Ποιοι ειναι οι χειρότεροι οδηγοί;

Ποιοι είναι κατα την γνώμη σας οι χειρότεροι οδηγοι;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Οι άντρες

    Ψήφοι: 8 7.9%
  • Οι παππούδες

    Ψήφοι: 57 56.4%
  • Οι γυναίκες

    Ψήφοι: 24 23.8%
  • Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ

    Ψήφοι: 38 37.6%
  • Παππακια delivery

    Ψήφοι: 24 23.8%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χαλαρά οι παππούδες, αν μη τι άλλο, όλοι οι υπόλοιποι έχουν καλά αντανακλαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν ήθελα να πάρω θέση, αλλά με αναγκάζεις.:)
Οι ταξιτζήδες, οι φορτηγατζήδες και γενικά, εκείνοι που οδηγούν με ταχύτητα είναι άντρες. Πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι οι γυναίκες είναι οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί? Μάλλον πρέπει να διευκρινίσουμε τι σημαίνει επικίνδυνο.:) Από γυναίκα θα κινδυνέψεις να σου γρατζουνάει τον προφυλαχτήρα. Τα χειρότερα δυστυχήματα, με τα περισσότερα θύματα, τα κάνανε οι άντρες.



Επειδή ο Scumacher είναι άντρας, δεν σημαίνει ότι όλοι άντρες είναι καλοί οδηγοί…:P
Ρουμάνα σίγουρα δεν διάβασες καλά το πόστ μου συνεπώς σου τονίζω τα σημεία που ίσως δεν είδες.
Για την πόλη μέσα οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί είναι σίγουρα οι γυναίκες και τα μηχανάκια. Αλλά στην πόλη μέσα σε λογικά πλαίσια δύσκολα μπορείς να κινδυνέψεις πραγματικά συνεπώς τα μηχανάκια κακό στον εαυτό τους κάνουν και φυσικά στης ψυχική υγεία αυτού που τους χτύπησε.


τι λες?....αληθεια?? και απο που το συμπερανες αυτο???:hmm:
Και για να απαντήσω και στις δυό σας.

Τους ταρίφες δεν τους βάζω καθώς επειδή είναι ταρίφες ξέρεις και προφυλάσεσαι
Με βάση αυτό το σκεπτικό για μένα στην πόλη μέσα ο πιο επικίνδυνος (κυρίως για υλικές ζημιές όπως τόνισα) οδηγός είναι αυτός που δεν γνωρίζεις το pattern(ποια είναι η ελληνική λέξη?) συμπεριφοράς. Κανένα δεν μπορείς να τον προβλέψεις αλλά βλέποντας ταξί ξέρεις ότι χρειάζεσαι επιπλέον απόσταση όπως επίσης και ότι αν είναι δίπλα σου παίζει να αλλάξει λωρίδα χήμα. Αν έχει Ν, υποψιάζεσαι ότι είναι νέος άρα αγχωμένος και με μεγάλες πιθανότητες λάθους. Αν έχει κολομπαρεμένο αμάξι υποψιάζεσαι ότι θα θεωρεί και τον δρόμο πίστα.

Προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης δεν συμφωνώ με τους βλάκες που κάνουν σφήνες αλλά αυτοί οι τύποι είναι προβλέψιμοι και μην ξεχνάμε και βλάκες. ΟΙ παππούδες δεν είναι αν και μόνο με το σαράβαλο που οδγηγούν είσαι υποψιασμένος.
Οι γυναίκες όμως πάντα με τις εξαιρέσεις είναι πραγματικά αψυχολόγητες και με αντιδράσεις που χαρακτηρίζονται στην κοσμάρα τους. Ίσως να νομίζετε ότι έχω κάποιο ρατσιστικό κόλημα, αλλά δεν έχω. απλά σε μεγάλο ποσοστό είστε τρομερά αφηρημένες (πεζές ή στο τιμόνι) και συν τις άλλοις οι έρευνες δείχνουν εξαιτίας της φυσιολογίας του γυναικείου εγκεφάλου, η μέση γυναίκα δεν αντιλαμβάνεται τον τρισδιάστατο χώρο ακριβώς σωστά (τουλάχιστον για την οδήγηση). Και κάτι ακόμα. Πολλές φορές ατυχήματα έχουν συμβεί λόγω βλακίας άλλου οδηγού που προσπάθησαν οι ατυχήσαντες να αποφύγουν. Πολλές φορές αυτός που προκαλεί το ατύχημα είναι ο αφανής αντιήρωας.

Εγώ όσες φορές έχω κινδυνέψει στην πόλη μέσα (όχι με άδειους δρόμους που το έχουν κάνει πίστα) είναι από γυναίκα στην κοσμάρα της ή Newby.Σχετικά με το σχόλιο άδνρας-Schumacher και εγώ ξέρω κάποιες καλές γυναίκες οδηγούς αλλά από αυτό δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα σχετικά με την σχέση φύλλο-οδηγός

Στην εθνική πάντως οι γυναίκες είναι ακίνδυνες γιατί είναι φοβισμένες και στιν τσίτα και προσεκτικές (ή αφήνουν τους άνδρες να οδηγούν:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα ηθελα να σε πληροφορησω οτι οι γυναικες ειναι αυτες που κατα κυριο λογο τηρουν κατα πολυ τον κ.ο.κ....και αυτη η τυπικοτητα ειναι που προβληματιζει εσας τους αντρες....ειναι σαφως πιο προσεχτικες απο τους αντρες....
και δεν μπορω να καταλαβω για τι πραγμα μιλαμε....οταν στην Ελλαδα ο τροπος οδηγησης ειναι απαραδεκτος....και απορω που ολοι αναρωτιεστε για την αστυνομευση....τελικα θελουμε εναν πανω απο το κεφαλι μας για να ειμαστε εμεις σωστοι....
για μενα λιγοι Ελληνες οδηγοι δεν ειναι επικινδυνοι..και ειναι κατι που το καταλαβαινεις καλα (ενω ουσιαστικα το γνωριζεις) μονο οταν βρεθεις στο εξωτερικο και δεις τη διαφορα.....ειμαστε απαιδευτοι ακομα και σε αυτο το θεμα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Να στο θέσω αλλιώς. Σε ένα τόπο που ο καθένας κάνει του κεφαλιού του, όταν μπορείς να προβλέψεις τι ακριβώς από όλα του κεφαλιού του θα κάνει ο άλλος, τότε είσαι πιο ασφαλής τουλάχιστον στην οδήγηση.

Όταν όμως το εκάστοτε του κεφαλιού είναι αψυχολόγητο τότε υπάρχει πρόβλημα. Δεν χειροκροτώ το του κεφαλιού αλλά αν υπάρχει προτιμώ να υπάρχει μια συνέπεια.

Και σχετικά με την τήρηση του ΚΟΚ δεν συμφωνώ ούτε για πλάκα. Και τα δύο φύλλα ότι θέλουν κάνουν εξίσου.

Και για να μην το κουράσουμε κιόλας. Όταν στο δρόμο κάποιος επιθετικά νομίζει ότι του ανήκει ο δρόμος τότε συνήθως είναι άνδρας στο τιμόνι και κάποιες ελάχιστες φορές γυναίκες. Όταν νομίζει ότι του ανήκει ο δρόμος παθητικά, με έτοιμη δικαιολογία το Ουπς λες και ο κόσμος το χρωστάει στον οδηγό ε τότε συνήθως είναι γυναίκα στο τιμόνι, η Νέος. Εγώ αυτό βλέπω στο τιμόνι αυτό εν μέρη παραδέχονται πολλές γυναίκες και γιαυτό προτιμούν αν γίνεται να τους οδηγάει ο άνδρας ασχέτως ότι το αμάξι ίσως είναι και δικό τους. Αν το συμπεριλάβεις ότι οι περισσότερες από αυτές δηλώνουν και ανασφαλής στο τιμόνι ε τότε θέλεις και άλλες αποδείξεις?

Τώρα αν εσείς οι γυναίκες εδώ είστε πρώτα τιμόνια όπως πχ αν έχω καταλάβει η ΚΟΥΕ τότε σοβαρά μπράβο σας, αλλά η εξαίρεση σας δεν αποτελεί κανόνα για τις γυναίκες οδηγούς. Και κάθε αστείο που έχω πει για κολόνες ήταν αστείο γιατί αν πιστεύψω ότι το άτομο (άνδρας/γυναίκα) είναι επικίνδυνο τότε σίγουρα δεν θα κάνω πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
λεμε πολλα χωρις λογο.....αυτο που χρειαζεται να κανουμε αντρες /γυναικες ειναι να τηρουμε τον κ.ο.κ κατι που δε γινεται και σε μεγαλυτερο ποσοστο απο τους αντρες.....
βεβαια αυτο μοιαζει με ονειρο θερινης νυκτος..γιατι για ακομη μια φορα η ελληνικη νοοτροπια δε μας το επιτρεπει...αυτα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι οσα γραφτηκαν ειναι χωρις λογο, αλλα anyway...γενικα για τον KOK συμφωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εγώ πιστέυω ότι οι χειρότεροι είναι οι τύποι με τα παπάκια. Πέρα από όοοολα τα άλλα (οδηγηση στη διαχωριστική, αντίθετα σε μονοδρομους κλπ κλπ) τον τελευταίο καιρό αυτό που μου συμβαίνει συνέχεια είναι να με προσπερνάνε σε φανάρι από αριστερά ενώ έχω βγάλει αριστερό φλας και στρίβω. Το καλοκάιρι ακούμπησα κι έναν, ίσα ίσα, και μου την είπε κι από πάνω. Δεν φαντάζεστε τι άκουσε....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Όλοι όσοι οδηγούν θηρία τζιπ μέσα στην πόλη (του στιλ πήρα το Hummer να πάω στη δουλειά:P ).
Οι ταξιτζήδες όταν αποφασίζουν να πάρουν και έκτο πελάτη (έχω λίγο χώρο ακόμα στο καπό:D ).
Οι τύποι με τις μηχανές τεράστιου κυβισμού,που για κάποιο ανεξήγητο λόγο νομίζουν ότι οδηγούν παπί και προσπαθούν να περάσουν ανάμεσα στα σταματημένα αυτοκίνητα (παιδιά, σ' αυτή την περίπτωση το μέγεθος μετράει;) ).
Οι γυναίκες που κάνουν τα πάντα στο τιμόνι εκτός από το να οδηγούν (καλέ μέχρι να φτάσω στη δουλειά περνάω τα νύχια κι ένα δεύτερο χέρι:hmm: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Με βάση αυτό το σκεπτικό για μένα στην πόλη μέσα ο πιο επικίνδυνος (κυρίως για υλικές ζημιές όπως τόνισα) οδηγός είναι αυτός που δεν γνωρίζεις το pattern(ποια είναι η ελληνική λέξη?) συμπεριφοράς.

προτυπο :)

μαλλον παππουδες. αν και, αυτοι εχουν την εμπειρια της οδηγησης και την επιγνωση οτι ειναι παππουδες. και προσεχουν, πολλοι απο αυτους.
ξερω παππουδες που βαζουν τα γυαλια σε κατι πιτσιρικαδες με φτιαγμενα αμαξια που ναι μεν το αντανακλαστικο χτυπαει κοκκινο, αλλα το γκαζι ειναι τερμα κ η μ@λακια ..μεχρι το κοκκαλο!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν και η λέξη μεταφράζεται και έτσι,Στην συγκεκριμένη έκφραση δεν είναι αυτή η λέξη νομίζω. Πρέπει να ρωτήσω ψυχολογό. Ένα off-topic για τους Mods.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ρουμάνα σίγουρα δεν διάβασες καλά το πόστ μου...
Έχεις δίκιο. Απάντησα επιπόλαια.Σορρι.:redface:

Πολλές φορές αυτός που προκαλεί το ατύχημα είναι ο αφανής αντιήρωας.
Μπορείς να το αναπτύξεις λίγο αυτό? Εγω καταλαβαίνω ότι έτσι δικαιολογούμε τα λάθη των οδηγών. Κάνω λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μπορείς να το αναπτύξεις λίγο αυτό? Εγω καταλαβαίνω ότι έτσι δικαιολογούμε τα λάθη των οδηγών. Κάνω λάθος?
Να σου φέρω ένα παράδειγμα.
Οδηγείς με 50Χλμ/ω. Πετάγεται ένας άνθρωπος μπροστά σου και ενστικτωδώς τον αποφεύγεις και πέφτεις όπου πέφτεις. Ο άνθρωπος την κάνει με μικρά πηδηματάκια και εσύ φαίνεται να έχεις τρακάρει επειδή έχασες το αμάξι!!

Αυτό είναι απλό. Φαντάσου όμως ενώ πας πχ με 100 (εκει που επιτρέπεται) να αναγκαστείς να κάνεις στραβοτιμονιά επειδή κάποιος/α έκανα μεγατραγική πατάτα. Εσύ τον απέφυγες αλλά στούκαρε και ο πραγματικό φταίχτης εξαφανίστηκε και μάλιστα σύμφωνα με τον ΚΟΚ και να μην εξαφανιστεί δεν έχει καμιά ευθύνη.

Και συγκεκριμένα πολλοί έχουν ισχυριστεί ότι η πραγματική αιτία ενός ατυχήματος υπήρξε ένα αφανής ήρωας.


Και να σου πω και κάτι τελευταίο. Το Σαββάτο γυρνώντας από κάπου το βράδυ σε ένα επαρχιακό δρόμο κόντεψα να σκοτώσω ένα παππού που μάλλον είχε deathwish. Ο τύπος πήγαινε στον δρόμο με όριο 70-80 νομίζω αλλά άνετα 100 με κανένα φως και τίποτα φωσφωριζέ. Εγώ ήμουν στα 70 καθώς βαριόμουν να οδηγήσω.

Το είδα κατά τύχη όταν άναψα στιγμιαία προβολείς παρόλο που υπήρχε άλλος που ερχόταν καθώς κάτι υποψιάστηκα εξαιτίας ενός τύπου πιο μπροστά πολύ μακριά από μένα που έκανα μια μυστήρια μανούβρα.

Ο νόμος λέει ότι εγώ θα φταίω, εγώ θα πάω φυλακή και όμως ο μόνος υπεύθυνος είναι ο αχαρακτήριστος που ζει καθαρά λόγω ικανότητας των οδηγών και τύχης.

Ελπίζω να κατάλαβες.

(παρεπιπτόντως στην εθνική κόντεψαν δύο να με ακουμπήσουν. Τι ηλίθιοι πραγματικά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Χμ... χειρότεροι οδηγοί... νομίζω ότι οι ταρίφες είναι από τους χειρότερους μιας και σταματούν όπου βρουν δίχως να ανάψουν έστω τα αλάρμ τους... εκτός αυτού και να μην πάρουν τελικά τον πελάτη, θα βάλουν πρώτη και θα φύγουν δίχως πολλές φορές να ελέγξουν καν! Δεν είναι φυσικά όλοι έτσι... αλλά στην πλειοψηφία τους είναι δυστυχώς....
Και τα μηχανάκια τα θεωρώ πολύ μα πολύ επικίνδυνα καθ'ότι σου βγαίνουν τις περισσότερες φορές από τα δεξιά ενώ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ και ενδεχομένως να κάνεις μια απότομη κίνηση με τον φόβο ότι παρόλο που εκείνος έχει κάνει το λάθος, μπορεί να τον χτυπήσεις.
Για τις γυναίκες δεν θα μιλήσω και πολύ....... σίγουρα υπάρχουν πολλές που είναι πραγματικά άσχετες με το "άθλημα" και κολλάνε σα τις βδέλλες πάνω στο τιμόνι.... αλλά και οι άντρες δεν πάτε πίσω. Προσωπικά οδηγώ γύρω στα 3-4 χρόνια και ποτέ μου δεν τράκαρα.... ο πατέρας μου όμως έκανε το λάθος και παραβίασε στοπ (το οποίο δεν φαινόταν καλά) και το χτύπησε το καημένο το αμαξάκι. Δεν έχω πρόβλημα να οδηγήσω σε οποιονδήποτε δρόμο.... αρκεί να ξέρω να προσανατολιστώ. Αυτό είναι το πρόβλημά μου εμένα. Κατά τ'άλλα ψάχνω ευκαιρίες να βγω σε Εθνική οδό ή Αττική μόνο και μόνο για να το πατήσω παραπάνω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μάλιστα.:)
Θα συμφωνήσεις πιστεύω μαζί μου: οδηγώντας με σωστή ταχύτητα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να αντιμετωπίζεις και τους αφανείς και τους φανερούς ηρωες.

Για μένα οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί είναι οι ανεύθυνοι οδηγοί.
Θεωρώ ανωριμότητες, ανευθυνότητες, επικίνδυνη συμπεριφορά και δεν έχουν καμία απολύτως δικαιολογία τα εξής: το να πίνουν παραπάνω, ενώ ξέρουν ότι θα πρέπει να οδηγούν μετά, το να ανεβάσουν την ταχύτητα στο 160-180 ενώ δεν είναι μόνοι στο αυτοκίνητο και στο δρόμο που βρίσκονται με το όχημα, το να νευριάσουν που «τους κολλάει» και να κάνουν προσπέραση-αγώνα, μόνο και μόνο «για να του δείξει ποιος είναι ο μάγκας»

Οι γυναίκες μπορεί να μην έχουν τις ικανότητες των αντρών στην οδήγηση, όμως σίγουρα οδηγούν πιο ασφαλές, επειδή δεν βλέπουν την οδήγηση σαν άθλημα-τέχνη, αλλά σαν μέσο να εξυπηρετηθούν. Δεν ρισκαρουν.

Αυτά.
(και δεν χάνω αγώνα της Formula 1. μην ακούω ότι δεν καταλαβαίνουμε την ομορφιά της ταχύτητας.…:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μάλιστα.:)
Θα συμφωνήσεις πιστεύω μαζί μου: οδηγώντας με σωστή ταχύτητα έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να αντιμετωπίζεις και τους αφανείς και τους φανερούς ηρωες.
Μεγαλύτερες ναι, αλλά τι να το κάνεις όταν νομίμως κινείσαι με 120 στην εθνική και με 50 σε ένα απίστευτα στενό δρόμο.
Επίσης τι να το κάνεις όταν σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας κινείται άνθρωπος με 50 Χλμ/ω?

Η ασφάλεια γιατί δεν ρισκάρω και δεν το βλέπω ως άθλημα είναι σχετική και αυτή. Και να σου πω και κάτι ακόμα για την σχετικότητα. Οδηγώντας πχ Κορίνθου Πατρών (που δεν ξέρω αν το έχεις κάνει) είναι σαφέστατα ασφαλέστερο να τζογάρεις έστω και λίγο παραπάνω την προσπέραση σε μια νταλίκα που είναι όπως να είναι.

Θέλω να σου πω ότι στην Ελλάδα η υπακοή στον ΚοΚ που λες για τις γυναίκες δεν είναι και ασφάλεια σε πολλές περιστάσεις. Υποψηφιότητα για όσκαρ αφανή ήρωα είναι. Ο κοκ φτοιάχθηκε (βασικά αντιγράφθηκε από έξω) αλλά η ελληνική πραγματικότητα τάσει ότι αν θες να είσαι ασφαλής σίγουρα πρέπει να παραβιάσεις τον ΚΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
(και δεν χάνω αγώνα της Formula 1. μην ακούω ότι δεν καταλαβαίνουμε την ομορφιά της ταχύτητας.…:P)
Και εγώ κάποτε. Αλλά έτσι όπως την κάνανε έχω ήδη αρχίσει να την κόβω. Αλλά είναι άλλο θέμα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Οι γυναίκες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλέ, καμία τεκμηρίωση παίζει; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Συγνώμη δηλαδής. Εσύ θες τεκμηρίωση για το επιχείρημα "Οι γυναίκες"; Πολύς σουρεαλισμός ρε αδελφέ...:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άλλο λέει ο τίτλος του θέματος και άλλο λέει η δημοσκόπηση (και άλλο το 1ο post:P).
H απάντηση ''Οι γυναίκες'' κρίνω πως πάει στην ερώτηση της δημοσκόπησης, επομένως δεν είμαι άκυρη. :smoke:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top