Είμαι μόνος/η και είμαι καλά!

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χάκουνα, αν έχεις σχέση, μπορείς απόψε το βράδυ να βγεις με την παρέα σου, να νωρίσεις έναν ενδιαφέρον τύπο να τον φλερτάρεις και να καταλήξεις μαζί του στο κρεβάτι; (οχι εσύ προσωπικά, αλλά οποιοσδήποτε)
Η θα πρέπει απλά να τον γνωρίσεις, να τα πείτε, και ακόμα κι αν σου αρέσει πολύ, να πεις: ωωωωπ μέχρι εδώ.

Προσωπικά, ακόμα κι αν μπορούσα να κάνω σεξ με διαφορετικούς άντρες κάθε μέρα, αυτό δε σημαίνει πως θα έφτανα στο σεξουαλικό μου απόγειο. Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ κάνω (και δέχομαι) καλύτερο σεξ όταν είμαι ερωτευμένη. ;)

Γι' αυτό και τώρα που είμαι ελεύθερη δε με ενδιαφέρει να σκοράρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σας υπενθυμίζω πως το τόπικ δεν είναι υπέρ της μοναξιάς και κατά των σχέσεων. :)
Ανοίχτηκε για να υπενθυμίζει σε όσους δεν είναι σε σχέση αυτή τη στιγμή, πως η ζωή είναι ωραία όταν τα πηγαίνεις καλά με τον εαυτό σου ακόμα κι όταν είσαι μόνος, μέχρι να εμφανιστεί ξανά (ή για πρώτη φορά), ο έρωτας της ζωής σου!:)
Μα αυτό είναι δεδομένο, δεν χρειάζεται να μας το υπενθυμίζει κάτι.....:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αρα δεν θα την αγαπουσες.
Αρα αφου "δεν εισαι γι'αυτα τα πραγματα" δεν εισαι ικανος να αγαπησεις.

Συ ειπας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αισθάνομαι ότι προσπαθείτε να "πείσετε" έναν άνθρωπο να αλλάξει τρόπο και στάση ζωής ή κάνω λάθος?

Εγώ αισθάνομαι ότι ο πειρατής έχει καταλάβει απόλυτα το νόημα μίας σχέσης, απλά εκείνος δεν το επιλέγει!

(και ναι εγώ είμαι που δεν στηρίζω μία τέτοια άποψη), απλά θεωρώ αδιανόητο να προσπαθεί ο οποιοσδήποτε με "επιχειρήματα" να αλλάξει τρόπο σκέψης σε κάποιον άλλο.

Στην τελική ο συγκεκριμένος άνδρας είναι από τους λίγους εκ των πολλών που είναι απόλυτα ειλικρινής σε σχέση με πολλούς άλλους που ενώ υποστηρίζουν την ίδια άποψη λένε πολύ ωραία παραμυθάκια για να πηδ... το κάθε κοριτσάκι που ταξιδεύει στο ροζ συννεφάκι του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αρα δεν θα την αγαπουσες.
Αρα αφου "δεν εισαι γι'αυτα τα πραγματα" δεν εισαι ικανος να αγαπησεις.

Συ ειπας.
Πράγματι, αν ήταν σχέση μου δεν θα την αγαπούσα.
Την ίδια κοπέλα όμως, θα μπορούσα να την αγαπήσω εκτός σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Σαν φιλη δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πειρατή, εξ ορισμού η αγάπη αποκλείει τον (υπερβολικό) εγωισμό. Και αυτό περιλαμβάνει ΚΑΙ τις φιλίες. Ακόμα και στις φιλίες δίνεις και παίρνεις. Εσύ απο τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι θέλεις μόνο να παίρνεις χωρίς να δίνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα σου είπα οτι θα ρωτήσω λόγω ευγένειας. Ουσιαστικά θα είναι ενημέρωση.
Και φυσικά συμφωνώ απόλυτα με τη Χακούνα. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει συμβει διότι είμαι ερωτευμένη οπότε κανείς δεν μου έχει αρέσει ΤΟΣΟ ΥΠΕΒΟΛΙΚΑ πολύ ώστε να το κάνω αυτό, ξέροντας οτι θα πληγώσει τον σύντροφο μου. Τα ζυγίζω και πάντα ΕΠΙΛΕΓΩ να μην πληγωθεί ο σύντροφος μου. Όταν αγαπάς μπορεί να συμβεί αυτό ξέρεις, να προτιμήσεις να χάσεις κάτι ώστε να είναι ευτυχισμένος ο άλλος. Δεν το κάνεις λόγω καταπίεσης, είναι ΕΠΙΛΟΓΗ σου.
Το ίδιο πράγμα λέμε, μόνο που εγώ επιλέγω το αντίθετο.
Ειδικά εσύ Μισέλ που είσαι τόσο ανοιχτή στο διαφορετικό και δεν έχεις παρωπίδες (όχι οτι έχουν οι υπόλοιποι, αλλά διαβάζοντας τα ποστ σου έχω καταλάβει πόσο απελευθερωμένες ιδέες έχεις) θα περίμενα να δείξεις μεγαλύτερη κατανόηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα αυτό είναι δεδομένο, δεν χρειάζεται να μας το υπενθυμίζει κάτι.....:):):)

Δεν το είπα για σένα αυτό, Καπιτάν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σαν φιλη δηλαδη.
Ναι σαν φίλη, που στην προκειμένη περίπτωση δεν αποκλείει και το σεξ.

Πειρατή, εξ ορισμού η αγάπη αποκλείει τον (υπερβολικό) εγωισμό. Και αυτό περιλαμβάνει ΚΑΙ τις φιλίες. Ακόμα και στις φιλίες δίνεις και παίρνεις. Εσύ απο τα λεγόμενα σου φαίνεται οτι θέλεις μόνο να παίρνεις χωρίς να δίνεις τίποτα.
Οχι δεν είναι έτσι, στις φιλίες μου λειτουργώ διαφορετικά, άλλωστε έχουν δώσει δείγμα γραφής τόσα πολλά χρόνια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ένα από τα θέματα που χαρακτηρίζουν τον πειρατή, είναι το παρόν "είμαι μόνος και είμαι καλά!". Πως θα γίνει δηλαδή, θα τον πεισουμε ότι δεν είναι καλά τον άνθρωπο? νταξ, και εμείς αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε έτσι:P

Πειρατή, συνεχισε αγόριμ, για όλους όμως ισχύει το ρητό μηδένα προ του τέλους μακάριζε :P έρχονται στιγμές στη ζωή που ίσως χρειαστεί να αναθεωρήσουμε. ίσως και όχι.

παγωτάκι?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το ίδιο πράγμα λέμε, μόνο που εγώ επιλέγω το αντίθετο.
Ειδικά εσύ Μισέλ που είσαι τόσο ανοιχτή στο διαφορετικό και δεν έχεις παρωπίδες (όχι οτι έχουν οι υπόλοιποι, αλλά διαβάζοντας τα ποστ σου έχω καταλάβει πόσο απελευθερωμένες ιδέες έχεις) θα περίμενα να δείξεις μεγαλύτερη κατανόηση.

Μα πιστευω οτι απλά έχεις κολλήσει σε ένα συγκεκριμένο μοντέλο σχέσης, και γι'αυτό έχεις τέτοιες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι από αυτούς που λένε μεγάλες κουβέντες και οτι " α, εγώ ποτέ δεν θα κάνω αυτό"
Στη ζωή δεν ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα, όμως ο μόνο πράγμα που θα ευχόμουν, είναι να μην αλλάξει ποτέ αυτό που έχω τώρα.

Μισέλ, δεν με ενδιαφέρουν τα μοντέλα, με ενδιαφέρει να είμαι ευτυχισμένος και να κάνω και τους γύρω μου ευτυχισμένους, και δεν βρίσκω κανένα λόγο τη στιγμή που το έχω επιτύχει να ψάχνομαι με άλλα μοντέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1. Αν τον θέλω μόνο για σεξ θα πάρω ένα τηλ τον σύντροφο μου, θα του εξηγήσω οτι είναι κάποιος που τον θέλω πολύ αλλά μόνο για σεξ και θα τον ρωτήσω αν με αφήνει να κάνω σεξ μαζί του. Ουσιαστικα ενημέρωση θα είναι, όχι τόσο οτι του ζητάω "την άδεια", απλά χάριν ευγένειας θα το πω έτσι.
Οκ, first off, το διαβαζα και δε το πιστευα ! Δηλαδη, συγνωμη κιολας, αλλα τι σοι σχεση ειναι αυτη οταν , αφενος θα βγεις μονη σου στην κρεαταγορά (τα κλαμπακια ντε :P ) - που ενταξει δεν ειναι και τιποτα τρομερο απο μονο του- , αλλα αφεταιρου αμα βρεις καποιον για σεξ,...απλα ενημερωνεις τον ανθρωπο σου "ξερεις θα παω να βγαλω τα ματια μου τωρα, εσυ μην ανησυχεις εσενα αγαπαω μωρο μου φιλακια, γεια..." ! :confused: Προσωπικα αυτο δε θα το ονομαζα σοβαρη σχεση, απλα οτι εισαι με καποιον και κανετε σεξ και ανα πασα στιγμη μπορεις να χωρισεις σε χρονο dt και χωρις να σε πειραξει κιολας.

....αντε μετα το μαζεψες με το επομενο ποστ. Σε συγχωρω. :P

Αν υποθέσουμε οτι είχα ένα δεσμό, στάνταρ θα την απατούσα συχνά, στάνταρ θα ήθελα να κάνω τα δικά μου, δεν θα είχα καθόλου μα καθόλου υπομονή μαζί της και δεν θα δεχόμουν να αλλάξω καμία απο τις συνήθειες μου.
Τι σχέση θα ήταν αυτή;
Δεν είναι καλύτερα λοιπόν που παραδέχομαι οτι εγώ δεν είμαι για τέτοια πράγματα;
Αρα οντως δε μπορεις....και γιαυτο δε "θελεις" (επιλεγεις να μη το κανεις). (γιατι πιο πισω αλλη εντυπωση εδωσες).

Πω πω ρε παιδιά, έλεος πια με τον Πειρατή. Όπου υπάρχει θέμα με σχέσεις, με το που θα πει τη γνώμη του ο άνθρωπος, αμέσως όλοι να απορούν και να του αφαιρούν το δικαίωμα γνώμης!!!
Σιγα βρε συνηγορε υπερασπισης εσυ :P δε νομιζω οτι αφαιρεσε κανεις απο κανεναν τιποτα.

Ε μα σόρρυ, επιλέγουμε πότε θα είμαστε φιλελεύθεροι και πότε θα κριτικάρουμε;;;
Μαλλον εχεις μπερδεψει τις εννοιες. Που ακουσες οτι το "φιλελευθερος" και το "κριτικαρω" ειναι αμοιβαιως αποκλειομενα ; :hmm:

Καπου εδω να πω οτι συμφωνω με καμποσα που ειπε η Hakuna (μη βαζω κι αλλα quotes). Ο καθενας βεβαια διαλεγει οτι τον κανει να αισθανεται καλυτερα. Αυτο μπορει να σημαινει οτι ΞΕΡΕΙ τι κανει, ή μπορει να σημαινει οτι ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ξερει τι κανει και ειναι σε μια καλη κατασταση. Μπορει αν την αλλαξει να ειναι χειροτερα, μπορει και καλυτερα. Μπορει να βαριεται να μπει στη διαδικασια να της αλλαγης γενικοτερα. Αργοτερα μπορει οχι. Ολα παιζουν.
Μα αλλαγη φυλλου ας πουμε λυνει πολλα προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για ακομα μια φορα συμφωνω με τον Lorien
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν σας λέω ότι μελαγχόλησα τις ήμερες που ήμουν μόνη και δεν είχα να κάνω τίποτα μα τίποτα παρα μόνο να ασχολούμαι με τον εαυτό μου, με πιστεύετε?

Έχω μια οικογένεια, είναι τέλεια να τους φροντίζεις , είναι τέλεια να τα καταφέρεις στις δύσκολες στιγμές και είναι τέλεια να έχεις ανταμοιβή γιʼαυτα αλλά δεν παύει να υπάρχουν και στιγμές που μου λείπει η ξενοιασιά….

Όταν είσαι μόνος δεν έχεις τόσες ευθύνες …
Ευκαιρία λοιπόν να κάνεις εφηβικές τρέλες…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αρα οντως δε μπορεις....και γιαυτο δε "θελεις" (επιλεγεις να μη το κανεις). (γιατι πιο πισω αλλη εντυπωση εδωσες).
Δεν καταλαβαίνω πως οδηγήθηκες σε αυτό το συμπέρασμα.
Ισως να είναι καλύτερα να οριοθετήσουμε τι ακριβώς εννοούμε δεν θέλω, και τι δεν μπορώ, γιατί αν υπάρχουν όροι με διαφορετικές ερμηνείες από τον καθένα μας, πολύ πιθανό να λέμε τα ίδια πράγματα και να μην το έχουμε καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Οκ, first off, το διαβαζα και δε το πιστευα ! Δηλαδη, συγνωμη κιολας, αλλα τι σοι σχεση ειναι αυτη οταν , αφενος θα βγεις μονη σου στην κρεαταγορά (τα κλαμπακια ντε :P ) - που ενταξει δεν ειναι και τιποτα τρομερο απο μονο του- , αλλα αφεταιρου αμα βρεις καποιον για σεξ,...απλα ενημερωνεις τον ανθρωπο σου "ξερεις θα παω να βγαλω τα ματια μου τωρα, εσυ μην ανησυχεις εσενα αγαπαω μωρο μου φιλακια, γεια..." ! :confused: Προσωπικα αυτο δε θα το ονομαζα σοβαρη σχεση, απλα οτι εισαι με καποιον και κανετε σεξ και ανα πασα στιγμη μπορεις να χωρισεις σε χρονο dt και χωρις να σε πειραξει κιολας.

....αντε μετα το μαζεψες με το επομενο ποστ. Σε συγχωρω. :P

Μιλάω για την εξαιρετικά σπάνια και δύσκολη περίπτωση του να μην μπορώ να αντισταθώ με τίποτα οπότε ή θα το κάνω εν γνώσει του ή θα τον κερατώσω. Ε προτιμώ το πρώτο. Και για να καταλάβεις για πόσο σπάνια περίπτωση μιλάω, 2,5 χρόνια τώρα δεν έχει συμβεί ποτε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαταλαβα τι λες. Απλα το σκεφτομαι καπως ετσι : εφοσον ειμαι ερωτευμενος και αγαπαω τον ανθρωπο μου κλπ, θα προσπαθησω (χωρις να καταπιεζομαι κιολας βεβαια) να μην μπαινω σε καταστασεις που δε θα μπορω να αντισταθω, που θα ειμαι πιο επηρρεπης στο λαθος. Γιατι ανθρωποι ειμαστε, ολα μπορουν να συμβουν. Κι αμα πινεις κιολας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top