Ιστορίες τσιγκουνιάς: το μεγαλύτερο ελάττωμα ( ; )

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πιστεύω πως έχει να κάνει με την οικονομική κατάσταση του άλλου. Αν κάποιος έχει οικονομική άνεση και δεν ψωνίζει τίποτα ή όλα του φαίνονται ακριβά, ναι έχει καβούρια στις τσέπες.
Αν ομως δεν έχει χρήματα, και γυφτιές όπως το καζανάκι που λέτε, τις δικαιολογώ. Εδώ άλλοι αυτοκτονούν, έχουν γίνει πολυ δύσκολα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως:sick::loltooth: Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!

Πιστεύω πως έχει να κάνει με την οικονομική κατάσταση του άλλου. Αν κάποιος έχει οικονομική άνεση και δεν ψωνίζει τίποτα ή όλα του φαίνονται ακριβά, ναι έχει καβούρια στις τσέπες.
Αν ομως δεν έχει χρήματα, και γυφτιές όπως το καζανάκι που λέτε, τις δικαιολογώ. Εδώ άλλοι αυτοκτονούν, έχουν γίνει πολυ δύσκολα τα πράγματα.

Ναι σωστα αλλα ασφαλως εγω τα λεω για ατομα που ξερω πως δεν εχουν οικονομικο προβλημα και κανουν τετοιες γυφτιες!! πιστευω πως αυτοι που εχουν οικονομικο προβλημα δεν κανουν τετοια ετσι και αλλιως δεν τους περνουν απο το μυαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως:sick::loltooth: Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!

Ιουουουουουουουου... Οκ, μεγάλη αηδία. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο άνθρωπος ήταν φιλοξενούμενος. Οι τσιγγούνηδες αυτά τα κάνουν όταν χρεώνονται οι ίδιοι, δηλαδή θα περίμενα στη δική του περίπτωση να χρησιμοποιεί αβέρτα το χαρτί της τουαλέτας, αφού ήταν τζάμπα!



Ναι σωστα αλλα ασφαλως εγω τα λεω για ατομα που ξερω πως δεν εχουν οικονομικο προβλημα και κανουν τετοιες γυφτιες!! πιστευω πως αυτοι που εχουν οικονομικο προβλημα δεν κανουν τετοια ετσι και αλλιως δεν τους περνουν απο το μυαλο
Ναι το καταλαβαίνω, νομίζω ότι κανείς που έχει γράψει σε αυτό το θρεντ, πιστεύει πως οι φτωχοί είναι τσιγκούνηδες. Όλοι πάντα λέμε για όσους έχουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Έλα ντε... Αφου ηταν τζάμπα αλλα αυτος ειχε συνηθισει τις γυφτιες του και ηθελε να μας κανει οικονομία! Μεχρι που μπορει να φτάσει ομως κανεις ειναι απίστευτο! Και φυσικα δεν κρίνουμε καποιο που κανει οικονομία επειδη απλα δεν εχει αλλα αυτούς που εχουν και πολλα μαλιστα και σκέφτονται να οικονομήσουν ακομα και το σεντ. Γιατι και η σπατάλη απο την αλλη ειναι ασχημο πράγμα αλλα ποτε χειροτερο απο την τσιγκουνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως:sick::loltooth: Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!
Πάλι καλά να λες που δε Χρησιμοποιούσε το δικό σου σφουγγάρι Κιόλας:D Οπότε και τέρμα τσιγκούνη δεν τον λες 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Nicole βλέπω ότι σου έχουν τύχει περιπτωσάρες. Πού τους βρίσκεις; Στα γαριδάκια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Χαχα οχι καλε αφου το αλλαζει καθε 2 μηνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παλι καλα που το αλλαζει και δε το κραταει 1 χρονο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχα οχι καλε αφου το αλλαζει καθε 2 μηνες

Πες του να κάνει μπάνιο κιόλας με το ίδιο σφουγγάρι για να μη χρειάζεται να αγοράζει και δεύτερο!! :clapup: εντάξει αυτό δεν το έχω συναντήσει ποτέ. Με σφουγγάρι σκουπίζονταν οι Ρωμαίοι στις δημόσιες τουαλέτες, από κανένα ντοκιμαντέρ θα το είδε και θα του φάνηκε καλή ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Χαχα μπορει. Παντως αν αλλαζει αυτο καθε 2 μηνες αυτο που πλενεται θα το αλλαζει καθε 2 χρονια. Η κατάντια του ανθρώπου ομως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ε οχι. Αλλο τσιγκουνια και ´γυφτιά και αλλο οικονομία και να μην εισαι σπάταλος. Πιστευω οτι οι ανθρωποι που τα λενε αυτα ειναι γιατι ειναι και αυτοι το ιδιο! Και είπαμε εξαρταται απο την τσέπη του καθενος. Αν και πιστευω οτι ακομα και ο φτωχότερος ανθρωπος μπορει να μην γινεται ποτε του γύφτος ενω συνηθως γίνονται αυτοι που κρατάνε.
Ωραιο αυτο με την ξαπλώστρα! Και γω ειχα παει με το φιλο μου θάλασσα και ειχε έρθει ενας γνωστός. Επειδη δεν καθόμαστε εξω σχεδον καθολου παίρνουμε μια να βάλουμε τα πραγματα μας πανω. Καθόμασταν και οι 2 στην ξαπλώστρα και ερχεται και κάθεται και αυτος! Αναγκάστηκα και το ειπα μετα. Υπαρχουν άπειρες ιστορίες και το χειροτερο ειναι οταν συνδυάζεται η τσιγκουνια με τη ´γυφτιά! Ε τωρα να σου λεει ο άλλος που ξερεις πως κρατα "μα να χάλασε 5ευρω;"



Ναι καταλαβαίνω τι θες να πεις. Αν ο αλλος ειναι γύφτος μην τον κανεις παρεα. Ξεκόψε να μην εκνευριζεσαι. Τι γινεται ομως αν ειναι καποιος της οικογένειας;:P

Κάνεις ό,τι κάνω κι εγώ με τον παππού μου(κλασική περίπτωση τσιγγούνη-η σύνταξη που παίρνει είναι ένα τριψήφιο νούμερο που μπροστά ο πρώτος αριθμός δεν είναι ούτε 1 ούτε 2, δεν έχει καθόλου έξοδα γιατί δεν ξοδεύει και δεν αγοράζει τίποτα, δεν δίνει σε κανέναν και μένει μόνος του και είναι ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΣ-πέρσι κόντεψε να πάθει ανακοπή επειδή δεν άναβε τα καλοριφέρ και είχε ψοφόκρυο στο σπίτι του)!Υπομονή και μετά από πολύ καιρό, όταν σε φέρει στο αμήν,πας και ξεκινάς "εν βρασμώ ψυχής" και ό,τι σου βγαίνει από την καρδιά το λες,μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι-αυτό το έκανα εγώ στον παππού μου τον προηγούμενο μήνα και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ!!!!Βέβαια,επειδή ο άνθρωπος είναι και 80 χρονών,μετά από λίγες ώρες ανέβασε πίεση και παραλίγο να πάθει έμφραγμα.Μόλις το έμαθα μου ήρθε να του πω ''Άντε να παίρνεις και ' συ σειρά για τον άλλο κόσμο,να μ' αφήσεις και μένα στην ησυχία μου" αλλά κρατήθηκα γιατί ήταν μπροστά η μαμά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Κάνεις ό,τι κάνω κι εγώ με τον παππού μου(κλασική περίπτωση τσιγγούνη-η σύνταξη που παίρνει είναι ένα τριψήφιο νούμερο που μπροστά ο πρώτος αριθμός δεν είναι ούτε 1 ούτε 2, δεν έχει καθόλου έξοδα γιατί δεν ξοδεύει και δεν αγοράζει τίποτα, δεν δίνει σε κανέναν και μένει μόνος του και είναι ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΣ-πέρσι κόντεψε να πάθει ανακοπή επειδή δεν άναβε τα καλοριφέρ και είχε ψοφόκρυο στο σπίτι του)!Υπομονή και μετά από πολύ καιρό, όταν σε φέρει στο αμήν,πας και ξεκινάς "εν βρασμώ ψυχής" και ό,τι σου βγαίνει από την καρδιά το λες,μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι-αυτό το έκανα εγώ στον παππού μου τον προηγούμενο μήνα και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ!!!!Βέβαια,επειδή ο άνθρωπος είναι και 80 χρονών,μετά από λίγες ώρες ανέβασε πίεση και παραλίγο να πάθει έμφραγμα.Μόλις το έμαθα μου ήρθε να του πω ''Άντε να παίρνεις και ' συ σειρά για τον άλλο κόσμο,να μ' αφήσεις και μένα στην ησυχία μου" αλλά κρατήθηκα γιατί ήταν μπροστά η μαμά...

Ε και εσύ, μεγάλος άνθρωπος είναι, δείξε λίγη κατανόηση, μην τον στείλεις πριν την ώρα του :P
Εγώ δεν έχω γνωρίσει κάποιον τόσο τσιγγούνη... Έχω μια γνωστή η οποία σκέφτεται πολύ πριν ξοδέψει και το παραμικρό, για παράδειγμα,αν ένα ρούχο κάνει παραπάνω από 10 ευρώ το θεωρεί ακριβό. Αλλά τη δικαιολογώ γιατί η οικογένειά της δεν έχει και τόσο μεγάλη οικονομική άνεση (αν και δεν ξοδεύουν πολλά χρήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ε και εσύ, μεγάλος άνθρωπος είναι, δείξε λίγη κατανόηση, μην τον στείλεις πριν την ώρα του :P
Εγώ δεν έχω γνωρίσει κάποιον τόσο τσιγγούνη... Έχω μια γνωστή η οποία σκέφτεται πολύ πριν ξοδέψει και το παραμικρό, για παράδειγμα,αν ένα ρούχο κάνει παραπάνω από 10 ευρώ το θεωρεί ακριβό. Αλλά τη δικαιολογώ γιατί η οικογένειά της δεν έχει και τόσο μεγάλη οικονομική άνεση (αν και δεν ξοδεύουν πολλά χρήματα)

Λοιπόν,πρώτον, αυτό το έκανε και όταν ακόμα ήταν νέος,απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου.Και δεύτερον,έλα και εσύ λίγο στη θέση μου:μόλις πάω στο σχολείο όλοι-λες και το κάνουν επείτηδες ένα πράγμα-λένε "Αυτό μου το πήρε ο παππούς μου","Α,μισό λεπτό, να πάω πρώτα στον παππού μου να μου δώσει λεφτά","Την εξαήμερη στην Ιταλία θα μου την πληρώσει ο παππούς μου".Και μετά από όλα αυτά, πάω στον παππού μου για να περιμένω τη μαμά να γυρίσει από τη δουλειά της και να' ρθει να με πάρει, και μόλις μπαίνω μέσα,πριν προλάβω να του ζητήσω λεφτά για να πάω να πάρω ένα περιοδικό και πατατάκια(κι όχι την εξαήμερη στην Ιταλία), με το που ανοίγω την τηλεόραση,έρχεται από το διπλανό δωμάτιο,μου λέει να την κλείσω,κι όταν εγώ δεν το κάνω με κυνηγάει για να μου πάρει το τηλεκοντρόλ.Ε τώρα του πετάς ή δεν του πετάς το τηλεκοντρόλ στο κεφάλι???Αυτό έκανα και τον προηγούμενο μήνα αλλά (ευτυχώς/δυστηχώς δεν ξέρω θα δείξει) δεν τον πέτυχε στο κεφάλι αλλά πήγε στον τοίχο.Έχει και αντανακλαστικά το εξηνταβελόνικο χούφταλο(έτσι τον φωνάζω εγώ)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Λοιπόν,πρώτον, αυτό το έκανε και όταν ακόμα ήταν νέος,απ'ότι μου έχει πει η μαμά μου.Και δεύτερον,έλα και εσύ λίγο στη θέση μου:μόλις πάω στο σχολείο όλοι-λες και το κάνουν επείτηδες ένα πράγμα-λένε "Αυτό μου το πήρε ο παππούς μου","Α,μισό λεπτό, να πάω πρώτα στον παππού μου να μου δώσει λεφτά","Την εξαήμερη στην Ιταλία θα μου την πληρώσει ο παππούς μου".Και μετά από όλα αυτά, πάω στον παππού μου για να περιμένω τη μαμά να γυρίσει από τη δουλειά της και να' ρθει να με πάρει, και μόλις μπαίνω μέσα,πριν προλάβω να του ζητήσω λεφτά για να πάω να πάρω ένα περιοδικό και πατατάκια(κι όχι την εξαήμερη στην Ιταλία), με το που ανοίγω την τηλεόραση,έρχεται από το διπλανό δωμάτιο,μου λέει να την κλείσω,κι όταν εγώ δεν το κάνω με κυνηγάει για να μου πάρει το τηλεκοντρόλ.Ε τώρα του πετάς ή δεν του πετάς το τηλεκοντρόλ στο κεφάλι???Αυτό έκανα και τον προηγούμενο μήνα αλλά (ευτυχώς/δυστηχώς δεν ξέρω θα δείξει) δεν τον πέτυχε στο κεφάλι αλλά πήγε στον τοίχο.Έχει και αντανακλαστικά το εξηνταβελόνικο χούφταλο(έτσι τον φωνάζω εγώ)!

Ε ενταξει κατι σαν τη γιαγιά μου αλλα εγω απλα αποφεύγω να την επισκέπτομαι. Μην φτάνεις και σε τέτοιο σημειο ομως να εύχεςαι να πάθει κακο γιατι αργότερα θα νιωθεις τύψεις. Μάθε να ελέγχεις λιγο τα νεύρα σου. Δυστυχως οι τσιφουτηδες ειναι αυτοι που κρατάνε λεφτα και κλαιγονται και οχι αυτοι που δεν εχουν. Στο κατω κατω δες το αλλιως οτι δεν ειναι υποχρεωμένος να σου δινει χρηματα. Και μενα η γιαγιά μ εχει να μου κανει δώρο 20 χρονια και ολοι λενε ο παππούς ή η γιαγιά τους δίνουν λεφτα αλλα τι να γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μια τραγικη ιστορια τσιγκουνιας. ημασταν σε ενα οικογενειακο τραπεζι το δεκαπενταυγουστο( ξερετε απο αυτα τα κλασσικα ελληνικα οικογενειακα τραπεζια που μαζευεται οοοολο το σοι και γνωριζεις συγγενεις που δεν ηξερες καν οτι υπηρχαν..)και ειχε ερθει ενας μπαρμπας με τη γυναικα του ειχαν κατσει πρωτη μουρη στο τραπεζι μπροστα στην πιατελα με το βουνο απο κρεαςκαι ετρωγαν..ο κυριος ομως ηταν τοσο πονηρος ωστε να τρωει και τα κοκκαλα να τα αφηνει με τροπο τοσο διακριτικο στο πιατο της διπλανης γιαγιας που κοιμοταν ορθια..και ενω λοιπον βλεπαμε το βουνο της πιατελας να χαμηλωνει τακοκκαλα στο πιατο της γριας ολο και μαζευνταν και αφου στο τελος οτυπος εσκασε απο το φαιτο πιατο του ηταν πεντακαθαρο. και ολοι του λεγανε ρε συ ταδε τιποτα δεν εφαγες παρε κατι να τσιμπησεις.... στο τελος ομως το καταλαβαν, αρχισαν να τον κοροιδευουν και σηκωθηκε και εφυγε επειδη και καλα προσβληθηκε!! χαχαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια ακρως αηδιαστικη περιπτωση τσιγκουνιας ειναι και η παρακατω την οποια οι περισσοτεροι δεν πιστευουν αλλα ειναι αληθεια. Φιλοξενουσαμε στο σπιτι για μερικες μερες καποιο φιλο ο οποιος τυγχανει πλουσιος και τσιγκουνης. Καθε φορα που πηγαινε τουαλετα επαιρνε μαζι του ενα σφουγγαρι. Μια μερα που ελειπα αποκαλυψε στο φιλο μου οτι για οικονομια αντι χαρτι τουαλετας χρησιμοποιει το σφουγγαρι. Του λεει μην το ξανακανεις ειναι βρωμια λεει οχι ρε το αλλαζω καθε 2 μηνες το σφουγγαρι..και οι γονεις μου ετσι κανουν! πωπω ειχα παθει σοκ θα τον πεταγα εξω αλλα εκανα υπομονη. Τρεχαμε συνεχως και ριχναμε χλωρινες στο νιπτηρα. Τι σιχαμα μπορει να γινει καποιος απο τσιγκουνια ομως:sick::loltooth: Ε στην αλλη ζωη ισως τον ξαναφιλοξενησουμε!!!!

Αμαν.....:confused::confused::confused:
Ρε συ.... αυτος μαλλον αρρωστος θα ηταν, δεν εξηγειται...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εχω να πω οτι εχω ακουσει πολλες ιστοριες με το σφουγγαρι και με αυτο με το φαι ξεπερναει καθε οριο.
Λες και επιβαραινει η τσεπη ενος 1 ανθεωπου που εχει λεφτα να δωσει κατι παραπανω για την υγεια του και για να φαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά όντως οι παροιμιακές φράσεις δεν πρέπει να βγήκαν τυχαία. :P

"Να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει". Δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί τσιγκουνιά, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι απαράδεκτο! Και δεν το έχω δει λίγες φορές... :/: Βέβαια όχι κυριολεκτικά να τρώει η μάνα και να μη δίνει στο παιδί της, αλλά έχω δει μητέρες να παίρνουν τα πάντα για τον εαυτό τους και στα παιδιά τους να παίρνουν ούτε το 1/3 από αυτά που πήραν. Τραγικά πράγματα... Τι να πει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα αυτό που μου τη σπάει περισσότερο, είναι όταν κάποιος σχολιάζει το που/πως ξοδεύω εγώ ή κάποιος άλλος χρήματα. "Καλά ρε πήγες και έδωσες ΧΧ για να πάρεις αυτή βλακεία?" "Σιγά μην έδινα εγώ ΧΧ για να πάρω αυτό". Πόσο με εκνευρίζουν κάτι τέτοια σχόλια λες και είναι δικά τους τα λεφτά και έχουν κανένα λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εμένα αυτό που μου τη σπάει περισσότερο, είναι όταν κάποιος σχολιάζει το που/πως ξοδεύω εγώ ή κάποιος άλλος χρήματα. "Καλά ρε πήγες και έδωσες ΧΧ για να πάρεις αυτή βλακεία?" "Σιγά μην έδινα εγώ ΧΧ για να πάρω αυτό". Πόσο με εκνευρίζουν κάτι τέτοια σχόλια λες και είναι δικά τους τα λεφτά και έχουν κανένα λόγο.


εντάξει, εάν πήρες το iphone6, σα να προκαλείς και εσύ τα σχόλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top