Girl Gamers

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.


Και ξερό ψωμί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μα και βεβαια παιζω παιχνιδια στο πισι.. δεν εννοω μονο φλας γκεημς..
πρωτο στη λιστα το the sims ενα δυο και τρια
ακολουθουν diablo 2
need for speed carbon, underground και most wanted
gta vice city
heretic
age of mythology
worms three d
joanne of arc
the longest journey
street fighter
mortal combat
taken tag
magic the gathering

τουτεστιν I love pc games!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
παίξε κ το age of empires 3 :P

πρώτη φορά είδα να λέει κοπέλα ότι παίζει
age of mythology
need for speed
κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Παλιά κατέβαζα οτι παιχνίδι έβγαινε και δοκίμαζα έστω το πρώτο mission/chapter κτλ κτλ για να έχω άποψη. Τρελαμένη τελείως.
Τώρα το pc μου έχει μπακαταλέψει +δεν έχω και χρόνο λόγω σχολής και επαγγελματικών υποχρεώσεων :P

Μου αρέσουν action/adventure, ας γράψω κάποια ενδεικτικά :P
Prince of Persia (warrior within αγαπημένο)
Assassin's creed τα πάντα
Tomb Raider (εξαιρείται το κάκιστο για μένα guardian of light που είχαν βγάλει... τώρα το νέο reboot το ευχαριστήθηκα)

Δε λέω όχι και σε hack n slash τύπου Devil May cry...

από RPGs, skyrim φυσικά, Gothic (παλιά σειρά δε νομίζω να τη ξέρουν οι περισσότεροι, ήταν το πρώτο μου rpg στο pc πάντως)

άντε και κανένα fps όπως far cry (το 2 δεν μου άρεσε, προτιμώ 1 και 3), Crysis 1 (τα τελευταία δεν μου άρεσαν), Deus Ex (το παλιό, το human revolution δεν το'χω παίξει λόγω specs), Dead Island .

Παλιά έπαιζα CS 1,6 ήμουν και administrator σε gaming forum.

Σιχαίνομαι τα strategies, τα τύπου Sims, και τα point n click adventures...
Ξεκίνησα με nintendo (gameboy colour) οπότε Super Mario, Zelda, Pokemon θα έχουν πάντα ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου :D
να πω την αλήθεια που και που βάζω emulator και παίζω και τώρα pokemon xD

Anywayz, πώρωση, πολλές ώρες πάνω από το pc. Στενοχωριέμαι που δε προλαβαίνω τόσο πλέον... αλλά ντάξει τώρα είμαι σε άλλη φάση και είναι εξίσου όμορφα :D
Έχω καιρό να ποστάρω σε forum, αλλά δε ξέρω είδα το θέμα και δε κρατήθηκα, σορρυ για το τεράστιο post xD

joanne of arc
τουτεστιν I love pc games!!

Το Joan of Arc θυμάμαι το είχα πάρει μαζί με ένα περιοδικό, "Computer Games" έτσι νομίζω λεγόταν (ίσως να ήταν και το pc master δε θυμάμαι καλά) και το είχε δώρο :clapup:
Χαίρομαι που υπάρχει άτομο που να το έχει παίξει xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
άντε και κανένα fps όπως far cry (το 2 δεν μου άρεσε, προτιμώ 1 και 3), Crysis 1 (τα τελευταία δεν μου άρεσαν), Deus Ex (το παλιό, το human revolution δεν το'χω παίξει λόγω specs), Dead Island .

deus ex θρυλικο
gothic 1 επισης εξαιρετικο..
freelancer επισης..
α και unreal 1 απιστευτη μουσικη ατμοσφαιρα

οτι εχει εξερευνηση..και μεγαλους κοσμους..
ειχα παιξει και το morrowind μεχρι τελους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/dev/null

Νεοφερμένος

Η /dev/null αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
>CoD
>Hardcore gaming
lel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murdock

Νεοφερμένος

Η Murdock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
(Πρώτο post omg :redface:)

Πέρα από την πόρωση με Pokemon στο Nintendo DS που είχα μικρή, δεν ασχολήθηκα με games μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι. Βασικά ήταν τότε που ανακάλυψα το Skyrim και ήταν μεγάααλο κόλλημα, μέχρι και σήμερα είναι το αγαπημένο μου game και έχω κάπου από 400 ώρες gameplay (στο Steam φαίνονται μόνο οι 100 επειδή τις άλλες 300 ώρες τις έκανα όταν δεν είχα αγοράσει το παιχνίδι και το είχα κατεβάσει από το torrent :redface:). Ναι, αν δεν υπήρχε το Skyrim θα είχα βγάλει πολύ περισσότερα από τα 8.900κάτι μόρια που έβγαλα στις Πανελλήνιες. :P

Το Πάσχα αγόρασα το πρώτο Portal και κάηκα δυο μέρες να το τελειώσω, χωρίς walkthroughs παρακαλώ. Ακόμα παλεύω πάντως να πάρω όλα τα achievements στο Steam. Μετά πήρα το Dragon Age: Origins και μου έκανε και δώρο η κοπέλα μου το πρώτο Mass Effect και μια συνεχίζω το ένα, μια το άλλο, μαζί με το Portal 2, παίζω και το Bastion πού και πού για τρίτη φορά (κι αυτό για τα achievements το ξαναπαίζω) και φυσικά το Skyrim γιατί έβαλα όλα τα DLC και χαζοχαίρομαι :clapup: Team Fortress 2 πού και πού για να ξεδώσω.

Αγόρασα και τα BioShock αλλά λέω πρώτα να τελειώσω τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω ξεκινήσει πριν ξεκινήσω αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι, αν δεν υπήρχε το Skyrim θα είχα βγάλει πολύ περισσότερα από τα 8.900κάτι μόρια που έβγαλα στις Πανελλήνιες. :P
Αν δεν υπήρχε, θα έλιωνες απλά στο Grim Fandango...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
βασικα το skyrim το βρήκα βαρετό.δεν ξέρω γιατί όλοι(αντρες-γυναίκες) το θεωρούν 10/10
το main story τελειώνει πολύ γρήγορα και μετά βαριώμουν να το ψάξω παραπάνω.
το dragon age inquisition έτη φωτός καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murdock

Νεοφερμένος

Η Murdock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν δεν υπήρχε, θα έλιωνες απλά στο Grim Fandango...

Θέλω να πιστεύω ότι θα διάβαζα ΑΟΔΕ αν δεν υπήρχε το Skyrim. :(

το main story τελειώνει πολύ γρήγορα και μετά βαριώμουν να το ψάξω παραπάνω.

Το main story το βρίσκω απίστευτα χλιαρό σε σχέση με τα υπόλοιπα quests που προσφέρει το παιχνίδι. Κάθε φορά που ξεκινάω με καινούριο χαρακτήρα όλο και κάποια καινούρια περιοχή ανακαλύπτω, όλο και κάποιο quest που δεν είχα βρει τις προηγούμενες φορές βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και ας μην αναφερθούμε στην προσθήκη διαφόρων mods, που σου προσφέρουν χαλαρά δεκάδες έξτρα ώρες.
Πχ το Interesting NPCs μου έρχεται στο νου
On another note, έχει κάνει κανείς το challenge να μην χρησιμοποιεί fast travel πουθενά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Murdock

Νεοφερμένος

Η Murdock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και ας μην αναφερθούμε στην προσθήκη διαφόρων mods, που σου προσφέρουν χαλαρά δεκάδες έξτρα ώρες.
Πχ το Interesting NPCs μου έρχεται στο νου

Η αλήθεια είναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχω βάλει mods ακόμα. Βλακεία μου γιατί υπάρχουν κάθε λογής mods, από πολύ χρήσιμα μέχρι άσκοπα και γελοία τα οποία όντως προσφέρουν χαλαρά έξτρα ώρες παιχνιδιού.
Το Interesting NPCs δεν το είχα ακούσει ποτέ, θα το πάρω ως suggestion. Προσωπικά όσο το σκέφτομαι, καίγομαι να βάλω τίποτα LotR/The Hobbit mods, με new locations και χαρακτήρες. :D

On another note, έχει κάνει κανείς το challenge να μην χρησιμοποιεί fast travel πουθενά? :P

Εγώωω :redface:
Εκεί βλέπεις τη μαγεία του παιχνιδιού. Πληρώνεις βέβαια την εμπειρία με άκυρες επιθέσεις από λύκους/αρκούδες/κλέφτες/δράκους/ό,τι άλλο τύχει, αλλά αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το Interesting NPCs δεν το είχα ακούσει ποτέ, θα το πάρω ως suggestion.
Το συγκεκριμένο το απολαμβάνεις στην πληρότητά του με το που ξεκινήσεις νέο save, καθώς τα sidequests του εκτείνονται σε όλο το χάρτη ;)

Εγώωω :redface:
Εκεί βλέπεις τη μαγεία του παιχνιδιού. Πληρώνεις βέβαια την εμπειρία με άκυρες επιθέσεις από λύκους/αρκούδες/κλέφτες/δράκους/ό,τι άλλο τύχει, αλλά αξίζει.
Χαχα, μπράβο ρε συ! Εγώ μια φορά αποφάσισα να το δοκιμάσω αλλά βλέποντας ότι είχα να ταξιδέψω από Solitude σε Riften τα παράτησα κάπου στα μισά...:P Τις μικρές αποστάσεις τις παλεύω.
Επίσης αρκετά καλά μου φάνηκαν και τα DLC Dawnguard & Dragonborn. Από τότε που ανακάλυψα το
Bend Will shout ταξιδεύω first class με δράκο υποζύγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Ναι το Skyrim πολύ καλό game με βάθος όπου πραγματικά ο κόσμος αλλάζει αναλογα με το λεβελς σου και τη δυναμη του χαρακτηρα σου /νοπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top