Ξένες σειρές για άντρες

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μετα το θέμα για τις ξένες σειρές για γυναίκες, επιβαλλόταν να γίνει αντίστοιχο με σειρές αυστηρά και μόνο για άντρες!:P
σειρές χωρίς συναισθηματικά αδιέξοδα, ερωτικά μπλεξίματα, ρομαντικές προεκτάσεις, και προβλήματα σχέσεων που κάθε σωστός άντρας με τεστοστερόνη πάνω απο 600 ng/dl θα βαριόταν φρικτά.

1)spartacus: blood and sand

ακολουθούμε τα βήματα του σπάρτακου απο την θράκη έως την ρώμη και βλέπουμε την μεγαλύτερη επανάσταση του αρχαίου κόσμου. σέξ, ρωμαικά όργια, αίμα, ωμή βία, όλα σε μία σειρά! η καλύτερη αντρική σειρά που έχει βγεί ποτέ

2)Walking dead

απο τον πρώτο κιόλας κύκλο όταν η γυναίκα του πρωταγωνιστή τον απάτησε εν μέσω zombie apocalypse με τον καλύτερο του φίλο ξενερώσαμε σιχαθήκαμε και πικραθήκαμε απο την γυναικεία προδοσία... απο εκεί και πέρα απαλλαγμένοι απο παρόμοιες συναισθηματικές παπαριές, απολαμβάνουμε μόνο ξεκοιλιάσματα αμέτρητων ζόμπι, επιβίωση στην φύση, δύναμη του ισχυρού, όπλα και χάος..
μετα τον σπάρτακο ότι καλύτερο για την ψυχαγωγία ενός άντρα!

3)Rome

ακολουθούμε την ιστορία 2 φίλων και βετεράνων του ρωμαικού στρατού απο την μάχη της αλέσιας και την κατάκτηση της Γαλατίας έως την Αίγυπτο της κλεοπάτρας και τον ρωμαϊκό εμφύλιο, πλάι στις μεγαλύτερες μορφές εκείνης της εποχής.
δολοπλοκίες, περιπέτεια, ιστορική ακρίβεια, και άφθονη πολιτική ίντριγκα στην πιο ποιοτική για μένα σειρά που έχει βγει στην tv.

4)Vikings

βρισκόμαστε στον 7ο αιώνα στην καρδιά του μεσαίωνα και ο ράγναρ λόθρμπροκ ένα άσημος viking τολμάει να αψηφίσει τον βασιλιά του και δοκιμάζει την τύχη του σε νέες άγνωστες περιοχές, έτσι ετοιμάζει ένα ταξίδι λεηλασίας πλιάτσικου και βιασμών στα βασίλεια της Αγγλίας..και αυτό είναι μόνο η αρχη..

5)breaking bad

ένας βαρετός και νορμαλ καθηγητής χημείας ανακαλύπτει οτι πάσχει απο καρκίνο και οτι σε λίγους μήνες θα πεθάνει.
αυτο αλλάζει όλη του την ζωή και τον μετατρέπει στον απόλυτο bad ass τύπο. απο καθηγητής σε σχολείο,γίνεται κατασκευαστής μεθ, μπλεγμένος παντού,και στην κορυφή της πυραμίδας των ναρκωτικών
και το βασικό χωρίς η γκρινιάρα γυναίκα του να χρειαστεί να ξέρει τίποτα απ όλα αυτα..


όποιος άλλος έχει να προτείνει κάποια καθαρά αντρική σειρά ας το κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Entourage (Σχεσοπροβλήματα 2.5/5, "Τα πηδάω όλα γιατί μπορώ" 3.5/5, "Χωρίς ναρκωτικά δε λειτουργώ" 4/5)

Γαμάουα ηθοποιός για τον οποίο όλες στάζουν το βρακάκι τους, τριγυρνάει σε Μαϊάμια, παίρνει κόκες, χάπια, και έχει 4-5 λουκάνικα να κάνουν παρέα-τρώνε τα λεφτά του, όταν βέβαια αυτός έχει και δεν κάνει αποτυχίες.
Πολλά μωράκια (και γνωστά guests πχ. Sasha Grey) παρελαύνουν κατά τη διάρκεια της σειράς και διάφορα βυζιά ξεπετάγονται στην οθόνη.

Californication (Σχεσοπροβλήματα 3.5/5, "Πηδάω ό,τι βρω γιατί είμαι μπερδεμένος" 4.5/5, "Χωρίς ναρκωτικά δε λειτουργώ" 5/5)

Γαμάουα συγγραφέας/σεναριογράφος τον οποίο όλες κάνουν ότι σιχαίνονται αλλά στην πραγματικότητα στάζουν το βρακάκι τους για πάρτη του, τριγυρνάει σε Μαϊάμια, παίρνει κόκες, χάπια, και έχει έναν ανώμαλο κολλητό με μια ακόμα πιο ανώμαλη γκόμενα.
Η ιστορία μας δείχνει το πόσο ρεμάλι είναι ο τυπάς και πόσο κώλο έχει κάνει τη ζωή του προσπαθώντας να αποφασίσει αν θέλει την πρώην του γυναίκα ή όχι, να αποφασίσει εκείνη αν θέλει αυτόν ή όχι, και τη σχέση που προσπαθεί να κρατήσει ζωντανή με την έφηβη κόρη τους.
Πολλά μωράκια παρελαύνουν κατά τη διάρκεια της σειράς και διάφορα βυζιά ξεπετάγονται στην οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες; :P
Μην ανησυχείς υπάρχουν και χειρότερα, εγώ δεν ήξερα καμία από τις σειρές της op.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.


House of Cards

Ίσως από τις καλύτερες σειρές του 21ου αιώνα. Η ιστορία του House Representative (βουλευτή) Frank J. Underwood, ενός αδίστακτου, διεφθαρμένου πολιτικού που θα κάνει τα πάντα για να γίνει Πρόεδρος των ΗΠΑ. Δολοπλοκίες, απάτες και φόνοι, όλα με την υπέροχη ερμηνεία του Kevin Spacey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες; :P

Απ ότι φαίνεται οι σειρές για άντρες είναι καλύτερες. Μάλλον το επιβάλλει η πατριαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Απ ότι φαίνεται οι σειρές για άντρες είναι καλύτερες. Μάλλον το επιβάλλει η πατριαρχία.

Ο καπιταλισμός φταίει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
3)Rome
ακολουθούμε την ιστορία 2 φίλων και βετεράνων του ρωμαικού στρατού απο την μάχη της αλέσιας και την κατάκτηση της Γαλατίας έως την Αίγυπτο της κλεοπάτρας και τον ρωμαϊκό εμφύλιο, πλάι στις μεγαλύτερες μορφές εκείνης της εποχής.
δολοπλοκίες, περιπέτεια, ιστορική ακρίβεια, και άφθονη πολιτική ίντριγκα στην πιο ποιοτική για μένα σειρά που έχει βγει στην tv.
Το Rome το λατρεψα για την ιστορικη περιοδο, αλλα το μισησα οταν αρχησε τις υπερβολες απλα και μονο για να ειναι οι πρωταγωνιστες σε ολα τα σημαντικα γεγονοτα της περιοδου. Οι τυποι ακομα και στην Κλεοπατρα εριξαν μανικι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

House of Cards

Ίσως από τις καλύτερες σειρές του 21ου αιώνα. Η ιστορία του House Representative (βουλευτή) Frank J. Underwood, ενός αδίστακτου, διεφθαρμένου πολιτικού που θα κάνει τα πάντα για να γίνει Πρόεδρος των ΗΠΑ. Δολοπλοκίες, απάτες και φόνοι, όλα με την υπέροχη ερμηνεία του Kevin Spacey.
Έριξα μία ματιά στο Season 1 trailer. Corruption? Deception? Breaking non-binding promises? Lust for power? I'm sold.

Εξαιρετικότατα φτιαγμένο το poster της σειράς. Ο Kevin Spacey ως άλλος Abraham Lincoln, but with his hands in blood.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες; :P
Όχι, απλά οι παραπάνω σειρές είναι αυτόματα πιο διαδεδομένες στο κοινό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
mad men, californication. Με αυτη τη σειρα, rest is mostly fluff.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν εχω δει να αναφερετε Narcos και Luther πουθενα. Εξαιρετικες σειρες αμφοτερες, αλλο ειδος βεβαια η μια απο την αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
2 season του fargo. Εκπληκτική σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ο τίτλος λέει σειρές για άντρες :P

Μάλλον καλές σειρές προτείνουμε οπότε πάρτε μια Peaky Blinders Καλογυρισμένη, εξαιρετικό cast και πλοκή.Δεν ξέρω γιατί δεν είναι τόσο γνωστή όσο άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μαλλον γιατι δεν ειναι Αμερικανικη αλλα Βρετανικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.


Narcos. Βγάζει μια αντρίλα αυτή η σειρά. Μαφία, ναρκωτικά, πιστολίδια, καλή σκηνοθεσία και σενάριο χωρίς σαχλοέρωτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μαζί με τις μισές από αυτές μαρέσει και
- supernatural
- dexter
- Πεθαίνω για walking dead
- game of thrones
- house
- how get away with murders
- The Big Bang Theory
- The X-Files
- Sherlock Holmes
κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ο τίτλος λέει σειρές για άντρες :P

Μάλλον καλές σειρές προτείνουμε οπότε πάρτε μια Peaky Blinders Καλογυρισμένη, εξαιρετικό cast και πλοκή.Δεν ξέρω γιατί δεν είναι τόσο γνωστή όσο άλλες.
Love it. " Everyone's a whore, Grace. We just sell different parts of ourselves. "

House of cards θέλω να δώ επίσης. To έχω κατεβασμένο.

Κατά τα άλλα έχω δεί τις περισσότερες σειρές που έχουν αναφερθεί στο thread.

Προτείνω και Boardwalk Empire.
Για όσους γουστάρουν mafia! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Έψαχνα αυτόν τον καιρό να δω μια αστνομική - δικαστική σειρά χωρίς αίματα και βία και βρήκα την κατάλληλη! Law and Order - Special Victims Unit. Μού αρέσει πολύ η πρωταγωνίστρια και μού αρέσει που κάθε επεισόδιο έχει και κάποιο ιδιαίτερο θέμα το οποίο σε κάνει να προβληματιστείς. Μου αρέσει επίσης και το δικαστικό του θέματος. Είναι ήδη στην 20ή σεζόν!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top