Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,584 μηνύματα σε 78,943 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 486 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 15:13, 25-06-19:

Summer mood on
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 15:55, 25-06-19:

Μπαλκόνι και ολίγον ταράτσα !

Σας το συνιστώ
4
Παράθεση

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Nihilist έγραψε: στις 16:14, 25-06-19:

Σαλαμίνα και Αίγινα με συμφοιτητές, κάμπινγκ στον Λέντα στην Κρήτη με φίλους από το σχολείο, με αυτοκίνητο σε περιοχές της Θεσσαλίας, και ιδιαίτερα στα Μετέωρα, με γονείς. Και ό,τι άλλο προκύψει, ίσως Εύβοια, αν και κομματάκι δύσκολο με 5 μαθήματα για Σεπτέμβρη.
2
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 16:52, 25-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Nihilist
Σαλαμίνα και Αίγινα με συμφοιτητές, κάμπινγκ στον Λέντα στην Κρήτη με φίλους από το σχολείο, με αυτοκίνητο σε περιοχές της Θεσσαλίας, και ιδιαίτερα στα Μετέωρα, με γονείς. Και ό,τι άλλο προκύψει, ίσως Εύβοια, αν και κομματάκι δύσκολο με 5 μαθήματα για Σεπτέμβρη.
Πωπω αρκετά μέρη
Παράθεση

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 12:10, 26-06-19:

Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 )
4
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,453 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 12:29, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από grtt
Εξωτερικό:
Αθήνα - Βρυξέλλες αεροπορικώς... Αφού δούμε τις Βρυξέλλες, θα τη χρησιμοποιήσουμε σαν βάση (θα μείνουμε δλδ εκεί για 7 νύχτες) για ημερήσιες επισκέψεις σε: Γάνδη-Μπρυζ, Αμβέρσα, Λουξεμβούργο και Λιλ της Γαλλίας. Κατόπιν με πούλμαν θα πάμε Άμστερνταμ (4 νύχτες) και θα κάνουμε ημερήσια εκδρομή στην Ουτρέχτη. Θα γυρίσουμε αεροπορικώς από Άμστερνταμ..

(Παρατήρηση 1: Ναι καλοκαίρι πάω εξωτερικό αρκετές φορές, μου αρέσουν τα νησάκια μας αλλά θέλω να βλέπω κάτι διαφορετικό. Βόρεια και κεντρική Ευρώπη έχω πάρει όρκο ιερό να μην ξαναπάω χειμώνα, από τότε που το 2015 πήγα Πολωνία χριστουγεννιάτικα και έψαχνα να δω αν η μύτη μου ήταν στη θέση της ή είχε πέσει από το κρύο
Παρατήρηση 2: Όχι δε χρειάζεται να ξοδέψει κανείς μια περιουσία, αν το προγραμματίζεις μπόλικους μήνες πριν, περιμένεις να βγάλουν προσφορές οι αεροπορικές, ψάχνεις στο Airbnb και παίρνεις ακόμα και προσφορές όπως Groupon Ολλανδίας - η βαρκάδα στον Amstel από 16 ευρώ (τουριστική τιμή) μας ήρθε 8,5 -- να ναι καλά το Google Translate -- και η madame Tisseaud από 24 στα 11,5 )
Madame Tussauds μόνο 11,5;
Θα το ψάξω για το επόμενό μου ταξίδι
Παράθεση

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 12:34, 26-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Madame Tussauds μόνο 11,5;
Θα το ψάξω για το επόμενό μου ταξίδι

Μη σου πω τώρα που το είδα μπορεί να σου έρθει 10,50
https://www.groupon.be/deals/madame-...-tickets-prijs
(Εισιτήριο ενήλικου 14 ευρώ, με έναν ωραιότατο εκπτωτικό κωδικό που βρήκα έχεις έκπτωση 25% στο groupon, σύνολο 10,50)
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 13:07, 26-06-19:

Το κόστος για να παραμείνεις κάποιες νύχτες σε ελληνικά νησιά (εξαιρουμένων ίσως εκπτωτικών εισιτηρίων, 1+1 deals μπλα-μπλα) είναι μικρότερο (ή και το ίδιο) με αυτό του να πας ένα budget ταξίδι σε κάποιες χώρες της Ευρώπης αν το οργανώσεις έγκαιρα (κάποιες φορές και όχι αναγκαία).

Η διαφορά είναι ότι "διακοπές" προσωπικά δεν μπορώ να πω το να είμαι σε μία πόλη του εξωτερικού που δεν έχω ξαναδεί για περιορισμένες μέρες, μιας που η περιήγηση της θα είναι εκ των πραγμάτων ολίγον κουραστική.
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 13:31, 26-06-19:

Εξωτερικό:

ναι γεια σας, αν θελετε μπορειτε να με υοθετησετε
5
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,199 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 14:08, 26-06-19:

Απεργία ΠΝΟ: Δεμένα τα πλοία στα λιμάνια την Τετάρτη 3 Ιουλίου
1
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 461 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε: στις 20:19, 26-06-19:

θα δω τον αλλο μήνα, αν στις 8 Ιουλιου κοπεί το ΚΕΑ, μέχρι το σουβλατζίδικο στο επόμενο στενό.
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 01:14, 27-06-19:

Εξωτερικό:

Συμφωνώ απόλυτα με τα μικρά γραμματακια εκεί κάτω απλά θέλω να σου αναφέρω ότι η Αμβέρσα σαν πόλη δε με ξετρελανε... Ίσως επειδή έμεινα σ έναν φίλο που σπουδάζει εκεί και εστίασε πιο πολύ στους κατοίκους της και στα αρνητικά της οπότε ίσως να έφταιγε και αυτό . Δυστυχώς είναι η μόνη πόλη που έχω επισκεφτεί στο Βέλγιο οπότε δεν έχω να προτείνω κάτι καλύτερο.
Αν τελικά πάτε Αμβέρσα να πάτε στο μουσείο τέχνης που έχουν και να ανεβείτε στην ταράτσα όπου δε χρειάζεται να πληρώσεις εισητηριο. Έχει πολύ όμορφη θέα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,543 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:49, 30-06-19:

Γερμανία (Augsburg) και Χίο.
1
Παράθεση

Agnwsth

Δραστήριο Μέλος

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 427 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 19:52, 30-06-19:

Κάτω από το πλατάνι του χωριού μου.
1
1
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,543 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:51, 14-07-19:

Είμαι από χθες Γερμανία,θα μείνω εδώ μέχρι τις 22/7 και 23-24/7 θα πάω Δανία.
Και μετά Χίο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 14-07-19 στις 20:06.
5
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 20:04, 14-07-19:

Ελλάδα.
1
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,911 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 20:41, 14-07-19:

Έχω πάει,ωραία είναι
10
Παράθεση

Sapphire

Δραστήριο Μέλος

H Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H Sapphire Your mind is a weapon. Keep it loaded! έγραψε: στις 21:10, 14-07-19:

Κερκυρα, Παξοι και Συβοτα.
5
Παράθεση

ioannaion (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H ioannaion έγραψε: στις 00:28, 15-07-19:

Πήγα Κρήτη και την Πέμπτη φεύγω για Νάξο.
2
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,550 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 00:36, 15-07-19:

Πηγα και Ρωμη αλλα πιο πολυ κουραστηκα παρα ξεκουραστηκα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια