Επαφές και "φίλοι" στο ίντερνετ

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόοοον... συχνά ο λόγος για τα διάφορα sites επαφών... Facebook, και λοιπά.
Προσωπικά εκνευρίζομαι αρκετά, όταν με κάνει κάποιος "φίλο", και δεν ανταλλάσσουμε λέξη. Ούτε εκείνη την ώρα, ούτε και οποιαδήποτε στιγμή αργότερα. Μπορεί να ήμαστε διπλανοί στο σχολικό και να μιλούσαμε κάθε μέρα, να μεσολάβησαν 10 χρόνια, αλλά πλέον ένα απλό add αρκεί, για να αποκαταστήσει τις σχέσεις μας...

Και, ξέρετε τι με πειράζει;
Θέλω να ανεβάζω φωτογραφιούλες για τους φίλους μου, και για να παίζω κι εγώ με τα αρχεία μου, και τις βλέπουν όλοι οι άσχετοι!

Τι κάνετε εσείς;
Εγώ λέω να διαγράψω, ελαφριά τη καρδία, όλους αυτούς που περιέγραψα. Αν μη τι άλλο είτε βαριέμαι είτε δεν μπορώ να κάνω limited profile για όοολους όσους δεν ανήκουν στους 5 πραγματικούς φίλους μου.
Πώς βλέπετε εσείς το φαινόμενο;
Τι λέτε για το μαζικό delete μου;

Ή μήπως να κάνω απλά έναν δεύτερο λογαριασμό, να τελειώνω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το χω σκεφτεί κι εγώ αυτό. Και μετά αποφάσισα πως άστους εκεί να υπάρχουν, σάμπως λέω τα προσωπικά μου εκεί πέρα; Πάντως απ' όσες λύσεις πρότεινες, αν όντως θες να κάνεις κάτι σώνει και ντε, προτείνω την διαγραφή.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πρόσθεσα κι αυτό για τις φωτογραφίες... τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ δεν τους κρατάω.Το θεωρω υποκριτικό.Λίγους και καλούς.
Μαζικο delete +1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και, ξέρετε τι με πειράζει;
Θέλω να ανεβάζω φωτογραφιούλες για τους φίλους μου, και για να παίζω κι εγώ με τα αρχεία μου, και τις βλέπουν όλοι οι άσχετοι!

Όντως.
Γενικά ειμαι κατά ολων αυτών των site επαφων.Ο μονος λογος που το διατηρω ειναι καθαρα για επαφη με καποια ατομα απο το εξωτερικο που γνωριζομαστε καιρο.
Το να βλεπουν φωτογραφιες μου ασχετοι με ενοχλει κι εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ γι' αυτό δεν βάζω φώτο μου, εκτός από μία κεντρική που έχω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Μισό λεπτάκι...για τι "φίλους" μιλάμε? Φίλους που γνωρίζαμε in real life ή φίλους που αποκτήσαμε μέσω νετ? Αν μιλάμε για το 2ο κ δεν έχουμε καμία επαφή πια μαζί τους, οκζ delete διχως τύψεις. Αν μιλάμε για το 1ο, εγώ δεν τους διαγράφω (εκτός κ αν υπάρχει σοβαρός λόγος). Τους έχω στις επαφές, κ ας μην έχουμε ιδιαίτερη επαφή/σχέση πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γενικά δεν συμμετέχω σε τέτοια sites οπότε δεν με απασχολεί και
ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω συμετεχω σε καπια, δυο συγκεκριμενα, στο ενα εχω αρκετους φιλους, αλλα και αρκετους ασχετους, δεν κολαω ομως, Ανεβαζω οπια φοτογουσταρω, σαμπος ο ασχετος θα κατσει να ασχολιθει με την δικη μου φοτο;.. Αν και πολλες φορες εχω σκευτει να διαγραψω αρκετους, γιατι πιος ο λογος να τους εχω στην λιστα μου και να μην εχουμε μιλισει ποτε;... Στο αλλο παλι... μπ*ρδελο εχει γινει.... Εχω 5-6 κανονικους φιλους, πολους απλα γνωστους, και πααααρα πολους που δεν τους ξερω καν. Για αυτο και το εχω παρατισει πλεων...

Τωρα συγκεκριμενα για το facebook που λες, δεν ξερω τι λειτουργιες κλπ εχει (δεν ειχα ποτε λογαριασμο, δεν εχει κανενας απο τους φιλους μου και δεν το σκευτικα καν ποτε να κανω, αν και βλεπω εχει αρκετους απο εδω μεσα οποτε αρχισα να το σκευτομαι, απλα για μια επιπλεων εποικινωνια με ατομα απο το στεκι) αλλα θα σου πρωτινα το μαζικο delete ολων οσων δεν θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
συμφωνω με niyia..
γενικα δε με χαλαει αν εχω λιγο ελευθερο νετχρονο, να παω σε 5 προφιλ και να δω τι κανουν 5 ανθρωποι.. θες Mood, θες καμια φωτο, ο,τι να ναι... και αυτοι μπορει να ναι στη σρι λανκα, μπορει να ναι και 3 στασεις διπλα απο το σπιτι μου, δεν εχει σημασια..

μαζικο delete εκανα στους msn οπου τους ειχα, δε λεγαμε λεξη με μπολικους (ειχα περιπου 180 επαφες) και ηταν τελειως αχρηστο..

ωστοσο αν σε ενοχλει τοσο, η αρχισε να μιλας εσυ η κανε μαζικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το καλο με το facebook ειναι οτι δε μπορει ο καθε ασχετος να βλεπει το προφιλ σου και τις φωτογραφιες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά αν με έχει κάνει add κι εγώ δέχτηκα, θεωρώντας ότι θα αποκτήσουμε επαφή (εγώ η αθώα), μπορεί να τις δει... και τελικά δε μιλάμε, άρα μου τη σπάει.

Niyia, τους ήξερα.

Παιδιά, δεν τους σβήνει!!!! Αργκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Είμαι υπέρ των delete. Και μένα με τσαντίζει το γινόμαστε ''friends'' και δεν μιλάμε ΠΟΤΕ, αλλά δεν έχω σβήσει από την λίστα φίλους από το σχολείο, μόνο Facebook friends, που αν και είμαι ''επιλεκτική'' και κάνω ignore στις καθημερινές friend requests έχω κάνει τις μ@λ@κίες μου κι έχω προσθέσει άτομα που δεν υπήρχε ΚΑΝΕΙΣ λόγος.

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι είναι δύσκολο να κρατήσεις τα δεδομένα σου private. Το κατάλαβα πριν μερικές μέρες. Αν κι έχω ανοιχτό προφίλ, έχω privacy settings σε φωτογραφίες και πολλές applications. 1 τύπος μου έστειλε μην. (κλασσικά) και μπήκα να δω το προφίλ του. Αυτό που είδα μου φάνηκε ΤΡΕΛΟ. Είχε ποστάρει 1 photo μου κι είχε γράψει κάτω ''Τα μάτια που ζαλίζουν''!:P Και λέω τι δι@ολο κάνει, δεν έχουμε πει ούτε τυπικά για εμάς. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι profile pictures δεν είναι κρυφές (είχε ποστάρει 1 παλιά μου). Δεν του είπα τίποτα, αλλά δεν ξαναέστειλα μην.

Είναι λίγο τρομακτικό αυτό. Αλλά μετά λέω ότι στα social sites μπαίνουμε επειδή θέλουμε, δεν μας ανάγκασαν, οπότε ας δεχτούμε τις συνέπειες.:P Πάντως έχω βρει ΑΠΕΙΡΑ άτομα από το σχολείο και δεν τους έκανα request. Αφού δεν κάναμε παρέα στο σχολείο για ποιό λόγο να έρθουμε σε επαφή τώρα? Δεν γουστάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
συμφωνω με niyia..
γενικα δε με χαλαει αν εχω λιγο ελευθερο νετχρονο, να παω σε 5 προφιλ και να δω τι κανουν 5 ανθρωποι.. θες Mood, θες καμια φωτο, ο,τι να ναι... και αυτοι μπορει να ναι στη σρι λανκα, μπορει να ναι και 3 στασεις διπλα απο το σπιτι μου, δεν εχει σημασια..

μαζικο delete εκανα στους msn οπου τους ειχα, δε λεγαμε λεξη με μπολικους (ειχα περιπου 180 επαφες) και ηταν τελειως αχρηστο..

ωστοσο αν σε ενοχλει τοσο, η αρχισε να μιλας εσυ η κανε μαζικο :)
Τι να πω κι εγώ που έχω 346 στο msn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αυτές του προφίλ είναι δημόσιες...
Αλλά κι εγώ έχω τσιτώσει για τα καλά, με την ιδιωτικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ναι, αλλά αν με έχει κάνει add κι εγώ δέχτηκα, θεωρώντας ότι θα αποκτήσουμε επαφή (εγώ η αθώα), μπορεί να τις δει... και τελικά δε μιλάμε, άρα μου τη σπάει.

Niyia, τους ήξερα.

Παιδιά, δεν τους σβήνει!!!! Αργκ!

Γιδάκο, αν είναι έτσι όπως το λες τότε σβήστους, συμφωνώ κ εγώ.
Κ εμένα μου τη σπάει να πατώ accept κ το μόνο που αλλάζει να είναι ο αριθμός των φίλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κι εγω εχω πραιβασι... μπορει καποιος που δεν τον εχω κανει add να με δει? δε νομιζω...
under, ψαξε εσυ να με βρεις πχ (ακομα και να σου πω το name μου) και νομιζω δε θα μπορεσεις ΚΑΝ να με βρεις-αρα επουδενι να δεις φωτο μου.

το χα επαληθευσει και με αλλο κοσμο αυτο.

αρα, πειραξτε λιγο τα σετινξ σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eσυ Τζιο είσαι το αόρατο μέλος, μόνο όποιους βρεις εσύ μπορείς να βάλεις και κανέναν άλλον! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγω εχω πραιβασι... μπορει καποιος που δεν τον εχω κανει add να με δει? δε νομιζω...
under, ψαξε εσυ να με βρεις πχ (ακομα και να σου πω το name μου) και νομιζω δε θα μπορεσεις ΚΑΝ να με βρεις-αρα επουδενι να δεις φωτο μου.

το χα επαληθευσει και με αλλο κοσμο αυτο.

αρα, πειραξτε λιγο τα σετινξ σας.

Πώς το έκανες αυτό? Αλλά για να σου πω την αλήθεια, δεν θα ήθελα κάποιος να βάζει το όνομά μου και να μην με βρίσκει επειδή έτσι χάνω πιθανότητα να έρθω σε επαφή με άτομα που θέλω (ας πούμε αν 1 παλιά φίλη μου που βρήκα μέσω Facebook όταν έψαξα με το ονομά της είχε κάνει αυτό δεν θα την είχα βρει, δεν θα είχαμε βγει ή πει νέα μας!). Όσο για τις φώτος, δεν μπορούν να δουν αυτές που έχω βάλει εκτός από τις profile pictures που δεν γίνονται private!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξεκινάω το σβήσιμο λέμεεεεε!!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top