Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για πείτε παιδια. Έρχεται black friday πρέπει κάπως να ξοδέψουμε τα λεφτά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Για πείτε παιδια. Έρχεται black friday πρέπει κάπως να ξοδέψουμε τα λεφτά μας.


Πάρε την κυρά σου και κερασε την ενα κρασάκι σε ενα ρεμπετάδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
δωστε καμια ιδεα για αγορα απο κωτσοβολο.εχω δωροεπιταγη 110 ευρω αλλα δε μου χρειαζεται κατι..

Μπορείς να πάρεις διάφορες μικροσυσκευες και να τις πηγαίνεις δώρο σε γάμο ξέρω γω ή σε γιορτή, πχ καφετιέρα, βραστηρα, τοστιέρα κλπ, ή να πάρεις κάποιον ανεμιστήρα ας πούμε (κάπου θα χρειαστει). Εναλλακτικά οθόνη για το κομπιούτερ σου, για όταν σου χαλάσει αυτή που έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να πάρεις διάφορες μικροσυσκευες και να τις πηγαίνεις δώρο σε γάμο ξέρω γω ή σε γιορτή, πχ καφετιέρα, βραστηρα, τοστιέρα κλπ, ή να πάρεις κάποιον ανεμιστήρα ας πούμε (κάπου θα χρειαστει). Εναλλακτικά οθόνη για το κομπιούτερ σου, για όταν σου χαλάσει αυτή που έχεις.


οοοοοοοοοοταν χαλασει,η νεα δεν θα εχει εγγυηση.
πχ κουζινομηχανη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
οοοοοοοοοοταν χαλασει,η νεα δεν θα εχει εγγυηση.
πχ κουζινομηχανη;

Αν θεωρείς ότι σου είναι χρήσιμη, μια χαρα.
Κάποια ηλεκτρική σκούπα; Πάντα είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο.
Πάντως αλήθεια ο αφυγραντήρας είναι πολύ καλός αν έχεις υγρασία στο σπίτι σου. Σκέψου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Σε γάμο το καλοκαιρι έβαλα ένα 100ευρο σε εναν φακελο και τέλος. Σιγα μη πάω εγω να ψάχνω δώρα. Ας πάρουν οτι θέλουν με αυτα τα λεφτά. (Που λεει ο λογος) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πάρε έναν φούρνο μικροκυμάτων ή καμια ηλεκτρική σκούπα ή έναν αφυγραντήρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θεωρείς ότι σου είναι χρήσιμη, μια χαρα.
Κάποια ηλεκτρική σκούπα; Πάντα είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο.
Πάντως αλήθεια ο αφυγραντήρας είναι πολύ καλός αν έχεις υγρασία στο σπίτι σου. Σκέψου το.

εχω κ τα 2.
ηλεκτρικες συσκευες πχ εχω.
κουζινομηχανη δε μου χρειαζεται κ τοσο..
κινητο εχω.
υ/η εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σε γάμο το καλοκαιρι έβαλα ένα 100ευρο σε εναν φακελο και τέλος. Σιγα μη πάω εγω να ψάχνω δώρα. Ας πάρουν οτι θέλουν με αυτα τα λεφτά. (Που λεει ο λογος) :P


Πολλά δεν έδωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάρε την κυρά σου και κερασε την ενα κρασάκι σε ενα ρεμπετάδικο.


Δεν έχει ρεμπετάδικα η Γαλλία. Επίσης ένα άλλο μικρό πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κυρά. Το βασικό είναι ότι δεν έχουμε ρεμπετάδικο όμως. Θα πήγαινα και με παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Δεν έχει ρεμπετάδικα η Γαλλία. Επίσης ένα άλλο μικρό πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κυρά. Το βασικό είναι ότι δεν έχουμε ρεμπετάδικο όμως. Θα πήγαινα και με παρέα.


Και ουτε θα βρεις ευκολα στην Γαλλια! Ειναι μυστηριες και έχουν ποινικοποιησει και το φλέρτ. Εκει βρηκες να πάς; :D
έχουν επικρατησει οι εσωστρεφο-παρεάκηδες! Εχθρικο περιβάλλον για εξωστρεφεις single τύπους! :loltooth: καλο κουραγιο δεν εχει τιποτα εκει.


Τα 100 δεν ηταν πολλά γιατι πηγαμε 3 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Click.Έχει βγάλει τα λεφτά του 100%. Αρέσει και στους γείτονες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Εγώ πήρα αυτή για PC use και νιώθω ότι έκανα μια καλή επένδυση! Θα την κρατήσω χρόοοονια.

Προηγουμένως ήμουν με μια 27ρα full hd TN του 2013 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
42 ιντσών για πισί; Την έχεις μπροστά σου δηλαδή ή πιο μακριά; 42 ιντσών είναι η τηλεόρασή μου και την έχω στα 5 μέτρα μακριά. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
εχω κ τα 2.
ηλεκτρικες συσκευες πχ εχω.
κουζινομηχανη δε μου χρειαζεται κ τοσο..
κινητο εχω.
υ/η εχω.


Μηχανή Espresso; Αν δεν λήγει απλώς κράτησέ τη, όλο και κάτι θα προκύψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
42 ιντσών για πισί; Την έχεις μπροστά σου δηλαδή ή πιο μακριά; 42 ιντσών είναι η τηλεόρασή μου και την έχω στα 5 μέτρα μακριά. :confused:

Την έχω σε κανονική απόσταση οθόνης! Δηλαδή πολύ κοντά, κάπου 70 εκατοστά;
Την έχω με τον φωτισμό στο μηδέν για να μην με κουράζει.

Βέβαια μια τέτοια οθόνη δεν χρησιμοποιείται με τη λογική των μικρών - συνηθισμένων οθόνων όπου κάνουμε maximize ένα μόνο παράθυρο και δουλεύουμε σε αυτό. Πιο συγκεκριμένα, το σύνολο της επιφάνειας χωρίζεται σε κουτάκια παραθύρων (χρησιμοποιώ το MaxTo), ενώ έχω στο κέντρο και κάτω το βασικό παράθυρο εργασίας και γύρω γύρω τα δευτερεύοντα. :yes:
Έτσι σπάνια χρειάζεται να περιστρέφω το λαιμό μου για να δω κάποιο άλλο παράθυρο, αφού το βασικό παράθυρο είναι ακριβώς μπροστά μου σαν να έχω μια μικρότερη οθόνη.

Είχα κι εγώ τις αμφιβολίες μου πριν την πάρω όμως τελικά δεν το μετάνιωσα καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αμα θελετε ντε και καλα να ξοδεψετε καπου λεφτα, παρτε ενα ζευγαρι over-the-ear ασυρματα ακουστικα. Πηρα ενα ζευγαρι της JBL, απο τα φθηνοτερα που κυκλοφορουν, και πραγματικα ειναι εξαιρετικα. Παροτι δεν εχουν noise-cancelling, απομονωνουν αξιοπρεπεστατα, συνδεονται με ολες τις συσκευες πανευκολα (κινητο, λαπτοπ, ταμπλετ, smart-tv) και η ποιοτητα για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα. Πολυ value for money επιλογη. Συν οτι εχουν μικροφωνο οποτε αν σκασει κληση στο κινητο ή το ταμπλετ, απαντας κατευθειαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Προερχόμενος από Nokia Lumia 930 κινητό από το 2015, το αντικατέστησα με Samsung Note 9 (το πήρα 720 ευρώ :P ) και πραγματικά άξιζε τα λεφτά του. Μου βελτίωσε την καθημερινότητα σε ό,τι μπορεί να σου παρέχει ένα smartphone συνδεδεμένο και στο internet μέσω 4G.
Επιπλέον δηλώνω ξετρελαμένος με τη λειτουργία γραφής κειμένου μέσω φωνής που έχει το Android, τη χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα πλέον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
MacBook Pro 13.3" 2018 mid
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/11648399


Μόλις το πήρα αλλά ήδη το θεωρώ πετυχημένη αγορά. Το TouchBar είναι όλα τα λεφτά, πληκτρολόγιο φοβερό, το track pad το ίδιο, επεξεργαστής τούμπανος, ο ανεμνιστήρας όσο και να προσπαθώ δεν μπορεί να ακουστεί. Έτρεξα το διαγνωστικό για να δω αν όντως λειτουργούν (τότε τους άκουσα για πρώτη φόρα). Η οθόνη άψογη. :thumbsup:

Μου αρέσει που έχει μόλις 4 θύρες usb-c. Μεγάλη μαγκιά της apple καθώς δεν γεμίζει ο φορητός με θύρες που δεν χρησιμοποιούμε κάποιες από αυτές και μπορούμε να το προσαρμόσει ο καθένας στις ανάγκες του.

Κάποιοι θεωρούν προιόντα υπερτιμημένα (ίσως κάποια μοντέλα ειναι) αλλά ως σύνολο στη πλειοψηφία τους δεν βγαίνουν παραπάνω 300 - 400 από αντίστοιχα άλλων κατασκευαστών, αύξηση που δικαιολογείται πλέον από τη ποιότητα που διαθέτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Αχ, ξαναζωντάνεψε το αγαπημένο μου (κάποτε :P) thread.


Πλέον δεν κάνω αποτυχημένες αγορές, αλλά θέλω να μοιραστώ κάποια πράγματα. Τα παιχνίδια της γάτας είναι ένα απο αυτά, μιας και αρνείται να παίξει με οποιοδήποτε άρα πεταμένα λεφτά. Είχα πάρει και στη μετακόμιση μια τοστιέρα και μια απλώστρα, την τοστιέρα την έσπασε ο κολλητός μου (ακόμη δεν έχω καταλάβει πως) και η απλώστρα έσπασε απο τον αέρα.
Όχι αποτυχημένη, αλλά "κλαίω τα πόδια μου" αγορά είναι οι martens που αγόρασα πέρσι. Πήραν πάαααρα πολύ καιρό να ανοίξουν και να μην με πονάνε, πλέον τις φοράω κανονικά αλλά τις αποφεύγω για μεγάλες αποστάσεις. Άλλο παπούτσι που θεώρησα πως θα ήταν αποτυχημένη αγορά ήταν οι μπότες που αγόρασα για την ανασκαφή πέρσι, αλλά τελικά φορέθηκαν πάρα πολύ φέτος τον χειμώνα. Γενικά το κεφάλαιο ανασκαφή με πονάει, γιατί όλα όσα αγόρασα δε θα χρησιμοποιηθούν φέτος :(.
Πέρα απο αυτά, πήρα πρόσφατα σε ένα thrift shop ένα πουκάμισο παρδαλό για να κάνω ένα cosplay και επειδή γενικά δεν φοράω χρώματα δεν το έχω φορέσει πάλι. Θετικό του πουκαμίσου: έκανε μόνο 3 ευρώ και με μια μεταποίηση μπορεί να γίνει πολύ ωραίο φόρεμα.

Αυτά. :P


Τα dr martnes για μενα ειναι η καλύτερη αγορά😅
Αθανατα ! χαλαλι οι πρώτοι μηνες μέχρι να σπασοουν...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top