Αγαπημένα Podcasts

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Σε μια γρηγορη αναζητηση ειδα πως δεν υπηρχε θεμα σχετικα με αγαπημενα podcasts και προτασεις για την ανακαλυψη νεων.
Οσον αφορα το τι ειναι, οριστε μια περιγραφη απο την ever-so-helpful wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Podcast.
Μου φαινεται πως η πρωτη μου επαφη με το ειδος ισως να ηταν εκεινα του bbc ή το Welcome to Nightvale-το οποιο δεν μου κολλησε ιδιαιτερα αν και εχει περασει πολυς καιρος και το ιδιο ειναι απο τα πιο διασημα του ειδους του.
Τελευταια ομως μου χουν πιασει το ενδιαφερον ιδιαιτερα εκεινα της sci fi-fantasy κατηγοριας. Τα δυο που ακουσα και ολοκληρωσα ως το πιο προσφατο επεισοδιο ειναι:
eos10 (απολαυστικη ιστοριων γιατρων κ φιλων τους σε διαστημοπλοιο στο γαλαξια-αναμενεται 3η σεζον μετα απο ανακοινωση) -comedy/mystery too
limetown (μια δημοσιογραφος ραδιοφωνου εξερευνα το μυστηριο της εξαφανισης των κατοικων της limetown- ισως καποια στιγμη 2η σεζον αλλα χωρις ελπιδες τρομερες) το οποιο ειναι και mystery/crime/creepy shit και με κρατησε στην ακρη της καρεκλας:D

εσεις ακουτε? ποια ειναι τα αγαπημενα σας?
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η πρώτη επαφή με podcasts ήταν ψάχνοντας για το αμερικάνικο Survivor και βρήκα το Rob has a podcast στο οποίο μιλάνε για το Survivor και άλλα reality που βλέπω κατά καιρούς. Εκτός ότι εξασκώ τα αγγλικά μου είναι και μια πολύ καλή παρέα όταν είμαι στο λεωφορείο, το μετρό ή παίζω παιχνίδια στο πισί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Η πρώτη επαφή με podcasts ήταν ψάχνοντας για το αμερικάνικο Survivor και βρήκα το Rob has a podcast στο οποίο μιλάνε για το Survivor και άλλα reality που βλέπω κατά καιρούς. Εκτός ότι εξασκώ τα αγγλικά μου είναι και μια πολύ καλή παρέα όταν είμαι στο λεωφορείο, το μετρό ή παίζω παιχνίδια στο πισί.

Έχει κάνει πολλές φορές podcast και με τον Stephen Fishbach :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Έχει κάνει πολλές φορές podcast και με τον Stephen Fishbach :redface:

Έχουν εκπομπή μαζί που την κάνουν μετά από κάθε επεισόδιο. Τον Stephen όμως τον αντιπαθώ. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σπαμάρω το JRE, το big brown breakdown και καμιά φορά το hardcore history.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κυρίως ακούω MMO και gaming podcasts, όπως το co-optional και declarations of war η the instance.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τον τελευταίο χρόνο παρακολουθώ συστηματικά κάποιες εκπομπές. Οι αγαπημένες μου είναι:

  1. The Economics Detective

  2. World Book Club

  3. The Guardian's Audio Long Reads

  4. The Foreign Desk

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχω ανακαλύψει και το ελληνικό technopolitan, που είναι τεχνολογικού περιεχομένου.
Γενικά ξεμυτάνε Έλληνες που βγάζουν content σε podcast format (απλά το βαζουν youtube συνήθως, γρρρρ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Τώρα τελευταία έχω ανακαλύψει και το ελληνικό technopolitan, που είναι τεχνολογικού περιεχομένου.
Γενικά ξεμυτάνε Έλληνες που βγάζουν content σε podcast format (απλά το βαζουν youtube συνήθως, γρρρρ).
Άκουσα το τελευταίο επεισόδιο και μου άρεσε.

Μετά άκουσα στο αυτοκίνητο τα επεισόδια που κράζουν το iPhone Xr και ένα άλλο που κράζουν το iPad Pro και το macbook air και απογητεύτηκα. Αναφέρουν ότι το νέα macbook air έχει core i3 ενώ δεν έχει. Το μπέρδεψαν με το νέο macmini του 2018 που αν και το βασικό μοντέλο έχει core i3 είναι πολύ καλός επεξεργαστής και value4money για τα λεφτά του και το απογείωσε. Απλώς διάβασαν core i3 και έκραξαν.

Επίσης έκαναν αναφορά για το τη πτώση της απόδοση των iPhone με τη φθορά της μπαταρίας. Ενώ η apple έχει δώσει επιλογή να απενεργοποιείται η πτώση στη απόδοση λεγανε ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Επίσης δεν ανέφεραν το πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταριών με 40 ευρώ (τώρα έληξε) . Ανέφεραν ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλα κινητά (π.χ. Samsung) αλλά επικεντρώθηκαν στο κράξιμο κατά της apple.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top