ΜP3 & MP4 players

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
iPod-iPod nano-iPod Touch και τέλος iPod Shuffle άμα είσαι εντελώς gadjeτάκιας και σου αρέσει να παιδεύεσαι μέχρι να καταλάβεις πώς δουλεύει τι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
iPod Nano.

Το iPod touch είναι ψιλοπαντόφλα :p

Συμφωνω οσον αφορα αυτο με τις διαστασεις του αλλα πιστεψε με ειναι φοβερο γκαντζετ :up:..τωρα αν σε ενδιαφερει μονο η μουσικη τοτε ναι καλυτερα κοιτα για το ipod nano..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
iPod nano
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έχω iPhone οπότε θα είναι ψιλοάκυρο να πάρω και touch, για αυτό θα πάρω nano καθώς το LG μου αρχίζει να τα παίζει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
iPod touch κι από μένα. Είναι ό,τι καλύτερο έχω δει. Από αυτό γράφω τώρα. Πίστεψε με δε θα το μετανιώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
iPod-iPod nano-iPod Touch και τέλος iPod Shuffle άμα είσαι εντελώς gadjeτάκιας και σου αρέσει να παιδεύεσαι μέχρι να καταλάβεις πώς δουλεύει τι...:P

εγω εχω το σαφλ 2ης γενιας και αμα διαβασεις τις οδηγιες που ειναι πολυ μικρες, δεν υπαρχει προβλημα. Για μπ3 ειναι το καλυτερο το σαφλ καθως ειναι μικρο και το γαντζονω στο τζεαν η στην φορμα η στο βρακι μ :P
Το μονο κακο ειναι πως δεν μπορω να ελενξω τι τραγουδι θα παιξει κ αρχιζω να μετανιωνω που τσιγκουνευτικα κ δεν πηρα νανο. Αλλα τωρα κατσε πρωτα να φαει τα ψωμια του κ με το καλο μετα παιρνω νανο. Μονο 7 μηνες το εχω, καθημερινη χρηση περιπου 2 ωρες την ημερα και η μπαταρια ειναι ακομα σε αριστη κατασταση. Ακομα 10 ωρες οπως οταν το προτοπηρα κραταει:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papigion

Νεοφερμένος

Η papigion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά!!

Είμαι νέα εδώ και δεν ξέρω ακόμα πως λειτουργεί το forum σας, αλλά σκέφτηκα οτι ο τίτλος του θέματος καλύπτει και το δικό μου 'πρόβλημα' και ελπίζω να μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος που να γνωρίζει.

Χθές αγόρασα το εν λόγω mp4 και ενώ αρχικά δοκίμασα να του περάσω 2 τραγούδια και 1 φωτογραφία, παραδόξως δεν μπορώ να βάλω με τίποτα κάποιο βίντεο. Έθεσα σε λειτουργία την επιλογή AMT αλλά και πάλι αυτό δε βοήθησε.. Συνεχίζει να λέει στην οθόνη οτι δεν υπάρχει φάκελος, ενώ στον υπολογιστή στο αρχείο δείχνει κανονικά οτι υπαρχει βίντεο.

Μήπως γνωρίζει κάποιος τί θα έπρεπε να κάνω σε αυτή την περίπτωση; Πιστεύω πως κάτι δεν κάνω σωστά, αλλά επειδή δεν είμαι και ειδική σε αυτά, θα χρειαζόμουν μια βοήθεια!!

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Καταρχην ποιο mp4 player εχεις; Δεν μπορεις με drag n drop να περασεις αρχεια στην συσκευη; Γινεται συγχρονισμος με καποιο media player η οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papigion

Νεοφερμένος

Η papigion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω το mp4 united και πάνω στο κουτί έχει δυο ονομασίες : η μία ειναι MP9558BK και η άλλη MP9569PK. Δοκίμασα όλους τους πιθανούς τρόπους μεταφοράς και drag and drop επίσης αλλά δεν γίνεται τίποτα. Όταν πηγαίνω στο φάκελο ΜV (έτσι λέγεται ο φάκελος με τα video) τότε λέει οτι μέσα δεν έχει αρχεία. Για το συγχρονισμό δεν κατάλαβα τι εννοείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Μηπως τα αρχεια που εχεις περασει στην συσκευη δεν υποστηριζονται ( για περασε καποιο mp3 η wma με bitrate 128 ) ; Για δες το manual ποιοι τυποι αρχειων ειναι συμβατοι με το mp4 player που εχεις. Λες οτι εχεις περασει δυο τραγουδια και μια φωτογραφια σε ποιο φακελο ειναι και ποιο λειτουργικο συστημα εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papigion

Νεοφερμένος

Η papigion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελικά κατάφερα να περάσω ένα βίντεο στο mp4 αφού το μετέτρεψα σε AVI και ενώ στο φάκελο με τα videos εμφανίζει κανονικά οτι υπάρχει το συγκεκριμένο αρχείο, παρ'όλα αυτά οταν πατάω το play, μου λέει οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το format.

Μα τί γίνεται ???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Γιατι αν δεν κανω λαθος το player που εχεις υποστηριζει αρχεια βιντεο που ειναι MP4, AMV.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papigion

Νεοφερμένος

Η papigion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελικά κατάφερα να περάσω ένα video αφού το μετέτρεψα σε AVI. παρ'όλα αυτά δεν μπορεί να το παίξει γιατί λέει οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το format. Εφόσον το πέρασα στο format που θέλει, τότε γιατί δε μπορεί να το παίξει!!?:P
-----------------------------------------
Ωχ..κάτι κόλλησε και είπα πάλι το ίδιο...
Τελοσπάντων, όπως λέει, μπορει να δεχτεί πολλές μορφές και να τις μετατρέψει ώστε να παίζουν σε AVI ή MMV. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να του περνάω AVI να το αναγνωρίζει αλλα να μην το παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Τελικά κατάφερα να περάσω ένα video αφού το μετέτρεψα σε AVI. παρ'όλα αυτά δεν μπορεί να το παίξει γιατί λέει οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το format. Εφόσον το πέρασα στο format που θέλει, τότε γιατί δε μπορεί να το παίξει!!?:P
-----------------------------------------
Ωχ..κάτι κόλλησε και είπα πάλι το ίδιο...
Τελοσπάντων, όπως λέει, μπορει να δεχτεί πολλές μορφές και να τις μετατρέψει ώστε να παίζουν σε AVI ή MMV. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να του περνάω AVI να το αναγνωρίζει αλλα να μην το παίζει.

AVI δεν νομίζω να υποστηρίζει.Για πάρε ένα οποιοδήποτε αρχείο AVI μετατρεψε το σε MP4 με αυτήν την εφαρμογή:https://www.formatoz.com/download.html καντο drag and drop στο mp4 player και δες αν μπορεί να το αναπαραγει.Αν μπορεί σημαίνει ότι υποστηρίζει αυτό το είδος αρχείου αλλιώς αν σου λέει ότι δεν υποστηρίζεται πήγαινε στο manual του και κάπου θα γράφει τι είδους αρχεία video υποστηρίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papigion

Νεοφερμένος

Η papigion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελικά βρήκε τι έφταιγε. Ο υπολογιστής μου είχε κολλήσει και δεν μπορούσε να διαβάσει το ενσωματωμένο πρόγραμμα που είχε το mp4. Ξεκόλλησε τελικα και όλα εντάξει!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας!

:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top