Mαγαζί με Gothic

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ψάχνω ένα κατάστημα στην Αθήνα με γκόθικ ρούχα και αξεσουάρ. Επίσης προσπαθώ να θυμηθώ πως λένε εκείνο το μαγαζί σε μια γωνιά στην Πλάκα που πουλάει νομίζω κυρίως πανκ. Παλιότερα περνούσα από κει κάθε μέρα και μια φορά αγόρασα και κάτι,αλλά γέρασα και δεν θυμάμαι. Ξέρει κανείς το όνομα ; 'Εχει ένα μουσείο μοντέρνας τέχνης στην αυλή. Στην Αδριανού ήταν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ τα νιάτα μου lol
remember το λένε το μαγαζί και είναι Αδριανού 79 :D
https://www.rememberfashion.gr/gHome.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ κακιά επιρροή. Ποιά νιάτα ; Εγώ είμαι πολύ μεγάλος βρε :D αλλά το παλεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κακή επιρροη, ήσανε γκοθου? :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Black & rose, θεμιστοκλεους & γαμβεττα

κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε και τα κλασικα (τουριστικα κυριως μαλλον... Δεν ξερω, εγω τουριστας ειμαι παντα στην Αθηνα:P) Top Man και Monsterville, το πρωτο στο μοναστιρακι και το δευτερο στην πλατια εξαρχιων. Με πολυ τσιμπιμενες τιμες βεβαια, και το δευτερο πιο πολυ προς το μεταλ παρα στο γκοθ
https://www.topman.gr/
https://www.monsterville.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Aκόμα ένα μαγαζί με αξιόλογα πράγματα σε αυτό το στυλ είναι και το Planet rock: https://www.planetrock.gr/gr/all.htm Θεμιστοκλέους και Γραβιάς 15
αλλά έχει περισσότερο περίεργα αξεσουάρ (αυθεντικά alchemy gothic και st.justin's):inlove: παρά ρούχα...

Αααα...και επειδή η επίσημη σελίδα του Monsterville δεν λειτουργεί, τσίμπα το myspace του: https://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=361879305
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IreneK1990

Νεοφερμένος

Η IreneK1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ψαχνω ενα μαγαζι που μπορω να αγορασω απτο internet gothic ρουχα και αξεσουα. ξερετε κανενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το πιο γνωστο, νομιζω, ειναι το Hot topic (https://www.hottopic.com/)

Ελληνικο, το μονο που ξερω να εχει και e-shop ειναι το monsterville (https://www.monsterville.gr)

Αμα κανεις ενα απλο search στο γκογκλη θα βρεις χιλιαδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Υπάρχει το rockvision.gr δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι αλλά έχει πολλά μπλουζάκια με ροψκ συγκροτήματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
γουσταρω γκο9ικ..<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πήρα ήδη από τη Θεσσαλονίκη κάτι ωραίο, σκοπεύω το χειμώνα να βρω κι άλλα στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ekati1980

Νεοφερμένος

Η ekati1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια, ειμαι η Εκατη και ειμαι νεα στη παρεα. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες για καποιο καταστημα με μονο gothic ρουχισμο, εδω στην Ελλαδα. Στο εξωτερικο γινεται χαμος απο τετοια. Θα ηθελα να εβλεπα ενα καταστημα στην Αθηνα που να ειδικευεται στα συγκεκριμενα ρουχα, γυναικεια και αντρικα. Θα ηθελα πολυ να ακουσω την αποψη σας για το συγκεκριμενο θεμα, γιατι μας εχουν βαλει στην ακρη εδω και πολλα χρονια. Ε? Τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα ηθελα πολυ να ακουσω την αποψη σας για το συγκεκριμενο θεμα, γιατι μας εχουν βαλει στην ακρη εδω και πολλα χρονια. Ε? Τι λετε??


Χωρις αγοραστικο κοινο, λογικο δεν ειναι να μην υπαρχουν και μαγαζια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark vampir

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στο μοναστιράκι το topman έχει πολύ ωραία ρούχα gothic και στα εξάρχεια στο monsterville............!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balls on Parade

Νεοφερμένος

Ο Balls on Parade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ξερει κανεις κανα μαγαζι με Goth και Punk εδω στην Αθηνα?

Μην πει κανεις να κοιταξω στα απο πανω τρεντς , οταν λεω μαγαζι εννοω καπου που να ψωνιζει κανεις κανα ρουχο για να φοραει , οχι "επισημα" ρουχα των 100 ευρω , εννοω κανα μαγαζι που να τα πουλανε σε καλες τιμες γιατι ενα παντελονι 40 ευρω ειναι ψωνια για ενα χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLOODY

Νεοφερμένος

Ο BLOODY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
TOPMAN !!! Το καλυτερο μαγαζι για Goth - Punk - Heavy Metal με τις καλυτερες τιμες μακραν. Πηγαινε στο Μοναστηρακι και θα το βρεις.Εχει και site www.topman.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ναι,βασικά το top man έχει σηκώσει ψηλά το μπαϊράκι...και το monsterville έχει περιορισμένο εμπόρευμα.
Αναλόγως βέβαια τι ψάχνει ο καθένας.
Προσωπικά ό,τι βρίσκεται στη ντουλάπα μου,είναι αγορασμένο απο το net.
Οι αγορές της Ελλάδας δεν πολυαξίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top