρυα πινω τουλαχιστον δυο φορες το μηνα.. Το τσαι ειτε ζεστο ειτε κρυο ειναι υπεροχο... Χαμομηλι ειναι καλο για την αυπνια ενω η μεντα βοηθαει στο να ανακουφιζεται ο πονολαιμος... Το καλοκαιρι εχω μανια με τα milkshake..να φανταστειτε πολλες φορες δεν τρωω παγωτο αλλα το κανω milkshake ...Οσο για χυμους πινω εναν αναμικτο καθε πρωι..Με τα αναψυχτικα δεν εχω πλεον καλη σχεση..Σπανια πινω και αν πιω θα πιω μια πορτοκαλαδα χωρις ανθρακικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Σοκολάτα weiss και coca-cola στο γυάλινο.

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top