Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σε πολύ αρχική φάση το να είναι ευγενής και κατόπιν να μην είναι το στυλ "όλα τα ξέρω , όλα τα κρίνω & γι΄όλα οι άλλοι φταίνε"!!!!:) Έπεται,βέβαια, συνέχεια....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.


Δε θυμαμαι ποτε να αντιπαθησα καποιον εξ αρχης.


Δηλαδή μου λες ότι αν πας σε έναν φούρνο που δεν έχεις ποτέ πάει έως τότε για να αγοράσεις ψωμί και δεις έναν πωλητή με μούτρα, με άγρια χαρακτηριστικά, αξύριστο και βαριεστημένο και που δεν σου λέει ούτε καλημέρα, δεν τον αντιπαθείς από την πρώτη στιγμή ; Κορίτσια συγνώμη αλλά θα δανειστώ τώρα το νεραιδίσιο 'Ιλεεεοςςςςςςς :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δηλαδή μου λες ότι αν πας σε έναν φούρνο που δεν έχεις ποτέ πάει έως τότε για να αγοράσεις ψωμί και δεις έναν πωλητή με μούτρα, με άγρια χαρακτηριστικά, αξύριστο και βαριεστημένο και που δεν σου λέει ούτε καλημέρα, δεν τον αντιπαθείς από την πρώτη στιγμή ; Κορίτσια συγνώμη αλλά θα δανειστώ τώρα το νεραιδίσιο 'Ιλεεεοςςςςςςς :P:D

Ναι βρε σου λεω...εξ οψεως δεν αντιπαθω καποιον. Μπορει να κανω καποια σκεψη του τυπου " πω πω τι σκατο-κακομουτσουνος ειναι αυτος", αλλα σε καμμια περιπτωση δεν σημαινει αυτο αντιπαθεια.
Συνηθως απλα δεν ασχολουμαι, δεν κανω καν σκεψεις...τωρα εαν μου μιλησει και ειναι αγενης, θα τον χαρακτηρισω αγενη, αλλα οχι αντιπαθη...για να αντιπαθησω καποιον θα πρεπει να εχω μιλησει μαζι του πανω απο μια φορα και γενικοτερα να μην τον αντεχω ως ανθρωπο βασει της συμπεριφορας του γενικοτερα.
Συνηθως συμπαθω και ατομα τα οποια ειναι αντιπαθη στους περισοτερους...π.χ σε ενα φειμ στορυ ηταν καποια Ασπα...ε εγω τη γουσταρα, ενω οι περισσοτεροι εκνευριζονταν και μονο με το βλεμμα της.
:)...οπως κι εαν εχει, εμεις σε συγχωρουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βαθμολογώ ύφος και όχι άποψη. Ατέρμονες φλυαρίες χωρίς επιχειρήματα και γνώση, όπως και γενικεύσεις τις θεωρώ λάθος. Εσύ πχ έγραψες ότι πρέπει να συμφωνούν με τις απόψεις σου για να συμπαθήσεις. Οκέυ, εγώ θα σου πω ότι δεν είναι οι απόψεις τους που σε κάνουν να τους αντιπαθείς (πχ οι φεμινιστικές) αλλά ο τρόπος που τις διατυπώνουν και το ύφος τους. Πάμε κι ένα στοίχημα ότι ακόμα κι αν οι απόψεις μας είναι 180 μοίρες αντίθετες, εγώ δεν θα σε εξόργισα με τίποτα γιατί εγώ έχω μάθει να υποχωρώ ακόμα κι αν διαφωνώ κάθετα, δεν εξοργίζω κατ'ιδίαν παρά μόνο σπάνια. 'Αρα δεν είναι θέμα άποψης αλλά ύφους, γλυκύτητας και καλοσύνης του άλλου που βγαίνει από το πρόσωπό του και τη στάση του και μόνο. Και για να επιστρέψω στο θέμα, κανείς δεν πείθει ότι δεν αντιπαθεί κάποιον εξ αρχής, η ζωή δείχνει το αντίθετο, εκτός αν έχουν φτάσει σε επίπεδα αγιότητας όλοι αυτοί εδώ που ισχυρίζονται το αντίθετο. Η ίδια η Νεράιδα είπε ότι η πρώτη εντύπωση που δίνει είναι ξινή ή σνομπ. Αυτό είναι η συμπάθεια ή αντιπάθεια, η πρώτη εντύπωση, άλλος θα την συμπαθήσει εξ αρχής άλλος όχι. Τώρα ποιός θα της δώσει χρόνο για να γνωρίσει τον πραγματικό της εαυτό, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. 'Ομως η συμπάθεια ή αντιπάθεια είναι κάτι που κρίνεται εξ αρχής, ασχέτως αν αυτό μπορεί να αλλάξει στην πορεία για τον ένα ή τον άλλο λόγο. Κανείς δεν συμπαθεί τα μούτρα, δεν πα ναχετε και 100% ίδιες απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα το λαθος σου ξερεις ποιο ειναι? Οτι θεωρεις πως ΟΛΟΙ ειναι ετσι και δε γινεται να ειναι αλλιως.
Δεν αντιδρουν, δε σκεφτονται και δε συμπεριφερονται ολοι με τον ιδιο τροπο...
Ειλικρινα απορω που σε αυτο το θεμα κανεις τετοιου ειδους γενικευσεις. Ομολογω οτι δε μας εχεις συνηθισει σε αυτες.
Ναι μεν η πρωτη εντυπωση ειναι ενα συμπερασμα, αλλα ειναι βεβιασμενο και οπως εχει αποδειχτει τις περισσοτερες φορες λαθος.
Οπως κι εαν εχει λογω χαρακτηρα και βιωματων, ασυναισθητα παντως, δε σκεφτομαι απο την πρωτη στιγμη αρνητικα για τους αλλους κι αυτο δε σημαινει οτι ειμαι αγια...και μη γινεσαι υπερβολικος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μα το λαθος σου ξερεις ποιο ειναι? Οτι θεωρεις πως ΟΛΟΙ ειναι ετσι και δε γινεται να ειναι αλλιως.
Δεν αντιδρουν, δε σκεφτονται και δε συμπεριφερονται ολοι με τον ιδιο τροπο...
Ειλικρινα απορω που σε αυτο το θεμα κανεις τετοιου ειδους γενικευσεις. Ομολογω οτι δε μας εχεις συνηθισει σε αυτες.
Ναι μεν η πρωτη εντυπωση ειναι ενα συμπερασμα, αλλα ειναι βεβιασμενο και οπως εχει αποδειχτει τις περισσοτερες φορες λαθος.
Οπως κι εαν εχει λογω χαρακτηρα και βιωματων, ασυναισθητα παντως, δε σκεφτομαι απο την πρωτη στιγμη αρνητικα για τους αλλους κι αυτο δε σημαινει οτι ειμαι αγια...και μη γινεσαι υπερβολικος.:P

Δεν κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια, αλλά εσείς μου λέτε ότι είτε θα συμπαθήσετε κάποιον που βλέπετε για πρώτη φορά είτε θα σας είναι αδιάφορος, και ότι ΠΟΤΕ δεν θα τον αντιπαθήσετε την πρώτη φορά, κι αυτό δεν έχει λογική, είναι πέρα από τους νόμους της φύσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ναι βρε σου λεω...εξ οψεως δεν αντιπαθω καποιον. Μπορει να κανω καποια σκεψη του τυπου " πω πω τι σκατο-κακομουτσουνος ειναι αυτος", αλλα σε καμμια περιπτωση δεν σημαινει αυτο αντιπαθεια.
Συνηθως απλα δεν ασχολουμαι, δεν κανω καν σκεψεις...τωρα εαν μου μιλησει και ειναι αγενης, θα τον χαρακτηρισω αγενη, αλλα οχι αντιπαθη...

Βαθμολογώ ύφος και όχι άποψη. 'Αρα δεν είναι θέμα άποψης αλλά ύφους, γλυκύτητας και καλοσύνης του άλλου που βγαίνει από το πρόσωπό του και τη στάση του και μόνο. Η ίδια η Νεράιδα είπε ότι η πρώτη εντύπωση που δίνει είναι ξινή ή σνομπ. Αυτό είναι η συμπάθεια ή αντιπάθεια, η πρώτη εντύπωση, άλλος θα την συμπαθήσει εξ αρχής άλλος όχι. Τώρα ποιός θα της δώσει χρόνο για να γνωρίσει τον πραγματικό της εαυτό, είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. 'Ομως η συμπάθεια ή αντιπάθεια είναι κάτι που κρίνεται εξ αρχής.

Συμφωνώ με το Δόκτωρα στο σημείο αυτό διότι κι εγώ έτσι είμαι και συνεπώς τον καταλαβαίνω. Δηλαδή τυχαίνει να αντιπαθήσω και να συμπαθήσω άτομα εξ'όψεως εντός λίγων λεπτών. Είτε από το ύφος, το βλέμμα, είτε από δυο φράσεις που θα ακούσω να μου λένε. Βέβαια το αν είναι σωστό ή όχι να κρίνουμε τον άλλον τόσο άμεσα είναι άλλο ζήτημα. Λογικά δεν είναι εκτός πια κι αν κάποιος είναι φυσιογνωμιστής και δεν πέφτει ποτέ έξω.

Αυτό που προσπαθεί να εξηγήσει η Νεράιδα είναι πως δε σκέφτονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο, απλώς υπάρχουν κάποιοι πιο παρορμητικοί με άμεση αντίδραση στο ερέθισμα και άλλοι που δεν τους νοιάζει τόσο και λειτουργούν διαφορετικά, δηλ. αδιαφορούν για τον απέναντι και, εάν τους δοθεί η ευκαιρία να τον γνωρίσουν, τότε και μόνο τότε εκφέρουν μέσα τους άποψη. Η Νεράιδα π.χ. μένει απλώς στη σκέψη <<τι σκατο-κακομούτσουνος είναι αυτός>> ή ότι <<είναι αγενής>> ενώ άλλοι (όπως ο Δόκτωρας κι εγώ στην προκειμένη) το προχωράμε ένα βήμα παραπέρα ασυνείδητα και μας βγαίνει αντιπάθεια. Απλό!

Έχει τύχει εγώ να τα παίρνω στο κρανίο επειδή παρατήρησα κάποιον πελάτη στο διπλανό τραπέζι να είναι αγενής προς το σερβιτόρο και να μου έρχεται να του χώσω μπουνιά. Σπάζομαι όταν κάποιος δεν έχει τρόπους και φέρεται στο σερβιτόρο σαν δουλάκι του. Κι όμως, όταν το λέω στο φίλο δίπλα μου με κοιτάει σαν εξωγήινη λέγοντάς με λεπτολόγο και υπερβολική και μη μπορώντας να κατανοήσει γιατί ασχολούμαι και θυμώνω με τους άσχετους. Είναι θέμα οπτικής γωνίας

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Oύτε αυτό ακριβώς Madrugada. Κακομούτσουνος δεν με νοιάζει καθόλου αν είναι κάποιος. Είναι κάτι πολύ βαθύτερο όμως που νοιώθω αμέσως όταν τον βλέπω, κάτι πέρα και έξω από την ομορφιά όπως έγραψα, κάτι πολύ βαθύ που έχει να κάνει με το ύφος και τα μάτια του κυρίως, την αύρα και την φυσιογνωμία του. Το ντύσιμο με βοηθάει επίσης πολύ, όχι όμως ότι τον κρίνω από το ντύσιμο, αλλά μαζί με την φυσιογνωμία και μερικά λόγια που προδίδουν τις απόψεις του, μου αρκεί τις περισσότερες φορές να βγάλω άμεσα συμπέρασμα. Π.χ όταν δω κάποια γυναίκα ντυμένη κυριλέ που ταυτόχρονα έχει ψυχρό ύφος, που ανάβει με πόζα το τσιγάρο της, που είναι πολύ έντονα μακιγιαρισμένη, που μιλάει κάπως κλπ, ξέρω ότι αυτή δεν είναι για μένα γιατί πολύ απλά δεν συμπαθώ αυτές τις γυναίκες. Απλά κοιτάζω μέσα στα μάτια και νοιώθω ότι πιάνω πολλά, όπως κι αν δω κάποια απέναντι μου που μου δίνει την εντύπωση ότι μου παίρνει συνέντευξη ή ότι χωρίς να την έχω ξαναδεί ποτέ, μου κάνει αδιάκριτες ερωτήσεις όπως για παλιότερες σχέσεις (πολύ συχνή αδιάκριτη ερώτηση σε πρώτο ραντεβού με γυναίκες) με ενοχλεί πάρα πολύ. Αντιπαθώ γενικά ιδιαίτερα τους αδιάκριτους ανθρώπους και τους αγενείς, όπως αντιπαθώ πολύ τους ακραίους συντηρητικούς και πολύ κυριλέ τύπους. Δίνω μεγάλη σημασία στην ευγένεια, αλλά όχι στην ψεύτικη ευγένεια, για παράδειγμα θεωρώ πολύ όμορφη και συμπαθητική μια καπνίστρια που θα με ρωτήσει "θα σε πείραζε να καπνίσω ;". Θα της πω όχι, παρακαλώ κανένα πρόβλημα, αν και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα ο καπνός στα μάτια μου, άμα με πειράξει θα σας το πω. 'Ομως αν της πω ότι εγώ δεν καπνίζω συχνά και μου πει με ύφος "πολύ περίεργο" ή "το περίμενα" (που το έχω ακούσει κι αυτό), θα την αντιπαθήσω άμεσα, οι λεπτομέρειες δείχνουν πάρα πολλά.

Κάποτε δούλευα σε ένα χώρο που κατά κάποιο τρόπο ήμασταν υποχρεωμένοι να κάνουμε ένα είδος show. Εκεί λοιπόν φορούσα κοστούμι αναγκαστικά και έπρεπε να λέω κάποια λόγια με συγκεκριμένο τρόπο, να μιλάω πολύ, να χομογελάω αρκετά και γενικά να είμαι φιλικός και ευχάριστος με όλους ανεξαιρέτως γιατί έτσι ήθελε η διεύθυνση. Τότε οι συνάδελφοι ήταν όλοι υποχρεωμένοι όπως κι εγώ να φέρονται περίπου με τον ίδιο τρόπο. Κάποιοι από αυτούς όμως δεν φέρονταν με τον ίδιο τρόπο. Εγώ και μια κυρία ήμασταν τα μαύρα πρόβατα, επειδή είχαμε αυτό που περιγράφει η Madrugada, δηλ. τον παρορμητισμό, την άμεση κρίση και ανεπτυγμένο μέσα μας "αυτός μου αρέσει", "αυτός καθόλου" και δεν θα υποκριθώ ούτε λεπτό και με την πρώτη που δω κάτι που αντιβαίνει στις αρχές μου την κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη. 'Ημασταν λοιπόν πολύ ευγενείς αλλά όχι ψεύτικοι. Κάποιος νέος που δούλευε επίσης εκεί ήταν πολύ αλαζονικός και υπερόπτης. Κάτι μου έλεγε ότι δεν υπάρχει πιο ματαιόδοξο και κενό άτομο από αυτόν. Μόλις τον είδα για πρώτη φορά, ένοιωσα βαθύτατη αντιπάθεια εντελώς ανεξήγητη. Τις επόμενες μέρες απλά επιβεβαιώθηκα όταν όντας ίσος μου σε πόστο - κατά ομολογία των διευθυντών μάλιστα πολύ πιο κακός πωλητής από μένα - μου ζήτησε να του φτιάξω καφέ ενώ ήταν μπροστά η κοπέλα του και μιλούσαν επί ώρα μεταξύ τους, λες και ήμουν απών. Φυσικά εγώ δεν μπορούσα να μπω στην συζήτηση επειδή αυτά που συζητούσαν με θράσος ήταν προσωπικά τους !! Εγώ τότε του είπα ένα απλό "όχι, δεν φτιάχνω". Από τότε δεν ανταλλάξαμε ούτε μια κουβέντα πέρα του καλησπέρα - καλημέρα. Επιπλέον ο κύριος απολύθηκε μετά από λίγο καιρό. Κανείς δεν είχε προβλέψει την τύχη του εκτός από εμάς τους δυο, και τίποτε δεν πρόδιδε την αλαζονική συμπεριφορά του εκτός από την αντιπαθέστατη φυσιογνωμία που χαρακτηρίζει κάθε νάρκισσο αεράτο ζεν πρεμιέ τυχιδιώκτη της κακιάς ώρας (για να μην πω ζιγκολό). Γιατί αυτό ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

trip

Νεοφερμένος

Ο trip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συμπαθώ το άτομο που:
Παίρνει το αυτοκίνητό μου, να το παρκάρει. Μου το φέρνει στην είσοδο, όταν θέλω να φύγω.
Το πρωί μου φέρνει τον καφέ στο γραφείο μου. Μου μαγειρεύει ή μου φέρνει το φαγητό που θέλω, όταν πεινάσω.
Γράφει για μένα τα κείμενα μου. Μου κάνει μασάζ όταν κουράζομαι.
Πληρώνει τους λογαριασμούς μου (με δικά του λεφτά). Μου αγοράζει καινούριο αυτοκίνητο.
Ακούει τα προβλήματά μου. Μου λέι ότι έχω δίκιο σε όλα.
Δεν μου λέει τα δικά του προβλήματα. Μιλάει κατά παραγγελία.
Γενικά συμπαθώ τα άτομα που έχουν δυνατή προσωπικότητα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
π.χ σε ενα φειμ στορυ ηταν καποια Ασπα...ε εγω τη γουσταρα, ενω οι περισσοτεροι εκνευριζονταν και μονο με το βλεμμα της.


Κι εγω την πηγαινα την Ασπα!:D
Και τη Σωσω απο τα Εγκληματα!!:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χμμμμμμμμμ
αυτη η καλη αυρα που εχει
να με κανει να αισθανομαι οτι μπορω να τον εμπιστευτω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ενα λεπτο αν θα κοιταξεις καποιον καταλαβαινεις τι χαρακτηρας μπορει να ειναι απο τις κινησεις το χαμογελο την φωνη
αλλα αυτο που κανει εμενα να εμπιστευτω καποιον ειναι μια συνομιλια 5 λεπτων θα μιλησουμε για 3 διαφορετικα θεματα θα ακουσω 3 διαφορετικεσ γνωμες και τοτε θα καταλαβω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
συμπαθω τα ατομα που κανουν αυτο που θελουν χωρις να ρωτανε .. να λενε αυτα που νιωθουν..να εχουν δικο τους στυλ και οχι να το παιζουν με στυλακι αλλων ...και ατομα που να εχουν ορεξη οταν μιλανε και φυσικα χιουμορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
να μην η να λένε αυτό που νιώθουν μπερδεύτηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
χμμμμμμμμμ
αυτη η καλη αυρα που εχει
να με κανει να αισθανομαι οτι μπορω να τον εμπιστευτω :)

Για τι αυρες λετε μωρε...

Συγγνωμη πως ειναι δυνατον μολις δεις καποιον αμεσως να σου δημιουργησει την αισθηση οτι μπορεις να τον εμπιστευτεις? (!)

Γενικοτερα ποτε δεν βασιζομουν ουτε και βασιζομαι στην πρωτη εντυπωση που θα μου δημιουργησει καποιος,ειτε ειναι θετικη αυτη ειτε οχι.

Νομιζω πως ο χρονος,οι καταστασεις,τα δυσκολα και τα ομορφα πραγματα που θα βιωσεις με καποιον θα σε οδηγησουν στο να πεις οτι "ναι,αυτον τον ανθρωπο μπορω να τον εμπιστευτω". Καμια "αυρα" δεν μπορει να το αντικαταστησει αυτο.

ενα λεπτο αν θα κοιταξεις καποιον καταλαβαινεις τι χαρακτηρας μπορει να ειναι απο τις κινησεις το χαμογελο την φωνη
αλλα αυτο που κανει εμενα να εμπιστευτω καποιον ειναι μια συνομιλια 5 λεπτων θα μιλησουμε για 3 διαφορετικα θεματα θα ακουσω 3 διαφορετικεσ γνωμες και τοτε θα καταλαβω!
Ποτε γελαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
η ενεργεια που εκπεμπει!η αποκαλουμενη αυρα οπως γραφει και πιο πανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Η ευγένεια που δείχνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Η πραότητα του χαρακτήρα του.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Το πόσο ανοιχτός και καλόκαρδος είναι κάποιος... και αυτό το καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή που ξεκινάς συζήτηση με κάποιον που μόλις έχεις γνωρίσει... και επειδή βγάζω κάτι πολύ οικείο σε όποιον και αν γνωρίσω κατευθείαν αρχίζουν και μου ανοίγονται και οπότε είναι ποιο εύκολο να τους ψυχολογήσω και να τους συμπαθήσω αν μου κάνουν το "κλικ"... :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι ανοιχτοί άνθρωποι και καλόκαρδοι. Νομίζω οτι αυτό παρεξηγείται. Με το να είναι κάποιος ντροπαλός ή κλειστός ή μοναχικός δεν τον κάνει κακό. Απλά δεν του είναι εύκολο ή επιθυμητό να εκφραστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top