Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εκτός αν τη δεις ναυαγός και συρθείς στο μη κοσμικό κουφονήσι σε φάση ναυαγός με προμήθειες! Ωραίες παραλίες έχουν πάντως!
Ναι ναι...θέλω...:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Oυφ, τα Κουφονήσια είναι κουραστικά και τίγκα στα πιτσιρίκια (χεχε, πριν δύο τρία χρόνια πήγαινα πολύ!). Εκτός αν τη δεις ναυαγός και συρθείς στο μη κοσμικό κουφονήσι σε φάση ναυαγός με προμήθειες! Ωραίες παραλίες έχουν πάντως!

Για Γαύδο τι λέτε;
Εννοέιται οτι μιλάμε για το μικρό Κουφονήσι.....
Γαύδο δεν έχω ακούσει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Eσύ deadhead_pirate που λες να πας φέτος; Πάντα είναι χρήσιμος ένας γιατρός στο ελεύθερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω ακούσει από πολύ κόσμο για Δονούσα-Σχοινούσα και αυτό θα δοκιμάσω φέτος για μερικές μέρες. Ξέρει κανείς τίποτα;

Πήγαινα στη Δονούσα όταν ακόμα δεν είχε καν λιμάνι...αχχχχχ...those were the days...
Και το βράδυ χορό στο αλώνι πάνω απ' το χωριό...




Αρχική Δημοσίευση από από το Blog μου:
Παιδική Αθωότητα

Θυμάμαι πριν είκοσι χρόνια, σε ηλικία δεκατεσσάρων ετών, πήγα για διακοπές στη Δονούσα. Εικοσιτέσσερις ώρες ταξίδι για να φτάσεις από την πολύβουη Αθήνα στον μικρό παράδεισο…
Τότε η Δονούσα, δεν είχε λιμάνι. Το καράβι «στάθμευε» στα ανοιχτά και μια μαούνα μετέφερε τους ταξιδιώτες στη στεριά σε δυο και τρεις δόσεις.

Ούτε λόγος για αυτοκίνητα στο νησί. Ακόμα και σήμερα η Δονούσα δε διαθέτει Πρατήριο Υγρών Καυσίμων. Η μεταφορά μεταξύ των λιγοστών οικισμών γινόταν με καΐκια μέσω θαλάσσης, ή με τα γαϊδουράκια.

Μια χούφτα άνθρωποι όλοι κι όλοι, σπίτια φτωχικά, κάποια αποκτούσαν ζωή μονάχα για τις διακοπές.

Πολλά παιδιά στο νησί εκείνο το καλοκαίρι. Τα περισσότερα απʼ την πρωτεύουσα. Ανάμεσά τους ένας ντόπιος νέος στην ηλικία μου. Δεκατέσσερα χρόνια δεν είχε φύγει ποτέ απʼ το νησί. Νευρώδης και ρωμαλέος δεν έμοιαζε σε τίποτα με συνομήλικά του αγόρια της Αθήνας. Εμείς μιλούσαμε για τηλεοπτικούς ήρωες και ποδόσφαιρο. Εκείνος μιλούσε για ψάρεμα και βουτιές.

Τηλεόραση είχε στο σπίτι μα δεν τον ενδιέφερε όπως εμάς. Τα δικά του ενδιαφέροντα ήταν προσανατολισμένα στη φύση, στην αίσθηση της ελευθερίας που σου χαρίζει η θάλασσα...

Εκείνες τις μέρες σχεδίαζε με την οικογένειά του, ένα ταξίδι στην Αθήνα. Ήταν ενθουσιασμένος και διψούσε να μάθει για τις καινούργιες εμπειρίες που τον περίμεναν.

Ένας, απʼ την παρέα ανέλαβε να του εξηγήσει:
-Θα μπεις στο καράβι και σε μερικές ώρες θα φτάσεις στο λιμάνι του Πειραιά και έπειτα…
-Άσε ξέρω, έπειτα θα πάρω το γαϊδούρι και θα ανέβω στην Αθήνα!...

Κανείς δεν τόλμησε να γελάσει. Η αθωότητα της σκέψης του ήταν αφοπλιστική.


…Ποτέ δεν έμαθα πως ένιωσε φτάνοντας στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Eσύ deadhead_pirate που λες να πας φέτος; Πάντα είναι χρήσιμος ένας γιατρός στο ελεύθερο :P
Είναι νωρίς ακόμα για μένα για να ξέρω, πολύ περισσότερο όταν η απόφαση βγαίνει λίγες ώρες αν όχι λεπτά πριν.
Πάντως αν δεν προκύψει κάτι το εξαιρετικά διαφορετικό, τα μέρη που προανέφερα συγκεντρώνουν τις περισσότερες των πιθανοτήτων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για Γαύδο τι λέτε;
Μες στο μυαλό μου είσαι. :)



Όοοχι, δεν έχω πάει εγώ :P αλλά η καθηγήτρια που μου έκανε Αγγλικά πηγαίνει εκεί σχεδόν κάθε χρόνο και μου 'χει πει τα καλύτερα..!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχω κανει και τα δυο, το καθενα εχει τα καλα και τα κακα του.
Στο καμπινγκ (ελευθερο κι οργανωμενο) ειναι ζουμπερ η αισθηση οτι εισαι χυμαδιο στη φυση, βλεπεις αστερακια το βραδυ, αλλα πρεπει να εγκαταλειψεις την ιδεα της απολυτης καθαριοτητας για οσες μερες μεινεις αναγκαστικα (το μονο πραγμα που μου λειπει ειναι η απολαυση του ντουζακιου με ολες τις ανεσεις), και γενικα αν δεν εισαι προετοιμασμενος για το τι θα αντιμετωπισεις νομιζω οτι περισσοτερο θα κουραστεις και θα εκνευριστεις παρα θα χαλαρωσεις σε τετοια φαση.

Τα δωματια και οι ανεσεις απ'την αλλη, δεεεν ξερω..Εχουν τις ανεσεις τους, εχουν τους μπουφεδες τους, εχουν τα κλιματιστικα τους αλλα εχω κλεισει και δωματιακι τηλεφωνικο, πηγαμε ολο χαρα, και βρισκαμε μ0υν0τρ|χ3ς πανω στα μαξιλαρια κτλ κτλ..Ετυχε βεβαια, αλλα αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο αυτο απ'το να χαζευεις την αραχνουλα που κοβει βολτες στο χερι σου :D

Εμπειριες απο καμπινγκ στο εξωτερικο εχει κανεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εχω κανει και τα δυο, το καθενα εχει τα καλα και τα κακα του.
Στο καμπινγκ (ελευθερο κι οργανωμενο) ειναι ζουμπερ η αισθηση οτι εισαι χυμαδιο στη φυση, βλεπεις αστερακια το βραδυ, αλλα πρεπει να εγκαταλειψεις την ιδεα της απολυτης καθαριοτητας για οσες μερες μεινεις αναγκαστικα (το μονο πραγμα που μου λειπει ειναι η απολαυση του ντουζακιου με ολες τις ανεσεις), και γενικα αν δεν εισαι προετοιμασμενος για το τι θα αντιμετωπισεις νομιζω οτι περισσοτερο θα κουραστεις και θα εκνευριστεις παρα θα χαλαρωσεις σε τετοια φαση.

Τα δωματια και οι ανεσεις απ'την αλλη, δεεεν ξερω..Εχουν τις ανεσεις τους, εχουν τους μπουφεδες τους, εχουν τα κλιματιστικα τους αλλα εχω κλεισει και δωματιακι τηλεφωνικο, πηγαμε ολο χαρα, και βρισκαμε μ0υν0τρ|χ3ς πανω στα μαξιλαρια κτλ κτλ..Ετυχε βεβαια, αλλα αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο αυτο απ'το να χαζευεις την αραχνουλα που κοβει βολτες στο χερι σου :D

Εμπειριες απο καμπινγκ στο εξωτερικο εχει κανεις;;

και πως ξέρεις ρε ότι ήταν θηλυκού γένους κι όχι αρσενικού οι τρίχες? :P



δεν θυμάμαι αν έχω απαντήσει σε αυτό το θέμα και βαριέμαι να ψάξω :P
είμαι υπερ και των δύο... μου αρέσει πολύ και η σκηνή και η σουίτα :P
Αυτό που δεν πρόκειται να κάνω ποτέ μου πλέον, είναι το ελεύθερο κάμπινγκ....
έχω κάνει στο παρελθόν και οκ... φτάνει...
πλέον οι κίνδυνοι είναι αρκετοί, έχω ακούσει και απίστευτα περιστατικά και δεν θέλω να μου συμβεί τίποτα απ όλα αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
δεν είμαι γενικά άτομο που του αρέσει η πολυτέλεια, αλλά όταν πάω κάπου για να μείνω θέλω όλες τις ανέσεις μου,
παρόλα αυτά δεν μου αρέσουν τα πολυτελή εστιατόρια:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε βρισκω αλλο σχετικο θεμα, ισως υπαρχει αλλα η αναζητηση δε βοηθα, οποτε το ριχνω εδω..
Εχει παει κανεις στο καμπινγκ στη Σεριφο; :X
Η εχετε να προτεινετε καποιο καμπινγκ σε κοντινη αποσταση απο Πειραια ή Θεσσ σε νησακι; (μαξ 4 ωρες με πλοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Σέριφο δεν έχω πάει αλλά έχω μπόλικα να σου προτείνω...:)
Οργανωμένο το θες ή χύμα στο κύμα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οργανωμενο :)
ειμαι ολη αυτια :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ειμαι ολη αυτια :angel:
H Corpse


Δεν έχω τίποτα να σου προτείνω, είπα να πω την παπαγιά μου και να φύγω μιλώντας ψευδά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κορπσί, Τζιά πολύ ωραίο κάμπινγκ, αρκετά καθαρό, με πολύ σκιά, 50 μετρα από τη θάλασσα. Ωραία η παραλία μπροστά, ταβερνούλα για φαγάκι. Θες μεταφορικό καθώς είναι μακρυά από το λιμάνι ή οποιοδήποτε άλλο χωριό, εκτός κι αν ψήνεσαι να μετκινείσαι με το ΚΤΕΛ. 1,5 ωρα από Λαύριο.

Ανδρος. Πολύ όμορφο κάμπινγκ, αν και μικρό, ίσως Αύγουστο να πήζει. Αρκετή σκιά όμως. Πεντακάθαρο. Αρκετά κοντά στο λιμάνι (κανα 15' περπατημα), αλλά όχι κοντά σε παραλία, οπότε και πάλι θες μεταφορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Λοιπόν, για Σέριφο που θες, δεν έχω πάει αλλά πήγε πέρσι ο κολλητός μου στο Κοράλι www.coralli.gr/camping.htm και ξετρελάθηκε!! Τονίζω οτι εγώ δεν έχω πάει (!) στην περίπτωση που σου βγει πατάτα :P:P να ξέρεις ποιον να δείρεις.

Τώρα, κάποια σίγουρα που έχω πάει και ήταν ωραία:

Από τα καλύτερα οργανωμένα είναι στην Ελαφόνησο
www.simoscamping.gr πολύ καθαρό και οργανωμένο με πανέμορφη θάλασσα (αν και αμμουδιά είναι πεντακάθαρη) απλά να ξέρεις οτι γίνεται της τρελής από κόσμο ειδικά αν πας Αυγουστο. :whistle::P Και οι γείτονες είναι λίγο ημι-τρελοι.

Και κάτι πιο ήσυχο στην Αμοργό, το ένα είναι το Κastanis (δεν βρήκα λινκ δυστυχώς, αλλά είναι λίγο μακριά από την θάλασσα) και το άλλο www.aegialicamping.gr. Πολύ καθαρά και αυτά με άφθονο ζεστό νερό στο ντουζ.

Από όσο ξέρω και προς Χαλκιδική έχετε πολλά οργανωμένα αλλά και εκεί γίνεται λίγο της τρελής και δεν έχω έρθει. Ψάχτο πάντως...:) Ρίξε και ένα βλέφαρο στον γούγλη.
Πάντως να έχεις κατά νου οτι στα πιο ωραία μέρη δεν στήνουν οργανωμένα κάμπινγκ (βλ. Ιθάκη, Ικαρία, Φολέγανδρο) οπότε κάποια στιγμή δοκίμασε και το ελεύθερο, έχει πιο πλάκα. Τα άλλα οργανωμένα που έχω πάει (ειδικά αυτό της Κιμώλου είναι αισχοζζζζζζ) δεν νομίζω οτι πρεπει να τα συστήσω σε κανέναν. :worry::confused:

Αυτά!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Merci beaucoup κοπελιες!

Υουκακομ, τα μερη που προτεινες τα ψαξα λιγο, αλλα η μεταφορα θα ναι προβλημα, δε θα χουμε μεσο:/
Πιο πολυ προς το κοραλλι στη Σεριφο καταληγουμε, αν και τα σχολια σε σχετικο φορουμ δεν ηταν πολυ κολακευτικα.. αλλα φαινεται να ναι ευκολα προσβασιμο και να χει ωραιες παραλιες κοντα.
Για Χαλκιδικη ο Αρμενιστης ειναι ηδη φουλ για Αυγουστο και δε δεχονται αλλες κρατησεις, και σε Λακαρα και προς Συκια..με φοβιζει το ΠΟΣΟ πηχτρα θα ναι το Δεκαπενταυγουστο, συν οτι λιγο πολυ η Χαλκιδικη δεν εχει και πολλα να προσφερει περα απο ωραιες θαλασσες..
Το ψαξιμο συνεχιζεται, αν σας ερθει κατι σφυρατε :D

ps. Ηγω η κατασταση χειγοτεγευει κογιτσαγα! :kouts:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πιο πολυ προς το κοραλλι στη Σεριφο καταληγουμε, αν και τα σχολια σε σχετικο φορουμ δεν ηταν πολυ κολακευτικα.. αλλα φαινεται να ναι ευκολα προσβασιμο και να χει ωραιες παραλιες κοντα.
Για κάμπινγκ δε γνωρίζω, μα για Σέριφο ό,τι θες ρώτα αγάπιε
Ήμανε εκεί πέρυσι, και υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση και για φέτος- φίλη με σπίτι εκεί που ξέρει όολα τα κατατόπια


(:-*)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
A ρε συ corpse, και θάσος είναι φοβερή.
Εχει 2-3 καμπινγκ (δεν μπορώ να σου πω πως είναι - δεν εμεινα εκεί :P), αλλα του π@υθτη...ενα απόλα δεν θα ναι ανεκτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Στη Θασο το καμπινγκ στο πευκαρι που πηγαινα παλιοτερα ειναι πολυ καλο και ησυχο..Αλλα θελει μεταφορικο μεσο,μιας και η παραλια δεν ειναι τοσο καλη αλλα και ειναι αναμεσα σε λιμεναρια και ποτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε βρισκω αλλο σχετικο θεμα, ισως υπαρχει αλλα η αναζητηση δε βοηθα, οποτε το ριχνω εδω..
Εχει παει κανεις στο καμπινγκ στη Σεριφο; :X
Η εχετε να προτεινετε καποιο καμπινγκ σε κοντινη αποσταση απο Πειραια ή Θεσσ σε νησακι; (μαξ 4 ωρες με πλοιο)

Δε γνωριζω περι καμπινγκ, αλλα σα νησι ηταν ενα αισχος με μπολικο τιποτα...
Χαλια παραλιες...
Δε θα πατουσα ουτε την πατουσα μου εκει ξανα...
Πριν αρκετα χρονια ειχα παει στο καμπινγκ της Πατμου και σαν πιστιρικα ειχα φυγει ουσα αρκετα ευχαριστημενη. Εκτος αυτου ειναι και ωραιο νησι με ικανοποιητικες παραλιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top