Απόκριες!

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Χαχαχα...
Ναι....κι εγώ να είμαι η Καγιά...αλλά που είναι ο Τσιμιτσέλης οεο; :P

Χαχαχαχαχαχαχα!!!

Τι μου θύμησες τώρα.....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μετά από 6/8 καρναβάλια στην Πάτρα και έχοντας δυστυχώς εκείνο με το ξύλο μπορώ να πω ότι είναι άθλιο και απαράδεκτο. Βέβαια εμένα δεν με πολυ συγκινεί κιόλας.

Δύο φορές πέρασα καλά και αυτές όταν δεν είχε πολύ κόσμο.Δηλαδή το 98 και 2004 μετά τα επεισόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Πατρινό Καρναβάλι 2007...

Τέλειο!!!

Γνωστοί και άγνωστοι μια τεράστια παρέα, χορός στους δρόμους στα πεζοδρόμια, επάνω στα αμάξια, μούρλια και τα μπουκάλια αφού αδειάσουν στα στομάχια όλων, να πέφτουν βροχή τριγύρω, φανταχτερές και μη στολές, μουσική να κατακλύζει κάθε δρόμο, τραγούδι και χαμόγελα, γνωριμίες και απίστευτο κάψιμο εγκεφαλικών κυττάρων, ψητούρες στη Γεροκωστοπούλου (α ρε μεγάλε ψήστη υπέροχο το σάντουιτς!:clapup: ).

Την τιμητική της είχε η μαυροδάφνη κάθε ώρα και μέρα (ή νύχτα)!!! Όπως συμφώνησε και μια -άγνωστη- κοπέλα, είναι όντως αγιασμός!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Το ξημέρωμα δε, μιας εκ των ημερών, με βρήκε καβάλα σ' ένα στύλο ενός μαγαζιού να χορεύω σα στριπτιζέζ!:clapup:

Του χρόνου παιδιά δεν παίζει ούτε να το σκεφτώ, όχι μόνο θα ξαναπάω αλλά θα ντυθώ κι όλας!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γεια σου ρε βαλντερακο με τα τραπεζια σου!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Επιτέλους ξεκινάει το καρναβάλι σιγά-σιγά. Καιρός για πάρτι. Δυστυχώς θα τη περάσουμε εδώ και όχι Πάτρα αλλά θα τη βγάλουμε λογικά. Λέω φέτος να ντυθώ κάτι περίεργο. Ιερόν-emo-s... Παπάς emo. Αν και δε ξέρω μήπως με πάρουν με τις πέτρες οι emo... Θα το ρισκάρω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω φετος θα ντυθω γυναικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ φέτος σκέφτομαι να ντυθώ emo κοριτσάκι! :D Όχι για κανέναν άλλο λόγο, απλά επειδή είναι κάτι το οποίο δε θα μου πήγαινε με την καμία! Και υποτίθεται ότι αυτό είναι το πνεύμα των Απόκρεω-να μην είσαι ο εαυτός σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ φέτος σκέφτομαι να ντυθώ emo κοριτσάκι! :D Όχι για κανέναν άλλο λόγο, απλά επειδή είναι κάτι το οποίο δε θα μου πήγαινε με την καμία! Και υποτίθεται ότι αυτό είναι το πνεύμα των Απόκρεω-να μην είσαι ο εαυτός σου! :P
Ναι αλλά δεν θα καταλάβει κανείς ότι είσαι ντυμένη για τις απόκριες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στανταρ θα το καταλάβουν γιατί θα παρουσιάζω γελοίο θέαμα! :P
Με την ίδια λογική, δε θα μπορούσαν να καταλάβουν αν κάποιος που ντύνεται π.χ. metalάς έχει ντυθεί για τις Απόκριες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με την ίδια λογική, δε θα μπορούσαν να καταλάβουν αν κάποιος που ντύνεται π.χ. metalάς έχει ντυθεί για τις Απόκριες. :)
Ακριβώς! Επειδή η εμφάνιση του metalά είναι συνηθισμένη πλέον, δεν θα καταλάβει κάποιος αν είσαι metalάς ή προσποιείσαι τον metalά. Αντίστοιχα, επειδή τα emo είναι συνηθισμένα, δεν θα καταλάβει κανείς ότι δεν είσαι emo και απλά τα κοροϊδεύεις. Μόνο οι δικοί σου θα κάνουν το καλαμπούρι τους. Να μη σου πω ότι είναι επικίνδυνο εκτός από το να σε flirtάρουν emo να στην πέσουν και κάγκουρες έτσι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα δε θα ντυνόμουν emo για να τα κοροιδέψω... Απλά είναι κάτι που δε θα μου ταίριαζε (το emo-style) και θα έχει περισσότερη πλάκα έτσι! :D

Ναι το έχω σκεφτεί ότι παίζει να φάω ξύλο, οπότε θα φροντίσω να μην πολυκυκλοφορώ έξω χωρίς παλτό-matrix, μόνο μέσα στο σπίτι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
εγω φετος θα ντυθω σεξυ καλογρια και ο κολητος μου ανωμαλος παπας... εσεις εχετε σκεφτει τι θα ντυθειτε φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Χοχοχο...λατρεύω τις απόκριες!!!:clapup::clapup::clapup:
Πέρσι είχα ντυθεί Αmy Whinehouse αυτοσχεδιαστικά -και μάλιστα με τρελή επιτυχία!!!:P:P
Για φέτος μάλλον κάτι σε τσάρλεστον σκέφτομαι, πάλι αυτοσχεδιαστικά, μιας και έχω ένα φόρεμα με κρόσια, θα του βάλω και κάτι άλλα πούπουλα και αξεσουάρ που έχω κοζάρει, θα τσιμπήσω και καμμιά περουκίτσα και έτοιμη η τσάρλεστον...
Γενικά είμαι υπερ της άποψης οτι πρέπει τις απόκριες να αυτοσχεδιάζουμε με τα κουστούμια και να βγάζουμε όλοι το σούργελο που κρύβουμε μέσα μας...:D:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Τα καρναβάλια και το να ντύνομαι είναι το καλύτερο μου...
Φέτος όμως δεν το βλέπω.... αν και δεν υπάρχει χρονιά από όσο θυμάμαι την φάτσα μου να μην έχω ντυθει...

Δεν ξέρω ακόμα θα δω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
φέτος ψήνομαι να ντυθώ άνδρας και το αγόρι μου γυναίκα.. πιστεύω ότι θα χει πολύ γέλιο.. λέγαμε να πάμε πάτρα αλλά δεν προλαβαίνουμε να οργανωθούμε.. οπότε αθήνα θα την αράξουμε και όλο και σε κάποιο πάρτυ θα πάμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
φέτος ψήνομαι να ντυθώ άνδρας και το αγόρι μου γυναίκα.. πιστεύω ότι θα χει πολύ γέλιο.. λέγαμε να πάμε πάτρα αλλά δεν προλαβαίνουμε να οργανωθούμε.. οπότε αθήνα θα την αράξουμε και όλο και σε κάποιο πάρτυ θα πάμε..
Το είχαμε κάνει εγώ με την πρώην μου πριν από 2 χρόνια, πολύ γέλιο :D!

Γενικά αυτή η περίοδος είναι ότι πρέπει για καυλάντισμα. Ντύνεσαι ότι πιο άκυρο να είναι και κάνεις μ*λακίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Τελικα δεν με βλέπω καρναβάλι φέτος.
:(:(:worry::confused::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
επαναφερω λιγο νωρις το 8εμα γιατι σε μια βδομαδα κανουμε μασκε με την τα3η μου για να μαζεψουμε χρηματα και χρειαζομαι ιδεες!!!!:Dσκεφτομαι τσιγγανα αλλα δεν ξερω τι ακριβως να βαλω...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top