Θα εφαρμοστεί ποτέ ο αντικαπνιστικός νόμος;

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ που δεν κάπνισα ποτέ μου δεν έχω πρόβλημα με τα παιδιά που καπνίζουν και είμαι αντίθετος με την μορφή που έχει πάρει ο αντικαπνιστικός νόμος. Διαφωνώ πχ όταν πιάνονται παιδιά που καπνίζουν στο σχολείο να πληρώνει πρόστιμο ο διευθυντής ή να απαγορεύεται στο χώρο του νοσοκομείου πλήρως το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εγώ που δεν κάπνισα ποτέ μου δεν έχω πρόβλημα με τα παιδιά που καπνίζουν και είμαι αντίθετος με την μορφή που έχει πάρει ο αντικαπνιστικός νόμος. Διαφωνώ πχ όταν πιάνονται παιδιά που καπνίζουν στο σχολείο να πληρώνει πρόστιμο ο διευθυντής ή να απαγορεύεται στο χώρο του νοσοκομείου πλήρως το κάπνισμα.

Για το σχολείο μαζί σου. Αν και είναι λίγο αλητεία να καπνίζεις μέσα στο συγκρότημα ξέροντας πως θα φέρεις σε δύσκολη θέση εργαζόμενους εκεί. Εκτός σχολικού συγκροτήματος όμως, στα καφενεδάκια που σε κάθε σχολείο γύρω γύρω υπάρχουν, κάπνιζα φόρα παρτίδα -όχι επιδεικτικά, απλά δεν κρυβόμουν κιόλας- από τα 16 μου. Και δεν δεχόμουν κουβέντα από κανένα καθηγητή επ' αυτού.
Τώρα, όταν λες χώρο νοσοκομείου; Εννοείς εσωτερικό χώρο; Πχ ΤΕΠ; Ή γραφείο γιατρών; Ή το γραφείο γιατρών χειρουργείου;
Πάντως, η γενική αρχή είναι ο σεβασμός στους άλλους, θεωρώ ανεπίτρεπτο να ενοχλεί ένας καπνιστής οποιονδήποτε άλλον, είτε καπνιστή είτε μη καπνιστή. Εννοώντας πως το επιχείρημα ''έλα μωρέ, και εσύ καπνίζεις'' αυτών που καπνίζουν στην μούρη μου εμπρός ή μέσα στο αμάξι, με κάνει να πρεσσάρω. Ναι ρε φίλε, καπνίζω! Αλλά πάντα έξω και πάντα μακριά από τον άλλον! Κι άμα χρειάζεται, ξεπερνάω και το 5ωρο και το 7ωρο άκαπνος και δεν τρέχει και μία στην τελική! Το χαίρομαι να επιβάλλω ακαπνία στον εαυτό μου, το χαίρομαι και να καπνίζω -χωρίς να ενοχλώ-, σαν γαϊδούρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Όταν θα εφαρμοστεί -με τα standards του EBCO- η εναλλακτική θητεία. Είστε με τα καλά σας; Στην Ελβετία νομίζετε ότι ζείτε; Τα παιδιά πάντα θα καπνίζουν στα σχολεία, δεδομένης της ηλικίας και κανένας νόμος δεν θα τα αποτρέψει από αυτό αν δεν υπάρξει μάθημα αγωγής της υγείας. Όχι, δεν πιστεύω ότι θα εφαρμοστεί. Όχι πλήρως. Αν ήταν να εφαρμοστεί θα είχε γίνει ήδη. Με την έννοια ότι πρέπει να αλλάξουν οι άνθρωποι πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούπερ

Νεοφερμένος

Ο Κούπερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειναι προτιμότερο να επενδύσουμε στην διαπαιδαγώγηση των νέων ώστε να μην ξεκινήσουν το κάπνισμα παρά να περιμένουμε να το κόψουν αυτοί που είναι ήδη καπνιστές ή να συμμορφωθούν με τον νόμο.Μέχρι να πεθάνει αυτή η γενιά είμαστε καταδικασμένοι να αναπνέουμε καρκίνο δυστηχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τώρα, όταν λες χώρο νοσοκομείου; Εννοείς εσωτερικό χώρο; Πχ ΤΕΠ; Ή γραφείο γιατρών; Ή το γραφείο γιατρών χειρουργείου;
Πάντως, η γενική αρχή είναι ο σεβασμός στους άλλους, θεωρώ ανεπίτρεπτο να ενοχλεί ένας καπνιστής οποιονδήποτε άλλον, είτε καπνιστή είτε μη καπνιστή. Εννοώντας πως το επιχείρημα ''έλα μωρέ, και εσύ καπνίζεις'' αυτών που καπνίζουν στην μούρη μου εμπρός ή μέσα στο αμάξι, με κάνει να πρεσσάρω. Ναι ρε φίλε, καπνίζω! Αλλά πάντα έξω και πάντα μακριά από τον άλλον! Κι άμα χρειάζεται, ξεπερνάω και το 5ωρο και το 7ωρο άκαπνος και δεν τρέχει και μία στην τελική! Το χαίρομαι να επιβάλλω ακαπνία στον εαυτό μου, το χαίρομαι και να καπνίζω -χωρίς να ενοχλώ-, σαν γαϊδούρι

Φυσικά δεν εννοώ στα ΤΕΠ ή στις κλίνες. Στο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται θεωρητικά πουθενά το κάπνισμα συνεπώς για έναν εργαζόμενο καπνιστή θα είναι δύσκολη η παραμονή στο χώρο της εργασίας αφού δε μπορεί να φύγει από το χώρο του νοσοκομείου. Επίσης και ορισμένοι ασθενείς καπνιστές που νοσηλεύονται είναι δύσκολο για αυτούς να κόψουν μαχαίρι το κάπνισμα όσο είναι στο νοσοκομείο.
Ειναι προτιμότερο να επενδύσουμε στην διαπαιδαγώγηση των νέων ώστε να μην ξεκινήσουν το κάπνισμα παρά να περιμένουμε να το κόψουν αυτοί που είναι ήδη καπνιστές ή να συμμορφωθούν με τον νόμο.Μέχρι να πεθάνει αυτή η γενιά είμαστε καταδικασμένοι να αναπνέουμε καρκίνο δυστηχώς.

Πιστεύω ότι σε αυτό το κομμάτι τα πάει καλά η Ελλάδα πλέον οι καπνιστές τουλάχιστον οι περισσότεροι είναι συνειδητοποιημένοι για το τι προκαλεί το τσιγάρο. Όσες διαλέξεις και να γίνουν όσα σποτάκια και να παίξει η τηλεόραση κάποιοι ζυγίζουν όφελος και ζημιά και διαλέγουν το κάπνισμα.

Θεωρώ λύση είναι να γίνουν λιγότεροι αυστηροί οι νόμοι και να εφαρμόζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Φυσικά δεν εννοώ στα ΤΕΠ ή στις κλίνες. Στο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται θεωρητικά πουθενά το κάπνισμα συνεπώς για έναν εργαζόμενο καπνιστή θα είναι δύσκολη η παραμονή στο χώρο της εργασίας αφού δε μπορεί να φύγει από το χώρο του νοσοκομείου. Επίσης και ορισμένοι ασθενείς καπνιστές που νοσηλεύονται είναι δύσκολο για αυτούς να κόψουν μαχαίρι το κάπνισμα όσο είναι στο νοσοκομείο.
.
Δεν αναφέρθηκα στους θαλάμους νοσηλείας ή στην ΜΕΘ. Όπως εξάλλου είπες, η απαγόρευση είναι θεωρητική. Δλδ οι ίδιοι εργαζόμενοι ανά τον κόσμο τι κάνουν; Όπου το κάπνισμα σε κλειστό χώρο του νοσοκομείου είναι απλά αδιανόητο; Οι τρεις χώροι που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα δεν ήταν τυχαίοι. Τώρα, αναφορικά με ασθενείς οι οποίοι είναι χρόνια κλινοστατισμένοι αλλά όχι για παθολογική αιτία σχετιζόμενη με το κάπνισμα, υπήρχε, τουλάχιστον μέχει πριν 7-8 χρόνια, μιά άτυπη ανοχή. Ακόμα και συγκέντρωση καπνιστών στον ίδιο θάλαμο. Και η ανοχή δεν περιοριζόταν στον καπνό μόνο. Ενίοτε ούτε καν στον μπάφο

Ειναι προτιμότερο να επενδύσουμε στην διαπαιδαγώγηση των νέων ώστε να μην ξεκινήσουν το κάπνισμα παρά να περιμένουμε να το κόψουν αυτοί που είναι ήδη καπνιστές ή να συμμορφωθούν με τον νόμο.Μέχρι να πεθάνει αυτή η γενιά είμαστε καταδικασμένοι να αναπνέουμε καρκίνο δυστηχώς.
Πριν, με το ευχολόγιο εξολόθρευσης, ακουγόταν πιο αλτρουιστικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Φυσικά δεν εννοώ στα ΤΕΠ ή στις κλίνες. Στο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται θεωρητικά πουθενά το κάπνισμα συνεπώς για έναν εργαζόμενο καπνιστή θα είναι δύσκολη η παραμονή στο χώρο της εργασίας αφού δε μπορεί να φύγει από το χώρο του νοσοκομείου. Επίσης και ορισμένοι ασθενείς καπνιστές που νοσηλεύονται είναι δύσκολο για αυτούς να κόψουν μαχαίρι το κάπνισμα όσο είναι στο νοσοκομείο.


Πιστεύω ότι σε αυτό το κομμάτι τα πάει καλά η Ελλάδα πλέον οι καπνιστές τουλάχιστον οι περισσότεροι είναι συνειδητοποιημένοι για το τι προκαλεί το τσιγάρο. Όσες διαλέξεις και να γίνουν όσα σποτάκια και να παίξει η τηλεόραση κάποιοι ζυγίζουν όφελος και ζημιά και διαλέγουν το κάπνισμα.

Θεωρώ λύση είναι να γίνουν λιγότεροι αυστηροί οι νόμοι και να εφαρμόζονται.

Ακριβως...δεν ειναι συνειδητοποιημενοι,απλα χεστηκαν εαν θα ζησουν η εαν θα πεθανουν νεοτεροι...αντι λοιπον να παιζουν ηλιθιες διαφημησεις του τυπου "Το καπνισμα σκοτωνει" η δεν ξερω και εγω τι αλλες βλακειες τυπωνουν ας βαλουν πιο δραστικα πραγματακια...ας αρχιζουν να βαζουν οτι πιο σιχαμερο υπαρχει απο καρκινους,πισσα,δοντια οτι βρισκουν,να ειναι ομως τοσο σιχαμερο που κυριολεκτικα θα τους τραυματιζει ψυχολογικα,μολις βλεπουν τσιγαρο να τους ερχονται οι εικονες στο μυαλο...μονο ετσι θα καταλαβουν διαφορετικα μια τρυπα στο νερο κανουν...Σκληρο,αλλα εαν προκειται να τους σωσει τη ζωη και ποσο μαλλον των αλλων που δεν το εχουν επιλεξει να εισπνεουν κυριολεκτικα τα αποβλητα τους,αποτελεσματικο θα ελεγε κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ο νομος αρχισε να εφαρμοζεται αλλα ηδη οι μαγαζοτερες (κυριως στις καφετεριες) διαμαρτυρονται για πτωση του τζιρου τους μετα την εφαρμογη του νομου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ο νομος αρχισε να εφαρμοζεται αλλα ηδη οι μαγαζοτερες (κυριως στις καφετεριες) διαμαρτυρονται για πτωση του τζιρου τους μετα την εφαρμογη του νομου.

Νόου προμπ. Μπορούν να τριπλασιάσουν την τιμή καφέ για τους μη καπνιστές Θ_0 για αναπλήρωση του τζίρου που χάνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νόου προμπ. Μπορούν να τριπλασιάσουν την τιμή καφέ για τους μη καπνιστές Θ_0 για αναπλήρωση του τζίρου που χάνεται

Α ναι, αυτό είναι δίκαιο. Εμείς δηλαδή είτε θα τρώμε τον καπνό σας στη μούρη μας είτε θα χρυσοπληρώνουμε για έναν καφέ. Ξέρω οτι θες να με φουντώσεις πρωί πρωί! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Α ναι, αυτό είναι δίκαιο. Εμείς δηλαδή είτε θα τρώμε τον καπνό σας στη μούρη μας είτε θα χρυσοπληρώνουμε για έναν καφέ. Ξέρω οτι θες να με φουντώσεις πρωί πρωί! :mad:

(το κέρατό μ'!!! Πάλι καρφώθηκα!!! :loltooth::loltooth::loltooth: ).
Κυρία μου, ανήθικο τρίλημμα χαρακτηρίστε το αυτό '' Εμείς δηλαδή είτε θα τρώμε τον καπνό σας στη μούρη μας είτε θα χρυσοπληρώνουμε για έναν καφέ.'' , αλλά ναι. Δεν μπορείτε να τα έχετε όλα. Καθ' ότι, ο φουκαράς ο καπνιστής που την ακούει από όλους αλλά με τους παλαβούς φόρους που πληρώνει κινεί το άρμα της ανάπτυξης και για τους μη καπνιστές, να μην δικαιωθεί κι αυτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
(το κέρατό μ'!!! Πάλι καρφώθηκα!!! :loltooth::loltooth::loltooth: ).
Κυρία μου, ανήθικο τρίλημμα χαρακτηρίστε το αυτό '' Εμείς δηλαδή είτε θα τρώμε τον καπνό σας στη μούρη μας είτε θα χρυσοπληρώνουμε για έναν καφέ.'' , αλλά ναι. Δεν μπορείτε να τα έχετε όλα. Καθ' ότι, ο φουκαράς ο καπνιστής που την ακούει από όλους αλλά με τους παλαβούς φόρους που πληρώνει κινεί το άρμα της ανάπτυξης και για τους μη καπνιστές, να μην δικαιωθεί κι αυτός;

Άχου το....:cry_x:


Αντί να τρίζει ο αραμπάς τρίζουν τα κατρακύλια, έχω να πω εγώ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

Εκπληκτικό!!!! Δεν θα το φανταζόμανα ποτές, αλλά κοιτάζοντας πάλι και πάλι, διακρίνω τρελές ομοιότητες με την φωτό του άβατάρ σας. Τουλάχιστον γύρω από την ζώνη ματιών. Αλλά και στην γραμμή μύτης και χειλέων. Παλαβό λέμε
Αλλά τι είναι τα κατρακύλια; Και τον ρόλο του αραμπά στο κάστιν' τον τσίμπησε ποιός;
(την οφφ τόπικ υπεκφυγή, δεν σχολιάζω ο μεγαλόκαρδος αχαχαχχχχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εκπληκτικό!!!! Δεν θα το φανταζόμανα ποτές, αλλά κοιτάζοντας πάλι και πάλι, διακρίνω τρελές ομοιότητες με την φωτό του άβατάρ σας. Τουλάχιστον γύρω από την ζώνη ματιών. Αλλά και στην γραμμή μύτης και χειλέων. Παλαβό λέμε

:russian_roulette:

Αλλά τι είναι τα κατρακύλια; Και τον ρόλο του αραμπά στο κάστιν' τον τσίμπησε ποιός;
(την οφφ τόπικ υπεκφυγή, δεν σχολιάζω ο μεγαλόκαρδος αχαχαχχχχ)

Κλικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Στο Αμερικα παντως και συγκεκριμενα στο Σαν Ντιεγκο ολοι οι καπνιστες εβγαιναν εξω απο τα μαγαζια(που ηταν γεματα) και πηγαιναν σε συγκεκριμενα σημεια με σταχτοδοχεια και καπνιζαν-καπνιζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Στο Αμερικα παντως και συγκεκριμενα στο Σαν Ντιεγκο ολοι οι καπνιστες εβγαιναν εξω απο τα μαγαζια(που ηταν γεματα) και πηγαιναν σε συγκεκριμενα σημεια με σταχτοδοχεια και καπνιζαν-καπνιζουν

Καλα,και στη Νεα Υορκη το ιδιο... Δεν επιτρεπεται να καπνισεις σε κοντινη αποσταση απο τα καταστηματα, πρεπει να απομακρυνθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.

καρασπήτσλεσσ κι ενεός :P ( ελπίζοντας πως η μία και μοναδική σφαίρα στον μύλο, κατασκευής λάντα, αγρόν ηγόρασε :loltooth::loltooth::loltooth: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Τώρα που χειμώνιασε φαίνονται οι συνέπειες του αντικαπνιστικού νόμου. Κάποιες καφετέριες έχουν αισθητή μείωση κόσμου και οι ιδιοκτήτες καφέ/μπαρ θα έχουν προβλήματα.

Με αυτά τα δεδομένα είμαι κατά του αντικαπνιστικού νόμου.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τώρα που χειμώνιασε φαίνονται οι συνέπειες του αντικαπνιστικού νόμου. Κάποιες καφετέριες έχουν αισθητή μείωση κόσμου και οι ιδιοκτήτες καφέ/μπαρ θα έχουν προβλήματα.

Με αυτά τα δεδομένα είμαι κατά του αντικαπνιστικού νόμου.


Δε πιστευω οτι ο Ελληνας θα σταματησει να βγαινει εξαιτιας του αντικαπνιστικου. Εδω εχει εφαρμοστεί σε πιο βορειες χωρες, ευκαιρια να εφαρμοστεί και στην Ελλαδα.
edit: τωρα το πως θα εφαρμοστει αυτο ειναι ενα αλλο θεμα
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
θα εφαρμοστει κανονικα αυτη τη φορα απ'οσο φαινεται
τα καφε χανουν σιγουρα κοσμο και ο Ελληνας ναι θα σταματησει να πηγαινει τοσο τακτικα οσο πηγαινε εφοσον αναγκαζεται να βγει εξω να καπνισει
οπως και σε νυχτερινα μαγαζια, κρασαδικα, μπυραριες, κλαμπ και τα σχετικα θα χασουν τη συχνοτητα των πελατων τους
αλλα λυνεται μη λεμε μαλακιες απλα θα αναγκαστουν πολλα μαγαζια να πληρωσουν για την αδεια καποια στιγμη και that's all folks
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top