Bοήθεια για το Sony Xperia P

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
λοιπον παιδια, εδω και μια ωρα εχω σπιτι μου το sony xperia p!! μολις πηγα να βαλω την καρτα sim μου συνειδητοποιησα οτι δεν ταιριαζει γτ θελει μικρη(δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα νμζω ειναι ιδια με του i-phone 4s) θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ξερετε τι καρτα περνει και αν οταν τη βαλω αλλαξω τον αριθμο που ηδη εχω.. αν και ο αδερφος μου μου ειπε οτι δεν θα αλλαξω αριθμο!απογοητευτηκα πολυ :(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
λοιπον παιδια, εδω και μια ωρα εχω σπιτι μου το sony xperia p!! μολις πηγα να βαλω την καρτα sim μου συνειδητοποιησα οτι δεν ταιριαζει γτ θελει μικρη(δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα νμζω ειναι ιδια με του i-phone 4s) θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ξερετε τι καρτα περνει και αν οταν τη βαλω αλλαξω τον αριθμο που ηδη εχω.. αν και ο αδερφος μου μου ειπε οτι δεν θα αλλαξω αριθμο!απογοητευτηκα πολυ γιατι το περιμενα μια βδομαδα και δυστυχως δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα που θα ανοιξουν τα μαγαζια :(

Θα πας σε ένα κατάστημα του φορέα σου (π.χ cosmote, wind, vodafone, ανάλογα του τι έχεις) και θα ζητήσεις να σου αντικαταστήσουν την "κανονική" sim με micro sim. Βέβαια έχει και κάποιο κόστος αυτό νομίζω... Κάπου στα 10-15 ευρώ. ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
λοιπον παιδια, εδω και μια ωρα εχω σπιτι μου το sony xperia p!! μολις πηγα να βαλω την καρτα sim μου συνειδητοποιησα οτι δεν ταιριαζει γτ θελει μικρη(δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα νμζω ειναι ιδια με του i-phone 4s) θα ηθελα λοιπον να μου πειτε αν ξερετε τι καρτα περνει και αν οταν τη βαλω αλλαξω τον αριθμο που ηδη εχω.. αν και ο αδερφος μου μου ειπε οτι δεν θα αλλαξω αριθμο!απογοητευτηκα πολυ γιατι το περιμενα μια βδομαδα και δυστυχως δεν μπορω να το χρησιμοποιησω και πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα που θα ανοιξουν τα μαγαζια :(

Δύο λύσεις.
1. Κόβεις την ήδη υπάρχουσα κάρτα βάσει οδηγού από το νετ.
2. Πας στο φορέα σου και ζητάς micro-sim, με το ανάλογο αντίτιμο. Βγαίνει επί τόπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Θα πας σε ένα κατάστημα του παρόχου σου (π.χ cosmote, wind, vodafone, ανάλογα του τι έχεις) και θα ζητήσεις να σου αντικαταστήσουν την "κανονική" sim με micro sim. Βέβαια έχει και κάποιο κόστος αυτό νομίζω... Κάπου στα 10-15 ευρώ. ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ! :)
σε ευχαριστω για την απαντηση :) αλλα αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι περιμενα μια βδομαδα να ερθει και μολις το ειχα στα χερια μου συνειδητοποιησα αυτο :( οποτε πρεπει να περιμενω ξανα, μεχρι τη δευτερα :(

Δύο λύσεις.
1. Κόβεις την ήδη υπάρχουσα κάρτα βάσει οδηγού από το νετ.
2. Πας στο φορέα σου και ζητάς micro-sim, με το ανάλογο αντίτιμο. Βγαίνει επί τόπου.
thanks για την απαντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
σε ευχαριστω για την απαντηση :) αλλα αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι περιμενα μια βδομαδα να ερθει και μολις το ειχα στα χερια μου συνειδητοποιησα αυτο :( οποτε πρεπει να περιμενω ξανα, μεχρι τη δευτερα :(

Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και χωρίς σιμ... Αλλά δε θα μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα, στέλνεις μηνύματα, κλπ.... Μπορείς π.χ να παίξεις με τις ρυθμίσεις του ή να περάσεις μουσική και μόλις πάρεις και τη micro sim να είσαι έτοιμη να το χρησιμοποιείς κανονικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και χωρίς σιμ... Αλλά δε θα μπορείς να παίρνεις τηλέφωνα, στέλνεις μηνύματα, κλπ.... Μπορείς π.χ να παίξεις με τις ρυθμίσεις του, έτσι ώστε μόλις πάρεις και τη micro sim να είσαι έτοιμη να το χρησιμοποιείς κανονικά. :)
ναι το εκανα αυτο :) απλα δεν ειχε πολυ μπαταρια οποτε το εκλεισα και το εβαλα να φορτισει αλλα δεν θυμαμαι ποσες ωρες χρειαζεται :/: 12 ή 24;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
κανα 8ωρο ασ'το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top