Πως μια φωτογραφία θα μπορούσε να σας συγκινήσει;

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πως μια φωτογραφία είναι ικανη να σας φέρει κάποια συναισθήματα;
Τι εννοώ; :hmm:
Δηλαδή τι πρεπεί να έχει μια φωτο για να σας συγκινήσει;
Πως θα κάτσετε μπροστά σε μια εικόνα πάνω απο 5 λεπτά και θα την κοιτατε;
Σας έχει τύχει ποτέ και αν ναι τι συναισθήματα σας προκάλεσε και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Μια εικονα 1000 λεξεις και θα προσθεσω και συναισθηματα...Ποσο μαλλον μια φωτογραφια που ειναι προσωπικες στιγμες...στιγμες που απαθανατηστηκαν με ή χωρις λογο...Αλλα για να μεινουμε να την κοιταμε 5 λεπτα σιγουρα καποιο λογο θα εχουμε...
Προσωπικα με συγκινουν οι φωτογραφιες ης γιαγιας μου και του παππου μου που δε ζουν πια.Ειναι οι μονες φωτογραφιες που εχω πιασει τον εαυτο μου να τις κοιταω για αρκετη ωρα.Και παντα συγκινουμαι.Μου λειπουν και λυπαμαι που δεν ειναι πια μαζι μου για να τους ζησω περισσοτερο.
Βεβαιως πολλες αλλες φωτογραφιες με συγκινουν αλλα οχι οπως εκεινες...
Τελευταια φορα κοιτουσα φωτογραφιες που εβγαλα το καλοκαιρι και ηταν και ο καλοκαιρινος(-ανεκπληρωτος) ερωτας...:redface: Κοιτουσα κοιτουσα μεχρι που πηγαν να με πιασουν τα ζουμια και περασα μια βολτα απο το στεκι(chat&fun section):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα πρέπει να έχει ένα θέμα που να με αγγίζει συναισθηματικά

είτε αυτό είναι κάποιο προσωπο που δεν υπάρχει στη ζωή μου, είτε είναι μια κατάσταση που έχω ζήσει απ το παρελθόν και ήταν πολύ καλή ή πολύ κακή, είτε προκειται για ενα τοπίο μέρος που όμως μου γεννάει συναισθήματα και με προσκαλεί να ονειρευτώ, είτε προκειται για μια φωτογραφία η οποια θα συγκινούσε κάθε άνθρωπο... σκηνή πολέμου... τοκετού... ένα νεογένητο σε μια αγκαλια...

καταλήγω και παλι λοιπόν.... όλα ειναι στο θεμα που θα με αγγίξει συναισθηματικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
πρόσωπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το περιγράψω αλλά μπορώ να σας δώσω ένα παράδειγμα (που μάλλον αγγίζει όλους!).
Κατά τη διάρκεια μιας καισαρικής εγχείρησης και ενώ κινηματογραφείτο το γέγονος,ο γιατρός δουλεύει γρήγορα για να απελευθερώσει το έμβρυο,το οποίο κινδυνεύει με πνιγμό από τον ομφάλιο λώρο!
Ανοίγοντας τον αμνιακό σάκο και πριν προλάβει να κάνει τίποτε άλλο ένα χεράκι ξεπροβάλει και πιάνει το χέρι του γιατρού σαν σανίδα σωτηρίας!
Η φωτο:







Υ.Γ. Το μωρό έζησε!:)
Υ.Γ.2 Μη μου πείτε δεν συγκινηθήκατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Φοβερό...η δυναμη της ζωης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα πάλι με συγκινούν οι φωτογραφίες που βγάζουν πάθος.. :) ..και οι φωτογραφίες ανθρώπων που αγαπούσα και δεν ζουν πια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Με συγκινουν οι φωτογραφίες που καταφέρουν να δείχνουν ή να προκαλούν ανθρώπινα συναισθήματα …
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Φωτογραφίες με αγαπημένα πρόσωπα, που δυστυχώς δεν είναι πια ανάμεσά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, κρίμα που έμεινε κάτω.
Εμένα με συγκινούν οι φωτογραφίες που απεικονίζουν την φύση. Αυτή η μαγεία με αγγίζει, από θάλασσα με ηλιοβασίλεμα μέχρι δάσος με φυτά και ζωάκια.
Π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, κρίμα που έμεινε κάτω.
Εμένα με συγκινούν οι φωτογραφίες που απεικονίζουν την φύση. Αυτή η μαγεία με αγγίζει, από θάλασσα με ηλιοβασίλεμα μέχρι δάσος με φυτά και ζωάκια.
Π.χ.
Ακριβώς, το ίδιο κι εγώ, για τη φωτογραφία φύσης.

Και φυσικά, πάντοτε συγκινούν οι φωτογραφίες κάποιων στιγμών, ή κάποιων προσώπων που είναι παρελθόν, είτε καλές στιγμές είτε κακές.
Ποτέ μου δεν έχω πετάξει φωτογραφίες κάποιων προσώπων που δεν θέλω να θυμάμαι πια γιατί μου άφησαν κακές εμπειρίες, θέλω να τα θυμάμαι όλα, γιατί απεικονίζουν κάποια περίοδο της ζωής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamwla

Νεοφερμένος

Ο Mamwla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η φωτογραφία είναι όπως όλες οι τέχνες. Δεν υπάρχει αντικειμενικότητα. Για τον κάθε έναν η συγκίνηση είναι διαφορετική. Πολλές φορές αναρωτιόμαστε γιατί κάτι μας αρέσει ή δεν μας αρέσει χωρίς να βρίσκουμε (άμεσα τουλάχιστον) την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν μπορεί να μην σε συγκινήσει αυτή η φωτογραφία!
Η Μαυροφορεµένη γυναίκα από το Δίστοµο ( Μαρία Παντίσκα)


Μέσω του περιοδικού LIFE η φωτογραφία "φανέρωσε" σε όλο το κόσμο
τον πόνο μιας νέας κοπέλας από τη φρίκη του πολέμου και τον άδικο χαμό της μάνας της...
Η λεζάντα έγραφε:
Η Μαρία Παντίσκα ακόµη κλαίει µε λυγµούς, δύο µήνες αφότου
οι Γερµανοί σκότωσαν τη µητέρα της σε σφαγή στην ελληνική πόλη Δίστοµο
Ο βουβός πόνος...
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορεί μία φωτογραφία να δείχνει κάτι στο οποίο είμαστε ευαίσθητοι και έτσι να μας συγκινήσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Πως μια φωτογραφία θα μπορούσε να σας συγκινήσει;

Καλύτερα να "μιλήσω" με παραδείγματα, θα γλιτώσω και...2000 λέξεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • emily.jpg
    emily.jpg
    31.5 KB · Εμφανίσεις: 299
  • f.jpg
    f.jpg
    95.2 KB · Εμφανίσεις: 297
Τελευταία επεξεργασία:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δηλαδή τι πρεπεί να έχει μια φωτο για να σας συγκινήσει;

την τραγική πραγματικότητα



δεν μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυά μου όποτε τη βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top