Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Λολ; :confused:

Όπως υποδηλώνει και το όνομα, το "πρώην" είναι παρελθοντικό. Εάν ήθελε να ήταν με τον πρώην της ... θα ήταν με εκείνον κι όχι με μένα, so why be jealous? Besides, αν θέλει τόσο πολύ να είναι με εκείνον, με την ευχή μου. Εγώ συνεχίζω παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση. :P

Ζηλεύω υπερβολικά.....ειδικά όταν μου αναφέρει καμιά φορά όταν το ζητάω λεπτομερειες για διάφορα θέματα λιώνω :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λολ; :confused:

Όπως υποδηλώνει και το όνομα, το "πρώην" είναι παρελθοντικό. Εάν ήθελε να ήταν με τον πρώην της ... θα ήταν με εκείνον κι όχι με μένα, so why be jealous? Besides, αν θέλει τόσο πολύ να είναι με εκείνον, με την ευχή μου. Εγώ συνεχίζω παρακάτω.
Well, τώρα με κάνεις και νιώθω σαν να ζω σε δύο κόσμους. Στον κόσμο του internet και στον κόσμο τον πραγματικό! :confused:
Έτυχε και βρέθηκα σε μία τέτοια κατάσταση μιας φίλης μου και για αυτό το ανέφερα.
Ένας λόγος για να ζηλέψεις μπορεί να είναι τα έντονα αισθήματα που ένιωθε ο σύντροφός σου.
Ξέρεις, μια σχέση μπορεί να τελειώσει χωρίς να το θέλεις εσύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση. :P

Ναι,μεχρι πριν λιγο καιρο τρελα,τρελα ομως:P
Επειδη εχει διατηρησει καλες σχεσεις,ζηλευα:hmm:
Μετα μεσολαβησε κατι που με ταρακουνησε και μπηκα στη θεση μου:whistle:
Μεχρι το επομενο κρουσμα:hmm:
Οχι εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να σταθω κιουρια,στο υψος μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Εγώ έχω μάθει ένα πράγμα: μην κάνεις ερωτήσεις των οποίων οι απαντήσεις θα σε στεναχωρήσουν και δεν αποσκοπούν πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Lol, δηλαδή τα άλλα ερωτικά θέματα αποσκοπούν κάπου; Πχ πότε έδωσες το πρώτο σου φιλί;
Μάλιστα, μάλιστα. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
theodora νομίζω πως η Χιμέλα αναφερόταν σε ερωτήσεις στον σύντροφό σου.

Όχι δεν ζηλεύω, δεν έχει νόημα πιστεύω, άδικα θα στενοχωριόμουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Καλέ κοριτσάκι, εννοείται πως εννοούσα στο σύντροφό μου. Γιατί να ρωτήσω κάτι του οποίου η απάντηση θα με στεναχωρήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν έχει περάσει καιρός που είμαστε μαζί (δλδ τουλάχιστον τρεις μήνες) και νιώθω πως ακόμα θα προτιμούσε να ήταν με εκείνη (αλλά δεν είναι γιατί εκείνη δεν τον θέλει) ή δεν με έχει ερωτευτεί ακόμα τόσο όσο εκείνη, οπότε πέφτω συνέχεια στην σύγκριση και χάνω, τότε απλώς θα τον αφήσω. Το να ζηλέψω δεν έχει νόημα.

Πάντως για όσες ζηλεύουν γενικά κάθε πρώην, υπάρχει λύση. Να είστε η πρώτη του σχέση απλώς! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βρίσκεστε σε μία σχέση και το έτερον σας ήμισυ είχε προηγουμένως μία σχέση που πλέον έχει τελειώσει.

Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της;
Θέλω και αιτιολόγηση. :P


Πολυ απλη ερωτηση για ενα θεμα με τοσες πτυχες... Εξαρτατε απο πολους παραγωντες.... Εξαρτατε απο το ποσα ξερεις για την προηγουμενη σχεση, και εαν ξερεις τι ειδους σχεση ητανε αυτη, πως τελιωσε, γιατι τελιωσε, ποση διαρκεια ειχε, πια η σχεση μεταξυ τους τωρα και αλλα πολλα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πάντως για όσες ζηλεύουν γενικά κάθε πρώην, υπάρχει λύση. Να είστε η πρώτη του σχέση απλώς! :lol:

Βέβαια σε αυτή την περίπτωση έχεις την ανησυχία "πότε θα με παρατήσει γιατί θα θέλει να αποκομίσει κι άλλες εμπειρίες" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δεν ξερω τον ορισμο της ζηλειας ακριβως, ποιο πολυ εγω το βλεπω ανταγωνιστικα το θεμα ισως λογω ζωδιου ως λιονταρινα δεν θελω στην δικη μου περιοχη να γυρνοβολανε αλλα θηλυκα:P
μετα απο κατι συζητησεις που ειχα με φιλους ολοι ειχαν πει οτι αν καποιος και εγω μεσα ειχαμε αισθηματα για καποιον δυνατα και τον θελαμε πραγματικα θα αντιδρουσαμε ασχημα αλλα παντα με επιπεδο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ έχω μάθει ένα πράγμα: μην κάνεις ερωτήσεις των οποίων οι απαντήσεις θα σε στεναχωρήσουν και δεν αποσκοπούν πουθενά.
Συμφωνώ! Αν και δεν είναι πάντα εύκολο να συγκρατείς την..περιέργεια? Ζήλεια? δεν ξέρω πώς να το πω...

Έχω υπάρξει πολύ ζηλιάρα (εκνευριστική θα έλεγα(!)), αλλά επειδή όλα εδώ πληρώνονται (:P) συνειδητοποίησα πόσο ανούσιο (if not "επικίνδυνο" για τη σχέση μου) ήταν όταν βρέθηκα στην ανάποδη θέση, να περνάω εγώ ανάκριση τρίτου βαθμού για προηγούμενη σχέση μου.

Επίσης...Παίζει ρόλο και ο χρόνος. Αν είμαστε πχ. 2 μήνες μαζί τότε δεν ξέρω, μάλλον δεν είναι τόσο εύκολο να ...συγκρατηθείς.. Αν είμαστε μαζί πχ. 4 χρόνια, well, πώς είναι δυνατόν πλέον να ζηλεύω? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω προσωπικα για να ζηλεψω πρεπει να μου δωσει δικαιωμα ο αλλος ή αφορμη. ειτε αυτος ειναι ο συντροφος μου που για μενα ειναι το πιο σημαντικο ειτε να δω την αλλη να κανει γυρνοβολιες με διαφορους τροπους. αλλιως ποσως με ενδιαφερει.

ενα πραγμα φυσικα προσεξα οτι με απασχολει. ο τροπος που χειριστηκε ο συντροφος μου τις προηγουμενες του σχεσεις και την συμπεριφορα του. δεν ξερω γιατι αλλα με προβληματιζει το παρελθον στην ' ουσια ' του οχι στην υπαρξη καθαυτη των πρωην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanclubsandwich

Νεοφερμένος

Ο fanclubsandwich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πολυ απλη ερωτηση για ενα θεμα με τοσες πτυχες... Εξαρτατε απο πολους παραγωντες.... Εξαρτατε απο το ποσα ξερεις για την προηγουμενη σχεση, και εαν ξερεις τι ειδους σχεση ητανε αυτη, πως τελιωσε, γιατι τελιωσε, ποση διαρκεια ειχε, πια η σχεση μεταξυ τους τωρα και αλλα πολλα...!
ε χμ , μπορεί ο καθένας να προσδιορίσει τους παράγοντες για την περίπτωση του - νομίζω ότι βαριέσαι να απαντήσεις :redface:
οντόπικ :

εγω προσωπικα για να ζηλεψω πρεπει να μου δωσει δικαιωμα ο αλλος ή αφορμη
δηλαδή εγώ σου δίνω δικαιώματα ; :mad:

πιο οντόπικ :
φυσικά και τον ζηλεύω , έχει γλιτώσει από όσες σκοτούρες τραβάω εγώ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
δεν θα το λεγα ζήλια!! πάντως την έχεις στην "μπούκα"!! δεν θέλουμε να ακούσουμε τιποτα γιαυτήν την κοντή ,ηλίθια, αστοιχείωτη,το μπάζο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bubble.

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ αρχικά ζηλευα...:redface:
Φοβόμουν μήπως του αρέσει ακόμα...
Αλλά τώρα που περασε καιρός δε με νοιάζει..
Άλλωστε δεν επέλεξε να είναι μαζί της αλλά μαζί μου..
Νομίζω οτι αυτό πρεπει να σκεφτόμαστε όλες για να περιορίσουμε τη ζήλια...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μόνο την πρωήν μωρέ; Όλες. :worry:
Παλιά τσίτωνα πανεύκολα ακόμα και ονόματα να άκουγα. Σύγκρινα συνέχεια τον εαυτό μου με άλλες, είτε πρώην είτε άλλες που του την έπεφταν μόνο, και μάντεψε; πάντα ένιωθα κατώτερη και ότι η άλλη έχει πιο πολλά από μένα, και γενικά είχα απίστευτη ανασφάλεια και φοβόμουν μήπως δε του αρέσω αρκετά και ότι είναι μαζί μου από οίκτο( ο οποίος δεν ήξερα καν από πού είχε προκύψει:eek: ), και τέτοιες άλλες βλακείες.
Σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι είναι θέμα αυτοπεποίθησης και επιβεβαίωσης. Aν δεν τα έχεις, θα ζηλέψεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, χωρίς να σου δίνει καν δικαιώματα.
Βέβαια τώρα μετά από καιρό δε είμαι τόσο ζηλιάρα, και δε το δείχνω τόσο έντονα γιατί έχω αλλάξει και εγώ γενικά σα χαρακτήρας, και ούτε έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε για τέτοια θέματα, οπότε αντέχω περισσότερο.
Τώρα που με σκέφτομαι δεν αντέχομαι ρε φίλε, ίσως να έχουν και δίκιο όταν με λένε υστερική.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μόνο την πρωήν μωρέ; Όλες. :worry:
Παλιά τσίτωνα πανεύκολα ακόμα και ονόματα να άκουγα. Σύγκρινα συνέχεια τον εαυτό μου με άλλες, είτε πρώην είτε άλλες που του την έπεφταν μόνο, και μάντεψε; πάντα ένιωθα κατώτερη και ότι η άλλη έχει πιο πολλά από μένα, και γενικά είχα απίστευτη ανασφάλεια και φοβόμουν μήπως δε του αρέσω αρκετά και ότι είναι μαζί μου από οίκτο( ο οποίος δεν ήξερα καν από πού είχε προκύψει:eek: ), και τέτοιες άλλες βλακείες.
Σε γενικές γραμμές πάντως, πιστεύω ότι είναι θέμα αυτοπεποίθησης και επιβεβαίωσης. Aν δεν τα έχεις, θα ζηλέψεις χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, χωρίς να σου δίνει καν δικαιώματα.
Βέβαια τώρα μετά από καιρό δε είμαι τόσο ζηλιάρα, και δε το δείχνω τόσο έντονα γιατί έχω αλλάξει και εγώ γενικά σα χαρακτήρας, και ούτε έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε για τέτοια θέματα, οπότε αντέχω περισσότερο.
Τώρα που με σκέφτομαι δεν αντέχομαι ρε φίλε, ίσως να έχουν και δίκιο όταν με λένε υστερική.:confused:

χαχαχα θεα,το προτυπο μου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top