Αγορά MP3/MP4

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
[FONT=&quot]Το πιστο και αγαπημενο μου mp3 walkman της sony λυγισε δύο μήνες πριν.
[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]

Εκλαψα, θρηνησα, αλλα ηρθε η ωρα να προχωρησω γιατι βλεπω πως η καθημερινοτητα ειναι πιο σκληρη χωρις τον fred astaire να μου τραγουδα 'nice work if you can get it'

ως παραμέτρους σκεφτομαι
α)τιμη
β)ποιοτητα ηχου

το πρωτο γιατι δεν εχω smartphone/tablet και ξερω αργα ή γρηγορα (ή γρηγοροτερα) θα χρειαστει να παρω ενα. το να κυκλοφορω ομως με την παντοφλα στο χερι/τσεπη με κανει να θελω να επενδυσω σε ενα καλο mp3
το δευτερο γιατι επιθυμω απολαυση στα αυτια ... :worry:οσον αφορα τον ηχο
εχω δει διαφορες μαρκες και review αλλα στο λοιπον βρισκομαι αναποφασιστη.
Εχετε να προτεινετε?
[/FONT]
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λόγος αγοράς mp3 αφού θα πάρεις smartphone.
Το μέγεθος το αποφασίζεις εσυ. Μπορείς να πάρεις ένα μικρό αντί για παντόφλα.
αλλά το να δώσεις χρήματα για ξεχωριστή συσκευή mp3 για μένα δεν αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λόγος αγοράς mp3 αφού θα πάρεις smartphone.
Το μέγεθος το αποφασίζεις εσυ. Μπορείς να πάρεις ένα μικρό αντί για παντόφλα.
αλλά το να δώσεις χρήματα για ξεχωριστή συσκευή mp3 για μένα δεν αξιζει
okay..
επομενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω γενικα προτιμώ τα προϊόντα της Apple. Αν δεν θες να αποχωριστεις το κλασικό κινητο σου,θα μπορούσες να πάρεις ενα iPod αφής που εχει ακριβώς ο,τι και ενα iPhone (απλά δεν μπορεις να πάρεις τηλέφωνο :P ) και να κατεβάζεις και εφαρμογές εκει,να βγάζεις φωτογραφίες κτλ. Ειναι λιγο πιο ακριβά αυτα νομιζω, αλλα αξίζουν με τα χίλια. Προσωπικά,το κινητο πλέον το χρησιμοποιώ μόνο για τις απαραίτητες κλήσεις,γενικα χρησιμοποιώ περισσότερο το iPod για Ίντερνετ. Διαφορετικά η Apple εχει και πιο μικρές συσκευές για MP3, τα iPod nano κτλ αλλα δεν ξερω σε τι τιμές ειναι τωρα. Εγω το iPod μου δεν θα το αποχωριζομουν ποτε παντως. Πιστευω οτι μια συσκευή αποκλειστικά για μουσικη ειναι απαραίτητη αν σ'αρεσει να ακούς μουσικη συνεχεια, στο κινητο ποσα τραγούδια να βάλεις πια; Ας πούμε τωρα εχω 600+ τραγούδια περασμένα,στο κινητο δεν ξερω αν θα έφτανε η χωρητικότητα,μπορει να κολλούσε κτλ ενώ τωρα εχω μια συσκευή αποκλειστικά γι'αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προφανως δεν θελει το ipod touch γιατι θα ειναι παντοφλα. Ειχα καποτε το touch αλλα δεν με βολεψε και δεν το συνιστω. Καλυτερα να παρει ενα iphone που θα ειναι 2 σε 1 παρα να ξοδεψει τα λεφτα του στο touch. Τωρα εχω το shuffle (το μικρο το τετραγωνο) το οποιο με εχει βολεψει παρα πολυ γιατι δεν θελει ουτε θηκες ουτε αλλα accessories (πχ οταν πας για τρεξιμο δεν χρειαζεσαι armband, απλα το βαζεις στην τσεπη ή το πιανεις πανω στο ρουχο). Για ποιοτητα ηχου δυστυχως δεν γνωριζω γιατι μονο προιοντα της apple εχω χρησιμοποιησει. Το μονο αρνητικο ειναι οτι θα πρεπει να χρησιμοποιεις το itunes για να διαχειριζεσαι την μουσικη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Εγω γενικα προτιμώ τα προϊόντα της Apple. Αν δεν θες να αποχωριστεις το κλασικό κινητο σου,θα μπορούσες να πάρεις ενα iPod αφής που εχει ακριβώς ο,τι και ενα iPhone (απλά δεν μπορεις να πάρεις τηλέφωνο :P ) και να κατεβάζεις και εφαρμογές εκει,να βγάζεις φωτογραφίες κτλ. Ειναι λιγο πιο ακριβά αυτα νομιζω, αλλα αξίζουν με τα χίλια. Προσωπικά,το κινητο πλέον το χρησιμοποιώ μόνο για τις απαραίτητες κλήσεις,γενικα χρησιμοποιώ περισσότερο το iPod για Ίντερνετ. Διαφορετικά η Apple εχει και πιο μικρές συσκευές για MP3, τα iPod nano κτλ αλλα δεν ξερω σε τι τιμές ειναι τωρα. Εγω το iPod μου δεν θα το αποχωριζομουν ποτε παντως. Πιστευω οτι μια συσκευή αποκλειστικά για μουσικη ειναι απαραίτητη αν σ'αρεσει να ακούς μουσικη συνεχεια, στο κινητο ποσα τραγούδια να βάλεις πια; Ας πούμε τωρα εχω 600+ τραγούδια περασμένα,στο κινητο δεν ξερω αν θα έφτανε η χωρητικότητα,μπορει να κολλούσε κτλ ενώ τωρα εχω μια συσκευή αποκλειστικά γι'αυτο :P


ευχαριστω πολυ για την απαντηση:D! ειχα κοιταξει τα προιοντα της apple αλλα επειδη ειχα στο μυαλο μου οτι καλυτερα να παρω ενα smartphone που να μπορει να κανει τα παντα και γρηγορα και ευκολα καθως και ενα mp3/mp4 που το εχω στην παλαμη μου διακριτικα οπουδηποτε τα ειχα απορριψει,
οπως επισης επειδη δεν εχω mac υπολογ (αν και κατι τετοιο λυνεται μου φαινεται) και τα ακουστικα που μου εχουν μεινει που ειναι καλα θα χρειαζοταν να τα αλλαξω και αυτα :hmm:
η προταση σου ομως ειναι ενδιαφερουσα :clapup:
στη χρηση ιντερνετ πως ειναι? επειδη στα smartphones που εψαχνα προτιμουσα κατι που να μην εχει μονο wifi αλλα και 3g/4g. η καμερα του σε ικανοποιει? (μ αρεσει να παιρνω φωτογρ)

Προφανως δεν θελει το ipod touch γιατι θα ειναι παντοφλα. Ειχα καποτε το touch αλλα δεν με βολεψε και δεν το συνιστω. Καλυτερα να παρει ενα iphone που θα ειναι 2 σε 1 παρα να ξοδεψει τα λεφτα του στο touch. Τωρα εχω το shuffle (το μικρο το τετραγωνο) το οποιο με εχει βολεψει παρα πολυ γιατι δεν θελει ουτε θηκες ουτε αλλα accessories (πχ οταν πας για τρεξιμο δεν χρειαζεσαι armband, απλα το βαζεις στην τσεπη ή το πιανεις πανω στο ρουχο). Για ποιοτητα ηχου δυστυχως δεν γνωριζω γιατι μονο προιοντα της apple εχω χρησιμοποιησει. Το μονο αρνητικο ειναι οτι θα πρεπει να χρησιμοποιεις το itunes για να διαχειριζεσαι την μουσικη σου.

ευχαριστω για τη γνωμη σου!:D ειχα δει το shuffle, φαινεται πολλοι να ειναι ευχαριστημενοι με αυτο αλλα οπως ειπες ειναι απο τη μια το itunes και απο την αλλη τα ακουστικα αλλα και η χωρητικοτητα, ηλπιζα να παρω κατι με λιγο μεγαλυτερη ωστε να εχω και ολοκληρα πχ κονσερτα κλπ
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν ξερω τι λεει η Nelliel,αλλά εγώ ειμαι απολυτως ευχαριστημενη απο το iPod touch. Δεν θα το ελεγα και παντοφλα,παντοφλα θα ελεγα τα smartphones της Samsung. Εμενα με βολεύει απίστευτα,είναι πολυ γρήγορο, και το Safari και το μενού ανταποκρινονται πάρα πολύ γρήγορα και η κάμερα είναι μια χαρά. Γενικά όσα smartphones έχω χρησιμοποιησει,είτε κάποια παλιά που είχα είτε φίλων μου, με έχουν απογοητεύσει πολύ στο θέμα της ταχύτητας και της κάμερας. Έχω το iphone 4S το οποίο έχει γίνει λίγο μπακατέλα τώρα :P αλλά το iPod είναι πάρα πολυ γρήγορο. Νταξ, η αλήθεια είναι ότι αν αθλείσαι,το θες όταν τρέχεις κτλ, βολεύει πιο πολύ κάτι μικρό αλλά είναι ανάλογα τη χρήση. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ για φωτογραφίες και για ίντερνετ πάντως (όπως είπα,το κινητό έχει γίνει λίγο μπακατέλα) και βάζω πάρα πολλά τραγούδια μέσα.Τώρα έχω ένα καινούριο iPod,είχα και το παλιό iPod touch και να φανταστείς ότι το έχω εδώ και 6-7 χρόνια :P και αν εξαιρεσουμε το παλιο λογισμικό,λειτουργεί ακόμα,αντέχουν δηλαδή γενικά. Το iPod touch δίνει μαζί ακουστικά. Τα iTunes δεν τα θεωρώ πρόβλημα, ίσα ίσα τα έχω συνηθίσει και τα χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.Μπαίνεις και στο iTunes store και ανακαλύπτεις και από εκεί καινουρια μουσική,είναι ένας τρόπος και αυτός :P Το 3g/4g είναι ένα θέμα είναι η αλήθεια,δεν γνωρίζω αν μπορείς να το συνδέσεις κάπως. Πάντως αν έχεις και iPhone,τα συνδέεις μεταξύ τους και όταν έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ και στις δυο συσκευές, μπορείς να δεχτείς κλήση και στο iPod.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To iPod touch είναι μια smart συσκευή όχι απλά mp3 player.

Είναι 275 ευρώ και έχει επιδόσεις όπως το iPhone 5s. Μπορείς να δεις ταινίες, έχεις προσβαση στο App Store κ.λπ. Tηλέφωνο δεν το χρειάζεστε. Mπορείς να δέχεσαι κλήσεις μέσω data (voip) και viber, imesages, skype λειτουργούν κανονικά.

To κλασικό mp3 player της apple είναι αυτό

Eίναι στα 225 ευρώ και πραγματικά δεν βρίσκω το λόγω να το πάρει κάποιος όταν με 50 ευρώ παραπάνω παίρνει το touch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμμμ ξερετε ισως φανει αστειο αλλα ενας αλλος λογος που ηθελα να εχω ενα mp3/mp4 που να ειναι απλο (διχως ιντερνετ και τα σχετικα) ειναι ωστε να αποφυγω λιγη ακτινοβολια. το ξερω οτι καποιος θα μπορουσε να κλεισει το wifi ή αντι για bluetooth που μου φαινεται ειναι διαθεσιμο σε αυτα να χρησιμοποιει ακουστικα.
το ξερω πως περιτριγυριζομαστε απο τετοιες συσκευες και ισως να ειναι ματαιο αλλα...:hmm:για παραδειγμα μ αρεσε να βαζω κοντα το mp3 οταν δεν μπορουσα να κοιμηθω και να ακουω το μουρμουρητο του ραδιοφωνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εχει δοκιμασει κανεις τα τελευταια sandisk mp3 ή crypto ή κατι αλλο περα απο apple?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
εχει δοκιμασει κανεις τα τελευταια sandisk mp3 ή crypto ή κατι αλλο περα απο apple?

Πήρα πολύ πρόσφατα το crypto mp300 και μου κάνει μια χαρά.Δεν έχω βέβαια και πολλές απαιτήσεις απλά θέλω να βάζω τραγουδάκια και να τα έχω να παίζουν στο αυτί μου.Το κινητό μου είναι παμπάλαιο και δεν έχει καν μουσική/ακουστικά είναι από τα παλιά με τα κουμπάκια :PΣτα 18 ευρώ με έκπτωση το πήρα το crypto
Eίναι ελαφρύ και σαν μανταλάκι,το κρεμάς στο ρούχο σου και έχεις χέρια/τσέπες ελέυθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμμμ ημουν ετοιμη να ρωτησω εαν ειχε κατι του τυπου 'equalizer' ή bass enhancer αλλα δεν εχει οθονη αρα απλως παιζει i guess... ουφ!!

ευχαριστω για την ιδεα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top