Νύχια

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο σωστός τρόπος να κόβονται τα νύχια; Μιλάω για αντρικά χέρια. Πιο παλιά τα έκοβα πολύ με αποτέλεσμα να μπαίνουν στο δέρμα. Απ' οτι κατάλαβα πρέπει να μεγαλώνουν και να τα κόβουμε λίγο και οχι στις άκρες. Κατα λάθος ομως έκοψα σε ένα δάχτυλο την άκρη του νυχιού και μου τραυματίζει παλι το δέρμα.
Αλλο πρόβλημα είναι το σχήμα. Πρέπει να ναι επίπεδο ευθεία ή σαν τόξο; Ή κάπως αλλιως;
Kαι τέλος πολλές φορές ενω είναι κομμένα είναι αιχμηρά. Γιατι συμβαίνει αυτό; Mου είπε κάποιος πάρε μια λίμα αλλα πώς στο καλό χρησιμοποιούμε αυτη τη λίμα;
Οι γυναίκες που ασχολούνται πιο πολύ ας μου δώσουν τα φώτα τους και οποιος αλλος θέλει φυσικά. Και ένα τελευταίο τι κάνετε με το μικρό δάχτυλο του ποδιού. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σχήμα: μιας και μιλάμε για αντρικά χέρια πιστεύω πως θα ήταν καλό τα νύχια να είναι κομμένα στρογγυλά.
το τέταρτο από εδώ. λίγο πιο κοντά κομμένο βέβαια.

Εργαλείο: προσωπικά προτιμώ το ψαλιδάκι καθώς είναι πιο "ευέλικτο" και όχι τους νυχοκόπτες. ό,τι βολεύει τον καθένα.

Λίμα: πραγματικά απορώ πως δεν την ξέρεις:confused: είναι αυτό εδώ . υπάρχουν και οι χάρτινες λίμες αλλά οι μεταλλικές είναι πιο σταθερές. η επιφάνεια τους είναι από σμυρίδα, ένα υλικό που δίνει την υφή γυαλόχαρτου. λιμάρεις το νύχι στις γωνίες για να μην είναι αιχμηρό και για να του δώσεις καλύτερα το σχήμα που θέλεις. μην χρισιμοποιήσεις ποτέ τη λίμα στην επιφάνεια του νυχιού.

αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση! Οταν τα κόβεις η καμπύλη του ψαλιδιού είναι προς τα κατω ή προς τα πανω; Kαι δεν κατάλαβα τι εννοείς για τη λίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
sos!
Θελω να κανω ημιμονιμο λογω ενος γαμου π θα φοραω κοραλι φορεμα. ωστοσο δεν εχω ιδεα τι χρωμα-σχεδια να κανω. η κοπελα κανει απειρα σχεδια κ εχω χαθει. μπορω πχ να το αφησω στγην κριση της; καποια ννα εχει κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
sos!
Θελω να κανω ημιμονιμο λογω ενος γαμου π θα φοραω κοραλι φορεμα. ωστοσο δεν εχω ιδεα τι χρωμα-σχεδια να κανω. η κοπελα κανει απειρα σχεδια κ εχω χαθει. μπορω πχ να το αφησω στγην κριση της; καποια ννα εχει κανει;
Mία φορά έκανα ημιμόνιμο και δεν πρόκειται να ξανακάνω!!!! :mad::P
Τώρα για σένα..εμένα τα σχέδια δε μ' αρέσουν..προτιμώ σκέτο χρώμα..απο κει και πέρα ό,τι σ' αρέσει
σου προτείνω όταν πας να στα φτιάξει να πάρεις μαζί σου το φόρεμα, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ που θα βάλεις για να ξέρει που πατάει και που βρίσκεται η κοπέλα..θα βοηθήσει πολύ..;) αν και δε νομίζω πως πρέπει να αγχώνεσαι για κάτι τέτοιο..τα νύχια δε χρειάζεται να τα συνδυάζουμε με τα ρούχα..άμα ήταν έτσι χαθήκαμε :P..αλλά πρόκειται για γάμο και μάλλον θα ήθελες κάτι ιδιαίτερο απ' ό,τι καταλαβαίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
γενικα αγχωνομαι για τα παντα... εξ αρχης μ εκανε κλικ το ομπρε..
σκετο βερνικι δε θελω γτ ειναι σαν να πληρωνω αδικα [οκ θα μεινει καιροοο] αλλα ειναι κατι πτο κανεις κ μονη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λευκό ή γαλλικό ή nude.
Βαρέθηκα να βλέπω στολισμένα νύχια με στρας και 150 χρώματα στο κάθε νύχι.
Χειμωνιάζει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λευκό ή γαλλικό ή nude.
Βαρέθηκα να βλέπω στολισμένα νύχια με στρας και 150 χρώματα στο κάθε νύχι.
Χειμωνιάζει κιόλας.
H μανιακή με τα νύχια της λέει: :P ΌΟταν με το καλό χειμωνιάσει,θα αρχίσουμε θα σκούρα μπλε και τα μπορντό,έως ότου τα πάντα είναι αποδεκτά,όταν φυσικά δεν φτάνουν στο όριο του κιτς.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
H μανιακή με τα νύχια της λέει: :P ΌΟταν με το καλό χειμωνιάσει,θα αρχίσουμε θα σκούρα μπλε και τα μπορντό,έως ότου τα πάντα είναι αποδεκτά,όταν φυσικά δεν φτάνουν στο όριο του κιτς.:D

Κι εγώ μανιακή με τα νύχια είμαι, γι' αυτό έχω σχηματίσει τέτοια άποψη. Άλλο μανιακή, κι άλλο κακόγουστη. :P
Έχω δει να βάζουν τα πάντα στα νύχια τους μερικές, όχι άλλες πέτρες και φιογκάκια, τα φάγαμε το καλοκαίρι, ας αρχίσουμε τώρα τα ουδέτερα ξέρωγω.

Με έχει πιάσει η κακία μου σήμερα, είχα άσχημη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες,αλλά αυτές οι υπερπαραγωγές με στρασάκια,σχεδιάκια κλπ δε μου αρέσουν.Μου αρέσουν όταν έχουν ένα το πολύ 2 χρώματα.Favorite είναι το μαύρο χρώμα σε όχι μεγάλα νύχια.

Noone asked me i know,but still truth must be spoken
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες,αλλά αυτές οι υπερπαραγωγές με στρασάκια,σχεδιάκια κλπ δε μου αρέσουν.Μου αρέσουν όταν έχουν ένα το πολύ 2 χρώματα.Favorite είναι το μαύρο χρώμα σε όχι μεγάλα νύχια.

Noone asked me i know,but still truth must be spoken

Άλλη μαλακία κι αυτή με τα μακριά νύχια.
Οκκκ είπαμε περιποιημένα, αλλά όχι και 1 μέτρο νύχι. Είναι άσχημο και ψεύτικο. Δεν είσαι και η Rihanna.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους άντρες,αλλά αυτές οι υπερπαραγωγές με στρασάκια,σχεδιάκια κλπ δε μου αρέσουν.Μου αρέσουν όταν έχουν ένα το πολύ 2 χρώματα.Favorite είναι το μαύρο χρώμα σε όχι μεγάλα νύχια.

Noone asked me i know,but still truth must be spoken

Προσωπικά ούτε εμενα μου αρέσουν, αλλα δεν τα κάνουμε ολα για εσάς οποτε δεν χρειάζεται να αρέσει σε όλους τους αντρες :slourp: just saying :P
Συμφωνώ με την πρινσες, δοκίμασε κατι πιο απλο. Και εγω το βρισκω υπερπαραγωγή το ψεύτικο νύχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Yeap συμφωνώ απόλυτα,αλλά για να είναι solid choice των περισσότερων γυναικών,έχει πέραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κι εγώ μανιακή με τα νύχια είμαι, γι' αυτό έχω σχηματίσει τέτοια άποψη. Άλλο μανιακή, κι άλλο κακόγουστη. :P
Έχω δει να βάζουν τα πάντα στα νύχια τους μερικές, όχι άλλες πέτρες και φιογκάκια, τα φάγαμε το καλοκαίρι, ας αρχίσουμε τώρα τα ουδέτερα ξέρωγω.
Με έχει πιάσει η κακία μου σήμερα, είχα άσχημη μέρα.
Δε βάζω φιογκάκια. Ούτε πέτρες. Γενικά,μισώ ό,τι προεξέχει. Να πω ένα πουά,αλλά ως εκεί.
Άλλη μαλακία κι αυτή με τα μακριά νύχια.
Οκκκ είπαμε περιποιημένα, αλλά όχι και 1 μέτρο νύχι. Είναι άσχημο και ψεύτικο. Δεν είσαι και η Rihanna.
Σόρρυ,αλλά τα μακριά νύχια δε βολεύουν πρακτικά. Εγώ πχ με κοντά νύχια γιατί δεν αντέχουν μία φορά,τα άφησα λίγο μακριά.. Ε,έκλαιγα έναν φακό επαφής.Άι σιχτίρ.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δε βάζω φιογκάκια. Ούτε πέτρες. Γενικά,μισώ ό,τι προεξέχει. Να πω ένα πουά,αλλά ως εκεί.

Σόρρυ,αλλά τα μακριά νύχια δε βολεύουν πρακτικά. Εγώ πχ με κοντά νύχια γιατί δεν αντέχουν μία φορά,τα άφησα λίγο μακριά.. Ε,έκλαιγα έναν φακό επαφής.Άι σιχτίρ.:look:

Όταν πρωτοέβαλα φακούς, πριν 5-6 χρόνια;;:confused: έσπαγαν όλοι οι φακοί και απορούσα τι κάνω λάθος. Ε ρώτησα την οπτικό και μου λέει για τα νύχια. Και πραγματικά δεν είχα ποτέ μακριά νύχια, νορμαλ είχα πάντα, πού να είχα και νυχάρες.
Έχω φίλη που λόγω μακριών νυχιών δε μπορεί να βγάλει τη κάρτα από το ΑΤΜ και ζητάει βοήθεια από περαστικούς.
Lamee
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όταν πρωτοέβαλα φακούς, πριν 5-6 χρόνια;;:confused: έσπαγαν όλοι οι φακοί και απορούσα τι κάνω λάθος. Ε ρώτησα την οπτικό και μου λέει για τα νύχια. Και πραγματικά δεν είχα ποτέ μακριά νύχια, νορμαλ είχα πάντα, πού να είχα και νυχάρες.
Έχω φίλη που λόγω μακριών νυχιών δε μπορεί να βγάλει τη κάρτα από το ΑΤΜ και ζητάει βοήθεια από περαστικούς.
Lamee
Και να πω ότι το΄χουν και πολλά μοντέλα στην πασαρέλα θα λέω και ψέμματα. Νομίζω δηλαδή.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και να πω ότι το΄χουν και πολλά μοντέλα στην πασαρέλα θα λέω και ψέμματα. Νομίζω δηλαδή.:look:

Τι εννοείς δεν κατάλαβα τη σύνταξη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ειμαι υπερ του κοκκινου το χειμωνα.. Περσυ τα εβαφα τα ξεβαφα αλλα το κοκκινο εκει.
Φετος ισως κανω κ κατι αλλο, σκουρο πρασινο ας πουμε. Μεταλλιζε χρωμα επισης πλεον μαρεσει. Καποτε προτιμουσα μονο ματ, τωρα ρισκαρω κ το μεταλλιζε ενω καποτε το θεωρουσα λιγο μεγαλιστικο.
Τωρα τα χω γαλλικο, το βαρεθηκα. Θα ταφησω ενα παλ μεχρι να χειμωνιασει..

Τα μακρια νυχια οντως δε βολευουν. Γενικς τα χω κανονικα, αλλα καποιες φορες τα μακραινω αρκετα, μαρεσουν!

Με κοραλι φορεμα θα τα εκανα γαλλικο ή ενα παλ σωμον. Εξαρταται τον τυπο σου βεβαια! Καποια εξτριμ θα τα εβαφε εντονο χρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Γράφτε και πώς τα κόβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σήμερα πήγα για μανικιούρ πεντικιούρ και μου τα έκανε στρογγυλό, υπέροχα είναι! Τα νύχια βαμμένα είναι πιο ωραία, ειδικά τα νύχια των ποδιών. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top