Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
bitdefender, μακραν το καλυτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εχω στήσει gaming pc και δεν έχω κανένα antivirus εδω και χρόνια, και κατάλαβα οτι τα antivirus απευθύνονται σε χρήστες που είτε είναι τελείως άσχετοι, η που έχουν παιδιά και χρησιμοποιούν το pc πολλά άτομα στο σπίτι.

κατ αρχην το antivirus σου τρώει απο τις επιδόσεις του pc. έπειτα για να κολλήσεις κάποιον ιό θα πρέπει εσύ να τον βάλεις.
πχ τα γνωστά παραθυράκια που σου λένε κάνε κλικ εδω η εγκατέστησε αυτο εδω, ή τα περίεργα μεηλ που δεν έχουν γνωστό αποστολέα και οδηγούν σε κάποιο πρόγραμμα εγκατάστασης.
είναι κάτι που ασυναίσθητα και μέσω της καλλιέργειας φόβου σου έχουν περάσει ως κάτι απαραίτητο για τον υπολογιστή που χωρίς αυτο το pc θα καταστραφεί.

σαν το cleanmaster στα κινιτα....τελείως ψέμα που σου δημιουργεί την αίσθηση οτι κάνει κάτι ενω στην πραγματικότητα δν κάνει απολύτως τίποτα.:P

δοκιμάστε να δουλέψετε για ένα διάστημα χωρίς καθόλου antivirus και θα δείτε οτι τελικά δέν είναι τόσο απαραίτητο όσο νομίζετε.
3 χρόνια χωρίς, και ακόμα καθαρός;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εχω στήσει gaming pc και δεν έχω κανένα antivirus εδω και χρόνια, και κατάλαβα οτι τα antivirus απευθύνονται σε χρήστες που είτε είναι τελείως άσχετοι, η που έχουν παιδιά και χρησιμοποιούν το pc πολλά άτομα στο σπίτι.

κατ αρχην το antivirus σου τρώει απο τις επιδόσεις του pc. έπειτα για να κολλήσεις κάποιον ιό θα πρέπει εσύ να τον βάλεις.
πχ τα γνωστά παραθυράκια που σου λένε κάνε κλικ εδω η εγκατέστησε αυτο εδω, ή τα περίεργα μεηλ που δεν έχουν γνωστό αποστολέα και οδηγούν σε κάποιο πρόγραμμα εγκατάστασης.
είναι κάτι που ασυναίσθητα και μέσω της καλλιέργειας φόβου σου έχουν περάσει ως κάτι απαραίτητο για τον υπολογιστή που χωρίς αυτο το pc θα καταστραφεί.

σαν το cleanmaster στα κινιτα....τελείως ψέμα που σου δημιουργεί την αίσθηση οτι κάνει κάτι ενω στην πραγματικότητα δν κάνει απολύτως τίποτα.:P

δοκιμάστε να δουλέψετε για ένα διάστημα χωρίς καθόλου antivirus και θα δείτε οτι τελικά δέν είναι τόσο απαραίτητο όσο νομίζετε.
3 χρόνια χωρίς, και ακόμα καθαρός;)

:p μαλλον είσαι γεμάτος με trojan και χαζομαρούλες και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι γιατί το gaming μηχανήμα σου είναι τούμπανο. Ο μοναδικός τρόπος να μην κολλάς ιούς είναι να βάλεις ubuntu ή να αγοράσεις mac.

μου θυμίζεις αυτή εδώ


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εμένα το όλο θέμα με τα antivirus μου θυμίζει την ρομαντική εποχή των 90s
τότε που η καταστροφή των μικροτσίπ λόγο Millenium αποτελούσε σοβαρή απειλή,
τότε που όποιος ήξερε να αντιγράψει ένα cd ήταν ο απόλυτος χακεράς,
η εποχή του terminator και των windows 98....πολύ πρίν το facebook και το instagram όταν η πληροφορική ήταν για λίγους, και η μόνη επαφή με τον έξω κόσμο ήταν το mirc:P


στο δικό μου pc δεν έχω παρατηρήσει ούτε περίεργα παράθυρα να εμφανίζονται ούτε μεταβολή στις επιδόσεις, είχα το avast μέχρι που ανακάλυψα οτι μπορεί να υπάρξει ζωή στον υπολογιστή και χωρίς αυτο!
ο καλύτερος τρόπος να προστατευτείς είναι να ξέρεις σε τί σελίδες μπαίνεις και τί πατάς.

αλλα εντάξει είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός. προσωπικά θεωρώ επιβεβλημένο ένα φορμάτ μία φορά τον χρόνο, και δεν θα έδινα τόσα χρήματα για να πάρω ένα πρόγραμμα που θα μου επιβάρυνε τις επιδόσεις απλά και μόνο για να νοιώθω ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Οι ιοί κρύβονται εκεί που δεν το περιμένεις, δεν μπορείς να προστατευθείς 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εμένα το όλο θέμα με τα antivirus μου θυμίζει την ρομαντική εποχή των 90s
τότε που η καταστροφή των μικροτσίπ λόγο Millenium αποτελούσε σοβαρή απειλή,
τότε που όποιος ήξερε να αντιγράψει ένα cd ήταν ο απόλυτος χακεράς,
η εποχή του terminator και των windows 98....πολύ πρίν το facebook και το instagram όταν η πληροφορική ήταν για λίγους, και η μόνη επαφή με τον έξω κόσμο ήταν το mirc:P


στο δικό μου pc δεν έχω παρατηρήσει ούτε περίεργα παράθυρα να εμφανίζονται ούτε μεταβολή στις επιδόσεις, είχα το avast μέχρι που ανακάλυψα οτι μπορεί να υπάρξει ζωή στον υπολογιστή και χωρίς αυτο!
ο καλύτερος τρόπος να προστατευτείς είναι να ξέρεις σε τί σελίδες μπαίνεις και τί πατάς.

αλλα εντάξει είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός. προσωπικά θεωρώ επιβεβλημένο ένα φορμάτ μία φορά τον χρόνο, και δεν θα έδινα τόσα χρήματα για να πάρω ένα πρόγραμμα που θα μου επιβάρυνε τις επιδόσεις απλά και μόνο για να νοιώθω ασφάλεια.

προτεινω να κανεις ενα scan με το spybot search & destroy. Ειμαι απολυτα βεβαιη οτι θα σου βρει αρκετα προβληματα. Τα σημερινα AV εχουν βελτιωθει παρα πολυ σε σχεση με το παρελθον. Ειναι πιο γρηγορα, δεν καταναλωνουν πολλους πορους και σε προστατευτουν απο επικινδυνα sites (αυτο που χρησιμοποιω τωρα δειχνει ποια links ειναι safe και ποια οχι και αν μπω σε site που δεν ειναι safe θα με ρωτησει αν θελω να μπω). Το task manager δειχνει το AV μου αυτη την στιγμη να καταναλωνει γυρω 5ΜΒ τωρα (στο tray) και οταν το ανοιγω απο το tray παει στα 40ΜΒ. Δεν το λες και βαρυ! Οταν κανει scan νιωθεις να γινεται αργος ο υπολογιστης, αλλα δεν διαρκει πολυ και το εχω προγραμματισει να scanαρει 1 φορα τον μηνα. Εκτος απο τις κλασσικες λειτουργιες που εχει ως AV και firewall, μου προσφερει υπηρεσιες shredder, software updates, quick clean, boot optimization και διαφορα αλλα cleaners και tools.

Πολλες φορες δεν χρειαζεται να πληρωσεις για ενα καλο AV. Εμενα ο ISP μου μου προσφερει δωρεαν AV. Επιπλεον, μπορεις να πετυχεις AV σε πολυ χαμηλες τιμες ή να παρεις trial για 6 μηνες. Υπαρχουν και μερικα free που ειναι καλα, πχ το avira.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να κάνεις ένα σκαν μια στο τόσο σίγουρα κακό δεν είναι αλλά έχω την αίσθηση πως στα τελευταία windows τα defender έχουν βελτιωθει αρκετά για να θες κάτι extrra. Πολλοί νομίζουν πως αν δε το πήξουν στα utilities θα βαρύνει το pc από ιούς και adwares το ακριβώς αντίθετο γίνεται. Αν κάποιος δε ξέρει να συντηρήσει το pc του κανένα cleaner και κανένα antivirus δε θα το σώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κάποιο antivirus εδώ και 6 χρόνια μιας και τα OS X δεν τα χρειάζονται.
Όμως ο πατέρας μου θα αγοράσει το Norton για το Windows PC του. Θα δούμε πως θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Tα windows xp ήταν το πιό ευάλωτο λειτουργικό της microsoft. Αυτό διορθώθηκε αφου η microsoft πήρε στα σοβαρά το θέμα ασφάλεια και έβγαλε τα service pack με security center. Στην μετά xp εποχή τα windows είναι πολύ <<ανθεκτικά>> σε ιούς και άλλες επιθέσεις ιδίως αν ο χρήστης έχει κάποια εμπειρία στο pc. Παρόλ 'αυτά δεν είναι σωστό να προτρέπεις κάποιον να μην χρησιμοποιεί κάποιο αντιβιωτικό στον υπολογηστή του. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γείνει.Εγώ θα πρότεινα σε οικιακούς χρήστες να αρκεστούν σε ένα δωρεάν καλό (avast,ang...κτλ) αλλά σε άτομα που δουλεύουν επαγγελματικά και βγάζουν χρήματα από τον υπολογηστή τους να πληρώσουν ένα πιό όλοκληρομένο με δυνατό firewall ιδίως αν κάνουν online συναλλαγές e-banking κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Tα windows xp ήταν το πιό ευάλωτο λειτουργικό της microsoft. Αυτό διορθώθηκε αφου η microsoft πήρε στα σοβαρά το θέμα ασφάλεια και έβγαλε τα service pack με security center. Στην μετά xp εποχή τα windows είναι πολύ <<ανθεκτικά>> σε ιούς και άλλες επιθέσεις ιδίως αν ο χρήστης έχει κάποια εμπειρία στο pc. Παρόλ 'αυτά δεν είναι σωστό να προτρέπεις κάποιον να μην χρησιμοποιεί κάποιο αντιβιωτικό στον υπολογηστή του. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γείνει.Εγώ θα πρότεινα σε οικιακούς χρήστες να αρκεστούν σε ένα δωρεάν καλό (avast,ang...κτλ) αλλά σε άτομα που δουλεύουν επαγγελματικά και βγάζουν χρήματα από τον υπολογηστή τους να πληρώσουν ένα πιό όλοκληρομένο με δυνατό firewall ιδίως αν κάνουν online συναλλαγές e-banking κτλ

O PanisGR μιλάει για OS x που είναι mac λειτουργικό τώρα απο εκεί και πέρα πιο χάλια απο τα windows millenium δεν υπήρχε ποτέ απελπιστικό λειτουργικό και απο τα πιο fail της microsoft
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
τα 10 έχουν δικό τους antivirus ότι άλλο βάζετε απλά καταστρέφετε τον υπολογιστή σας. Βάλτε το
adquard στον υπολογιστή σας και μην κάνετε τπτ
άλλο .

όσο αφορά τα windows me θεωρώ πως ειναι παρεξηγημένα.... αφού η τελική έκδοση τους ήταν εξαιρετική και η καλύτερη εκδοςη 9xΤο πρόβλημα ειναι ότι η microsoft δεν το έδεσε με προστασίες για το internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Comodo Internet Security Premium

Πληρες πακετο (όχι απλα ένα απλο antivirus και τιποτε άλλο - οπως Avast, Avira κλπ) και ΔΩΡΕΑΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα 10 έχουν δικό τους antivirus ότι άλλο βάζετε απλά καταστρέφετε τον υπολογιστή σας. Βάλτε το
adquard στον υπολογιστή σας και μην κάνετε τπτ
άλλο .

όσο αφορά τα windows me θεωρώ πως ειναι παρεξηγημένα.... αφού η τελική έκδοση τους ήταν εξαιρετική και η καλύτερη εκδοςη 9xΤο πρόβλημα ειναι ότι η microsoft δεν το έδεσε με προστασίες για το internet.

Το Windows Defender είναι ένα άθλιο antivirus. Τα adware θα κάνουν πάρτι στο pc σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρι_τέζα

Νεοφερμένος

Η Ελίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποιο antivirus ειναι δωρεαν κ μπορω ν τ κατεβασω απο τ internet??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ποιο antivirus ειναι δωρεαν κ μπορω ν τ κατεβασω απο τ internet??

microsoft security essentials (δεν τρολαρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρι_τέζα

Νεοφερμένος

Η Ελίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
το microsoft essentials αν δείτε στα τάστ δεν υπάρχει πουθενά....βγαίνει πάντα τελευταίο....η δωρεάν σουίτα comodo internet security είναι τέλεια και πλήρες με antivirus ,firewall.sandbox και άλλα που δεν τα βρήσκεις ουτε σε μερικά πληρωμένα.Για σκέτο avira avast avg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμένα το όλο θέμα με τα antivirus μου θυμίζει την ρομαντική εποχή των 90s
τότε που η καταστροφή των μικροτσίπ λόγο Millenium αποτελούσε σοβαρή απειλή,
τότε που όποιος ήξερε να αντιγράψει ένα cd ήταν ο απόλυτος χακεράς,
η εποχή του terminator και των windows 98....πολύ πρίν το facebook και το instagram όταν η πληροφορική ήταν για λίγους, και η μόνη επαφή με τον έξω κόσμο ήταν το mirc:P

Ωραίες εποχές :D

στο δικό μου pc δεν έχω παρατηρήσει ούτε περίεργα παράθυρα να εμφανίζονται ούτε μεταβολή στις επιδόσεις, είχα το avast μέχρι που ανακάλυψα οτι μπορεί να υπάρξει ζωή στον υπολογιστή και χωρίς αυτο!
ο καλύτερος τρόπος να προστατευτείς είναι να ξέρεις σε τί σελίδες μπαίνεις και τί πατάς.

αλλα εντάξει είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός. προσωπικά θεωρώ επιβεβλημένο ένα φορμάτ μία φορά τον χρόνο, και δεν θα έδινα τόσα χρήματα για να πάρω ένα πρόγραμμα που θα μου επιβάρυνε τις επιδόσεις απλά και μόνο για να νοιώθω ασφάλεια.

Συμφωνώ μαζί σου και γενικά είναι κάτι που έχω ξαναπεί. Υπάρχουν κυρίως δύο κατηγορίες ιών. Οι ιοί τους οποίους βρίσκουν όλα τα antivirus και οι ιοί που δεν βρίσκει κανένα. Για την δεύτερη κατηγορία δεν μπορείς να κάνει τίποτα απολύτως πέραν ενός format και συνήθως δεν θα ξέρεις καν πως ο υπολογιστής σου έχει τέτοιο ιό καθώς οι χάκερς που φτιάχνουν δυνατά crypter προγράμματα ώστε οι ιοί τους να μην είναι ανιχνεύσιμοι δεν το κάνουν για να σου χαλάσουν το pc, αλλά για να το χρησιμοποιήσουν σαν slave σε κάποιο botnet. Οπότε ο ιός αυτός θα είναι πολύ μικρός, καλά κρυμμένος και δεν θα επηρεάζει τον υπολογιστή σου. Οι κοινοί ιοί που είναι και οι πιο ενοχλητικοί όπως adware, ransomware κτλ και ανιχνεύονται από τα antivirus είναι τραγικά εύκολο να αποφευχθούν όπως λες από έναν χρήστη που δεν είναι πανάσχετος. Τα ίδια τα windows πλέον είναι αρκετά πιο ασφαλή με αποτέλεσμα τα antivirus να γίνονται όλο και περισσότερο αχρείαστα για έναν καλό χρήστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ούτος ή άλλως μια φορά τον χρόνο εγώ κάνω φορμάτ το pc από μόνος μου...οπότε και να υπάρχει κάτι θα σβηστεί.....:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top